Noutăți

 

 

 

 

 
Sunt Elohim Vista și cu toată iubirea mea, cu lumina mea, cu înțelepciunea mea, întâmpin colectivul, întâmpin pe fiecare dintre voi cu sunetele OMAR TA SATT.
Este o mare onoare să fiu ales să vă transmit mesaje despre Merkaba prin Sangitar, deoarece mesajele despre Merkaba pătrund prin fiecare cuvânt în straturile energiei din voi, dacă permiteți. Merkaba din voi este centrul corpului vostru de lumină, centrul corpului vostru energetic, centrul ființei voastre, centrul divinității din voi. Cum ar putea să fie altfel, dacă chiar Sursa Divină este purtată de o Merkaba? Tot ceea ce este în voi este conectat cu Merkaba voastră și totuși, există multe câmpuri energetice în voi care circulă singure, dar mereu există o conexiune cu Merkaba voastră. În voi este Sufletul vostru, nucleul vostru divin, înțelepciunea care este emanată de Sufletul vostru, lumina, divinitatea care vă încălzesc, care vă arată cine sunteți cu adevărat.
Purtați 18 aspecte în voi. Aceste aspecte poartă și formează Merkaba voastră. În Merkaba totul este ancorat, tot ceea ce ați trăi în fiecare încarnare, în fiecare Ciclu temporal. Exact așa se află aceste ancorări în Sufletul vostru. Se poate spune astfel că Sufletul este Merkaba voastră sau că Merkaba este pătrunsă de energia Sufletului, energia voastră.
Este important să conștientizați că tot ceea ce se află în voi este conectat. Nu există nimic ce să nu fie conectat, dar Merkaba este lăcașul și conștiința energiei. În Merkaba voastră se află o floare, așa este în limbajul omenesc. Această floare vă menține în viață, este o esență a energiei divine din voi și în funcție de cum se expansionează cineva, în funcție de cum evoluează când preia multă energie, când conștientizează că energiile sunt vii, așa se deschide floarea Merkabei mai mult.
Merkaba respiră exact așa cum Dumnezeu respiră. Circulația Merkabei este respirația energetică din voi. Mulți oameni nu sunt conștienți că energiile au nevoie de un anumit echilibru. Energia preluată, atunci când se expansionează, circulă și este ancorată. De obicei se întâmplă prin aspectele voastre, dar energia mereu este ancorată floarea Merkabei voastre. Trupul de lumină, câmpul energetic al unei ființe divine, când este privit, este ceva foarte complex și, deseori, prin cuvinte omenești foarte greu de descris. Ceea ce se adaugă este aspectul fizic, trupul vostru care s-a format la un moment dat în dualitate.
Aș putea să vă povestesc multe din diverse încarnări. Au existat timpuri când puteați reînnoi acest trup prin dans, prin meditație profundă și vârsta nu avea o mare importanță. Ar fi multe de povestit, dar voi vă aflați aici și acum, în această epocă și de aceea este important să vorbim despre aceste timpuri și despre aspectul fizic în conexiune cu Merkaba.
Oamenii sunt de părere că aspectul fizic îmbătrânește, deoarece trec anii și omul devine mai bătrân, organele se epuizează și inima voastră bate până moarte aspectul fizic. Dar cum este în Realitatea Divină? Cum este în trupul energetic, în trupul de lumină? Când vă privim, putem spune că nici o energie din voi nu ar îmbătrâni, nici o energie din voi nu s-ar epuiza, nici o energie din voi nu este suspusă unui proces care s-ar numi îmbătrânire așa cum o descrieți voi în dualitate. Fiecare energie care circulă în voi este mereu la fel de tânără, fiecare energie care circulă în voi se poate expansiona și înălța, dar niciodată nu îmbătrânește. Este un aspect important atunci când Quin’Taas se va deschide și de aceea vorbim despre acestea.
Aspectul fizic îmbătrânește, fie că voi considerați că este posibil sau nu. Este ceva ce în multe încarnări v-a fost ancorat ca un tipar al credinței și celulele voastre au fost dispuse să preia acest tipar al credinței. Dacă acest tipar ar dispărea, dacă nu v-ați povesti acest lucru de-a lungul încarnărilor, aspectul vostru fizic ar îmbătrâni mai puțin, mai lent și organele nu s-ar epuiza.
V-am spus că atunci când Noile Timpuri vor începe, când Quin’Taas se va deschide, că va exista sănătate, starea originară va fi restabilită și cu toții veți avea o viață mai lungă. Este un proces care poate că va dura o vreme după deschiderea lui Quin’Taas, deoarece aspectul fizic și celulele se vor reorienta spre viață. Gândurile colective despre vârstă, despre fragilitate, despre moarte se vor opri în Quin’Taas, înțelegerea de bază despre toate acestea va fi total diferită față de cum este în dualitate în prezent.
Ați ascultat multe despre unificare în aceste zile și acum imaginați-vă cum ar fi ca o întreagă Planetă să se unească? Acest tipar: în fiecare an îmbătrânesc, corpul meu este mai fragil și voi muri – ce forță este emanată aici! De aceea Kryon, acum mulți ani din timpul vostru a spus să nu mai numărați anii, să-i numărați în sens invers, deveniți mai tineri și nu mai în vârstă, dar noi am observat că în dualitate judecata în privința vârstei este ceva foarte puternic și este aproape imposibil să vă sustrageți acestui proces. Vă rog să intrați profund în voi, să aveți încredere în ceea ce se va întâmpla în Noua Lume, că aspectul fizic nu a fost creat pentru a muri, pentru a se îmbolnăvi, el a fost creat ca un înveliș și ca o susținere și importantă este energia care vă menține în viață, nu trupul, ci energia.
În această energie se află Merkaba. Când o energie dispare sau nu mai este prezentă astfel încât aspectele să se stingă, trupul este părăsit. Ține de energia vieții. Merkaba este un organ energetic, este mult mai importantă decât organele fizice și de aceea este bine și benefic să vă ocupați de energiile voastre și de energiile care sunt ancorate în aspectele voastre și răspândite în voi și care se află în Merkaba voastră ca Elexier al vieții. Cu cât circulă Merkaba voastră mai repede, cu cât se adaptează mai mult la Respirația lui Dumnezeu și cu atât mai multă energie a vieții se află în Merkaba voastră.
Într-o altă epocă, acest lucru s-a realizat prin Limgaam. Dacă aveți încredere că acest lucru este posibil, dacă aveți încredere că tot ceea ce lumea divină vă spune că este posibil, dacă vă eliberați de gândurile dualității, celulele voastre se vor reorienta pentru a susține acest lucru. Am decis ca aici și acum, să umplem floarea Merkabei voastre cu energia vieții. Se poate doar atunci când mulți sunt uniți, când mulți au încredere că acest lucru este posibil. Așa că vă întreb, vă întreb pe fiecare dintre voi: Aveți încredere în aceste cuvinte? Aveți încredere că este posibil ca energia vieții să fie transmisă?
Absorbiți în voi respirația vieții, Sol’A’Vana, o respirați foarte profund în voi. Vă uniți cu lumina divină din voi și deveniți tăcuți, sunteți prezenți în voi. Vă unificați chakrele și vă simțiți Sufletul. Vă întreb din nou: aveți încredere că este posibil ca energia vieții să vă fie transmisă? O energie a vieții care vă întinerește. Energia vieții care, și în aspectul fizic va avea o mare influență. Dacă sunteți pregătiți să aveți încredere, noi, prin sunetele din Realitatea Divină, vom transmite Elexirul vieții în Merkaba voastră, în floarea vieții.
(...)
Ce înseamnă încrederea? Încrederea este un atribut divin. Doar prin încredere veți putea trăi toate acestea care sunt pregătite pentru voi în Quin’Taas. Vă chem din nou să eliberați tiparele energetice din dualitate, să credeți în nou, în transformare, în ceea ce este posibil. Nu rămâneți în vechile tipare, nu vă este benefic. Dacă aveți încredere că Isus Christos, Fiul lui Dumnezeu și-a dat viața și a înviat, atunci aveți încredere că în voi foarte multe se transformă spre starea originară, spre sănătate, abundență, iubire umană, protecție și pace interioară.
Cu fiecare îndoială arătați Sufletului vostru că mintea, împreună cu acea îndoială a fost victorioasă asupra vieții. De aceea încercați cât puteți de des să aveți încredere, chiar și mintea încearcă să nu vă permită, dualitatea se arată în multe fațete, dar adevărul îl veți simți mereu atunci când simțiți divinitatea din voi și marele întreg. Prin transmisia energiei vieții multe simptome vor dispărea și mulți care sunt pregătiți vor simți cum Merkaba va fi disponibilă foarte curând pentru a călători împreună cu trupul fizic. Aveți încredere, Mona’Oha.
Sunteți iubiți incomensurabil.
An’Anasha
 

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.