Noutăți

 

 

 

 

 
Mama Shakti:
  • Pregătire pentru deschiderea Sfântului Chivot
  • Transmisia energiei feminine a Mamei divine
  • Energiile masculine și feminine din voi
(canalizat prin Sabine Sangitar Wenig)
Sunt zeița strălucitoare  a energiei femine. Sunt mama Shakti. În lumina sufletului Shimaa, întâmpin fiecare lumină divină de pe Pământ prin cuvintele OMAR TA SATT.
În curând va avea loc un eveniment energetic pe Pământ. Sfântul Chivot se deschide. Înăuntru se află energia pură feminină, Moștenirea lui Dumnezeu. Multe relicve se află în acest Sfânt Chivot. În multe epoci, oamenii au fost persecutați deoarece Puterile știau ce conține acest Sfânt Chivot. Puterea și forța energiei feminine divine și relicvele Moștenirii lui Dumnezeu. Pentru a vă pregăti, eu, Shakti, am fost chemată să vă ajut să simțiți ce înseamnă pentru voi energia feminină divină. Este diferită de energia feminină pe care o cunoașteți în dualitate, pe care o simțiți și o evaluați. Energia feminină divină cuprinde mult mai mult. Aduce multe în voi, abilități energetice. Face ca lumina voastră divină să strălucească cu mai multă putere. Va sosi și timpul în care multele măști vor cădea, în care conflictele dintre energiile feminine și cele masculine vor înceta. În dualitate, are loc o mare fuziune între cele două energii care doresc să devină un întreg, să fuzioneze una cu cealaltă. Deseori, acest conflict interior pe care îl simțiți are de-a face cu faptul că, în voi, energiile feminine și cele masculine se luptă între ele.
Este un proces măreț. Chivotul poate fi deschis doar atunci când Cristalul MONA’OHA este aprins. Doar atunci când sunt împlinite condițiile ca energia să fie suficientă pentru a putea susține următorul nivel energetic. Când vă vom transmite acum această energie feminină divină veți simți pentru prima dată, în toate aspectele voastre, cum vă hrănește această energie după care a tânjit atât de mult aspectul sufletului vostru. Energia feminină sprijină intuiția, ființa, esența luminii voastre și ajută mintea să se dea la o parte. Energia feminină divină acționează cu un efect de întinerire. Vă stimulează întregul sistem. Veți simți că deveniți mai blânzi, mai relaxați și în pace. Simțiți că tristețea voastră dispare. Veți simți că aceastea sunt momentele pe care le-ați așteptat.
Respirați lumina iubirii în interiorul vostru. Abandonați-vă în energia aurie a luminii voastre divine, cât mai profund și în deplină încredere. Ca de la sine, toate canalele voastre se deschid, veți fi pregătiți pentru a absorbi aceste energii care vă sunt trimise în acest moment prezent cu o mare radianță. Chemați-vă grupul vostru personal de îngeri și pregătiți-vă. Veți simți  imediat ce va sosi la voi. Fluxul energetic vă va emoționa profund. Toate celulele voastre tânjesc după această energie. Astfel, începem în acest moment prezent, profunda transmisie a energiei feminine a Mamei divine.
(Câteva momente de meditație ascultând sunetele)
 
(http://youtu.be/eipwSZL5s_w)
În atât de multe epoci și încarnări ați purtat în voi răni și cicatrici. Energia feminină va vindeca toate acestea. Este important să se înțeleagă în conștiința oamenilor că nu ne referim aici la oameni – la femei sau bărbați. Nu oamenii sunt responsabili pentru toate aceste răni ci faptul că, pentru mult timp, o energie masculină dominatoare a dominat Pământul. Au fost afectați, la fel de mult, și bărbații și femeile. În dualitate, în atât de multe epoci, a existat acest conflict între energiile feminine și cele masculine – oamenii s-au iubit dar s-au și luptat. În dualitate apare deseori această luptă între energiile masculine și feminine, ca un proces în sine. Multe au fost proiectate în exterior. Atât de multe femei cred că sunt rănite de barbați iar bărbații de femei. Dar energia supremă vă va ajuta să simțiți ce se întâmplă când aceste energii fuzionează energetic în voi. Energia feminină este capabilă de mult mai multe decât vă puteți voi imagina și este o binecuvântare pentru toți oamenii care trăiesc pe această Planetă dar și pentru Lady Gaia. Simțiți în interiorul vostru ce înseamnă faptul că luptele încetează.
Noi vă purtăm plini de iubire în unificarea energiilor în Noile Timpuri. Astfel va fi în Perioada de Adaptare în care energiile vor fi alimentate și nu vor mai exista conflicte între energiile masculine și cele feminine. Deja, doar prin această transmisie, multe dintre rănile voastre s-au vindecat. Vă veți simți cu mai multă profunzime. Energia feminină a cauzat ceva în voi, ceva ce vă face să vă simțiți mult mai în siguranță și în încredere. Lumina strălucește atât de puternic. Veți trăi într-o Lume Nouă pe care voi o veți crea. Multe lucruri din Noua Lume le veți crea voi. Dar, firește că vor exista evenimente, energii și legi energetice pe care nu le veți putea controla, așa cum este această fuziune dintre energiile masculine și cele feminine din interiorul vostru. Aceasta este starea originară. Adevărata ființă din structura voastră divină. Nu conflictul, ci unitatea. Nu există separare ci doar unitate. Una cu sinele vostru și, mai departe, una cu ”dușmanul” vostru, una cu oamenii pe care îi iubiți. Una cu Lady Gaia, una cu divinitatea.
Vor apărea și mari diferențe între oameni în funcție de felul în care absorb energia feminină și măsura în care îi vor permite să acționeze. Chiar și aici, în această încăpere, aici și acum, după acest transfer, puteți simți puțin la ce să vă așteptați. Oamenii care sunt conștienți, oamenii care cunosc energiile, le vor iubi, le vor iubi foarte mult. De asemenea, vă veți simți mult mai clar toate abilitățile deoarece, în voi nu va mai avea loc nici o luptă. Nu vă îngrijorați, rămâneți uniți.  În Noile Timpuri puteți decide prin fiecare respirație pe care o faceți, cu care atribute din unificarea energiilor, doriți să acționați. La fel este și în Univers. Câteodată folosim energiile masculine, iar alteori, energiile feminine. Dar în noi ele sunt unite. În funcție de situații, veți ajunge să conștientizați când și care energii le veți folosi. Dar acum, în primul rând, vă veți bucura de energia feminină divină. Și, ca și consecință, va urma o profundă sesiune de vindecare pentru a vă elibera de aceste răni, dacă veți permite. Rănile care vă împovărează din încarnările trecute și din cea prezentă. Astfel, rămâneți în starea de profundă conștientizare și bucurați-vă de fiecare moment.
Shakti, Mama Divină este alături de voi.
AN‘ANASHA
(mesaj din partea lui Sangitar: deschiderea Sfântului Chivot, cel mai probabil, va avea loc în timpul Festivalului Sol'A'Vana din 7 decembrie 2014, după pauza de masă - între ora 15 și 19. Cei care nu pot participa la acest Festival, se pot conecta energetic în orice moment. Veți simți un val de bucurie, siguranță și cea mai profundă MONA'OHA. Aștept cu multă bucurie această zi și energiile feminine) 

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.