Transmisă prin Sabine Sangitar în 3 Iunie 2015 – 19:30
 
 
Adamis:
•             Transmisia energiei NA'NAAM
•             Procesul originalității
În lumina grației, vă întâmpin eu, Adamis, în momentul aici și acum, dincolo de spațiu și timp, în liniște și înaltele linii energetice ale câmpului magnetic NA’NAAM. Sunetele OMAR TA SATT vă aduc energia apartenenței.
Planeta voastră a fost aleasă, voi ați fost aleși, oamenii divini care locuiți pe această Planetă. Eu, Adamis am fost ales, în momentul aici și acum, să vă aduc într-o mare abundență, energia NA’NAAM în acest colectiv, pentru conștiința planetei Lady Shyenna, pentru planeta Solvana. Fiecare dintre voi va simți această energie în mod diferit și fiecare o va aduce în orientarea personală și o va ancora.
Înainte ca Planeta voastră să pice din Merkaba câmpurilor divine, era alimentată cu energie magnetică pură la fel ca și celelalte Planete. Această energie ajută ca viața din Universuri să poată exista. Când Planeta voastră a părăsit liniile magnetice nu a mai fost posibil să vă aducem energia NA’NAAM  deoarece radianța ei ar fi fost mult prea intensă. Astfel, câțiva Nuni au fost chemați și rugați să treacă în Universul vostru pentru a vă putea aduce o energie mai ușoară dar destul de intensă. Energia iubirii magnetice a lui Kryon este un astfel de exemplu. Planeta voastră trece printr-o transformare majoră iar noi vedem aceste schimbări în fiecare moment, dincolo de timp și spațiu. Ceea ce se întâmplă în conștiința planetei voastre produce o imensă schimbare pentru întreaga planetă dar și pentru locuitorii ei.
Ați aflat de la Sangitar și de la multele ființe ale înaltei lumini, cei 36 de Înalți Consilieri ai Luminii, că în prezent are loc un proces care va schimba totul. Un nou început, timpuri noi, evenimente noi, o nouă eră se află în fața voastră. Cum va arăta totul – este un proces care are loc - și fiecare va putea oferi mai multe detalii. Ceea ce se întâmplă cu Pământul s-a schimbat de când s-au schimbat sunetele și a sosit Solvana. Energia pură din Realitatea Divină pătrunde prin membrană și întâlnește energia dualității. Aceste curente energetice se unifică și conduc spre transformări ale căror consecințe afectează planeta dar și pe fiecare dintre voi, locuitorii Planetei. Voi ați fost aleși pentru a fi prezenți la acest proces. Ați fost chemați pentru a fi împreună, pentru a simți apartenența și pentru a vă trezi. Există mulți Pionieri în frecvența voastră care au lăsat urme, care urmează energia. Dar sunt și mai mulți, multe urme au fost stabilite de voi și, astfel, această energie a Noilor Timpuri se poate expansiona și direcționa. În aceste momente ale schimbării simțiți într-un anumit mod că energiile nu au schimbat doar conștiința Planetei ci și încrederea din voi. Puternicele fluxuri energetice acționează foarte intens în special în aspectul vostru fizic. Permiteți-mi să vă transmit că aceste fluxuri energetice sunt vindecătoare și fortifiante și voi sunteți expansionați și orientați într-o direcție energetică spirituală potrivită și bună pentru voi. Ați fost pregătiți să primiți și sunteți pregătiți să oferiți.
Când vă privim ca oameni divini, putem percepe multe schimbări. Putem vedea, de exemplu, că anumite chakre regresează. Chakra rădăcină regresează. La mulți dintre voi poate apărea o îngustare prin care energia va curge mai greu decât sunteți voi obișnuiți. Dar de ce se schimbă Chakrele și regresează? Se întâmplă pentru că există o mare chakră unificată care vă ajută să simțiți noua energie și vă arată că tot ceea ce faceți ar trebui realizat cu Chakra Inimii, cu marele vostru Suflet. Multe fluxuri energetice pe care le absorbiți acum acționează puternic în special în aspectul sulfetului vostru și la nivelul emoțional dar și în zona spirituală, în aspectul omnipotenței, al conexiunii, în toate aspectele voastre. Și cel de-al 19-lea Aspect este foarte activ.
Este foarte important să simțiți în ce fel de energie vă mișcați, ce fluxuri energetice alegeți să absorbiți, ce anume vă ghidează și ce este cu adevărat important pentru voi. Pe de o parte ați observat deja că s-au schimbat multe din punct de vedere energetic, gândirea a devenit foarte dificilă pentru mulți oameni în aceste timpuri, chiar și conversația și comunicarea dintre oameni este mai dificilă, iar în viața de zi cu zi experimentați salturi temporale care vă arată că timpul, așa cum este el cunoscut, începe să se dizolve și gândirea clară, planurile devin foarte dificil de realizat în această fază a schimbărilor. Dar este un proces foarte original deoarece vă conduce înapoi la starea voastră originară. Chiar dacă ați fost învățați în multe epoci, în multe încarnări, în această încarnare să comunicați prin cuvinte, să gândiți structurat – acesta este un proces al conversiei iar noi îl numim Procesul originalității. Să treceți printr-un proces este ceva foarte important și, după ce veți depăși acest proces veți putea simți pe deplin această stare originară a voastră.
Mulți dintre voi au observat deja că comportamentul alimentar, hrana, așa cum o știți voi, s-a schimbat. Produsele de origine animală deabia mai sunt tolerate. Corpul reacționează la acest tip de mâncare. Un proces foarte pozitiv este dat de faptul că energiile care emană în prezent din conștiința planetară și care sunt purtate prin Univers cu SOL’A’VANA în Solvana, acționează cu un efect de întinerire. Astfel, acum, simțiți slava luminii, un moment al schimbării din voi. Simțiți vibrația celulelor voastre. Conștientizați cum prin fiecare cuvânt invitați și absorbiți fluxul energetic NA’NAAM. Poate că această energie este percepută de voi într-un mod puțin mai ciudat dar ea este purtătoarea celor mai înalte energii ale vieții și, prin fiecare respirație pe care o faceți, mulțumiți-le celulelor voastre, aspectului vostru fizic, sufletului pentru disponibilitatea voastră deoarece, dincolo de minte, esența sinelui vostru, prin acest fluxuri energetice care reprezintă o conexiune, vă aduce la ceea ce voi numiți ”înapoi acasă”.
Vă mișcați în multe câmpuri într-o călătorie care nu ar putea fi mai fascinantă și indiferent cum se prezinte procesele prin care trece Solvana voi ați fost aleși nu doar pentru a monitoriza aceste fluxuri ci să mergeți mai departe cu ele. Dincolo de spațiu și timp, noi putem privi în corpul vostru de lumină. Putem vedea cât de mult doriți să absorbiți în voi aceste fluxuri energetice. Ele vă fortifică inima. Originea esenței voastre este aproape tangibilă pentru voi. În timp ce voi absorbiți aceste fluxuri energetice cu o profundă intenție, ascultați mesajul lui Adamis: fiecare energie se intensifică, fiecare mesaj va fi tot mai intens, fiecare Cristal acționează de câteva ori mai intens, fiecare gând se manifestă mult mai repede. Salturile temporale vor deveni mai intense. Ar fi bine să nu vă gândiți prea mult la aceste mesaje ci să vă abandonați în fluxurile proceselor care au loc. Nu trebuie să vă fie frică sau să vă îngrijorați. Totul este pregătit, la fel și voi sunteți pregătiți. V-am pregătit, cei 36 de Înalți Consilieri, multele lumini din Univers, toți v-am pregătit pentru un mare salt în conștiință sau mai multe mici salturi în conștiință care vor forma marele salt în conștiință. Poate, unii dintre voi simt o senzație de arsură în palme. Lăsați și acest aspect să se desfășoare.
Eu, Adamis, nu sunt o ființă a cuvintelor mărețe și, totuși, am fost ales pentru a vă vorbi prin Sangitar și simt o mare dorință să-i aduc lui Kryon un mare AN’ANASHA pentru serviciile lui, grupului Elias dar și vouă vă aduc un auriu AN’ANASHA. Aceste energii vor fi conectate acum cu următoarea sesiune de vindecare și vor deveni mai intense. Vor acționa timp de 9 zile în timpul vostru și veți putea simți dar și vedea reîntinerirea voastră. Veți simți puterea celulelor voastre și a aspectului vostru fizic. Există și posibilitatea ca aceste energii să vă facă să vă simțiți puțin obosiți. Urmați impulsurile așa cum este potrivit și bine pentru voi. Dacă simțiți aceste energii ca fiind prea intense doar spuneți-i lui Adamis să le oprească.
Nu îmi voi lua rămas bun deoarece voi fi alături de voi în următoarele 9 zile, voi avea grijă de fiecare dintre voi. Vă spun în lumina gloriei, în câmpul energetic al energiei NA’NAAM:
AN‘ANASHA

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.