Kryon:
  • Data 21.12.2012
  • Schimbarile din 2013
Isus Christos:
  • Tot ceea ce faceti, faceti pentru mine
Sunt Kryon. Kryon, fratele vostru, insotitorul si prietenul vostru. Va intampin cu energia iubirii magnetice, prin cuvintele OMAR TA SATT. Va intampin pe fiecare dintre voi, intampin colectivul. Intampin Noile Timpuri, schimbarea. Ii intampin, de asemenea si pe cei care nu sunt prezenti aici astazi dar se alatura acestei energii.
Pentru voi a inceput un nou an. Kryon a fost ales sa va vorbeasca despre schimbarile energetice. Deoarece pentru voi, o anumita data a fost foarte importanata deoarece calendarul frecventei verzi se termina iar energia Pamantului intra intr-o noua era. Dar aceasta data a produs foarte multe asteptari si multa confuzie chiar si in randul frecventei albastre aurii si in multe alte frecvente. Mai exact ce s-a intamplat? Va fi sarcina lui Kryon sa va transmita aceste informatii. Pentru inceput, in aceasta zi, noaptea a trecut, aparent fara nici un mare eveniment, fara ca asteptarile unora sa fie implinite, a acelora care credeau ca in exact aceasta data, pe 21 decembrie 2012 va avea loc punctul culminant al Ascensiunii.
De fapt, s-au intamplat multe, si despre acestea va dori Kryon sa va vorbeasca. Este ca Noile Timpuri, ca o noua era care se expansioneaza. Chiar daca punctul culminant al Ascensiunii inca nu a avut loc, multi dintre voi care sunteti constienti spiritual ati putut simti ca energiile s-au schimbat din acel moment. Au devenit mai tangibile. Ceea ce poate avea o speciala semnificatie pentru multi dintre voi este ca puteti simti ca fiintele de dincolo de voal sunt mai aproape de voi si le puteti simti mai intens in inima si sufletul vostru, in aspectele voastre.
A fost eliberata multa putere spirituala si chiar si dicolo de voal noi am fost atenti la ceea ce se intampla pe continent si in anumite tari. Continentul Africii joaca un rol important deoarece multe mosteniri ale lui Dumnezeu sunt ancorate acolo. Acest continent este foarte spiritual si va fi o parte importanta din diferitele evenimente ale schimbarii din Noile Timpuri. Noi vom alimenta si Israelul cu energii inalte. Un Graal Sfant de o mare importanta este acolo. Energia Graalului, in special este importanta pentru frecventa albastra aurie. Astfel, aceasta energie a Graalului va introduce o semnificativa etapa energetica a timpurilor in vremurile care urmeaza.
Dar este si timpul dragonilor si a unicornilor. Este vremea calatorilor galactici si a celor stelari. Este un timp in care energiile se manifesta foarte, foarte repede cu puterea gandului vostru, atunci cand sunt ghidate de inima. Vindecatorii de printre voi vor observa ca este posibila o vindecare intensiva la toate nivelele, deoarece si aceasta face parte din schimbari. Puterea radianta Sol’A’Vana, respiratia lui Dumnezeu, s-a expansionat foarte mult pe Pamant. Multe frecvente vor absorbi aceste energii cu o atentie speciala. Frecventa albastra aurie, cea mai veche frecventa, va raspandi Sol’A’Vana si vor avea grija ca respiratia lui Dumnezeu sa fie raspandita intelept pe planeta voastra.
In acest an, in special frecventa rosie se va ocupa cu aceasta putere radianta a respiratiei lui Dumnezeu, Sol’A’Vana. Frecventa rosie este frecventa celor adormiti. Sunt oamenii care sunt inca foarte inchisi fata de spiritualitate. In aceste timpuri inalt energetice a Sol’A’Vana, ei vor experimenta procese semnificative. Este misiunea diferitelor frecvente, dar in special a frecventei albastre aurii, sa sprijine acesti oameni, sa-i ghideze spre trezire, sa-i sustina energetic si sa fie alaturi de ei. Schimbarile vor deveni partial perceptibile in special acestei frecvente.
Lady Gaia se intinde – acesta este cuvantul invatat de la Sangitar – asa cum voi va intindeti somnorosi dimineata inainte de a va trezi. Si Lady Gaia va face la fel. Aceasta intindere va fi de o semnificatie speciala pentru planeta voastra. Aceste intinderi vor fi eliberarile care vor urma.
Increderea va deveni un mare subiect. Frecventa albastra aurie, in special, va merge mai profund in aceasta incredere, mai mult ca niciodata. Ei ii vor insoti pe multi, multi oameni si vor trezi la viata energia Graalului. Toate frecventele vor avea si realizari spirituale, viziuni profunde si schimbari, pace, bucurie si putere. Dar va exista si ostilitatea din partea celor adormiti. Dar aceasta ostilitate, indiferent de religie sau orientarea spirituala – atunci cand o fiinta umana nu arata respect si stima unei lumini divine, el se lupta cu el. Aceasta lupta cu propria persoana va avea consecinte fatale in timpurile prezente. Astfel, mai multi oameni vor parasi planeta.
 
Oamenii vor fi chemati si pentru a se aduna. Multi oameni vor forma colective si vor realiza miracole. Exact ca si voi, frecventa albastra aurie. s-a mai intamplat ca planeta sa fie la limita ascensiunii. S-a intamplat la intalnirea pentru festivalul Kryon. Din cauza profundei iubiri si a intelegerii pe care oamenii o poarta in interior a fost posibila redirectionarea energiilor. Astfel, va puteti astepta la momente emotionante in colectiv.
Se vor schimba multe. In special la nivelul inimii si a sufletului. Abia veti mai putea realiza decizii folosind intelectul. Va veti scufunda chiar si mai profund la nivelul inimii si sufletului si veti simti energiile, caldura, siguranta, sprijinul pe care vi-l ofera ingerii. Si Isus va deveni, in special, perceptibil voua. Chiar si mai profund si mai aproape ca niciodata. Va fi posibil pentru multi oameni sa manifeste si sa adune energiile atat de puternic incat chiar vor cauza aparitia miracolelor in multe privinte.
Ceea se va mai schimba mult, va fi bioritmul, si celulele care s-u programat Noilor Timpuri vor incepe acum sa lucreze foarte profund si vizibil. Veti observa ca oamenii devin din ce in ce mai tineri, acest lucru va fi vizibil in exterior si, bineinteles, la nivel celular. Organele vor intineri dar se va ajunge si la intinerirea care nu va fi prea placuta de multi, in special de frecventa rosie. Multe parti ale dualitatii au colapsat deja si, bineinteles, acestea cauzeaza aparitia schimbarilor. Oamenii adormiti se vor schimba deoarece, mai mult ca niciodata, ei nu se vor mai putea agata de dualitate, de structuri.
Am un dar pentru voi deoarece dorim sa incepem acest an cu picaturile de binecuvantare Sol’A’Vana. Deoarece s-au intamplat multe la nivelul inimii si al sufletului vostru, in aspectele voastre, voi veti percepe aceste picaturi de binecuvantare mai profund si va vor aduce vindecare la toate nivelele. Astfel, Kryon va cere sa va asezati mainile pe inima. Inainte ca Sol’A’Vana sa va fie adusa, Kryon va cere sa va indreptati atentia spre profundul Sinelul vostru. Simtiti-va divinitatea si acordati-va timpul necesar. Kryon va cere acum sa lasati toate asteptarile, dorintele, sperantele si aspiratiile pe care le purtati in voi pentru viitor, sa apara in fata celui de-al treilea vostru ochi. Permiteti-va sa asteptati toate acestea pentru voi. Acum vom turna Sol’A’Vana, respiratia lui Dumnezeu, peste voi, in sunetele Realitatii Divine.
(cateva momente de meditatie ascultand sunetele)
Miracolele se pot dezvolta doar la nivelul sufletului. Miracolele nu i-au fiinta la nivelul intelectului, nu prin cerere sau forta. Miracolele i-au fiinta in inima, cu intelepciunea si constientizarea spirituala  a ceea ce sunt energiilor atunci cand le simtiti si le absorbiti, atunci cand le ancorati in sufletul vostru. Astfel pot fi si oameni dezamagiti deoarece punctul culminant al Ascensiunii nu a avut loc in 2012, dar aduc acelor oameni mesajul ca adevarata spiritualitate nu este conectata cu implinirea asteptarilor. O energie nu poate dezamagi. Ingerii sunt plini de iubire, ei nu pot dezamagi. Astfel si Lady Gaia, o constiinta vie, nu poate dezamagi. Un adevarat Avatar de pe Pamant care poarta spiritualitatea, iubirea pentru energie in sufletul sau, va fi rasplatit pentru increderea sa deoarece acolo are loc adevarul, Realitatea.
O aspiratie fireasca este ancorata in voi si in sufletul vostru deoarece va imbogateste pas cu pas spre dezvoltare, spre o mai inalta dezvoltare, spre expansiune. Permiteti lui Kryon sa va aduca mesajul prin care caracteristicile spiritualitatii sunt bucuria, abundenta, siguranta, iubirea umana, pacea, abundenta si sanatatea pe planeta voastra, in sufletul vostru, in aspectele voastre. Toate lucrurile care sustin viata pe planeta voastra. Multi dintre voi ati atins acest nivel al inimii si sufletului. Aceasta a fost puterea si energia lui 2012. Oricine a intampinat acest nivel al inimii si sufletului in el, cu energia Sol’A’Vana, va observa acum ca totul ma fi mai profund. Se va trezi in voi acel sentiment care va poate face euforici doar prin simpla prezenta a energiei ingerilor, sau a lui Isus.
Este un timp in care puteti alege, mai mult ca niciodata, si veti lua deciziile daca va fi o cale usoara pentru voi pana la punctul culminat al ascensiunii . Alegeti calea usoara, cea fericita, cea energetica a carei caracteristica este bucuria sau mai degraba alegeti cea dificila, plina de indoiala si frici? Este o decizie pe care voi o veti lua. Deoarece energiile se manifesta foarte repede si pentru ca ingerii gratiei sunt printre voi tot mai mult, este important sa purtati constientizarea ca orice decizie veti lua se va arata in exterior.
Cand corpul vostru simte ceva deoarece iradiatiile energetice sunt foarte semnificative, atunci, mai mult ca niciodata, veti avea posibilitatea de a aduce vindecare si binecuvantare corpului vostru, prin energia de vindecare. Unele simptome ale corpului de lumina apar acum deoarece celulele se adapteaza Noilor Timpuri in mod absolut si mai mult ca niciodata. Deseori vor fi insotite de dureri de cap si multi oameni se plang de vederea lor care devine dificila. Dar va fi astfel doar pentru un anumit nivel al timpului. Si aici aveti posibilitatea de a schimba acest lucru.
Mesajul pe care mai dorim sa vi-l aducem este: ce s-a schimbat energetic din 21.12.2012 este ca noi, dincolo de voal nu vom mai redirectiona energiile cu toata forta noastra ci vom permite ca energiile sa fie aduse lui Lady Gaia din reteua planetara. Din acest motiv este foarte important sa va impamantati zilnic la toate nivelele. Mesajul lui Kryon este un mesaj al energiei iubirii magnetice, si in timp ce Kryon v-a adus aceste mesaje, energia iubirii magnetice si energia vindecatoare au curs. Ati putut simti. Cand va veti deschide al treilea ochi veti putea, poate, sa-l vedeti pe Kryon, sa simtii iubirea, apropierea, prietenia, conexiunea. Astfel, acest an va fi si unul al preotimii.
Priviti cu incredere spre ceea ce este, ceea ce urmeaza. Prin cuvintele iubirii, Kryon isi ia ramas bun. A NI O’HEVED O’DRACH. Sunteti iubiti nemasurat.
An’Anasha.
 
Sunt cine sunt, sunt cine am fost mereu si cine voi fi mereu. Sunt Isus Christos. Sunt Fiul lui Dumnezeu. Rostesc mesajul iubirii . Ca Isus va intampin in acest nou an. Anul increderii, nivelul inimii.
Permiteti-mi sa va spun ca fiecare pas pe care il faceti, il faceti pentru mine. Fiecare cuvant pe care il rostiti, il rostiti pentru mine. Iubirea care o daruiti, o daruiti pentru mine. Fiecare miracol pe care il impliniti, il impliniti pentru mine. Tot ceea ce faceti, faceti pentru mine.
Inima mea, prietenul meu, fratele meu, sora mea, fiul meu, fiica mea, va spun: oricand aveti nevoie de mine, la fiecare pas voi fi alaturi de voi. In fiecare cuvant voi fi cu voi. Va voi aduce siguranta si pace. Va voi ace sa simtiti ce inseamna cand aceasta legatura de iubire va incepe sa se contopeasca tot mai profund. Va voi insoti atunci cand veti realiza miracole. Voi sta alaturi de voi atunci cand veti actiona. Voi fi alaturi de voi cand veti simti bucuria energiei. Va voi sustine atunci cand veti fi tristi. Va voi sprijini increderea, deoarece voi sunteti iubirea vietii mele.
Astfel, sa incepem noul an prin cuvintele Ehyeh Asher Ehyeh, Ehyeh Asher Ehyeh, Ehyeh Asher Ehyeh, So’ham. O vom integra pe Lady Gaia in toti pasii nostri. Astfel, simtiti schimbarile si deschideti-va inima si sufletul pentru tot ceea ce va urma.
Va iubesc imens de mult.
An’Anasha.

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.