Transmisă prin Sabine Sangitar în 5 August 2015 – 19:30
Uriel:
•             Puterea, Intenția și Încrederea
Sunt Uriel și vă întâmpin în lumina sufletului Shimaa. Prin sunetele OMAR TA SATT vă întâmpin pe fiecare dintre voi. Am fost ales ca acum și aici, prin Sangitar, să las să curgă spre voi energia puterii, intenției și încrederii. Și în timp ce aceste energii își găsesc calea spre sufletul vostru, spre inima voastră, spre corpul vostru de lumină, vă puteți abandona și puteți simți cum aceste fluxuri energetice vă ating profund deoarece în Noul Ciclu puteți simți mult mai intens fiecare flux energetic.
Vă apropiați cu pași mari de Perioada de Adaptare care a început deja și va atinge punctul culminant. Va urma o fază energetică de adaptare care va schimba multe pe planeta voastră dar și în voi și fiecare om care este conștient, pregătit pentru a se deschide, pregătit să întâmpine noile energii poate simți aici și acum ce înseamnă cuvântul, sunetul: energie. Fluxurile energiei Shadees sunt foarte intense. Schimbările de pe planeta voastră sunt foarte intense și la fel sunt și schimbările din voi.
Lumina sufletului Shimaa, această lumină a sufletului pe care fiecare om o poartă, această lumină a sufletului care ne unește pe toți, chiar și noi, în Univers, purtăm această lumină a sufletului, vă ajută să simțiți ce va urma pentru voi. Această lumină a sufletului  vă deschide pentru conștientizarea faptului că multe se vor schimba iar aceste schimbări vor fi simțite ca incomfortabile de către unii oameni. Astfel, este sarcina mea să transmit fiecărui om că toți poartă lumina divină în interior indiferent de religie, de culoarea pielii, de calea aleasă. Oamenii care sunt în suferință, care trebuie să-și părăsească țara și să caute refugiu – întâmpinați acești oameni cu inima deschisă deoarece face parte din faza de adaptare ca oamenii să dărâme limitele impuse de dualitate, să se adune împreună în pace în deplina certitudine că fiecare om poartă lumina divină în interior. Priviți marile puteri care nu mai pot menține planul lor de destrămare a diferitelor țări. Toate acestea fac parte din marea transformare.
Acum, sunt de mare ajutor pentru voi puterea, intenția și încrederea. Acestea sunt în dualitate cuvinte pe care le cunoașteți dar sunt cuvinte foarte mult judecate de mulți oameni și exact sunetele înalt vibraționale sunt deseori evaluate negativ de colectivul oamenilor . Astfel se întâmplă și în cazul puterii. Ce asociați cu puterea fiecare dintre voi? Mulți oameni cred că puterea are de-a face cu efortul, cu străduința, deseori chiar și cu forțarea. Prin aceste judecăți, adevăratul sunet al puterii cu minunatele lui energii nu mai poate fi eliberat pe deplin. Puterea este o energie primordială pe care fiecare om o poartă în interior. Este o energie primordială spirituală care face posibilă pentru voi acțiunea din interior spre exterior într-o profundă intenție. Puterea este un sunet foarte spiritual și oricând vă este transmisă această energie, ea atinge lumina voastră divină. Această energie vorbește cu voi și vă șoptește: și voi purtați această putere în voi. Această putere care poate realiza miracole, această putere care poate schimba totul, această putere vă ajută să acționați, să realizați ceva, să stabiliți urmele, să creeați Noua Lume, să simțiți puterea care face ca abilitățile voastre să irupă în exterior. Ea vrea să acționeze. Lumina divină poartă dorința de a se expansiona și atunci când veți putea simți originea acestei puteri atunci veți putea simți și ușurința deoarece tot ce provine din origine, este conectat cu energia și atributele ușurinței. Dar câmpul puterii din voi este uneori blocat și se blochează deoarece, pe de o parte este atât de judecat de colectiv iar pe de altă parte și pentru că intenția profundă lipsește pentru a putea acționa așa cum a fost mereu intenționat pentru fiecare om.
Energia intenției nu are nici ea nimic de-a face cu încercările grele sau cu concentrarea. Intenția răsare dintr-un sentiment al Realității Divine și anume dorința, dorința de continuă evoluție, dorința de a simți marea imagine de ansamblu, de a fi mai aproape de Îngeri, de Înaltele lumini, de Înalții Consilieri și de Isus Christos, Fiul. Această dorință vă ghidează spre o profundă intenție. Când această energie este împlinită, hrănită și expansionată, vă activează câmpul puterii și ușurința intrinsecă. În timp ce Uriel vă adresează aceste cuvinte se deschide un câmp energetic care, dacă voi permiteți, vă atinge în profunzimea sufletului vostru și puteți simți cum câmpul puterii voastre se activează, cum se simte.
Cuvântul dor este deseori judecat în dualitate ca tristețe. Un sentiment pe care omul nu dorește să-l simtă. Dar energia dorului este străduința pentru tot ceea ce este, străduința de a munci așa cum doriți, străduința pentru expansiune, străduința de a simți lumina divină din ce în ce mai profund și tot mai profund. Când permiteți aceste energii, când puneți deoparte judecățile care răsar din energia colectivă a dualității și percepeți sunetele energetice așa cum sunt ele cu adevărat și permiteți ca acest miracol să se dezvolte în voi, o profundă încredere vă va copleși. Încrederea că totul este posibil, totul, în orice moment, oricând și prin fiecare respirație. Totul este posibil. Această încredere stimulează sursa puterii din voi și cu aceste atribute veți realiza tot mai profund că înțelepciunea se deschide în voi iar fluxurile energetice se unifică și vă ajută să deveniți ce sunteți cu adevărat: un Avatar divin care a fost atât de curajos încât a intrat în dualitate și de acolo servește luminii epocă după epocă. Din acest motiv stau Îngerii la picioarele voastre, vă onorează și vă respectă. Și aici și acum, în acest moment, un câmp energetic al puterii se adună în voi și în jurul vostru. Se produc multe conexiuni, Merkaba voastră începe să vibreze și pot vedea, pot vedea că potențialul din voi se expansionează iar energia Mahatma se ancorează chiar și mai profund în toate aspectele voastre.
În Noile Timpuri este de mare ajutor să priviți cu mai multă profunzime cuvintele pe care le judecați, dintr-un punct de vedere spiritual. Puneți judecățile deoparte și întâmpinați originea, adevărul și permiteți-i să acționeze deoarece oamenii, în această expansiune masivă, încă se gândesc că nu sunt îndeajuns de buni. Dar dacă lăsați energiile și mesajele lui Uriel în inima voastră veți simți imediat că acest lucru nu este adevărat. Sunt gânduri pe care le purtați, care s-au dezvoltat dintr-un câmp colectiv. Timpul pentru libertatea interioară începe. Multe câmpuri energetice au fost ca și închise în voi atât de mult timp și prin multele situații diferite și moduri ale vieții, ele nu s-au putut dezvolta pe deplin. Simțiți Noul Ciclu, Noile Timpuri. Nu mai calculați, nu mai apreciați totul cu intelectul vostru ci simțiți energiile cu spiritul lor vindecător magic și mistic cu aspectele voastre, cu sufletul și inima voastră deoarece doar astfel le puteți înțelege și acolo are loc partea voastră esențială. Esența voastră nu este intelectul, esența voastră nu este nici corpul vostru, adevărata voastră esență este energia, energia și lumina. Pășiți afară din propriile voastre limitări și simțiți câmpul puterii. Simțiți profunda intenție, ușurința și încrederea că vă puteți deschide limitele. Astfel vom ancora profund toate aceste atribute cu Sangitar și El'Shara în timpul următoarei sesiuni de vindecare și vom deschide un câmp al puterii care va continua să se expansioneze timp de nouă zile din timpul vostru liniar și ar fi de mare ajutor pentru voi să simțiți dorința de a intra în profunda intenție. În același timp, Sangitar și El'Shara vor construi un câmp al vindecării care va acționa profund și care este de mare ajutor pentru voi. Astfel, simțiți înțelepciunea mesajului și pregătiți-vă pentru ce urmează.
A NI O'HEVED O'DRACH, sunetele Realității Divine. Sunteți iubiți nemăsurat.
AN'ANASHA

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.