Noutăți

 

 

 

 

 
Îngerul Iubirii
  • Iubirea în dualitate
  • Transmisia energiei iubirii pure şi adevărate
Sunt Îngerul Iubirii. Rostesc mesajul iubirii atotcuprinzătoare, pentru voi. Fiind întâmpinaţi prin vibraţia OMAR TA SATT, voi simţiţi această iubire concentrată cum curge în voi. Este o iubire care străluceşte la fel de puternic precum o stea. Este o iubire pe care noi, de dincolo de voal o simţim ca tot ceea ce este. Noi simţim ceea ce suntem cu adevărat şi ceea ce voi sunteţi cu adevărat. Dar diferenţa dintre noi se află în faptul că, dincolo de voal, acolo unde voi sunteţi în dualitate şi, în aceste timpuri ale schimbării, ale marii transformări, deseori, voi nu puteţi clasa această iubire. În dualitate se vorbeşte mult despre iubire. Este trăită şi folosită, percepută şi simţită. Dar, deseori, această iubire nu este de conceput în dualitate, deoarece voi aţi adunat experienţe în multe încarnări, în special în ultima voastră încarnare şi în aceasta prezentă, prin care iubirea din dualitate nu este doar înălţătoare, curgătoare şi blândă. Aţi adunat şi experienţe în care iubirea vă poate răni sau vă poate întrista. Şi astfel sunteţi confuzi deoarece voi ştiţi profund în interior, în lumina voastră divină, că iubirea nu poate răni. Dar totuşi, astfel pare în dualitate, deseori.
Îngerul Iubirii doreşte să vă aducă iubirea şi să vă transmită iubirea care vă permite să simţiţi diferenţa dintre iubirea din dualitate şi o iubire care străluceşte atât de puternic şi vă este adusă într-un mod foarte intens. O iubire care nu vă cauzează durere sau tristeţe, o iubire care nu vă răneşte. Ceea ce contează este faptul că în spatele fiecărui sentiment este iubirea. Acum, în aceste schimbări a sosit timpul pentru ca această confuzie a propriilor voastre sentimente legate de această iubire, să se prezinte cu claritate. Puteţi simţi diferenţa dintre iubirea atotcuprinzătoare care poate fi şi foarte personală chiar şi atunci când vă este adusă prin noi, de dincolo de voal. Şi astfel, mulţi dintre voi se simt foarte aproape de Isus. Simţiţi această iubire. Ce fel de iubire este aceasta? Această iubire a lui Isus, nu v-a rănit niciodată. Isus v-a arătat întotdeauna că vă iubeşte, exact aşa cum sunteţi, indiferent ce se întâmplă în dualitate.
Iubirea nu ar trebui să cauzeze niciodată durere sau confuzie sau chiar presiune cum este în cazul multor oameni care au o conştiinţă negativă în sufletul lor deoarece există anumiţi oameni pe care ei, pur şi simplu, nu îi pot iubi. Dar, toate acestea ţin de dualitate. Aceste curente, aceste energii pe care vi le transmitem acum sunt foarte blânde şi pline de singuranţă. Indiferent ce simţiţi, indiferent ce faceţi, oricum veţi decide, noi vă iubim exact aşa cum sunteţi. Noi nu vă impunem cerinţe. Stă în profunda noastră dorinţă să vă iubim pur şi simplu. În dualitate, atunci când relaţiile sunt trăite, atunci când oamenii sunt foarte apropiaţi, atunci când se iubesc unul pe celălalt, există, de asemenea, durere, vulnerabilitate şi frică. Când înţelegeţi că puteţi simţi acestea, atunci simţiţi şi energia care se află în spatele acestora. Şi în voi există lumina divină, acest Înger Auriu. Indiferent cât de multă durere a fost cauzată în voi, acest Înger Auriu, lumina divină din voi, este energia pregătită să primească înăuntru, iubirea atotcuprinzătoare fără “dar” şi “dacă”.
Din această cauză, premiteţi-vă să intraţi profund, în interiorul vostru, prin câteva respiraţii, pentru a simţi cum lucrează îngerii în voi, că sunt vii şi vă sprijină şi fac totul pentru voi, oameni divini de pe Pământ, pentru ca voi să simţiţi cât sunteţi de vrednici. Permiteţi grupului vostru personal de Îngeri să se unifice şi Îngerului Auriu din voi să păşească în faţă în puritate şi frumuseţe. Şi acum permiteţi-vă vouă să acceptaţi această energie pe care v-o aducem acum, această energie pură a iubirii, permiteţi-vă să o acceptaţi. Vă aduce vindecare, îndepărtează dureri din trecut şi vă permite să înţelegeţi ce înseamnă ca iubirea pură să curgă în voi şi să fuzioneze cu Îngerul vostru Auriu. Astfel, să începem.
(acordaţi-vă timpul necesar pentru a simţi aceste energii)
Această iubire transmisă se expansionează în voi. Oricând vă confruntaţi cu durere şi supărare, când vă simţiţi răniţi în dualitate, simţiţi că o putere iubitoare este alături de voi, energia lumii spirituale. Sunt fiinţe care vă fortifică în fiecare proces de transformare. Poate, vă puteţi permite să lăsaţi să apară o imagine în care vă aflaţi pe o pajişte şi simţiţi cum fiinţele iubirii, înaltele lumini vă încojoară şi sunt alături de voi. Prin fiecare respiraţie din dualitate care, poate este foarte dureroasă pentru voi, aceste fiinţe vă sprijină cu această putere a iubirii.
În aceste timpuri, fiecare dintre voi simte aceste transformări intense. Vi s-a transmis acest mesaj atât de des... dar, permiteţi-mi să vi-l transmit din nou: în majoritatea cazurilor, energiile colective vă cauzează probleme. Deseori nu este vorba despre procesele sau sentimentele voastre. Voi transformaţi pentru foarte mulţi oameni, pentru Lady Gaia dar şi pentru voi. Şi prin fiecare proces de transformare deveniţi mai liberi, mai plini de viaţă şi mai conştienţi – chiar dacă este dificil de suportat. În aceste timpuri, totul din voi devine mai sensibil. Sufletul vostru vă permite să simţiţi mult mai profund şi mai intens. Aveţi încredere în mesajele adevărului. Ceea ce se ridică, vă sprijină şi vă susţine cel mai mult,  este această iubire pe care noi v-o aducem  prin fiecare respiraţie pe care o faceţi.    
Îngerul Iubirii vă cere să vă întoarceţi acum spre grupul vostru personal de îngeri. Simţiţi această energie vie care vă însoţeşte. Şi acum permiteţi fiecărui înger să vă îmbrăţişeze. Între timp, noi vă vom împământa la toate nivelele.
(acordaţi-vă timpul necesar pentru îmbrăţişări)
Avem informaţii de la Lady Gaia: în timpul vostru liniar, vor avea loc transformări ale lui Lady Gaia care vor deveni din ce în ce mai intense. Deja a început. Când Lady Gaia se transformă, mulţi oameni devin nerăbdători în sufletul lor, simt confuzie şi frică. Dar această energie care v-a fost transmisă cu o putere atât de radiantă, vă sprijnă, vă ajută şi vă poartă. Prin aceasta veţi suporta dualitatea mult mai uşor. Şi astfel, vă spun cu radianţa luminii mele A NI O’HEVED O’DRACH.
AN’ANASHA.

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.