Noutăți

 

 

 

 

 
Sunt Shiva și prin sunetele din Realitatea Divină vă întâmpin, OMAR TA SATT. Shiva a fost ales pentru a vorbi cu voi despre transformările din aceste timpuri. Ați aflat foarte multe despre transformări în multe mesaje, deoarece este foarte important, reprezintă parte din ceea ce trebuie să se întâmple pentru ca marea transformare să aibă loc.
Ați recepționat multe mesaje. Ce înseamnă când Lady Shyenna eliberează transformări, ce înseamnă pentru oameni? Deseori durere, suferință și pierderi. Dar aceste transformări sunt necesare.
Astăzi, aici și acum, Shiva dorește să vă vorbească ce înseamnă transformările din exterior pentru fiecare om, deoarece nu este doar transformarea din exterior, ci și voi sunteți afectați de acest principiu al energiei. Percepeți ce se întâmplă în exterior, la fel și invers, ceea ce percepeți în interior se va arăta în exterior, acolo va fi perceptibil.
Transformările de pe Planeta voastră sunt deosebit de intense acum și simțiți acest lucru în interiorul vostru. Pe de o parte simțiți atributul divin care este de o mare însemnătate, cel al compasiunii. Aveți multă compasiune pentru toți acei oameni afectați direct din diverse regiuni, continente, țări. Efectul este mare, dar ceea ce percepeți este nesiguranța și, uneori pentru oameni este ca și cum ar fi intimidați, nesiguri. Deseori intimidarea colectivului transformă. Noi am observat că mulți oameni din acest proces gigantic al transformării, uneori se simt rupți în două, se decid mai greu, se simt nesiguri, intimidați, simt îndoieli și, mai ales se simt foarte epuizați.
Mulți oameni se întreabă de ce este altfel. Faceți multe din punct de vedere spiritual, pentru oameni, pentru voi și vă întrebați: ”intru în profunzime, în tăcere, preiau aceste mesaje și, cu toate acestea, mă simt epuizat”. Este un proces normal, dar este important să înțelegeți cu adevărat acest proces. Epuizarea unui om se datorează colectivului care transformă. Imaginați-vă cum simt oamenii care se află într-o imensă transformare și trăiesc chiar acolo unde transformarea are loc. Bineînțeles că acești oameni au frici, sunt obosiți, epuizați, se simt intimidați, toate acestea le puteți percepe, dar voi deseori credeți că are de-a face cu voi. Credeți că voi creați acea epuizare sau intimidare sau incertitudine, îndoială.
De obicei este ceea ce voi ați preluat ca energie colectivă a transformării, deoarece voi sunteți o parte a acestei transformări. Nimic nu este separat. Nimic nu se petrece separat pentru voi, oamenii din dualitate. Așa este, fiecare om simte în sine și se întreabă și încearcă să înțeleagă ce se întâmplă. Dar voi sunteți mulți, sunteți cu toții interconectați. Fiecare ființă de pe această Planetă, fiecare om, fiecare animal, fiecare copac, fiecare ființă a naturii, fiecare energie vie este o parte din voi și voi sunteți o parte a acestei energii.
De aceea aceste timpuri sunt atât de dificile pentru oameni. Întrebarea ar fi: Ce puteți face? Ce puteți face cu adevărat? Vă spun: în aceste timpuri Shon’A’Naar, Sabia Excalibur este foarte folositoare pentru a tăia energii, pentru ca dualitatea să fie îndepărtată. Energia Ana’Anaraa este de o imensă însemnătate pentru tot ceea ce ajunge din exterior pe primul strat al Sufletului vostru, când simțiți frica, nesiguranța, îndoielile, chemați mereu Ana’Anaraa. Această energie este o binecuvântare pentru această perioadă, la fel ca Lumina Prosonodo. Împământarea la toate nivelele, echilibrarea energiilor, a lăsa în urma voastră tipare energetice, toate acestea vă ajută să gestionați mai bine toate transformările și să treceți dincolo, să vă simțiți ușori, plini de încredere. Și în voi există transformări și deseori se întâmplă chiar fără să le chemați în mod conștient. Energiile sunt vii și știu ce au de făcut.
Uneori , o energie a transformării ia naștere în voi și voi nici măcar nu sunteți pregătiți pentru ea. Uneori se întâmplă să vă aflați într-o stare în care nu conștientizați ce s-a întâmplat cu voi. Noi înțelegem că oamenii poartă frici. Aveți încredere în cuvintele lui Shiva: este cel mai bine, de cel mai mare ajutor ce se poate întâmpla în această perioadă. Fiecare transformare care are loc în voi, pe care voi o puteți lăsa în urma voastră, este o binecuvântare, deoarece câmpul vostru energetic devine puternic și energia luminoasă și puternică curge. Nu este așa cum își imaginează mulți oameni: începe o transformare în voi, se finalizează, energia se disipează și mulți sunt de părere că acesta a fost procesul, dar nu este așa. Mereu atunci când lăsați ceva în urma voastră ca transformare, atunci când lăsați în urma voastră ceva care nu vă mai folosește, ceva care vă apăsa de mult timp în mod conștient sau inconștient, atunci când această energie se încheie, începe un nou proces iar acest proces este că voi primiți o energie care vă face bine, energia Eloia, energia fericirii  sau o energie vindecătoare.
De aceea este atât de important să nu vă împotriviți transformării, să o acceptați, să conștientizați profund că va urma ceva foarte important pentru voi. În încarnarea de acum, imaginați-vă cât de multe tipare ale credințelor ați absorbit, credințe care nu vă sunt benefice. Simțiți cât de multe energii colective ați preluat care nu vă sunt benefice, cât de multe cuvinte v-au fost adresate care nu vă sunt benefice, cu câți oameni v-ați conectat și nu v-au fost benefici. Pentru a dizolva și elibera toate aceste tipare energetice este nevoie de timp pentru că fiecare energie are nevoie de timp și spațiu pentru a atinge ceea ce este benefic pentru voi.
Nu este o perioadă ușoară pentru voi, știm acest lucru și deși majoritatea dintre voi sunt atât de bine pregătiți, au preluat multe energii, au primit mult ajutor din partea noastră și prin forța proprie, prin propriile abilități, chiar și acești oameni se simt uneori epuizați și lipsiți de energie. Puteți fi siguri că este un semn că sunteți o parte a tot ceea ce este viu. Exact în această perioadă vi se arată, nu este vorba despre o anumită persoană, nu este vorba despre o singură persoană, cu toții sunteți o parte a ceva mai măreț. Cu toții sunteți copiii lui Dumnezeu și fiecare copil al lui Dumnezeu este conectat cu celălalt copil al lui Dumnezeu. Așa trebuie să fie, aceasta este starea originară.
Și noi, în Univers suntem copiii lui Dumnezeu, și noi suntem conectați între noi. Nu există unul sau celălalt, există noi, Universul, viața și însăși viața este energie. Și această energie este conectată cu fiecare dintre voi, cu fiecare om, cu fiecare ființă de lumină. Viața nu decide, această energie nu spune eu sunt conectată cu unii oameni și cu alții nu. De aceea este atât de important să înțelegeți că sunteți conectați cu toții și așa este bine. Pentru asta ați fost creați, este ceea ce Dumnezeu și-a dorit.
Bineînțeles că fiecare om, fiecare ființă, din punct de vedere individual, poartă un Suflet cu multe amintiri, multe tipare energetice și ancorări. Noi vă vedem pe fiecare dintre voi, dar este important în aceste timpuri să înțelegeți că sunteți interconectați, să înțelegeți că o transformare, nu contează unde are loc, pe ce continent, cât de departe ar fi, are de-a face cu voi. Vă afectează, poate nu direct așa cum este pentru oamenii care trăiesc acolo, dar vă atinge pentru că sunteți o paret din aceasta și simțiți și preluați o parte din această energie.
În aceste timpuri este foarte important să lăsați în urma voastră energiile colective care nu vă sunt benefice, să vă purificați cu Ana’Anaraa sau cu un ritual pe care vi l-am adus. Deseori o purificare nu înseamnă că nu vreți să preluați ceva pentru a face ceva benefic sau pentru a simți ceva, ci o purificare înseamnă că o energie pleacă și creează spațiu pentru ceva nou care va lua naștere. Dacă mai mulți oameni fac acest lucru, ia naștere o forță care a fost menționată în aceste zile. Împreună cu Sabia Excalibur, această forță devine de sute de ori mai puternică. Puteți mișca foarte multe, deoarece voi purtați energia, voi sunteți cei care s-au încarnat pentru ca Planeta să fie adusă înapoi Acasă.
Amintiți-vă ce ați luat asupra voastră. Amintiți-vă de asemenea cât de des ați fost susținuți în perioadele dificile, cât de des oamenii au fost prezenți când nu erați bine, cât de des lumea divină a fost prezentă pentru voi când nu erați atât de bine.
Începeți să iubiți oamenii, să-i iubiți cu adevărat, să-i respectați, să-i stimați, să-i onorați. Când faceți acest lucru, vă iubiți și pe voi și atunci sunteți pe deplin prezenți în voi, ați ajuns Acasă. Sunteți o mare Familie a oamenilor. Împreună, toate transformările care vor urma, le veți prelua și veți trece prin ele cu capul sus. Știți cine sunteți, oameni divini în această lume și o mare Familie a oamenilor.
Shiva își ia rămas bun prin cuvintele A ni o’heved o’drach. Așa este. Noi vă iubim incomensurabil.
An’Anasha
 

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.