Îngerul Iubirii:
  • Suntem alături de voi, în fiecare zi și în fiecare noapte
Sunt Îngerul Iubirii. Vă întâmpin pe toți cei care v-ați adunat plini de iubire pentru a simți energia din spatele cuvintelor și pentru a înțelege cu inimile, OMAR TA SATT.
Îngerul Iubiri, sunetele, energia iubirii curg circular, constant și pentru totdeauna. Iubirea, iubirea necondiționată vă ajută să fiți cine ați fost întotdeauna. Noi, îngerii, acționăm cu radianța acestor sunete pentru voi, zi și noapte. Vă însoțim zi și noapte. Suntem alături de voi, zi și noapte. Vă iubim zi și noapte. Ne mișcăm luminile noastre în bucurie pentru voi  oricând, oricând doriți voi. Când, uneori, oamenii își pierd încrederea, noi ne oprim și așteptăm, vă așteptăm pentru totdeauna, inimile noastre, deoarece voi sunteți unii dintre noi.
Când aveți încredere în noi, când aveți cu adevărat încredere dincolo de toate cuvintele, toate mesajele, când sunteți în  deplină MONA’OHA, prezența noastră plină de iubire începe să lucreze pentru voi oricând doriți, doar rămâneți în liniște și tăcuți pentru câteva momente pline de pacea din voi. Dualitatea este gălăgioasă, plină de cuvinte, uneori plină de cuvinte goale, cuvinte negative dar și de cuvinte ale iubirii. Dar această dualitate este foarte gălăgioasă. Din acest motiv sunteți atât de des stresați. Atât de multe curg în voi din cuvinte, din vorbe, din gânduri. Și uneori, sufletul vostru necesită ore pentru a înțelege cum să gestioneze această gălăgie. Astfel, uneori, momentele de pauză, de liniște sunt momente foarte speciale. Când simțiți cum energiile îngerilor sunt alături de voi cu fiecare respirație pe care o faceți, vă învelesc și vă ancorează în iubirea lor, acordați-vă timp pentru a sta în liniște, lăsați gândurile voastre să plece, lăsați ca gălăgia să dispară și simțiți că energia poartă mai mult decât orice cuvânt. Această iubire reprezintă mai mult decât vă puteți imagina. Când îngerii sunt alături de voi, nu este nevoie să purtați nici o mască. Puteți fi așa cum sunteți deoarece noi vă vedem divinitatea. Putem vedea și în disperare sau furie, iubirea din voi. Vă vedem lumina divină și suntem alături de voi, zi și noapte.
Acum, în momentul prezent, vă vor fi transferate picăturile de binecuvântare din Realitatea Divină. Un flux al iubirii necondiționate, adus vouă de Îngeri, direct în interiorul sufletului vostru. Bucurați-vă de acest flux al energiei iubirii.
(câteva momente de meditație ascultând sunete de meditație)
Poate, vă întrebați uneori: dacă Îngerii mă iubesc atât de mult, de ce nu îmi împlinesc dorințele? Noi împlinim fiecare dorință a voastră. Noi trimitem energie în fiecare gând pe care ni-l trimiteți, dar vă iubim atât de mult încât vă trimitem doar acea energie care este în acord cu profundul sufletului vostru. Uneori, mintea pare să dorească ceva dar sufletul vostru, profunzimea sufletului vostru, acolo unde nu puteți înțelege cu mintea, nu este de acord cu ceea ce mintea încearcă să vă convingă. Și chiar dacă, uneori, nu înțelegeți, noi înțelegem. Iar iubirea noastră este atât de pură și atât de profundă încât urmăm ceea ce este în profunzimea sufletului vostru.
Sunteți ființe puternice, dar uneori uitați acest lucru și vă simțiți mici și neînsemnați. Dar noi vă vedem zi și noapte. Când vă simțiți abandonați, noi suntem alături de voi, zi și noapte. Când oamenii vă părăsesc, noi suntem alături de voi, zi și noapte. Dacă voi vă îndepărtați de noi, noi rămânem alături de voi, zi și noapte. Noi păstrăm energia în sufletul vostru. Noi vă trimitem lumina și energia de care aveți nevoie pentru a trăi. Privim felul în care creați Noua Lume. Vedem tranziția schimbării, zi și noapte. Vă însoțim noaptea, atunci când sufletul vostru transformă și visați ceea ce vă împovărează. Noi ducem departe aceste transformări pentru voi, inimile noastre, zi și noapte. Când simțiți că nu puteți merge mai departe și sunteți disperați, vă simțiți mici și neînsemnați, noi vă trimitem impulsuri ale amintirilor. Noi vă expansionăm tiparele energetice și vă șoptim: opriți-vă, întrați în liniște, priviți și simțiți în sufletul vostru. Acolo veți conștientiza, acolo veți simți, acolo veți vedea.
În multe momente, când sunteți prinși în dualitate, noi suntem alături de voi plini de Realitatea Divină și cu întreaga noastră iubire, zi și noapte. Nu sunteți singuri. Chiar dacă toți v-ar părăsi, noi rămânem alături de voi. Și atunci când vă permiteți să simțiți aceste momente, frica dispare din voi, dispare și sentimentul de micime, sentimentul de blocare. Dispare și nerăbdarea din voi. Dispare Ego-ul din voi. Ceea ce se ridică din voi este strălucirea ființei voastre, zi și noapte. Când suferiți de simptomele corpului de lumină, de durerile care vă forțează să vă mențineți atenția îndreptată asupra corpului, noi vă păzim sufletul zi și noapte.
În asemenea momente când ni se permite să vă vorbim prin Sangitar, suntem mai aproape de voi,  vă ajutăm să simțiți și mai profund că există ceva ce vă poartă și este alături de voi chiar dacă nu-l puteți vedea. Sunt momente ale divinității, ale liniștii, ale păcii și siguranței. În aceste momente noi ancorăm în voi tipare energetice, și oricând vedem că sunteți puțin deprimați, sau că vă pierdeți speranța sau încrederea, noi  suntem aici pentru a expansiona aceste tipare și pentru a vă transmite energie, zi și noapte.
Dualitatea se intensifică, se intensifică foarte mult. Dar Realitatea Divină este mai puternică. Lumina și iubirea sunt mai puternice. Voi sunteți mai puternici, mult mai puternici decât credeți că sunteți. De asemenea, chiar dacă schimbările vă provoacă uneori frică, va sosi timpul în care veți fi foarte liniștiți. Chiar și prin marile transformări, voi veți fi liniștiți și relaxați. Vă veți reaminti mereu de aceste cuvinte și energii. Nu sunteți singuri. Noi suntem alături de voi, în fiecare zi și în fecare noapte. Aceasta este iubirea, iubirea necondiționată.
Noi purtăm o înaltă conștiință și este posibil pentru noi să privim în sufletul vostru și în corpul vostru de lumină. Și oricând doriți, noi vom face acestea pentru voi, zi și noapte. Astfel, vă spun cu această iubire necondiționată: Nu uitați, sunteți cel mai bun lucru pe care Pământul îl poartă!
A NI O’HEVED O’DRACH
AN‘ANASHA

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.