Sunt cine sunt, cine am fost mereu și voi fi mereu, sunt Isus, prietenul vostru, însoțitorul vostru. Sunt Fiul lui Dumnezeu. Legătura de iubire ne unește. Doresc să vă întâmpin prin sunetele OMAR TA SATT. Oamenii trăiesc într-o perioadă în care au loc multe transformări și noi, dincolo de voal, trăim într-o transformare deoarece tot ceea ce se întâmplă cu voi, cu Planeta, se transformă.
Conștientizați că Planeta voastră transformă totul. Acest timp este special, în acest timp puteți simți o magie, o magie în fiecare transformare, dar este important cum priviți, cu ce emoții priviți spre transformările care au loc. Dacă priviți cu iubire, magia vi se va arăta. Este o magie minunată care se regăsește în această mare transformare. Fiți precum copiii în această perioadă, fiți plini de curiozitate, de bucuria de a trăi, plini de speranță și dorințe. Pătrundeți în ceea ce este nou.  Bineînțeles că transformarea înseamnă că fiecare om, în felul său, va lăsa ceva în urma sa, înseamnă că fiecare om, în felul său, transformă ceea ce este de transformat. Acest lucru înseamnă și că transformarea lui Lady Shyenna trebuie privită ca un act al iubirii. Uniți-vă profund cu Lady Shyenna, uniți-vă profund cu oamenii și cu atributul divin al compasiunii care este în voi, radiați-l în exterior.
Atunci când eu eram pe Pământ, cu mulți dintre voi am format o comunitate. Eram una. Simțeam iubirea unii față de ceilalți, eram împreună. Ne-am simțit. Dar ceea ce este cel mai important este că am trăit toate acestea. Și acolo aveau loc multe transformări și mulți oameni nu le-au înțeles. Noi eram dispuși să așternem Pașii Iubirii și să-i trăim pentru ca toate acestea să devină vii. Eu știu exact cum era atunci când, împreună, ne aflam sub copacul Sufletului. Am discutat mult despre ce înseamnă compasiune, atenție conștientă, iertare, ce înseamnă smerenie. Și în acele timpuri exista o magie specială deoarece eram cu voi dar, în aceste timpuri, acum, voi sunteți cu mine și eu sunt cu voi. Avem nevoie unii de ceilalți pentru a realiza ceea ce a început cândva, în multe cicluri temporale au existat transformări și mereu voi ați fost pregătiți să treceți prin aceste transmormări, pentru a merge mai departe, pentru ca evoluția Planetei și conștiința lui Lady Shyenna să fie înălțată. Așa cum Lady Shyenna v-a înălțat conștiința, așa și noi din Realitatea Divină, cu mesajele noastre, vă înălțăm conștiința.
Toate acestea au de-a face cu magia transformării care se arată mereu atunci când sunteți prezenți în voi, când simțiți în voi aceste atribute divine, atunci când, deseori, este mai important să fiți alături de alți oameni. Simțiți acest sentiment de a fi împreună, acest sentiment că este o mare Familie a Oamenilor afectată de transformare dar voi aveți privilegiul de a asculta aceste mesaje, de a prelua aceste învățături și, în același timp, să simțiți energiile. Astfel voi sunteți deosebiți deoarece există oameni pe întreaga Planetă care sunt pregătiți să asculte aceste mesaje, să preia energiile. Chiar și atunci când ei nu înțeleg cuvintele, sunt pregătiți deoarece ceea ce este frumos în această transformare, în această evoluție, este atunci când voi vă înălțați conștiința și puteți simți mai profund ceea ce vă șoptește Sufletul. Tot mai profundă devine această înțelegere a adevărului, a autenticității voastre.
Este mai puțin important dacă alți oameni sunt împotriva voastră. Mai mult contează ca voi să simțiți mai profund în voi că sunteți aleși, că participați, să simțiți magia cât mai profund în interiorul vostru. SaMaa’Tah se alimentează cu Lumina Nyoonică, se alimentează prin iubire, prin încredere, prin conștiință, printr-o comunitate așa cum sunteți voi. Bineînțeles că în această transformare există multe lucruri amare pentru mulți oameni dar totuși este o transformare, este ceva necesar. Atunci când o lume nouă se naște voi sunteți foarte aproape de a o trăi. Mai mult ca niciodată contează nu doar ce simțiți în interior, nu doar să fiți pregătiți, nu doar intenția voastră ci să trăiți ceea ce simțiți, să fiți un exemplu pentru ca oamenii să-și piardă frica care este atât de prezentă în ei.
Dacă doar o clipă conștientizați ce înseamnă că noi suntem împreună, și nu sunt doar cuvinte atunci când vă spun că sunt alături de voi, atunci în profunzimea din voi veți simți pace. Cuvintele lui Isus conțin atât de multă iubire pentru voi, siguranță și ocrotire deoarece mai mult ca niciodată sunt alături de voi. Vă țin de mână, privesc în ochii voștri și văd profunzimea Sufletului vostru, văd acea strălucire în corpul vostru de lumină. Văd că sunteți pregătiți. Deseori văd ceea ce voi nu puteți vedea în voi. Chiar atunci când sunteți în îndoieli, când nu credeți că sunteți suficient de buni, că puteți realiza totul, atunci eu văd exact opusul. Eu văd cât de minunați sunteți, văd că purtați în voi atributele divine, că le expansionați, că în profunzimea Sufletului ați înțeles de ce este nevoie în această perioadă și sunteți pregătiți să oferiți mai departe, să susțineți oamenii, să fiți alături de ei, să nu-i ghidați spre lupte ci spre pace deoarece pacea este în fiecare om. Uneori această pace este acoperită de multele situații din viața de zi cu zi și oamenii nu pot simți pacea din ei dar ea este acolo, este prezentă. Fiecare om are posibilitatea de a simți pacea interioară, fecare om are posibilitatea de a-și expansiona abilitățile divine și de a le simți. Dacă reușiți veți simți magia transformării, nu veți vedea umbrele ci ceea ce este luminos.
Bucuria de a trăi este ceva esențial, plăcerea și bucuria de a trăi, de a fi umani, de a fi în comunitate, de a vă susține reciproc și în perioadele dificile, asta este ceea ce face ca oamenii să fie atât de minunați, faptul că se află într-o comunitate. Indiferent ce comunitate este, mereu când oamenii sunt împreună pentru a acționa, pentru a face ceva benefic, lumea se schimbă. Cât de mult se schimbă lumea puteți deja să vedeți. Chiar dacă este greu uneori, la final poarta din QuinTaas se va deschide și veți păși într-o viață pe care v-ați dorit-o mereu. De ce v-ați dorit această viață mereu? De ce? V-ați întrebat vreodată? V-o doriți deoarece profund, în Sufletul vostru, această viață reprezintă starea originară. Ați trăit în iluzie mult timp, mult timp ați fost departe de Realitatea Divină și cu cât această Realitate Divină este mai aproape, cu atât mai intens o puteți percepe în voi înșivă.
Noi observăm oamenii de pe SolA’Vana și putem vedea că mulți își doresc ceea ce și voi vă doriți. De aceea creați prin cuvintele voastre, prin fapte, vindecare și unire. Prin cuvintele voastre puteți face ca oamenii să se elibereze de frici, puteți fi alături de ei așa cum și eu sunt aici, alături de voi. Toate acestea le-am mai discutat odată, atunci când eu eram pe Pământ și mai știu cum era atunci, ce întrebări aveați pentru mine, cât de des m-am uitat în ochii voștri. Deseori și voi simțeați îndoiala dar, atunci când eu, cu iubirea mea priveam în ochii voștri, vedeam iubirea și imediat ceva se conecta iar întreaga îndoială dispărea și apărea o profundă încredere între noi. Legătura de iubire se putea astfel alimenta. Legătura de iubire nu s-ar fi alimentat cu îndoială, doar cu încredere. Voi ați fost pregătiți într-o perioadă foarte dificilă să aveți încredere și poate că vă gândiți: da, dar tu erai prezent, cum putea fi acea perioadă mai dificilă decât cea de acum? Aveți încredere în mesajele mele, acea perioadă era mai dificilă. În această perioadă în care sunteți acum poate se simte dificil dar ați adunat foarte multă experiență, ați ascultat multe mesaje iar noi suntem alături de voi într-un mod foarte intens. Voi știți că aici este marea diferență, știți că QuinTaas se va deschide în această încarnare și nu mai este nevoie de altă viață, totul se întâmplă aici și acum. Uneori mai lent, alteori mai repede, dar se întâmplă. Se poate vedea, se poate vedea peste tot, se poate simți peste tot. Puteți simți în profunzimea Sufletului vostru siguranța că așa este.
Niciodată nu vă opriți din a urma Pașii iubirii, de a alimenta încrederea și de a parcurge Pași ai iubirii știind profund că eu sunt aici, știind profund că SaMaa’Tah este aici, știind profund, profund că și Quin’Taas este aici. Priviți astfel magia care se deschide, simțiți copilul din voi, simțiți, simțiți, simțiți...
Vă iubesc imens de mult, conexiunea este foarte intensă. Astfel, rămâneți încă o scurtă perioadă în acest sentiment profund al păcii și ocrotirii.
An’Anasha
Festivalul Kryon - primavara 2021

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.