Noutăți

 

 

 

 

 
Sunt cine sunt, cine am fost mereu și voi fi mereu. Sunt Isus, prietenul vostru, cel care vă însoțește. Iubiții mei copii umani, nu este nevoie să vă întâmpin, deoarece am fost în aceste zile prezent, am fost aici alături de voi cu întreaga mea iubire.
Ați preluat aceste energii minunate în aceste zile. În atât de mulți oameni au avut loc miracole, în mulți oameni a existat o transformare, procese de trezire au avut loc, foarte multe au fost transformate și iubirea s-a expansionat mult, la fel de mult precum soarele pe întreaga Planetă. Această unificare a multor oameni pe întreaga Planetă are un mare efect.
Poate că nu sunteți conștienți, dar ceea ce voi ați realizat în aceste zile este foarte măreț, este luminos și oamenii din întuneric vor recunoaște această lumina, o vor vedea, poate chiar din depărtate, dar va străluci prin întuneric. Pașii și urmele iubirii le vor arăta Calea acestor oameni.
Iubiții mei copii umani, știu pentru că vă cunosc atât de bine, cât de des, în viața de zi cu zi vă îngrijorați. Deseori nu vă simțiți susținuți, vă simțiți singuri. Dar eu vă spun: sunt aici, sunt aici alături de voi mereu și cu fiecare respirație pe care o realizați. Nu contează ce se întâmplă în dualitate, eu sunt alături de voi, vă însoțesc, vă susțin, vă ghidez, vă ocrotesc, îmi așez palmele pe capul vostru.
Acolo, în lumea gălăgioasă în care vă aflați, veți respira în tăcere o singură data și mă veți simți foarte profund și  îmi veți putea oferi toate fricile voastre, toate grijile voastre. Nu trebuie să purtați aceste greutăți, mi le puteți da mie. Iubirea pe care o simt pentru voi este necondiționată și de aceea, nu vă întrebați niciodată dacă faceți suficient de buni, dacă meritați, deoarece vă iubesc exact așa cum sunteți. Sunt Isus, prietenul vostru care vă însoțește, sunt Isus Christos, Fiul lui Dumnezeu și cum ar putea Fiul lui Dumnezeu să uite vreodată vreun om, cum ar putea Fiul lui Dumnezeu să se îndepărteze vreodată de vreun om?
Ceea ce vreau să vă rog este să mă chemați, să-mi arătați o intenție profundă și să-mi spuneți: Isus, vino la mine, am nevoie de tine! Atunci eu vă voi ține de mâini, vă voi îmbrățișa și voi fi alături de voi. Pot prelua tot ceea ce vă este greu, ce vă apasă, dacă îmi permiteți. Urmați urmele iubirii, urmați urmele iubirii. Indiferent ce v-a pregătit dualitatea, pașii iubirii vă vor purta dacă deveniți conștienți, nu trebuie să vă fie frică. Priviți dualitatea, este ceea ce este, un vis cumplit și priviți Realitatea Divină, este ceea ce este, viața adevărată, așa cum a fost gândită pentru voi.
Arătați-vă lumina, aveți încredere să rostiți cuvinte iubitoare, nu vă ascundeți, deoarece, exact așa cum sunteți adunați acum, exact de așa ceva este necesar în dualitate pentru a arăta ce este Realitatea Divină și se întâmplă când atât de mulți oameni se adună, se unesc și poartă în sine gândul lui Dumnezeu. Voi auziți de la multe ființe luminoase cât de mult vă respectă și vă onorează. Nu ascultați oamenii care vă povestesc opusul, ascultați adevărul, lumina din voi.
Noaptea, în timp ce dormiți, deseori sunt foarte aproape de voi, vă ating și voi puteți simți că sunteți cu mult mai mult decât doar oameni, deoarece o atingere din partea Fiului lui Dumnezeu dizolvă foarte multe și, de fiecare data eu aduc Lumina Prosonodo care vă conduce spre mântuire.
Au fost zile intense, mesaje intense, multe daruri v-au fost aduse. Dar, toate acestea pot avea loc pentru că voi sunteți pregătiți, pentru că sunteți deschiși și trăiți încrederea.
Astfel, împreună vom încheia aceste zile prin cuvintele Ehyeh Asher Ehyeh, Ehyeh Asher Ehyeh, Ehyeh Asher Ehyeh, So’ham, A ni o’heved o’drach. Sunteți iubiți incomensurabil. Sunteți iubirea, iubirea vieții mele.
An’Anasha
 

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.