OMAR TA SATT,
Această minunată canalizare de la Lady Shyenna prin Sabine Sangitar a avut loc în noiembrie la Festivalul SOL‘A‘VANA. Lady Shyenna este conștiința Planetei noastre. Cu întreaga ei iubire și înțelepciune va decide când se vor deschide porțile din Quin’Taas pentru ca Noua Lume să poată să apară. Ceea ce încă lipsește este pacea. Acest mesaj transmite cât este de important să fim în pace cu toți oamenii, indiferent de unde vin ei, să conștientizăm că fiecare persoană de pe această Planetă poartă lumina divină și că noi, toți oamenii suntem conectați. Poate că este mult mai ușor să alegeți calea păcii, mai ales de Crăciun, când oamenii sunt mai blânzi și mai deschiși.
Vă dorim tuturor un Crăciun binecuvântat!
AN’ANASHA
Sunt Lady Shyenna. Vă întâmpin prin sunetele OMAR TA SATT. Este o mare bucurie pentru mine să vă vorbesc. Este o onoare să vă aduc energia pe care eu o port.
Suntem conectați cu toții, fiecare om de pe această Planetă, fie în mod conștient fie în mod inconștient este conectat cu mine, conștiința Planetei. Avem nevoie unii de alții, suntem alături unii de alții și vorbesc unui colectiv de oameni care au realizat atât de multe, atât de multe pentru ca Quin’Taas să se deschidă și la fel și energia originară a Realității Divine, iubirea, lumina, pacea. Fiecare om are propriile sale idei despre cum va fi. Deseori apare întrebarea: De ce nu s-a întâmplat deja? Ce lipsește pentru ca Quin’Taas să se deschidă pe deplin? Motivul este dat de faptul că Lady Shyenna încă nu s-a trezit? De ce durează atât de mult să apară acel moment în care totul se va schimba, totul. Vă pot spune: conștiința Pământului, Lady Shyenna s-a trezit. Sunt conștientă că m-am trezit dar port responsabilitatea pentru momentul în care sunetul perfect se va deschide și energia luminoasă va intra pe deplin și va îndepărta tot ceea ce este umbră, tot ce este umbră.
De ce aștept? Ce anume aștept?
Voi oferi răspunsuri înalte conștiințe colective. Deoarece sunteți oameni conștienți, cunoașteți atât de multe, sunteți bine pregătiți și fiecare persoană care este conștientă așteaptă cu nerăbdare acest moment în care totul se deschide și totul se schimbă. Cristalul MONA’OHA (energia încrederii) a fost aprins și asigură faptul că energia iubirii, energia Noilor Timpuri rămâne stabiă și că nu mai există nici un moment de cotitură cum a fost în perioada Atlantidei. Dacă priviți Planeta dintr-o perspectivă mai înaltă s-ar putea să observați că mult din ceea ce ține de Noua Lume nu s-a maturizat pe deplin și aici este inclusă și pacea.
SOL’A’VANA ne-a fost adusă pe această minunată Planetă, Respirația lui Dumnezeu care se conectează cu tot ceea ce este, care s-a ancorat în profunzimea conștiinței Planetei, trimite impulsuri și expansionează energiile. SOL’A’VANA a fost aleasă în mod special deoarece este purtătoarea energiei păcii. Dar ce înseamnă pacea? Ce înseamnă pacea pentru Planetă? Ce înseamnă pacea pentru voi? Acordați-vă câteva momente și intrați cât mai profund în interiorul vostru pentru a răspunde. Ce înseamnă pacea pentru voi? 50s
Fiecare om are dreptul de a descoperi ce înseamnă pacea pentru propria sa persoană. V-ați gândiți la faptul că sunt oameni pe această Planetă care nu își doresc pacea? Nu este ceva ce să conecteze oamenii? Dorința de pace, de siguranță, de intimitate. De cât de multă toleranță este nevoie pentru a conștientiza că în fiecare om se află lumina divină? Că în fiecare om, indiferent de religia pe care o trăiește, de cultura în care se simte acasă, de limba pe care o vorbește, poartă în interior esența divină și la fel ca voi, toți sunt copiii lui Dumnezeu, copii ai lui Dumnzeu care au fost odată lumini în Univers fără un corp fizic, au fost creați ca lumini la fel ca voi. Și totuși, cu o înaltă conștiență pot vedea că oamenii se separă deoarece nu pot să-i înțeleagă pe alții care ai crescut diferit, care au trăit într-o cultură diferită. Dar dacă vedeți imaginea mai înaltă, mai mare, veți conștientiza că fiecare om este un copil al lui Dumnezeu așa cum și voi sunteți. Mulți oameni de pe această Planetă nu au înțeles încă acest lucru, ei se dezbină, stabilesc limite, judecă și evaluează alte persoane pentru că sunt diferite de ei. Apoi sunt încă aceste puteri care încearcă să vă sperie, să vă spună că dacă unii oameni sunt diferiți, ei sunt periculoși. Dar credeți-mă, toți oamenii sunt copiii lui Dumnezeu. Haideți să-i întâmpinăm, haideți să facem pace, pace cu toate culturile, pace cu oamenii care sunt diferiți, pace cu toți oamenii de pe această Planetă. Nu trebuie să înțelegeți mereu totul, nu trebuie să înțelegeți fiecare ființă umană, nici nu trebuie să fiți de acord cu ceea ce face fiecare ființă umană, ci să conștientizați că fiecare om a fost creat la un moment dat în Univers, la fel ca voi, ca lumină cu o anumită misiune, la fel ca voi, și astfel a intrat în dualitate. Așa sunteți înțelepți, aceasta este înțelepciune, cunoaștere, este o înaltă formă de iubire, conștientizare și de acestea are Planeta nevoie acum. Multe dintre puteri încearcă să stârnească frică, încearcă să dezbine. Nu le permiteți să vă afecteze. Conștientizați mereu că trăiți pe o Planetă, pe o Planetă a lui Dumnezeu. Această Planetă este frumoasă, este modelată prin iubire, Fiul lui Dumnezeu a fost acasă pe această Planetă. De câte ori ați auzit mesajul: Urmați urmele iubirii. Iubirea include și înțelegerea, smerenia, aprecierea, compasiunea.
Eu, Lady Shyenna, fac totul pentru a asigura faptul că SOL‘A’VANA, că pacea sosește astfel ca Quin’Taas să se deschidă, ca sunetul perfect să se deschidă iar voi să vă puteți cufunda în originalitatea ființei voastre, iubirii deoarece atunci când Quin’Taas se va deschide, Noua Lume va sosi și nu vor mai exista lupte. Oamenii conștienți care au multă iubire în inimile lor ar trebui să fie pregătiți să aducă această atenție conștientă tuturor oamenilor de pe Planetă.
Am ajuns atât de departe și începutul, nu sfârșitul, începutul se apropie! Noua Lume este creată cu iubire, cu pace, siguranță, intimitate, iubire umană, libertate. Toate acestea vor fi. SOL’A’VANA ajută ca Reaspirația lui Dumnezeu să curgă, ca această energie să fie expansionată și reprezintă energia păcii. Doar când această conștiință se va unifica printr-o mare parte a oamenilor, conștientizarea că toți sunt copii ai lui Dumnezeu, doar atunci se va deschide sunetul perfect. Să fiu aici cu energia mea, să fiu aici cu voi, creează o pace profundă, foarte profundă.
AN‘ANASHA    
 

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.