Marele Suflet Buddha
  • O pilda
Sunt marele Suflet Buddha. Cu energia constientei, lumina stralucitoare care este ancorata in sunetele Realitatii Divine, va intampin, OMAR TA SATT.
Aici si acum, simtiti energia marelui suflet Buddha. Inspirati aceasta energie si relaxati-va complet. Aceasta energie va atinge sufletul, va deschide inima. In timp ce voi inspirati aceasta energie a marelui suflet Buddha, va relaxati complet si va expansionati, intrati in campul chakrelor unificate, Buddha va va transmite mesajele sale prin Sangitar. Buddha va va prezenta pildele a doi copii. Ascultati cuvintele care vin spre voi, direct in sufletul vostru. La final, marele Suflet Buddha va va intreba ceva.
Astfel, voi incepe: doi copii au primit ceva de la Dumnezeu. Ei au primit un dar. O floare le-a fost adusa. Unul dintre copii a privit floarea si, imediat a fost foarte fericit. El a intrebat “ Ce sa fac? Ce inseamna acest lucru? De ce am primit acest cadou?” iar sufletul lui Dumnezeu a raspuns: “ Pur si simplu lasa ca totul sa se intample. Singurul lucru pe care ar trebui sa-l faci este sa uzi aceasta floare in fiecare zi si sa ai grija de ea cu iubire”. Cu o mare nerabdare, copilul a inceput sa ude floarea. In fiecare zi mergea la aceasta floare, se aseza in fata ei si se abandona in culorile ei. Dar, intr-o zi, oamenii au venit si au intrebat: “ Ce este asta?” . Copilul a raspuns ”Aceasta este de la Dumnezeu. Este o floare. Eu o ud si ceva se va intampla”. Primul om a intrebat “ De ce este inchisa? Incearca sa o deschizi.” Al doilea om care a venit a spus: “Ei bine, daca floarea este de la Dumnezeu, de ce trebuie sa o uzi?”. Al treilea om care a venit a spus copilului “Ai grija! Cine stie ce se va intampla cand floarea se va deschide”. Urmatorul om care a venit a spus “Nu vezi umbrele din floare? Daca ceva provine de la Dumnezeu, cum poate sa aiba umbre?”. Copilul a devenit din ce in ce mai nesigur si si-a pierdut increderea. Binecuvantarea si fericirea pe care le-a simtit cand a primit floarea, au disparut. A inceput sa se intrebe: “Daca oamenii au dreptate? Daca se va intampla ceva rau cand floarea se va deschide? Ce se va intampla daca eu continui sa o ud si ea nu se va deschide? Atunci totul va fi pentru nimic, iar eu mi-am irosit atat de mult timp cu aceasta floare.” Astfel, copilul a intors spatele florii.
Al doilea copil a primit aceeasi floare. Si acest copil a fost plin de fericire si nerabdare. A inceput sa ude floarea si sa aiba grija de ea. Si la acest copil au venit oamenii si au pus aceleasi intrebari. Dar copilul a privit fiecare om si i-a spus “De ce sa pun la indoiala ceva ce provine de la Dumnezeu? Stau aici si ma bucur”. Si astfel, copilul a facut ceva ce noi numim miracol. Acest copil s-a intors in fiecare zi la floarea lui si a privit cele mai mici schimbari, culorile, cum se schimbau.
Intr-o zi, floarea s-a deschis si au aparut cativa ingeri. Ei l-au privit pe copil si au spus: “Vino, abandoneaza-te florii, in aceasta energie, imbaiaza-te in ea”. Copilul a facut acest lucru si a gasit in aceasta energie cele mai frumoase perle care straluceau cu o putere atat de minunata. Copilul a devenit cel mai fericit om de pe Pamant din acel moment. Deseori, oamenii veneau si intrebau “Ce anume simti legat de aceasta floare?”. Iar copilul raspundea: “Inca nu stiu, dar indiferent ce se intampla in viata mea, vin aici si totul se schimba”.
Marele suflet Buddha va spune aceasta pilda deoarece astazi vi se va da si voua aceasta floare ca si dar. Aceeasi floare pe care au primit-o si cei doi copii, iar voi veti decide ce veti face cu aceasta floare. Acum noi va vom aduce aceasta floare. Deschideti-va mainile, intrati in profunda intentie si expansionati-va inca o data. Respirati intr-un ritm care va ghideaza in profunzimea Sinelui vostru. Toate canalele voastre sunt deschise. Ingerii vor fi cei care va vor aduce aceasta floare in sunetele Realitatii Divine.
(cateva momente de meditatie ascultand sunetele)
http://youtu.be/yY1OJyaWBJ4
Marele Suflet Buddha va cere acum sa priviti floarea cu ochiul interior. Acordati-va timpul necesar. Cum arata? Ce simtiti? Prin fiecare respiratie voi constientizati ca acesta este un dar, un dar energetic din Realitatea Divina pentru voi, aici si acum. Astfel, va intreb: Doriti sa luati o hotarare? Sunteti de acord sa apreciati acest dar avand grija de el? Fundalul acestei pilde este faptul ca “a ingriji” va permite sa deveniti liberi pentru a accepta darurile vietii. A avea grija este asociat cu recunostinta. Doar aceste energii va permit sa realizati si sa simtiti ce inseamna darurile. Cand purtati acest dar in inima voastra plini de atentie, atunci semanati ca acel copil care s-a intors spre floare plin de incredere si i s-a permis sa experimenteze miracolul. Atat de multi oameni traiesc in dualitate si, cu greu simt darurile care le sunt aduse.
Cand realizati ca acceptarea este ceva pozitiv, atitudinea voastra se va schimba. Cand realizati ca atentia si recunostinta sunt energii care va fac posibile alegerile diferite din situatiile zilnice – atunci veti experimenta miracolul. Nu exista separare. Este doar unitate, conexiune. Mesajele care va ating sufletul  cuprind aceste daruri energetice. Dar, a primi si a intelege, este ceva ce voi trebuie sa decideti pentru voi. Nu maine, ci ACUM. Cand decideti in favoarea atentiei si recunostintei  fata de aceste daruri voi, daca priviti din nou acum la aceste daruri, veti putea deja vedea sau simti schimbarea.
Marele Suflet Buddha doreste sa va pregateasca pentru a primi aceste daruri energetice si a le trai in mod natural. Cand sunteti plini de atentie, atunci sunti plini de atentie si fata de sufletul vostru. Acest lucru va va face fericiti si echilibrati. Acest echilibru il veti putea simti si in aspectul fizic.
Permiteti energei lui Buddha sa curga in voi si simtiti cum soseste fericirea. Doar ceea ce simtiti acum conteaza. Acest sentiment il puteti simti in fiecare moment al vietii voastre. De asemenea, oferiti si lui Lady Gaia energia fericirii si pacii.
Marele Suflet Buddha isi ia ramas bun de la fiecare dintre voi.
Rostesc sunetele cu energia An’Anasha care curge.

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.