Kryon
  • Marea TRANSFORMARE
Sunt Kryon. Va intampin cu energia iubirii magnetice, cu sunetele inalt vibrationale OMAR TA SATT.
Kryon a fost ales pentru a va aduce mesajul schimbarii. Sunt mesajele Realitatii Divine si ale adevarului. Fiecare cuvant pe care Kryon vi-l transmite prin Sangitar este imbogatit cu energia iubirii magnetice pe care Kryon o poarta. Aceasta energie a iubirii magnetice joaca un rol esential in aceste timpuri a marilor schimbari. Ati auzit deja atat de multe despre aceasta energie a iubirii magnetice – a intrat in constiinta voastra. Ati absorbit-o deja de atat de mult timp in dualitate. Aceasta energie a iubirii magnetice care curge prin fiecare cuvant va calmeaza si va echilibreaza sistemul la toate nivelele astfel incat voi sa va puteti relaxa mai profund in acest moment prezent in care ingerii stau asezati la picioarele voastre – s-au grabit pentru a fi alaturi de voi, pentru a va onora, respecta, iubi, pentru a exprima respectul si stima pe care le meritati in aceste timpuri. Schimbarea este mare.
Astfel, ne vom intoarce inapoi din nou, la momentul in care universul a eliberat energia SHADEES pentru a preintampina o ascensiune prematura. Curentele energetice ale lui SHADEES au un efect de transformare atat de puternic! In acelasi timp, Respiratia lui Dumnezeu, Sol’A’Vana va este adusa prin voal tot mai mult. Acest lucru are un efect de conectare. In acest mod se intalnesc doua energii pe care, cateodata, oamenii le simt in constiinta lor ca ceva ce poate cauza conflict si lupta interioara si nu mai stiu cu exactitate ceea ce se intampla cu adevarat.
Kryon si lumea spirituala v-au adus intotdeauna mesajul ca totul se va schimba cu cat punctul culminant al Ascensiunii se va apropia mai mult. Schimbarile care au loc acum in dualitate arata ca Lady Gaia a experimentat un proces al trezirii  in multe parti ale constiintei. Marea transformare a inceput – a inceput cu elementul APA. Apa este ceva ce curge si se misca si aduce schimbare. Apa este ceva de ce nu te poti agata. Prin SHADEES si lupta dintre emotii, sentimente, adevar dar si energiile lui Lucifer care se extind, care isi exprima puterea si incearca sa lupte cu SOL’A’VANA si SHADEES, a inceput ceva ce are un mare efect de curatare. Ati experimentat foarte multe dezastre naturale pe planeta voastra in ultima perioada, iar elementul apa a ocupat multe regiuni.
Kryon va va spune de ce.
Pe de o parte, Lady Gaia nu a mai putut retine crustele emotiilor si sentimentelor vechi pe care le-a absorbit. In acelasi timp, prin energia SHADEES, cele mai intense sentimente, emotii, partial si furia si conflictele, cum voi le numiti, i-au acaparat pe oameni. Prin marea transformare prin apa, miscarea, multe au fost curatate. Deseori v-am adus mesajul ca exteriorul va colapsa iar structurile puterii nu vor mai putea ramane. Si astfel, in timpurile prezente multe sentimente si emotii au fost experimentate din nou. Apoi a urmat marea transformare si a avut loc o mare purificare. Cand intrati in interiorul vostru si simtiti foarte profund in voi – deja puteti simti aceasta purificare. Ceea ce s-a schimbat prin aceasta transformare este : sentimentele nascute din furie si putere, suparari si griji, nu se mai pot  mentine. Au fost spalate de apa. Indiferent cat de intens ati simtit evenimentele recente in sentimentele si emotiile voastre, indiferent ce a iesit la suprafata, poate ceva ce, ca Avatari pe Pamant, nu ati inteles, totul a fost un proces de purificare necesar pentru ca urmatoarea faza sa poata fi initializata. Multe lucruri minunate s-au intamplat pentru multi iar ceea ce se intampla acum in campul emotional este dat de faptul ca nimic din ceea ce nu este in concordanta cu adevarul nu poate ramane. Imediat ce sentimentele si emotiile iluziei fricii, conflictului, furiei si profundelor indoieli vor dori sa se aseze la suprafata sufletului vostru, acest lucru nu va mai fi posibil. Prin cateva respiratii veti simti adevarul si adevaratele sentimente din spatele lor, in special iubirea si unificarea cu respiratia lui Dumnezeu, Sol’A’Vana.
Astfel Kryon anunta ca acesta este adevarul, este o perioada intensa a transformarilor pe Pamant care v-a fost deja anuntata, iar acest proces se termina acum si foarte multe se vor schimba pentru voi si sufletul vostru. Kryon va cheama sa simtiti toate acestea profund cu energia iubirii magnetice, acum cand va indreptati atentia spre cea mai adanca profunzime din voi prin cateva respiratii si va expansionati. Simtiti acum un eveniment care v-a apasat mult in ultima perioada, un eveniment cu care ati considerat ca nu mai puteti merge mai departe, puteti simti, dupa marea transformare cum va simtiti acum si ce s-a schimbat.
(simtiti schimbarea)
Veti putea simti acolo unde au fost sentimente ale disperarii, ale furiei, conflictului sau fricii, ca ceva a ajuns in locul lor, ceva mai inalt, ceva ce se simte diferit, ceva precum o purificare. Simtiti adevarul ! Puteti da drumul acestor curente energetice care v-au impovarat si care apartin iluziei. Incercati acum prin trei respiratii.
(respirati de trei ori si simtiti schimbarea)
Acest proces al transformarii, cu toate ca s-a prezentat atat de intens, a fost o binecuvantare si pentru Lady Gaia. Au fost multe lucruri pe care ea nu le-a mai putut mentine. Astfel multe s-au deschis iar dedesubt a fost constiinta pura, eliberarea lui Lady Gaia. Deoarece SHADEES aduce curentele energetice pe planeta voastra ar putea fi posibil ca prin exact aceste curente energetice si aceste mari transformari , ca punctul culminant al Ascensiunii sa aiba loc mult mai bland, pas cu pas. Pentru acest lucru, oamenii ar trebui sa fie recunoscatori. Dar sunt si oameni care au pierdut foarte multe prin acest proces intensiv al Pamantului. Existenta, iar unii oameni si-au pierdut casele. Multi se uita la bucatile ramase si nu stiu cum sa mearga mai departe. Din perspectiva inaltelor lumini, foarte multa compasiune a fost observata printre oameni prin Sol’A’Vana. In aceste timpuri oamenii se aduna si se ajuta unii pe ceilalti.
Si noi vrem ca voi sa trimiteti energie, in special PRADNA, cu o profunda compasiune spre toti acei oameni care au pierdut atat de mult si, poate, nici nu mai stiu cum sa mearga mai departe. Kryon va roaga sa va activati Raza Inimii si sa puneti cristalele PRADNA, ARIS si SOL’A’VANA pe varful ei. Acum cereti sprijinul grupului vostru personal de ingeri. Daca este posibil, deschideti-va ochiul mintii si imaginati-va cum multi oameni au nevoie de energie in aceste timpuri atat de intense. Lasati ca Raza Inimii voastre sa mearga la ei, lasati-o sa vibreze iar apoi eliberati Cristalele.
(acordati-va timpul necesar pentru transmisie)
Acum, aduceti-va inapoi Raza Inimii si ascultati mesajul lui Kryon. Apa reprezinta sentimentele. Totul a fost spalat. Digurile au colapsat. Au avut loc inundatii. Daca intelegeti cu inima, stiti cati oameni au fost – daca apa reprezinta sentimentele. Cum a fost pentru Lady Gaia sa experimenteze aceasta transformare. Vor urma cutremure – peste tot pe planeta voastra. Dar Kryon va anunta ca veti simti aceasta curatare, aceasta transformare, oricat de intensa a fost, in voi si  in sufletul vostru prin faptul ca nici un sentiment negativ nu va mai putea ramane mai mult de trei respiratii. Acesta este un aspect, un nivel al noilor timpuri care va fi urmat de alte aspecte.
Intentia voastra de a primi mesaje de la lumea spirituala va determina sa veniti aici. Va asumati calatorii dificile nu doar pentru a asculta mesajele ci si pentru a le absorbi. Acum, Kryon va va transmite energia iubirii magnetice cu intreaga sa iubire. Pregatiti-va si deschideti-va. Vom termina ceva acum, ceva ce a fost foarte important pentru voi. Energia iubirii magnetice va fi transmisa si se va ancora in sistemul vostru. Va veti simti mai usori. Cand veti parasi aceasta incapere astazi, veti simti ca toate emotiile si sentimentele retinute in voi nu mai sunt acolo si veti pleca in pace, cu certitudinea ca cea mai inalta energie v-a atins. Astfel, Kryon incepe acum sa lase energia iubirii magnetice sa curga prin chakra voastra Alfa.
(acordati-va timpul necesar pentru a absorbi energia)
Ma adresez fiecaruia dintre voi. Vorbesc cu oamenii care au o constiinta expansionata. Ceva minunat se va intampla. Voi incerca sa ma exprim in cuvinte umane. Este posibil ca in gandurile voastre si in spiritul vostru voi sa permiteti inca sa curga curente energetice pe care le cunoasteti. Vulnerabilitate, griji, furie. Dar veti observa imediat - campul vostru emotional nu mai reactioneaza la ele. Le puteti avea in spiritul vostru, dar sentimentele nu se vor mai potrivi cu ele. Poate, inca le veti observa in aspectul vostru fizic. Veti fi surprinsi ca asa ceva este posibil. Deoarece Sangitar intotdeauna ma roaga sa exprim lucrurile la un nivel cat mai familiar voua, va voi oferi un exemplu foarte simplu. Poate spiritul vostru va forma sub un gand - “Imi este frica” - intr-o anumita situatie. Dar voi veti simti imediat, prin trei respiratii, ca nu simtiti aceasta emotie. Acest lucru va fi ceva complet nou pentru voi. Din aceasta cauza va cer sa nu lasati ca aceste curente ale gandurilor sa intre in spiritul vostru, daca este posibil pentru voi. In acest mod veti simti o unitate asa cum nu ati mai simtit-o pana acum, deoarece, pentru Lady Gaia a avut loc o mare trezire partiala. Cu cat veti simtiti mai mult noul cu atat mai mult nu veti mai putea percepe vechiul. Nu-l veti mai putea intelege iar sentimentele voastre vor fi pozitive, pline de incredere si bucurie, oricand va veti deschide lor.
Din nou, Kryon va cere: cand veti parasi aceasta incapere sa aveti compasiune pentru toti acei oameni care au nevoie de ajutorul vostru. Atfel imi iau ramas bun cu imensa iubire, prin campul magnetic al luminii mele si va spun fiecaruia dintre voi
AN’ANASHA. 

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.