Noutăți

 

 

 

 

 
Maestrul Lao Tse
  • Priviţi-vă din nou într-un mod complet diferit
  • Călătoriţi cu Lao Tse pe nava Ashtar
  • Realizaţi cine sunteţi cu adevărat
Este o mare plăcere şi onoare pentru mine să fiu ales pentru a vă aduce mesajele luminii şi iubirii. Vă întâmpin pe fiecare prin cuvintele OMAR TA SATT. Sunt Lao Tse.
Îngerul Chamuel a adus fluxuri energetice pe Pământ. Iubirea necondiţionată, Lumina în chakra inimii lui Lady Gaia. În aceste momente în care se întâmplă toate acestea, noi ne păstrăm atenţia concentrată asupra lui Lady Gaia şi a oamenilor. Pe oamenii conştienţi şi deschişi îi vedem într-un mod foarte special, plini de devotament.
Astfel, eu am fost ales să fiu alături de voi astăzi, să vă invit să ascultaţi mesajele mele şi să le simţiţi. Când vă privim, vedem Lumina perfectă, vă vedem pe voi în iubirea voastră, aşa cum sunteţi ca oameni divini pe Pământ. Aţi fost creaţi ca Lumini şi Îngeri. Dar noi vedem şi ceea ce vă împovărează şi cum vă vedeţi voi. Deseori se întâmplă ca voi să vă uitaţi la aşa zisele voastre imperfecţiuni. Vedeţi de prea multe ori ceea ce nu s-a adeverit pentru voi sau ceea ce vă răneşte sau vă întristează. Aspectele pe care le-aţi putea îmbunătăţi sau cele în care vă gândiţi că nu sunteţi îndeajuns de buni. Dar oricând vă îndreptaţi atenţia asupra acestor energii, ele se vor multiplica. Astfel, permiteţi-mi ca astăzi, acum, în acest moment, să vă ghidez pentru a vă putea vedea într-un mod complet diferit, pentru a vă focaliza atenţia spre ceea ce este atât de minunat în voi. De asemenea, mă aflu aici pentru a vă pune întrebări.
Intraţi în profunzimea sinelui vostru. Respiraţi, respiraţi Sol’A’Vana înăuntrul vostru şi activaţi-vă Raza Inimii. Regăsiţi-vă în mijlocul vostru şi expansionaţi-vă acolo.
Abandonaţi-vă şi lăsaţi-mă să vă ghidez. Simţiţi aprecierea şi iubirea mea pentru voi.
Vă întreb acum dragii mei prieteni, dragele mele prietene:
Care este cea mai impresionantă forţă atunci când sunteţi într-o relaţie de iubire?
(acordaţi-vă câteva momente)
Aşezaţi pur şi simplu energia pe Raza Inimii voastre sau rugaţi-l pe Îngerul vostru auriu să facă acest lucru pentru voi. 
Respiraţi din nou. Vă întreb:
Care este cea mai impresionantă forţă pe care o simţiţi într-o relaţie de prietenie?
(acordaţi-vă câteva momente)
Rugaţi-l şi aici pe Îngerul vostru auriu să pună această energie pe Raza Inimii voastre, această caracteristică, şi respiraţi din nou.
Care este abilitatea pe care o admiraţi cel mai mult la voi?
(acordaţi-vă câteva momente)
Lăsaţi şi această energie să se ancoreze pe vârful Razei Inimii voastre.
Ce vă place la voi? Care este cea mai mare forţă din voi? Ce găsiţi frumos la voi?
(acordaţi-vă câteva momente)
Şi această energie va fi ancorată de către Îngerul vostru Auriu pe vârful Razei Inimii voastre.
Vă întreb: Aveţi un nume originar – Care dintre sunete este sunetul vostru preferat?
(acordaţi-vă câteva momente)
Priviţi-vă din nou, profund: Ce aţi realizat? De ce anume sunteţi mândru că aţi realizat? Ce miracol vi s-a întâmplat deja?
(acordaţi-vă câteva momente)
Ce aţi făcut pentru colectiv? Ce aţi cauzat? Ce doriţi să faceţi cel mai mult?
(acordaţi-vă câteva momente)
Şi aceste energii vor fi ancorate în Raza Inimii voastre.
Acum, cereţi grupului vostru personal de îngeri să conecteze câteva dintre aspectele voastre. Purtaţi Raza Inimii cu toate energiile minunate. Acum vă invit să mă vizitaţi. Mă aflu pe nava Ashtar şi port pentru voi bagheta magică.
Când veţi fi lângă mine, bagheta magică vă va atinge şi tot ceea ce voi găsiţi a fi bun în voi, tot ceea ce găsiţi frumos la voi, tot ceea cu ce vă mândriţi, voi expansiona atât de mult cât îmi veţi permite.
Veniţi. Veniţi pietene şi prieteni. Veniţi. Veniţi la mine. Să începem călătoria voastră.
Astfel este.
(câteva momente de meditaţie ascultând sunete de meditaţie)
Astfel, eu vă voi însoţi aspectele voastre, foarte blând.
Acum cereţi grupului vostru personal de îngeri să ancoreze aceste energii alimentate. V-ar fi de mare ajutor dacă aţi putea simţi că există atât de multe pentru care puteţi fi mândri. V-ar fi de mare ajutor dacă aţi putea vedea cât sunteţi de frumoşi. Dacă v-aţi îndrepta cât mai intens atenţia asupra acestor energii. Acest lucru ar însemna o eliberare energetică pentru voi. Cu cât se deschide mai mult inima voastră cu atât mai bine puteţi primi darurile pe care vi le aducem.
Simţiţi acum cum se modifică conştiinţa voastră. Simţiţi din profunzimea voastră că că există atât de multe lucruri minunate pe care le purtaţi în voi. Sunt atât de multe lucruri în viaţa voastră pe care le puteţi aştepta cu nerăbdare. Când vă treziţi dimineaţa iar soarele străluceşte, când vedeţi florile, pădurile. Când simţiţi că sunteţi vii.
Nu fiţi atât de severi cu voi. Această rigoare pe care atât de mulţi o poartă, această austeritate, vă menţine mici. Fiţi mai toleranţi cu voi. Aceste cuvinte sunt exact aceleaşi pe care i le-am transmis şi conştiinţei lui Lady Gaia.
Când veţi reuşi, vă veţi îndrepta atenţia doar asupra a ceea ce este bun şi frumos. Multele mici miracole, multele experienţe. Când veţi ancora toate acestea în sufletul vostru, atunci veţi putea interacţiona cu ceilalţi oameni plini de convingere şi nu vă veţi îndoi, nu veţi fi aşa cum vor alţi oameni să fiţi ci veţi şti că sunteţi exact aşa cun sunteţi cu adevărat.
Oamenii au atât de multe aşteptări de la voi, în atât de multe situaţii din viaţa voastră de zi cu zi. Mereu se aşteaptă ceva de la voi iar voi încercaţi să împliniţi aceste aşteptări. Dar profund în sufletul vostru, voi simţiţi că singurele aşteptări pe care ar trebui să le împliniţi sunt cele legate de conştientizarea a ceea ce sunteţi cu adevărat. Şi că fiecare abilitate, fiecare atribut pe care îl purtaţi, fiecare forţă înseamnă ceva. Nu sunt prezente doar din întâmplare, ele înseamnă ceva. Şi dacă v-aţi ocupa de ele mai mult, veţi începe să înţelegeţi cu inima că sunteţi exact ca şi noi, sunteţi iubiţi, onoraţi şi respectaţi.
Doresc să vă mai ofer un exemplu. De exemplu, dacă vă confruntaţi cu un simptom al corpului de lumină, atunci voi vă îndreptaţi atenţia asupra acestui simptom. Este firesc astfel deoarece simţiţi dureri. Dar dacă vă opriţi pentru un moment şi deveniţi conştienţi de ceea ce este sănătos în corpul vostru şi funcţionează bine, atunci ceva se va schimba. Dacă vă menţineţi atenţia asupra a ceea ce este bine legat de corpul vostru, atunci această energie se va extinde.
Bineînţeles că aţi mai auzit aceste mesaje până acum. Dar energiile care curg în aceste momente, permit o profundă expansiune în voi.
Bucuraţi-vă de fiecare cuvânt plin de iubire pe care vi-l trimitem, de ceea ce este împlinit de voi, de fiecare zâmbet, fiecare îmbrăţişare care vine din inimă. Noi vă înfăşurăm într-o sferă de iubire.
Pentru Lao Tse a fost o mare plăcere să fie aici cu voi. Şi ştiu că mulţi dintre cei prezenţi aici m-au simţit foarte profund. Cu iubirea mea vreau să-mi iau rămas bun de la fiecare dintre voi. Vă spun:
AN’ANASHA.

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.