Noutăți

 

 

 

 

 
Meditaţia cu Heiko El’Shara
Câteva cuvinte din partea lui Sangitar
Isus:
  • Tot mai multe semne
  • Cristalul EL‘ACHAI
Kryon:
  • Schimbările energetice
  • Influenţa energiei colective
 
Meditaţia:
Ne pregătim pentru această transmisie în care, cu siguranţă vor fi transmise multe energii minunate şi vom realiza o meditaţie pregătitoare care vă va oferi timpul necesar pentru a vă îndrepta atenţia, a vă focaliza percepţia în întregime asupra voastră. În voi, în câmpul vostru energetic, în inima voastră, în simţurile voastre. Astfel, pur şi simplu închideţi-vă ochii pentru a vă îndrepta percepţia spre interiorul vostru. Sunteţi acompaniaţi de muzică, sunete şi voci. Folosiţi toate acestea pentru ca, în acest moment şi în aceste timpuri, lumina din voi să devină şi mai evidentă.
Cu ochii închişi, când vă îndreptaţi atenţia spre interiorul vostru, spre centrul inimii voastre veţi putea vedea acolo, cu uşurinţă, o lumină strălucitoare. O lumină strălucitoare, albă cu o strălucire aurie care, din profunzimile inimii voastre începe încet şi constant să se expansioneze în voi. Se răspândeşte precum un soare care răsare. Razele calde încep să vă încălzească şi să vă relaxeze începând din centrul vostru spre exterior. Mintea voastră aduce în gândurile voastre aceste raze de lumină şi, puţin câte puţin şi respiraţie după respiraţie, gândurile voastre devin mai strălucitoare şi mai luminoase. Corpul vostru vibrează în ritmul bătăilor inimii voastre, respiraţia începe să devină mai liniştită iar mintea este eliberată, uşoară şi deschisă pentru energiile şi mesajele pure ale lumii spirituale. Aceste raze luminoase ale inimii ghidează mintea voastră interioară spre un minunat lac, mare şi albastru cu o frumoasă plajă şi un soare cald. Păşiţi pe această plajă iar toate grijile din viaţa voastră de zi cu zi vă eliberează pentru ca voi să folosiţi această pauză doar pentru voi, să simţiţi în voi. Atenţia spre voi şi spre sufletul vostru se odihneşte plină de pace. Delicat şi blând vă apropiaţi de apa albastră şi simţiţi cât de caldă şi plăcută este. Apa poartă în elementul ei încrederea şi devotamentul. Vă scufundaţi în această apă şi simţiţi că această apă vă poartă, vă încălzeşte şi vă înveleşte corpul în ELEXIER. Vă sprijină spatele şi vă oferă oportunitatea să vă abandonaţi pe deplin tot mai profund şi mai profund. Această apă radiază în voi un sentiment de siguranţă şi protecţie iar voi plutiţi încet şi delicat în ritmul valurilor pline de iubire, vă relaxaţi capul, spatele, picioarele, braţele şi mâinile. Simţiţi în acest moment că sunteţi o fiinţă strălucitoare de o pură energie şi cu o lumină a sufletului radiantă şi, prin fiecare cuvânt al lumii spirituale, această lumină câştigă tot mai multă forţă şi radianţă şi o deschidere în inimile voastre. Acum, în acest moment vă puteţi îndrepta atenţia asupra iubirii, iubirea pentru mama Pământ, iubirea pentru viaţa voastră, iubirea faţă de tot ceea ce este frumos şi bun în această lume. Pentru fiecare moment de puritate a inimilor şi al luminii iubirii inimilor se creează o scânteie, o rază de energie este distribuită pe întreaga planetă, în toate apele, în aer, în pământ, în strălucirea razelor soarelui şi a stelelor. Realizaţi o mare strălucitoare plină de iubire şi lumină iar planeta noastră străluceşte, luminează şi returnează raze blânde care sunt oglindite în sufletul vostru.
Lăsaţi-vă atinşi atât cât doriţi de cuvintele pe care lumea spirituală vi le adresează, lăsaţi-vă iubiţi şi iluminaţi pentru ca razele şi radianţa sufletului vostru să înceapă să se aprindă cuvânt cu cuvânt şi rază cu rază.
 
 
Câteva cuvinte din partea lui Sangitar
Înainte să-l chem pe Isus pentru voi şi să vă transmit mesajele, eu, Sangitar doresc să vă transmit câteva cuvinte. Sunt timpuri foarte emoţionante şi se întâmplă multe pe planeta noastră, în conştiinţa lui Lady Gaia dar şi în conştiinţa voastră. Este o perioadă în care privesc în multe, multe corpuri de lumină. Deseori sunt întrebată: „Sangitar ce faci când priveşti în corpul meu de lumină? Simt când faci acest lucru!”. În multe cazuri, atunci când privesc în corpul vostru de lumină, privesc spre ceea ce luminează cel mai mult în voi. Deseori privesc atât de mult la această lumină frumoasă şi minunată din voi, încât are loc vindecarea.
În aceste timpuri speciale, am călătorit în Israel pentru a fi şi mai aproape de Isus şi, pentru mulţi, mulţi oameni am canalizat Paşii în această energie de pe muntele pe care a fost aprins Cristalul MONA’OHA . Astăzi doresc să împărtăşesc cu voi această energie şi aceste evenimente. Vreau să transmit şi celor care s-au conectat şi care sunt prezenţi aici, în acest colectiv, cât de mult vă iubesc iar inima mea este plină de AN’ANASHA. Mă conectez profund şi cu voi. Acum vă invit, să vă închideţi ochii, să respiraţi în voi lumina iubirii, să vă chemaţi grupul personal de îngeri, să-l rugaţi pe Îngerul Auriu din voi să vă ajute să călătoriţi în Israel, la muntele fericirilor cu aspectul sufletului vostru, cu sufletul, cu lumina energiei voastre. Cu simţurile voastre, cu iubire şi deschidere. Şi dacă vă permiteţi să vă abandonaţi, dacă vă permiteţi să simţiţi ce se întâmplă, veţi observa că, cuvintele pe care le va rosti Isus se vor ancora foarte, foarte profund în voi.
 
 
Isus:
Sunt cine sunt, sunt cine am fost mereu şi voi fi mereu. Sunt Isus Christos , Fiul. Stau în faţa voastră. Vă ating cu iubirea mea, cu lumina mea. Rostesc cuvântul ACHAI, ACHAI, ACHAI – sunt aici, sunt aici. Nu este nevoie să mă vedeţi deoarece inima şi sufletul vostru pot simţi că sunt printre voi, că sunt aici. Vă aduc mesajele mele şi vă spun din nou:
Fericiţi sunt oamenii care au inima deschisă.
Fericiţi sunt oamenii care poartă iubirea.
Fericiţi sunt oamenii care simt MONA’OHA chiar şi în momentele dificile din dualitate.
Fericiţi sunt oamenii care poartă compasiunea în ei.
Fericiţi sunt oamenii care merg pe urmele luminii.
Fericiţi sunt oamenii care unifică energia inimii şi lumina sufletului.
Fericiţi sunt cei care au nevoie de puţine cuvinte pentru a simţi adevărul.
Fericiţi sunt cei care au încredere în mine.
Voi aţi împlinit munca mea pe Pământ şi, mai mult ca niciodată, doresc să vă spun ce înseamnă acest lucru. Steaua strălucitoare va reapărea, lumina sufletului sinelui meu vi se va arăta mai aproape, mai aproape şi tot mai aproape. Exact ca acum, în acest moment, când sunt alături de voi şi vă ating. Achai, Achai, Achai – sunt aici. Vindecarea are loc în aceste momente, vindecarea curge peste voi, lumina Prosonodo se expansionează aşa cum lumina din voi urmează Steaua. Strălucirea iubirii, urmele vă conduc spre mine ca acum, ca odată, mereu, mereu, mereu.
Simţiţi ce înseamnă sentimentul de siguranţă. Cuvintele pe care vi le rostesc şi vi le predau, cuvintele care vă arată şi vă fac să simţiţi ce se întâmplă în aceste momente. Miracolul, miracolul devine realitate deoarece voi sunteţi aici. Aţi urmat chemarea sufletului vostru. Sunteţi aici, sunteţi aici aşa cum şi eu sunt aici. Să ne conectăm cu toţii luminile sufletelor, să ne scufundăm în energia lui Lady Gaia, în conştiinţa ei în aceste timpuri ale schimbărilor. Acesta este un moment, o respiraţie iar semnele se multiplică deoarece energiile sunt atât de aproape! Tot ceea ce simţiţi într-un moment. Chiar dacă simţiţi uneori conflictul interior, rostiţi ACHAI, EL’ACHAI. Pacea fie cu voi, pacea între naţiuni, pacea în lume. Fiecare vietate, fiecare persoană, fiecare lumină se va conecta pentru eterna iubire, eterna pace şi eternul adevăr. Astfel eu, Fiul lui Dumnezeu, chem Sursa Divină a Tatălui meu să toarne peste voi EL’ACHAI. Vom începe acum în sunetele Realităţii Divine.
(câteva momente de meditaţie ascultând sunetele http://www.kryonschule.de/videos.html )
Atât de des şi atât de profund v-am adus mesajele mele. Privesc în sufletul vostru. Văd luminile şi iubirea. Văd cine sunteţi. Şi tot mai mult veţi putea simţi atunci când Isus este alături de noi. Dacă vă îndoiţi de voi, în acel moment eu sunt cel care am cea mai mare încredere în voi. Dacă plângeţi, plâng şi eu cu voi. Când iubiţi, şi eu iubesc cu voi. Voi sunteţi cei mai dragi pentru mine. Nu sunt doar cuvinte – voi aţi făcut posibilă aprinderea Cristalului MONA’OHA şi nu există cuvinte suficiente pentru a vă exprima ce înseamnă acest lucru pentru mine. Când am stat odată împreună pe acest munte al cunoaşterii am ştiut că pot pleca. Am ştiut că voi îmi veţi împlini munca pe Pământ cu o profundă intenţie şi în multe încarnări.
Lady Gaia este pregătită în conştiinţa ei. Au existat multe schimbări energetice. În curând veţi fi în perioada de Adaptare, Atunci va începe alimentarea cu energia din Realitatea Divină. Va începe alimentarea conexiunii luminilor sufletelor oamenilor de pe această frumoasă planetă. Ascultaţi cuvintele lui Isus: nu fiţi nerăbdători. Tot ceea ce se întâmplă acum este conectat cu o imensă iubire. Prin fiecare zi, prin foecare oră, prin fiecare respiraţie veţi simţi schimbarea energiei. Acum este important să vă abandonaţi în energia miracolelor care au avut loc acum, în energia siguranţei, în energia încrederii, a bucuriei. Vă chem pe voi şi întregul colectiv să rostim împreună :
Ehyeh Asher Ehyeh, Ehyeh Asher Ehyeh, Ehyeh Asher Ehyeh, So’Ham.
EL’ACHAI, EL’ACHAI, EL’ACHAI.
Fie ca toate luminile sufletelor de pe Pământ să se unifice. Mă reîntorc Acasă.
AN’ANASHA.
 
 
Transmisie Kryon:
Sunt Kryon şi cu energia iubirii magnetice vă întâmpin prin cuvintele OMAR TA SATT.
Se întâmplă multe pe Pământ, în conştiinţa lui Lady Gaia. Observăm ceea ce se întâmplă cu Pământul cu mare atenţie. Şi deja s-au schimbat multe. Ne aşteptăm la transformări. Poate se va ajunge la procese de transformare în Israel, Turcia, Egipt, China, Australia şi Germania. Putem vedea cum se mişcă energiile. Suntem profund conectaţi cu Arcturienii care lucrează mult. Putem vedea şi faptul că energiile pline de schimbare ale Pământului se expansionează deja destul de mult pe planetă, că au avut loc multe schimbări şi că încă se vor petrece multe altele. Au fost multe semne şi încă vor continua să apară. Multe mesaje ale lumii spirituale şi multe alte frecvenţe lucrează în prezent foarte intens. Majoritatea frecvenţelor au propriile lor misiuni şi se unesc acum în grupuri pentru a lucra pentru Noile Timpuri împreună, în colective. Dar frecvenţa albastră aurie are de împlinit cea mai profundă misiune. Şi astfel, cu toţii aşteptăm acum ca Sfântul Graal din Israel să fie aprins.
Datorită aprinderii Cristalului MONA’OHA s-au schimbat multe pentru oameni. Sunteţi într-o profundă încredere şi puteţi simţi că, prin aprinderea MONA’OHA, ceva s-a schimbat profund în interiorul vostru. Totuşi, unii oameni din frecvenţa roşie sunt în special agresivi datorită acestei aprinderi a Cristalului MONA’OHA. Este important să purtaţi compasiunea în aceste timpuri. Simţiţi mereu în interiorul vostru, nu în energia colectivă deoarece colectivul frecvenţei roşii poate acţiona foarte posesiv în aceste timpuri. Indiferent pe ce cale mergeţi, în aceste timpuri este foarte important ca voi să simţiţi mereu în interiorul vostru şi să percepeţi încrederea şi iubirea lui Isus. Noi, în Univers, Îngerii, Seminţele Stelare ne reunim atunci când Isus vă aduce mesajele lui. Suntem profund atinşi de vibraţiile şi sunetele pe care Isus le aduce pe Pământ. Fiul lui Dumnezeu s-a manifestat pe Pământ cu o foarte profundă intenţie.
Este important să nu intraţi prea mult în energia colectivă. V-am adus deja mesajele că vor apărea conflicte, conflicte între lucrătorii luminii dar şi între ţări. Ce puteţi face este să trimiteţi pace, cristale, să vă rugaţi şi să fiţi alături de Lady Gaia şi de noua energie care se formează pe Pământ.
Noi observăm ceea ce se întâmplă pe Pământ foarte intens şi vă vedem pe voi şi întregul colectiv, multele grupuri care se reunesc şi acţionează. Urmele au fost stabilite. Cei care au ales să se retragă din colectivul dualităţii apar plini de încredere. Sunteţi protejaţi şi păziţi, ancoraţi în Cristale şi tipare energetice.
Eu, Kryon, doresc să vă spun AN’ANASHA personal, fiecăruia dintre voi. Tot ceea ce faceţi este foarte valoros, plin de lumină şi iubire.
AN‘ANASHA

 

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.