Transmisă prin Sabine Sangitar în 7 Octombrie 2015 – 19:30
Kryon:
•             Opriți-vă și bucurați-vă de ceea ce se întâmplă
•             Înălțați-vă din lumină
În lumina sufletului Shimaa vă întâmpin pe fiecare dintre voi. Prin sunetele OMAR TA SATT  îmi exprim iubirea mea.
Când mi s-a cerut odată să părăsesc Universul magnetic și să trec în Universul vostru și să fuzionez cu un grup de lumini, nu știam la ce să mă aștept. Prin fuziunea cu înaltele lumini am devenit ceea ce sunt în acest moment, Kryon din serviciul magnetic, prietenul vostru, însoțitorul vostru de atât de mult timp. Într-o profundă intenție și într-o profundă iubire față de tot ceea ce este, m-am pus disponibil.
Acum s-a întâmplat, Noile Timpuri și-au găsit calea, membrana porților Lemuriei s-a dizolvat și fluxurile energiei Realității Divine curg în Planeta voastră până în cel mai profund strat al conștiinței lui Lady Shyenna. Este un moment în care noi, de după voal, ne-am oprit pentru a întâmpina cu o mare bucurie procesul și ceea ce se întâmplă. Și astfel, misiunea mea este să vă adresez și vouă să vă acordați un moment și să vă bucurați, să deveniți conștienți  de ceea ce se întâmplă cu planeta voastră și cu voi înșivă. În atât de multe epoci, în atât de multe încarnări, în această viață, v-ați pregătit exact pentru ceea ce se întâmplă acum, pentru ceea ce a început deja. Și înainte ca mintea voastră să formuleze mii de întrebări și să ceară explicații de ce, poate, unele lucruri nu s-au întâmplat încă așa cum v-am transmis noi odată, luați o pauză, opriți-vă și respirați SOL’A’VANA în voi și deveniți conștienți că voi, voi sunteți cei care ați mers pe această cale încă de la începutul timpurilor, că voi sunteți cei care ați făcut posibilă începerea Noilor Timpuri.
În perioada de Adaptare Planeta va fi adusă înapoi acasă și eu văd strălucirea soarelui, văd strălucirea energiei și vă văd pe voi, prietenii mei, vă văd stând pe scaune. Îngerii v-au devenit familiari, stau la picioarele voastre, vă onorează și observă tot ceea ce sunteți voi în esența voastră, lumină și energie, un purtător plin de iubire deoarece una cu Isus ați mers pe această cale și ați stabilit urmele iubirii împreună cu Isus.
Marea încredere ce o simțiți în interiorul vostru și ați simțit-o mereu, s-a intensificat în aceste momente deoarece este un câmp deschis cu energia iubirii magnetice a lui Kryon în care aveți posibilitatea de a experimenta miracolele voastre personale, să fiți miracolul, miracolul, marele miracol. Știu că rațiunea voastră are multe, multe întrebări dar răspunsurile vor deveni evidente în înțelepciunea voastră. Răspunsurile le veți găsi în profundele straturi ale sufletului vostru deoarece tiparele energetice ancorate au mereu mai multe și mai multe să vă arate, strălucind precum soarele. Uneori, în dualitate se poate întâmpla să nu vedeți soarele dar știți că este acolo. Și chiar dacă nu puteți vedea o anumită energie totuși simțiți că aceasta este prezentă, că vă însoțește, că adevărul a sosit, că lumina s-a expansionat și că ceva măreț se întâmplă. Noi suntem pregătiți pentru orice s-ar întâmpla și v-am pregătit și pe voi, așa că vă puteți abandona în binecuvântarea lui Christos, în mâinile lui Dumnezeu, vă puteți scufunda în energii în schimbarea timpului din Noul Ciclu. Caliciul s-a deschis, florile strălucesc. Fiecare energie pe care o absorbiți acum, fiecare energie care vi se arată și o simțiți, conține un miracol.
În aceste timpuri în care începutul este atât de perceptibil, este de mare ajutor să vă focalizați, în timpul vostru, în fiecare zi să vă focalizați asupra luminii și  încrederii din voi, să vă focalizați atenția asupra frumuseții, bunătății și adevărului, să transformați în lumină și iubire energiile puterilor, fricilor și grijilor pe care vi le aduce dualitatea deoarece lumina și iubirea reprezintă singurul adevăr care există, pentru că nimic real nu poate fi distrus. Atunci când iubirea își găsește calea, exact în acele momente, sufletul vostru este profund atins, aspectele voastre se expansionează iar voi vă abandonați și simțiți, simțiți soarele. Simțiți cum soarele se expansionează în interiorul vostru. Auziți energiile care vă șoptesc: sunteți iubiți infinit de mult.
Ajutoarele voastre interioare sunt foarte active și acționează foarte susținător pentru voi acum în marele proces de transformare care are loc pe planeta voastră. Indiferent de ceea ce vă spun oamenii, indiferent cât de mult doresc unii să vă sperie, rămâneți în încredere și simțiți adevărul deoarece lumina va transforma orice materie întunecată. Dualitatea pierde puterea. Nimic nu este mai puternic și mai intens decât lumina și energiile care curg acum și se răspândesc pe întreaga planetă.
Ca întotdeauna vă veți pune întrebarea specific umană: Cât timp va dura până când se va creea Noua Lume și Noul Pământ? Răspunsul este: depinde de voi, depinde de fiecare dintre voi. Pauza, contemplarea fluxurilor energetice, simțirea și poate chiar privitul, contribuie semnificativ la creearea a ceva nou. Dar Noul poate apărea doar dacă Vechiul colapsează și dispare. Noile întâmpinări pline de încredere în toate fațetele lor, reprezintă o parte esențială a Noului Ciclu. Veți vedea cum se schimbă oamenii. Mulți, mulți oameni simt profund în interiorul lor că doresc să meargă pe o cale spirituală. Fiți precum farurile de lumină, siguri și fermi. Însoțiți oamenii pe calea lor și fiți deschiși și atenți la gândurile voastre și la cuvintele voastre și simțiți mai profund ca niciodată, respirația lui Dumnezeu.
Poate că fiecare om și-a imaginat ceva diferit, dar vă întreb: când vă întoarceți în încarnarea lui Isus și apar imaginile, cum ar fi dacă imaginile ar apărea puțin diferite față de cum le vedeți voi, ați pune sub semnul întrebării încarnarea lui Isus? În aceste momente ale noului început și este un real nou început, este important să lăsați să înflorească înțelepciunea inimii și acordați energiilor timp și spațiu pentru a se dezvolta. Astfel, voi sunteți aici și acum încoronând lumina energiei din voi și de pe această Planetă. Este de mare ajutor, ca în aceste timpuri să vă acordați timpul necesar pentru a simți ce fluxuri energetice absorbiți. Fiecare energie luminoasă care vă este adusă este foarte puternică și foarte intensă. Noi facem totul pentru a vă spijini. Cu intenția și iubirea noastră profundă vă trimitem energia NA’NAAM, SHADEES, energia iubirii, energia iubirii magnetice.
Sunteți ancorați și înveliți în binecuvântarea lui Dumnezeu. Bucurați-vă, bucurați-vă profund de aceste momente. Simțiți cum Isus este tot mai aproape și simțiți și responsabilitatea ce o aveți de a aprecia fiecare energie, de a trata fiecare energie cu respect și atenție deoarece doar așa se pot deschide în voi câmpul energetic și tiparele energetice. Ele reacționează la fluxul vieții voastre, la fluxul energiei voastre și vă arată miracolul vostru personal.
Bucurați-vă de energia ce vă este transmisă. Acționează foarte intens și vă atinge foarte profund deoarece puteți simți scânteia acestei energii în această încăpere.
A NI O’HEVED O’DRACH – Sunteți iubiți infinit de mult
AN‘ANASHA

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.