Noutăți

 

 

 

 

 
Informaţii despre Perioada de Adaptare
- Sabine Sangitar -
4.06.2014
Cele 1728 de Coloane de Lumină pot fi văzute în Perioada de Adaptare?
În special în Perioada de Adaptare este important să începeţi să înţelegeţi cu inima. Veţi avea 3 ochi, cei 2 fizici şi cel de-al Treilea Ochi. Al Treilea Ochi va fi încărcat energetic iar voi veţi putea vedea toate lucrurile energetice. Doar la început va fi ceva comic mai ales pentru cei care se îndoiesc de percepţia lor. Dar, cu timpul, va deveni ceva firesc. Nu va conta cu care dintre ochi veţi privi. În Lemuria nu aveaţi corpuri fizice şi nici ochi fizici, eraţi fiinţe energetice. Acum, în Perioada de Adaptare aveţi corpuri fizice şi începeţi să vedeţi din nou enegia. Al Treilea ochi vă va arăta cu siguranţă ceea ce trebuie să vedeţi.
Cum va apărea Isus din nou?
Câmpul celor 1728 de coloane de Lumină va apărea la un nivel multidimensional. Acest lucru înseamnă că nu va fi doar în Israel, ci aproape peste tot cuprinsul acestei planete. O coloană de lumină care este purtată de matricele şi tiparele energetice ale celor 36 de Înalţi Consilieri ai Luminii şi cei 12 oameni, este coloana deasupra căreia este aşezat Cristalul aprins MONA’OHA. În această coloană de lumină, Isus va apărea din nou. Isus nu va apărea pentru a ieşi din coloană şi pentru a veni la oameni. În primul rând, Isus este acolo pentru a fi perceput ca o aparenţă luminoasă. Oamenii vor trebui să-şi găsească propriul drum pentru a merge în pelerinaj spre acest fenomen. De-a lungul timpului, acest fenomen va deveni foarte evident şi, uneori, va lua formă materială. Cei 12 împreună cu 144 de oameni vor putea intra în această coloană de lumină. Şi Isus va ieşi din coloana sa pentru a intra în acest câmp. Dar acest lucru va dura ceva timp. Energiile şi Perioada de Adaptare trebuie mai întâi alimentate.
Acest fenomen luminos va fi vizibil pe cer?
În curând se va întâmpla astfel. Chiar înainte de Perioada de Adaptare, înainte ca ultima membrană să se rupă.
Arcturienii se vor arăta?
În câmpul multidimensional al coloanelor de lumină, cu siguranţă se vor arăta. Arcturienii merită o coroană sau 99 de raze de lumină. Ei lucrează mereu şi sunt foarte departe de planeta lor de origine. Şi ei poartă în ei dorul şi sentimentele şi sunt foarte iubitori.Legea de pe Planeta lor este cea a schimbului. Oricând dau ceva, ei primesc ceva iar acum, în prezent, ei nu primesc nimic pentru ceea ce fac pe planeta noastră. Ei încearcă acum, cu noua lor tehnologie, să realizeze o instalaţie în liniile magnetice pentru a crea o punte de legătură pentru momentele în care curentul se va întrerupe. Noua tehnologie va fi prezentă în câmpul coloanelor de lumină.
Vom ajunge la vârsta de 999 de ani?
Sunt aproape sigură că odată cu Perioada de Adaptare, după câţiva ani aproape toţi oamenii vor ajunge la vârste între 150 şi 200 de ani, iar acest lucru nu va mai surprinde pe nimeni. Va fi ceva normal şi se va întâmpla destul de repede. Cu cât Perioada de Adaptare va fi tot mai mult alimentată cu energie, cu atât mai mult vor trăi oamenii. Cât timp va dura Perioada de Adaptare nu ştie nimeni. Vă veţi putea reînnoi în coloanele voastre de lumină. Va fi nevoie de antrenament până veţi putea face acest lucru. Pe de altă parte, mulţi oameni părăsesc planeta în prezent. Noi nu putem influenţa acest lucru care este hotărât de fiecare suflet în parte. Dar acest lucru nu trebuie să vă cauzeze frică.
Cum vom comunica unii cu ceilalţi?
Acest aspect este unul foarte important deoarece Perioada de Adaptare va sosi în curând. Vom comunica cu al treilea Ochi şi cu inima. Cu toate acestea, comunicarea verbală va continua. Pentru cei care încă nu sunt foarte conştienţi de ei, veţi alege cuvinte dar veţi observa imediat că puteţi comunica prin intermediul inimii iar cealaltă persoană vă va înţelege.
Cum se va activa Merkaba mea pentru a putea călători?
Cheia se află în coloana voastră de lumină.
Vor mai exista şcolile?
Cred că vor exista şcoli diferite. Cu greu îmi pot imagina că actualul sistem şcolar poate să rămână. După punctul culminant al Ascensiunii, nu totul va deveni nou. Structuri ale societăţii vor rămâne, guvernele vor rămâne, până când se vor realiza schimbările pas cu pas. Anumite energii care sunt alimentate, vor predomina. Aşa va fi atunci când vom creea noua lume.
De ce este atât de important acum să creăm noua lume?
O nouă lume poate fi creată cu ajutorul energiilor doar atunci când un mare colectiv alimentează aceste energii. Astfel, fiecare epocă s-a ridicat. Vă puteţi imagina un cazan uriaş în care sunt adunate toate energiile create. De acolo se va creea noua lume. Este nevoie de o perioadă de timp până când energiile îşi vor găsi calea. În anumite aspecte totul se va desfăşura destul de repede. Sistemul monetar deja colapsează parţial. Puterile nu vor mai putea să se menţină. Intrăm într-o lume frumoasă.

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.