Transmisă prin Sabine Sangitar în 4 martie 2015 – 19:30
Îngerul Esaja:
  • Sufletului îi este dor de iubirea necondiționată
În Lumina Sufletului Shimaa vă întâmpin pe voi și întregul colectiv prin sunetele OMAR TA SATT. Sunt Îngerul Esaja și am fost ales astăzi, în momentul prezent, pentru a fi alături de voi cu întreaga mea iubire. Să vă încălzesc cu lumina mea, cu grija mea pentru voi și colectiv. Prin fiecare cuvânt, prin fiecare cuvânt sunteți pregătiți pentru sesiunea de vindecare care urmează.
Grija, a fi alături de cineva, este ceva foarte valoros. În dualitate, deseori nu aveți această oportunitate. Poate, atunci când încă erați mici, când erați copii și stăteați în brațele mamei sau al tatălui vostru, ați simțit căldura și iubirea care radiau spre voi în mod necondiționat. În acele timpuri nimeni nu v-a întrebat dacă sunteți corecți sau îndeajuns de buni, ce faceți sau cum este personalitatea voastră. Nici chiar voi nu v-ați gândit la toate acestea. Ați simțit această grijă plină de iubire și ați absorbit-o. Doar cu această grijă plină de iubire ați putut supraviețui la începutul încarnării voastre.
Toate sentimentele, toate emoțiile pe care le simțiți și de care aveți nevoie sunt disponibile în sufletul vostru. Sufletul vostru este alcătuit din 12 straturi. Sufletul vostru este foarte complex și este o ființă vie, simțitoare, energia voastră proprie. Acest suflet tânjește foarte mult după iubire, iubirea necondiționată. Tânjește după sprijin și siguranță.  Dorește să fie ținut în brațe. Dar în dualitate, deseori mintea este acaparatoare, vreți să știți totul și să puneți totul sub semnul întrebării. Uneori și iubirea este pusă sub semnul întrebării, oamenii doresc să înțeleagă iubirea. Dar cu cât vă aflați mai mult în mintea voastră cu atât mai puțin sunteți conectați cu sufletul vostru, deoarece sufletul  se opune fluxului minții. Sufletul chiar se opune acestei încercări. Sufletul tânjește exact ca un mic copil după mama sa. Sufletul tânjește după îmbrățișarea zilnică, după iubirea necondiționată.
Când creșteți mai mari, în dualitate, de cele mai multe ori nu mai este posibil pentru voi să stați în brațele mamei voastre, să simțiți sprijinul, siguranța, acea iubire susținătoare. Profund, în voi, se formează o dorință și uneori chiar un loc gol deoarece acest câmp nu poate fi împlinit. Dar prin cuvintele și iubirea lui Esaja primiți toate acestea, tot ceea ce primeați în copilărie. Primiți această grijă, siguranță, această iubire, acest sentiment susținător și veți vedea că, dacă vă folosiți mintea mai puțin și dacă o puteți pune deoparte pentru un moment și să rămâneți profund în sufletul vostru, puteți auzi șoapta. Puteți auzi și simți ce are nevoie sufletul vostru de la voi și ce are nevoie și de la ceilalți oameni. Sunteți într-o comunitate. Oamenii trăiesc de obicei într-un colectiv în care deseori au loc îmbrățișări în care nu este posibilă susținerea, consolarea, abandonarea. Dar timpurile se schimbă. Noua energie intră tot mai profund. Lady Shyenna este foarte ocupată cu numele ei originar și simte în straturile sufletului ei că și ea dorește să fie îmbrățișată și sprijinită și are nevoie de această iubire necondiționată. Sentimentul că cineva este alături de ea. Noi, de dincolo de voal, suntem alături de voi și purtăm fluxuri diferite de energie. Esaja poartă grija pentru voi. Dacă vă puteți abandona în acest sentiment veți simți că este mai puternic decât orice rațiune. Această radianță a energiei care vă protejează și care vă șoptește în orice moment: Sunteți iubiți, sunteți iubiți imens de mult.
Simțiți profunda conexiune cu sufletul vostru. Ați îndurat deja atât de multă durere și deseori v-ați simțit atât de singuri! Ați crezut că nu sunteți văzuți. Ați fost răniți. Toate acestea vă apasă dar, prin fiecare cuvânt pe care Esaja vi-l trimite simțiți că totul devine mai ușor, simțiți cum tot ce este rigid și fix poate fi eliberat și că iubirea adevărată nu pune nici o condiție mentală și nici nu poate fi explicată prin cuvinte. Niciodată nu va putea mintea să o explice. Dar sufletul vostru o cunoaște și îi este foarte dor să vă spună despre ea. Simțiți acum cum curg spre voi căldura, iubirea, atenția și grija, direct în interiorul sufletului vostru. Totul devine liniștit și bine.
Acestea sunt momentele în care știți exact de ce primiți aceste mesaje aici și acum. Simțiți că ceva este eliberat și că durerea trece. Așa cum voi tânjiți după toate acestea, așa și Lady Shyenna tânjește după această atenție și iubire. Și spre ea lăsăm aceste fluxuri energetice să curgă. Această energie este puternic vindecătoare. Dacă vă așezați mâinile pe picioare cu palmele orientate în sus, eu vă voi transfera această energie.
(acordați-vă timpul necesar pentru transmisie)
Acum, puneți-vă palmele pe plexul solar și simțiți din nou cum era odată când erați un mic copil. Atunci când nu vă întrebați de ce sau cum, care e motivul. Atunci când erați dispuși să acceptați această iubire și să o folosiți în viața voastră. Astfel veți folosi și aceste fluxuri energetice de la Esaja. Vă veți simți în siguranță, iubiți și susținuți. Simptomele corpului vostru de lumină sunt atenuate iar sufletul va stabili un profund contact cu voi cu ajutorul acestor energii. Sufletul vostru nu este o energie a gândirii. Este o energie simțitoare așa cum și voi sunteți o ființă simțitoare. Fuzionați cu aceste energii și folosiți următoarea sesiune de vindecare. Durerea se va înmuia și veți absorbi profunda fericire și bucuria pentru viață.
Spun fiecăruia dintre voi, întregului colectiv și tuturor ființelor vii: AN‘ANASHA.

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.