Transmisă prin Sabine Sangitar în 4 februarie 2015 – 19:30
Îngerul Enoi:
  • Folosiți-vă înțelepciunea și dizolvați-vă limitările
  • Transferul Sfintelor Daruri
Sunt un Înger al Înțelepciunii, purtătorul  Sfintelor daruri. Port sunetele Enoi. Vă întâmpin pe toți cu energia luminii și a Realității Divine prin cuvintele OMAR TA SATT. Fluxurile luminoase împlinesc această energie care se formează în acest colectiv. Simțiți energia lui Enoi. Îngerul Înțelepciunii vă vorbește prin cuvintele iubirii. Simțiți cum inima și sufletul vostru se deschid pentru acest flux energetic. Înțelepciunea este o energie minunată. În toate câmpurile universale veți găsi această energie. Găsiți această energie chiar și în voi.
Voi trăiți pe o planetă minunată, o planetă aleasă ca fiind cea mai frumoasă din Univers. Planeta voastră poartă o conștiință plină de înțelepciune și fluxuri luminoase. Când această Planetă a picat din liniile divine, voi ați ales să vă încarnați pe această Planetă. Multe s-au întâmplat din momentul în care Planeta a căzut. Lumii spirituale nu i s-a permis să intervină sau să manipuleze dar i s-a permis să ia măsuri în câmpul Realității Divine. Și astfel a făcut. Plină de înțelepciune, lumea spirituală a ancorat energia în câmpurile care au fost atât de importante în fiecare epocă. În Lemuria au fost energii diferite. Dintre toate, energia mamă Lemuriană, energia feminină, blândețea, intuiția. În multele epoci care au urmat a fost important să se evidențieze energia masculină, vigurozitatea, acțiunea. În Noile Timpuri, acum, un miracol a avut loc la nivelul energetic. Pe Planeta voastră a fost deschis Sfântul Chivot și energia feminină pură a lui Dumnezeu a curs și încă curge. Astfel are loc un fel de unificare a tuturor energiilor din toate epocile. Acesta este un miracol, un miracol al energiei plină de înțelepciune, lumină și adevăr.
Dualitatea, Puterile Dualității au făcut tot posibilul, în toate epocile pentru a distruge înalții purtători ai luminii din Univers, pentru a-i abate pe Îngerii de pe Pământ  din încrederea lor fundamentală,din conștiența și conștiința lor, din puterea lor divină. Dar profund, profund în interior, voi vă simțiți inima înțelepciunii voastre. Chiar dacă Dualitatea v-a afectat  în atât de multe încarnări, ați simțiț mereu că există ceva profund în interiorul vostru, ceva ce face posibil să vă experimentați în mod profund. Eu, Enoi vă aduc mesajul că nu există nimic ce să nu puteți realiza. Că nu există nimic imposibil pentru voi. Dualitatea încă vă prezintă bariere, în special prin energiile colective. Dar profund în interiorul vostru, prin înțelepciunea și divinitatea voastră, prin găsirea iubirii voi vă expansionați limitele în prezent. Le veți expansiona până la dizolvare. Când aceste limite se dizolvă, puterea divină va curge din voi. Lăsați-ne să vă spunem că totul este posibil, că totul este posibil. Totuși există legi fundamentale pe care ar trebui să le observați.
Atât de des ați auzit mesajele din partea diferitelor ființe, mesajele despre cât de important și de mare ajutor este să creați Noul Pământ pentru voi. Este important și de mare ajutor să creați pentru voi, să vă expansionați limitele care sunt ca un cerc în jurul vostru și să le dizolvați. Într-un anumit fel, încă simțiți aceste limitări, credeți că vă sunt impuse pentru a vă opri din a face ceea ce vă este menit, din destinul vostru, din faptul că sunteți o lumină divină pe Pământ. Aici, printre voi, în acest colectiv, există vindecători minunați care într-adevăr cunosc profund, profund în interiorul lor că au puterea și abilitatea de a aduce vindecare la toate nivelele. Și totuși ei simt o limită. Cu esența mea, cu ființa mea, cu forța mea, cu lumina mea, cu grija ce v-o port și iubirea mea pentru voi, vă puteți dizolva aceste limite pentru voi. În toate aspectele, chiar dacă sunt în viața voastră de zi cu zi, în abilitățile voastre, în familie, în colectiv, în munca voastră în lumină. Vă aducem foarte des aceste mesaje. Dar vi le aducem atât de des deoarece, de fiecare dată, tiparele energetice sunt puțin diferite iar voi vă puteți expansiona tot mai profund și mai mult iar limitele voastre personale precum și cele ale colectivului se pot dizolva.
Orice viziune, orice viziune pe care o aveți se poate împlini. Fiecare dorință a sufletului poate fi împlinită. Orice miracol pe care îl așteptați poate deveni realitate dacă vă simțiți profunda înțelepciune în interiorul vostru. Înțelepciunea ancorată în lumina voastră divină și în inima voastră divină vă povestește despre istoria energetică a vieților voastre pe Pământ. Apartenența la frecvența voastră și la iubirea voastră, iubirea voastră profundă pentru Isus Christos, Fiul lui Dumnezeu. Și atunci când vă conectați cu Îngerul Înțelepciunii, cu Enoi simțiți cum această înțelepciune înflorește, se deschide și vi se arată. În această Înțelepciune este ancorat Adevărul. Adevărul despre adevărata voastră Ființă.
Energiile masculine și feminine din toate epocile se conectează energetic acum și concentrează o energie pe care, poate ați experimentat-o câteodată. În Univers noi numim această energie Mahatma. Deplina conexiune a energiei în voi vă hrănește ființa, divinitatea. Am fost ales să vă aduc sfintele daruri care vor face posibil pentru voi conexiunea la această energie. Astfel, vă rog să respirați lumina iubirii, respirați ELEXIER și ANA în interiorul vostru. Abandonați-vă în profunzimea sufletului vostru în profunda voastră divinitate, în această lumină, în Lumina Sufletului, în iubirea și grija lui Isus Christos. Vă invit să acceptați sfintele daruri pe care vi le aduc. Conectați-vă acum profund cu mine și rostiți-vă numele originar. Și dacă este posibil pentru voi, deschideți-vă Ochiul interior. Acum vă voi înmâna sfintele daruri. Poate le veți vedea sau le veți simți. Deschideți-vă spre tot ceea ce credeți că este bun și corect pentru voi. Sufletul vă va îndruma. Încep acum să vă ating. Tot ceea ce am pregătit pentru voi pentru acest moment vă voi arăta, vă voi ajuta să simțiți și să ancorați în voi.
(abandonați-vă și absorbiți darurile sfinte)
Dacă simțiți o atingere în sufletul vostru acesta este un semn că sufletul a acceptat aceste daruri care vă vor ajuta în toate dorințele voastre. Vă vor sprijini înțelepciunea, vă vor sprijini și vă vor permite să simțiți mai profund că totul este posibil, deoarece acesta este Adevărul – fiecare viziune, fiecare gând, fiecare dorință.
Să simțiți înțelepciunea că sunteți aici și acum în Vremurile de Aur ale lui Isus Christos. Înțelepciunea de a simți că v-ați răspândit lumina în atât de multe epoci și încarnări, ați acumulat experiență și ați lucrat pentru binele multor oameni. Ați acumulat foarte multe experiențe și toate aceste experiențe  sunt în voi cu toate abilitățile și energiile. A sosit timpul, timpul pentru multele miracole, timpul stelelor strălucitoare, al soarelui strălucitor. A sosit timpul în care noul vi se va arăta în toate fațetele sale. Este timpul pentru trezirea lui Lady Gaia. Este timpul reînnoirii. Mai presus de toate, este timpul experimentării faptului că sunteți adevărați Maeștri, Îngeri pe Pământ. Este timpul lui Isus Christos, a lui Shakti, al lui Melek Metatron. Este timpul noilor începuturi. Timpul în care inimile se deschid iar fluxurile energetice își găsesc calea în profunzimea sufletului vostru. Poate, poate puteți simți profunda mea conexiune cu voi toți. Odată am cântat împreună în Univers în cele mai înalte sunete pentru Sursa Divină. Îmi amintesc cum ați acționat în Univers. Îmi amintesc de voi când ați plecat pe Pământ. Îmi amintesc de multele momente în care v-ați reîntors și v-ați odihnit. Este timpul pentru înțelepciunea inimii. Timpul vindecării, timpul siguranței, al iubirii.
Astăzi veți experimenta vindecarea la nivelul emoțional pentru a putea simți profunda bucurie pentru ceea ce sunteți și pentru viață. Vă spun cu energia luminii și a iubirii, tuturor și fiecăruia dintre voi: AN‘ANASHA 

 

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.