Transmisă de Sabine Sangitar în 1 Iulie 2015, 19:30
Kryon:
  • Trăiți energiile ancorate
  • Energia este vie
  • SHADEES curge intens pe Solvana
Sunt Kryon. Îmi trimit mesajele în lumina iubirii magnetice. În Lumina Sufletului Shimaa vă întâmpin pe fiecare prin cuvintele OMAR TA SATT.
Aici și acum, în momentul timpului prezent, Îngerii sunt prezenți alături de voi, strălucesc puternic și sunt plini de iubire pentru voi. Ei vă șoptesc SHAN’THIE’MAA, vă servim mereu cu mare bucurie. Simțiți energia care se acumulează prin fiecare cuvânt pe care Kryon vi-l transmite, deoarece despre energie doresc să vă vorbesc. În toate perioadele conștiinței voastre ați fost chemați să simțiți energiile. Pentru aceasta v-am oferit mereu ajutorul nostru și v-am invitat să acceptați, să simțiți profund tiparele energetice care curg spre voi prin fiecare cuvânt și, astfel, să realizați că sunteți o lumină divină pe Pământ, că sunteți mai mult decât doar oameni.
 Esența sinelui vostru este lumina și energia. Dar acum, în timpul schimbării timpurilor, acum că Noile Timpuri încep, vă chemăm să trăiți chiar și mai profund energia absorbită și ancorată. Ce înseamnă acest lucru? Energiile sunt vi. Fiecare energie este o ființă vie așa ca și voi și chiar dacă nu puteți vedea această energie cu ochii voștri, ea dorește să fie tratată cu respect deplin și atenție. Doar atunci este pregătită să vi se deschidă pe deplin. Acesta este un aspect important al conștiinței. Energia nu poate fi manipulată. Energia nu poate fi forțată să împlinească tiparele gândirii. Nu vă puteți agăța de energii și nu pot fi chemate doar prin a vorbi despre ele. Aceste ființe doresc să fie iubite și respectate. Energia dorește să fie invitată și atunci înflorește pe deplin iar voi puteți intra într-o relație de iubire cu ea, o relație de iubire plină de puritate. Puteți simți cum înflorește în voi și când simțiți acest lucru începe comunicarea, o comunicare care va urma cu toate energiile.
Energiile au o înaltă inteligență. Ele vă înțeleg și văd profunda intenție din voi și ar dori să călătorească împreună cu voi prin viață, să trăiască viața și să acționeze împreună cu voi. Când un nou Pământ se dezvoltă, un Pământ numit prin sunetele Solvana, este de mare ajutor dacă ați realiza următorii Pași și ați purta energiile ancorate în voi, care sunt o parte din voi, în exterior, în viața voastră, să le declarați ca fiind partenerii voștri și să aveți încredere pe deplin că fiecare energie care este alături de voi, pe care o întâlniți, atunci când este plină de lumină, conține un dar pentru voi, darul iubirii necondiționate dar și darul miracolului. Această conștientizare este necesară pentru crearea Noii Lumi, pentru a avea curajul de a urma noi căi, de a vă retrage tot mai profund din conștiința colectivă a dualității pentru ca procesul de îmbătrânire să nu mai aibă nici o șansă. Toate acestea le puteți realiza cu energiile vii care sunt alături de voi, doar conectați-vă cu ele.
Abandonați-vă profund în cuvintele lui Kryon și abandonați-vă profund în energia care este acum alături de voi și vă invită să vorbiți cu ea, să o priviți ca o ființă vie perfectă, ca asistentul vostru personal, grupul vostru personal de Îngeri, Ambasadorul Iubirii. Tot ceea ce purtați în voi este viu și fiecare energie acționează ca de la sine dar, totuși toate sunt fuzionate cu voi. Energiile sunt pregătite acum pentru a percepe schimbarea. Și nu doar conștiința planetară se schimbă, este nevoie de oamenii care au curajul să creeze Noua Lume dincolo de energia colectivă a dualității, să stabilească o urmă a iubirii cu energia vie și să pășească mai departe pe această urmă. Atunci când Planeta se va trezi nu se va stabili imediat Noua Lume – nu se întâmplă astfel – mai degrabă voi, locuitorii Pământului, veți expansiona noua conștiință. Veți primi sprijin din partea noastră și noile tehnologii vor fi disponibile pentru voi. Dar radiația energiei SHADEES, energia Noilor Timpuri plină de lumină devine tot mai puternică. Astfel, este și mai important ca voi să realizați că și această energie este o ființă vie cu care puteți comunica.
Energiile vă pot înțelege mult mai bine decât unii oameni. Comunicați cu ajutorul inimii și sufletului vostru și fiecare energie care conține lumină și iubire este bună pentru voi. Vă poartă și vă arată cine sunteți cu adevărat. Simțiți, simțiți, simțiți această energie și începeți să comunicați cu energiile prin sufletul vostru. Orice doriți să le spuneți energiilor, aici și acum, primiți timpul necesar pentru a face acest lucru pentru voi. În tot acest timp, vă vom pregăti pentru sesiunea intensă de vindecare, vă vom curăța și purifica de energiile collective care nu vă sunt de ajutor. Vă vom expansiona și vă vom împământa la toate nivelele. Acum începeți să invitați energia ce o simțiți pentru a intra într-un profund contact cu ea.
(acordați-vă timpul necesar)
În această perioadă este de mare ajutor să simțiți care energie este bună pentru voi, care energie a zilei se răspândește pe Solvana. Lumina Prosonodo, energia Eleua ajută întotdeauna și vă sprijină aspectul sufletului și nivelul emoțional. Dacă adăugați și Cristalul PRADNA, energia va crește tot mai mult și vă va face mult bine. În special energia magnetică acționează intens în celulele voastre și în aspectul fizic. Există o mare varietate de energii la dispoziția voastră, energii care vă sunt transmise imediat ce voi le cereți, când chemați aceste energii și le invitați, când înțelegeți pe deplin cu conștiința și inima voastră că sunt ceva viu, că sunt frumoase, curg și sunt susținătoare, când sunteți pregătiți să înțelegeți cu inima și sufletul vostru, atunci, în momentul prezent al acestui timp, multe energii se vor manifesta și multe tipare energetice ale aspectelor voastre vor înflori. Când comunicați cu ele, veți răspândi aceste energii în exterior și veți crea Noua Lume.
Energiile collective ale dualității acționează foarte intens și din acest motiv este și mai important ca voi să vă păstrați distanța față de ele atât cât este posibil pentru voi. Să vă păstrați distanța față de judecățile dualității deoarece,de exemplu, procesul de îmbătrânire nu vă va mai afecta, nu va progresa, dimpotrivă, pentru voi se va inversa. Și aici este important ca voi să invitați energia, să vorbiți cu ea, să îi arătați respectul, iubirea și stima voastră și astfel va avea loc o profundă  fuziune la toate nivelele. Să trăiți această energie este însăși viața iar această viață pe planeta voastră minunată vă este destinată. În iubirea umană plină de abundență, siguranță și pace, în deplină sănătate, toate lucrurile la care ați sperat vreodată se manifestă acum. Oamenii care au atins trezirea, care au o profundă expansiune în energia lor vor observa acum că și energia trezirii ancorată curge profund în suflet iar voi veți realiza tot mai mult ce înseamnă când un spirit, când un Înger sosește și vă vorbește și acționează împreună cu voi.  
Chiar dacă nu suntem vizibili pentru voi, noi trăim, suntem vii, suntem energie și lumină și fiecare energie pe care v-o aducem este alimentată cu această iubire și, în ciuda tuturor diferențelor care există între fluxurile energetice, lumina este mereu ancorată pentru binele vostru cel mai înalt. În următoarele zile ale timpului vostru liniar vom adduce fluxuri intense ale energiei SHADEES pe Solvana. Acesta este un process necesar care are loc acum, care alimentează și se expansionează tot mai mult. Abandonați-vă în fiecare schimbare, abandonați-vă în profunda MONA'OHA, abandonați-vă în Mâinile lui Christos, abandonați-vă Sinelui vostru Divin.
Deja alimentăm Templul Păcii, energia fazei de adaptare, energia Noilor Timpuri care se expansionează tot mai mult, în mulți oameni iar voi veți simți că fiecare om, indiferent de conștiința sa, se va ocupa cu noile fluxuri energetice care acționează atât de intens. Multe s-au schimbat în voi, v-ați orientat spre iubire și profunda expansiune a conștiinței. Dar și în exterior s-au schimbat multe și oricine își acordă timpul necesar pentru a privi schimbările le va realiza și va putea înțelege cuvintele lui Kryon profund în suflet.
Toate energiile absorbite vor acționa mult mai intens, tot ceea ce este ancorat, fiecare tipar energetic este de ajutor și potrivit pentru voi. Energia este atât de vie încât face să strălucească această încăpere. În deplina înflorire a luminii voi puteți simți vibrația iubirii care conectează luminile sufletelor unele cu celelalte și cu o profundă atenție noi acționăm de dincolo de voal pentru voi, prin fiecare respirație pe care o faceți. Fiți pregătiți și deschiși pentru tot ceea ce este și pentru tot ceea ce va sosi. Chemați-vă, dacă este posibil pentru voi, grupul personal de Îngeri în fiecare zi. Rostiți-vă numele originar în fiecare zi. Energia destinului vieții voastre, destinului preoțimii voastre, toate acestea sunt vii și circulă în voi și fiecare mișcare este orientată spre lumină și iubire și cu cât sunteți mai conștienți de acest lucru , cu atât mai profund și mai intens perceptibil vor fi energiile pentru voi și veți realiza contactul care este atât de susținător dar și foarte important în momentul prezent.
Simțiți puritatea tuturor sistemelor voastre pe care noi le-am curățat și purificat și pregătiți-vă pentru transmisia care va urma acum. Kryon poartă un auriu AN'ANASHA spre voi și spre toți cei care s-au conectat cu noi și au primit cuvintele iubirii magnetice cu inima deschisă.
AN‘ANASHA

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.