Noutăți

 

 

 

 

 
Kryon
  • Eliberarea sufletului vostru
  • Picături de binecuvântare pentru Lady Gaia
  • Nu sunteţi singuri
 
(http://youtu.be/f1wVzWTm3fc)
Sunt Kryon. Cu energia iubirii magnetice vă întâmpin în lumina divinităţii voastre. Anturajul este prezent pentru a fi alături de voi. Plini de iubire şi susţinere, vă onorează, vă respectă pe fiecare dintre voi pentru ceea ce sunteţi. Prin sunetele OMAR TA SATT, vă întâmpin. În timp ce Kryon vă transmite mesajele, energia iubirii magnetice curge spre voi pentru a vă face să simţiţi că multe s-au schimbat. În timpul vostru liniar s-au întâmplat foarte multe pe Pământ, în conştiinţa lui Lady Gaia, iar voi răspundeţi acestei energii cu tot ceea ce sunteţi. Curentele Realităţii Divine curg în planeta voastră şi în voi foarte intens. Vă percepeţi şi vă simţiţi celulele şi sufletul în moduri diferite.
Sufletul vostru nu mai este dispus să asimileze energiile colective care nu vă servesc şi încearcă să facă tot ce este posibil pentru a se elibera de aceste energii. Există anumite momente în care simţiţi într-o formă intensă realitatea divină şi prin fiecare respiraţie ştiţi cine sunteţi şi ce faceţi şi în acelaşi timp experimentaţi violenţa dualităţii în toate faţetele ei.
Sunt organizate şi atacuri împotriva luminii, câteodată chiar şi împotriva voastră. Dar sufletul vostru nu este dispus să le accepte deoarece simţiţi Realitatea Divină a vieţii din voi, divinitatea. Sunteţi foarte senzitivi iar celulele voastre se expansionează. Când respiraţi, simţiţi lumina lui Dumnezeu iar în profunda dualitate din viaţa voastră de zi cu zi, uneori, este foarte dificil să vă bucuraţi pur şi simplu de această respiraţie.
Acest amestec de energii vă cauzează durere. Vă spun: Nu sunteţi singuri. Noi vă însoţim încă de la începutul timpului. Vă însoţim şi în această perioadă. Vă vom însoţi mereu.
Acum, vom face să curgă peste voi, picăturile de binecuvântare, pentru Prezenţa voastră, pentru Intenţia şi Devotamentul vostru, pentru Iubirea voastră. Sunt Picăturile de Binecuvântare ale Păcii, Picăturile de Binecuvântare ale Iubirii, Picăturile de Binecuvântare ale Mântuirii. Sufletul vostru încearcă în aceste momente, în ultimile zile ale timpului liniar, să se elibereze de tot ceea ce nu vă serveşte. Simţiţi acest lucru profund.
Au loc multe procese de purificare. Aspectul vostru fizic vă arată că sunt eliminate energiile îndoielii de pe suprafaţa sufletului vostru. Sufletul vostru doreşte să fie liber, liber pentru următorii Paşi, liber pentru trezirea lui Lady Gaia. Mereu v-am transmis că voalurile dintre dimensiuni sunt foarte subţiri.
Dar acum, Energia Realităţii Divine, curentele energetice ale Trezirii, sunt din ce în ce mai intense. Oamenii care nu ştiu acestea şi nici nu doresc să înţeleagă toate acestea deoarece se tem, oamenii care uneori vă atacă, sunt exact acei oameni care vă vor cere ajutorul.
Energia iubirii magnetice care circulă, vă atinge celulele iar aspectul vostru fizic se linişteşte. Darul Picăturilor de Binecuvântare care cad peste voi, are o semnificaţie profundă. Anturajul care a sosit aici, în acest moment al prezentului, vă pregăteşte într-o formă foarte specială pentru a putea integra aceste Picături de Binecuvântare înăuntrul vostru pentru ca voi să puteţi gestiona mai uşor diferenţa dintre dualitate şi Realitatea Divină.
Din acest motiv nu vă vom transmite doar vouă Picăturile de Binecuvântare ci şi lui Lady Gaia. Prin sunetele Realităţii Divine vom realiza acestea în acest moment al prezentului.
(câteva momente de meditaţie ascultând sunetele)
Simţiţi expansiunea energiilor în interiorul vostru şi nu permiteţi să fiţi înfricoşaţi de gravitatea dualităţii în care se adună acum multe puteri pentru a acţiona ca o contra-mişcare. Lumina şi Iubirea sunt mult mai intense şi mai puternice. Realitatea Divină soseşte şi este deja prezentă.
Nu vă simţiţi vinovaţi atunci când sufletul vostru se eliberează de emoţii, când simţiţi uneori furie din cauza unor evenimente din viaţa voastră de zi cu zi, când sunteţi uneori trişti sau simţiţi îndoieli. Toate acestea sunt semne sigure că schimbările din sufletul vostru se produc. Daţi drumul la tot ceea ce nu vă mai serveşte şi conştientizaţi ceea ce vă ajută să simţiţi Libertatea care aduce schimbările odată cu ea.
Este o mare Eliberare deoarece se apropie Trezirea lui Lady Gaia. Crustele se deschid, dualitatea dispare iar Lumina Divină soseşte şi circulă pe Pământ. Conştientizaţi acest lucru mereu. În momentele dificile amintiţi-vă cine sunteţi şi de ce sunteţi aici. Se întâmplă indiferent de drumul pe care îl alegeţi şi indiferent de ce anume vă simţiţi atraşi.
Dacă aţi găsit ceva care vă înalţă, care vă aduce iubire şi vă cauzează bucurie, păstraţi-l în inima voastră precum o comoară deoarece vă va ajuta să treceţi cu bine prin aceste timpuri dificile ale schimbărilor. Astfel, Kryon vă spune: Sunteţi iubiţi nemăsurat. Nu sunteţi singuri. Simţiţi energia magnetică şi iubirea asociată cu ea, Lumina şi Divinitatea.
Simţiţi iubirea pentru voi prin fiecare respiraţie, fiţi înţelepţi şi iubiţi-vă viaţa divină. Nu fiţi stricţi cu voi şi simţiţi că tot ceea ce vă cauzează durere este o conştientizare a tuturor încarnărilor prin care aţi trecut. Simţiţi compasiunea pentru voi şi pentru toţi oamenii care simt frica deoarece nu ştiu ce se întâmplă cu ei.
Simţiţi cum Anturajul, Îngerii, vă acoperă cu aripile lor. La fel va fi şi pentru Lady Gaia. A sosit momentul ca Lady Gaia să se trezească şi o puteţi ajuta. Lăsaţi să curgă în Lady Gaia energia magnetică, iubirea şi compasiunea voastră. Aveţi încredere în cuvintele lui Kryon: Drumul întoarcerii Acasă se va finaliza în curând. Profitaţi de oportunităţile curenţilor energetici care sunt aduşi pe Pământ.
Lăsaţi-vă să cădeţi în mâinile lui Dumnezeu. Şi în acest fel se vor unifica elementele în eterna mişcare. Efectele schimbărilor sunt foarte palpabile. Legiuni de Îngeri vă cântă vouă şi lui Lady Gaia. Păzitorii şi păzitoarele, dansatoarele templului, dansează în jurul focului Lemurian. Pregătiţi-vă. Vă spun din nou: Nu sunteţi singuri. Suntem Alături de voi. Sunteţi iubiţi imens de mult.
An’Anasha

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.