Transmisă prin Sabine Sangitar în 1 Aprilie 2015 – 19:30
Isus Christos:
  • Cuvintele vindecătoare ale iubirii și clarității
Sunt cine sunt, cine am fost mereu și voi fi mereu. În lumina sufletului Shimaa vă întâmpin eu, Isus Christos, Fiul.
V-ați adunat pentru a simți cuvintele și mesajele lui Isus și prin fiecare cuvânt are loc vindecarea. În aceste timpuri în care transformările ating punctul culminant Pas cu Pas, Dualitatea este foarte stresantă și gălăgioasă. Lupta dintre lumină și întuneric se expansionează enorm de mult. Furtunile, elementele se mișcă tot mai intens și o eliberează pe Lady Shyenna de tiparele care nu o mai servesc. Aceste transformări nu sunt ușoare pentru voi și deseori se întâmplă ca voi să nu mai înțelegeți această lume. Dar cu cât înțelegeți mai puțin această lume cu atât mai mult vă apropiați de Noile Timpuri. Energiile Realității Divine mențin fluxuri intense și totul se schimbă – au loc schimbări mari și intense. Simțiți vibrația în celulele voastre. Simțiți că și în voi, în interiorul vostru, profund în interior ceva se schimbă. Prin fluxurile Realității Divine și prin expansiunea energiiilor se schimbă felul în care voi simțiți. Multe evenimente, multe situații din viața voastră le veți simți brusc foarte diferite, mult mai intense și extinse. În aceste timpuri senzitivitatea vă activează toate simțurile iar chakra inimii voastre se expansionează și vibrează în eterna unificare luminoasă a existenței voastre divine pe Pământ.
În Dualitate, acolo unde sunteți, voi simțiți că transformările ajung la toți oamenii. Din acest motiv este de mare ajutor și foarte important să vă reamintiți în aceste timpuri ce este cu adevărat important pentru voi în viața voastră, ce este important pentru voi și sufletul vostru, ce simțiți în inima voastră și, cu fiecare bătaie a inimii să fiți în ritmul energiei divine. Fiecare cuvânt, fiecare vibrație, Respirația lui Dumnezeu, totul e mult mai intens și, poate, vă simțiți puțin obosiți. Tot mai mult dualitatea devine de nesuportat pentru voi. Mulți oameni se simt extenuați și nu se mai recunosc. Cu toate acestea, în special în aceste timpuri voi aveți posibilitatea de a vă redescoperi,  de a vă simți sufletul mai profund ca niciodată până acum, de a lăsa mesajele ființelor luminii, cuvintele lui Isus să intre în sufletul vostru și, prin fiecare respirație să simțiți ce înseamnă acestea pentru voi. Sunteți susținuți de o lumină care este mereu alături de voi. Sunteți susținuți de forța și puterea sufletului vostru. Sunteți susținuți de lumina voastră divină. Sunteți susținuți de ființele luminoase care își îndreaptă atenția asupra voastră.
Respirați SOL’A’VANA  în interiorul vostru și simțiți puterea respirației divine. Prin fiecare respirație pe care o faceți vă scufundați tot mai profund în câmpul divinității voastre. Vă simțiți sufletul , vă simțiți bătăile inimii și vă chemați grupul personal de îngeri. Conectați-vă în mod conștient cu Îngerul din aspectul sufletului vostru și cu Îngerul din aspectul vostru spiritual și chemați-vă Îngerul Auriu din voi. Rugați ca acum, aspectul sufletului vostru să-și amintească cum ați fost alături de mine pe marea Galileei și în ritmul energiilor lăsați să apară imagini în sufletul vostru. Este dimineață devreme și soarele răsare, cerul devine roz iar voi stați așezați la marginea mării și priviți în depărtare. Simțiți minunăția și energiile. Este magic iar voi simțiți valurile vindecătoare pe care marea le trimite ușor spre voi. Dacă doriți și dacă sunteți pregătiți puteți intra în această mare cu aspectul sufletului vostru, cu sufletul vostru și vă puteți lăsa purtați de aceste valuri ale miracolelor pe care eu, Isus le-am realizat odată împreună cu voi. Aici, în aceste momente magice, sufletul are posibilitatea de a se recupera. Va fi îmbăiat în miracol, în miracolele care au fost realizate acolo. Simțiți energia și simțiți cum sufletul vostru se relaxează iar energia dualității rămâne în urmă. Și în timp ce sufletul vostru se relaxează și începe să strălucească eu, Isus, voi lucra pentru voi. Astfel, voi realiza în miracolul momentului prezent, un miracol pentru voi.
Noile Timpuri sunt create iar voi participați la crearea lor. Sufletul vostru vibrează și știe că originea tuturor încarnărilor voastre este motivul pentru care sunteți aici. Iar sufletul – sunteți voi. Și așa cum am fost odată împreună cu voi, așa sunt și în acest moment aici cu voi. Văd luminile sufletelor voastre și vă văd pe voi. Prin fiecare zi, prin fiecare oră, transformările progresează și ceea ce se formează este ceva minunat. Nu vă lăsați influențați de furtunile dualității. Nu vă temeți de transformări deoarece sunteți aici și în siguranță alături de mine. Prin fiecare respirație prin care energiile curg în interiorul vostru, voi deveniți din ce în ce mai puternici. Veți începe să înțelegeți ce înseamnă expansiunea energiei din voi. Veți simți realinierea celulelor voastre și nici o furtună nu va fi atât de puternică încât să vă răstoarne. Dacă s-ar întâmpla odată să cădeți, veți cădea în mâinile mele, în inima mea și vă voi proteja cu toată iubirea ce o simt pentru voi. Timpurile tranziției vor trece și va sosi noul ciclu în care toți oamenii vor participa. Lumea se va schimba, oamenii se vor schimba dar voi știți cine sunteți, știți de ce sunteți aici pe Pământ.
Astfel, sufletul vostru este eliberat de atât de multe energii de suprafață care s-au acumulat în aceste timpuri și care v-au împovărat. Prin această curățare și purificare, sesiunea de vindecare va acționa intens prin energia Mahatma. Un mare câmp de vindecare s-a format deja  și eu, Isus Christos voi privi ce se întâmplă, vă voi sprijini și voi fi alături de voi. Vă iubesc imens de mult.
Pregătiți-vă pentru energia vindecătoare intensă pe care o veți experimenta.
A NI O’HEVED O’DRACH
AN‘ANASHA

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.