Transmisă prin Sabine Sangitar în 2 Decembrie 2015 – 19:30
Nirengaa:
·         Simțiți magia Noilor Timpuri
·         Un tipar al cunoașterii se deschide
·         Transmisia energiei siguranței și înțelepciunii
Provin din câmpul Păzitorilor Samadieh. Numele meu este ca lumina a tot ceea ce este, Nirengaa. Vă întâmpin prin sunetele Omar ta satt și vă aduc vibrația mea, Lumina Iubirii, a Bucuriei, a Siguranței, a Înțelepciunii. Și dacă permiteți, atunci eu, Nirengaa, voi lucra asupra fiecăruia dintre voi cu Lumină și Iubire. Cu o intensă radianță voi expansiona lumina din voi, vă voi susține, proteja și iubi. Dacă îmi veți permite, voi acționa în Sufletul vostru, în corpul vostru de Lumină, atotcuprinzător, atât cât este bine și corect pentru voi.
Trăiți pe o Planetă plină de grație, impregnată cu lumină și iubire deoarece Fiul lui Dumnezeu a venit aici. Această Planetă experimentează cea mai profundă schimbare a sa și odată cu ea și voi, oamenii. Intense transformări au loc dar voi puteți simți lumina și chiar o puteți vedea, deoarece se aprinde în voi precum o torță caldă, plină de frumusețe. O mare schimbare are loc și chiar la început, acolo unde vă aflați în acest moment prezent, acționează această magie, Magia Noilor Timpuri, a Noului Ciclu. Puteți simți această Magie prin fiecare respirație ce o faceți atunci când sunteți în liniște cu voi, în voi, atunci când vă permiteți deschiderea tuturor simțurilor voastre atunci este ca și cum această magie devine palpabilă pentru voi. Această magie vă ajută să vă dezvoltați, să intrați mai profund, să înțelegeți mai bine ce se întâmplă pe planeta voastră și cu voi. Puteți face acest lucru într-un mod cuprinzător privind dintr-un punct de vedere mai înalt, cu o profundă conștiență extinsă și veți înțelege, veți simți și veți ști ce înseamnă. Dar există o diferență între lumina universală și lumina voastră personală. Cum percepeți voi schimbarea? Simțiți această Magie intrinsecă Noilor Timpuri? Poate simțiți că afară, în dualitate, este frig și atunci căutați căldura într-o casă protectoare în fața unui șemineu. Focul vă încălzește, vă așezați confortabil, vă abandonați și simțiți căldura și tot ceea ce se întâmplă afară nu mai contează în acel moment deoarece sunteți în voi, deoarece simțiți acel foc care vă aduce căldura, care vă face să simțiți: Sunteți protejați. Acest loc ”Acasă” îl veți găsi în voi înșivă. Acest loc ”Acasă” se află în voi. Acest loc ”Acasă” este esența voastră.
Noi, Păzitorii Samadieh, suntem alături de voi și vă sprijinim cu cea mai profundă siguranță, cu cunoaștere și înțelepciune, cu expansiune și lumină și chiar acum, în aceste momente, când inspirați această magie a energiei puteți simți lumina Nirengaa, simțiți cum deveniți blânzi, simțiți o căldură, un sentiment al siguranței, aceste mici minuni care se pot împlini acum, în aceste momente dacă voi le permiteți, dacă permiteți să vedeți marele miracol atotcuprinzător.
Planeta voastră a ajuns în punctul în care transformările pot ajunge în curând la finalizare și astfel, Noul Ciclu și-a găsit deja calea și, poate, pentru voi nu este ușor să vă simțiți în unitate dar totul este unit și nimic nu se întâmplă separat. Dar, dacă uneori, în dualitate, nu mai puteți simți frigul, nici căldura nu o puteți simți și depinde de voi și în voi ce alegeți în fiecare moment al vieții voastre. Dacă vă decideți pentru căldură, pentru siguranță, pentru focul strălucitor din voi? Sunteți pregătiți să mergeți chiar și mai profund în conștiența voastră, să vă scufundați în ceea ce se află în fața voastră, ce este în voi și vă așteaptă? Planeta grației care poartă sunetele Solvana este pregătită pentru sunetul primordial al divinității. TORA’AN’TARIA a sosit. Această energie, atunci când sunteți pregătiți, vă va însoți de-a lungul zilei și a nopții. Nu există nimic în fața voastră de care să trebuiască să vă fie frică. Nu este nimic de ce să vă îngrijorați deoarece sunteți aici și acum în acest câmp energetic care se construiește și se absoarbe profund în straturile sufletului vostru atât cât voi permiteți. Acest câmp vă permite să simțiți ce poate însemna să fiți aliniați și orientați spre încredere MONA’OHA și spre siguranța din interiorul vostru.
Simțiți printr-o profundă respirație ce vă transmite Nirengaa prin fiecare cuvânt. Prin fiecare cuvânt deschide în voi un tipar al cunoașterii și, poate, vă deschide al 3-lea Ochi și vă apar imaginile perfecțiunii voastre, trezirii voastre iar nesiguranța se transformă în încredere că sunteți în siguranță. Viața pe care o trăiți pe această planetă este o grație. Trăiți această viață cu o pasiune umană, cu o pasiune divină, cu o pasiune spirituală. Bucurați-vă de existența voastră. Bucurați-vă de viața voastră și bucurați-vă de fiecare respirație pe care o faceți deoarece aceasta este viața pe o planetă a grației. Ce înseamnă aceste cuvinte care, poate, sunt dincolo de înțelegerea voastră dar, aleasă ca planetă a grației cu urmele Fiului lui Dumnezeu care s-au ancorat profund, marele miracol va avea loc. Îl puteți simți pe măsură ce se apropie de voi și simțiți din nou magia intrinsecă, misticul, tot ceea ce este adevărat, tot ce este iubire, tot ceea ce Dumnezeu reprezintă în voi.
Transformările sunt foarte intense și, bineînțeles că nici voi nu sunteți imuni la ele dar aveți oportunitatea să sărbătoriți acest foc călduros din voi. Aveți oportunitatea cu ajutorul tuturor abilităților voastre, ca tiparele energetice să se deschidă tot mai mult în voi. Aveți oprtunitatea să vă decideți pentru iubire, să vă iubiți pe voi, exact așa cum sunteți. Purtați mereu compasiunea de care oamenii au atât de mare nevoie. Luminile vor fi mai intense și ceea ce este aprins este focul divin din voi și dintr-un colectiv  așa cum în aceste momente este posibil pentru mine să vă transmit energia, să o ancorez profund în structura voastră pentru ca acest sentiment relaxant al siguranței, certitudinea să rămână intactă în voi. Astfel, acum voi începe să vă transmit energia. În plus, înțelepciunea păzitorilor Samadieh vă este transmisă și dacă îi permiteți se vor deschide pentru voi tipare energetice și tot ceea ce nu vă servește puteți elibera și vă puteți abandona profund în transmisia energiei care este foarte intensă. Astfel, voi începe acum...
AN‘ANASHA

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.