Maris
  • Evenimentele curente
  • Legaturile de prietenie cu Arcturienii
Sunt Maris. Va intampin cu pace. Va intampin in colectivul arcturienilor prin cuvintele Omar Ta Satt.
Maris a fost ales pentru a va vorbi astazi prin Sangitar. Este o mare bucurie si onoare pentru mine sa ma adresez voua in special in aceste timpuri. Permiteti-mi sa va spun ca un grup de Arcturieni s-a adunat si este energetic aici, alaturi de voi. Suntem foarte aproape de voi si, datorita evenimentelor recente, am venit chiar mai aproape de voi. Este dorinta lui Maris de a va aduce un profund An’Anasha tuturor celor care au participat la trimiterea energiilor in coloanele de lumina ridicate, prin Cristale si a doua litera a numelui originar.
Planeta voastra s-a confruntat cu o situatie dificila. Deoarece eu nu cunosc cuvintele umane la fel de bine ca voi, am vorbit din nou cu Sangitar. Am putea spune ca multe parti, linii energetice din reteaua Pamantului erau gata sa colapseze. Acest lucru ar fi avut semnificative consecinte. Dar prin munca voastra in lumina, prin profunda voastra intelegere, prin iubirea voastra, prin aceste apropieri mai profunde si prin constientizare a fost posibil sa aducem o mare parte inapoi pe drumul cel bun. A fost extrem de important pentru noi ca voi sa aduceti exact acele energii pe care le-am cerut. Le-am adus prin coloanele de lumina in reteaua planetara si le-am distribuit acolo unde a fost nevoie de ele. Am lucrat pentru oameni si pentru planeta voastra in cea mai profunda iubire si am primit energii care ne-au fost date in cea mai profunda bucurie. Astfel, astazi putem sa va spunem, in momentul prezent, ca energiile din reteaua planetara s-au stabilizat in multe locuri. Totusi nu putem presupune ca vibratiile se vor linisti din nou, pe deplin.
Dar au fost experiente atat de minunate. Una dintre ele a fost reprezentata de continentul Africii caruia i s-a permis sa absoarba atat de multa energie si aceasta lumina pare sa fie stabila si in expansiunea sa. Acest lucru nu are consecinte doar in reteaua planetara pentru planeta voastra dar si pentru oamenii care traiesc pe acest continent.Energia din Israel s-a mai calmat putin. Preotimea prezenta la fata locului, preotii si preotesele care asistau de la distanta au realizat o minunata munca in lumina. Si acestora dorim sa le aducem un profund An’Anasha.
Noi stim, si in special Maris stie, ca fiecare dintre voi tanjeste dupa punctul culminant al Ascensiunii, dupa Realitatea Divina, orientarea si noul inceput. Dar aveti incredere in cuvintele lui Maris: aceste lucruri profund intelese, aceasta dorinta, aceasta bucurie vor inflori atunci cand lumina se poate expansiona intr-un mod natural, firesc. Atunci va fi similar ca in Landras, iar faza de adaptare va fi mult mai usoara pentru toti oamenii. Va exista mai putina suferinta si durere odata cu punctul culminant al Ascensiunii. De asemenea, intreaga constiinta a lui Lady Gaia care circula intr-un mare camp energetic, isi doreste naturaletea unei Ascensiuni, in acelasi fel in care o mama isi doreste ca al sau copil sa fie nascut intr-un mod natural. Asa se intampla in natura iar Lady Gaia este natura. Lady Gaia va poarta inca de la inceputul timpului si merita sa poata sa-si expansioneze singura lumina. Exact asa cum si voi realizati aceasta. Va amintiti?
Majoritatea dintre voi, cei care ati realizat cei 48 de Pasi stiu ca exact in ultimii pasi au intampinat rezistenta cea mai mare. Cateodata chiar ati avut sentimentul de a inchide totul deoarece nu stiati ce se intampla. La fel este si cu Lady Gaia. Dar atunci cand mergeati pe calea trezirii cum ar fi fost daca ar fi venit deodata cineva care sa va transmita atat de multa energie incat sa nu puteti face ultimii pasi firesc? Cum ar fi fost pentru voi, daca priviti inapoi? Cand va ganditi cum a fost, poate, va dati seama ca ultimii pasi au fost cei mai valorosi pentru trezirea voastra, deoarece a fost important pentru voi sa treceti prin rezistenta, sa transformati indoielile pentru a simti lumina divina din voi intr-un mod natural si pentru a putea spune : Sunt treaz.
S-au intamplat atat de multe in ultimile zile si nopti. Cristalul SHADEES a fost eliberat. Mostenirea Chivotului Legii a fost aprinsa si prin aceasta a avut loc o noua mare expansiune a luminii. Bineinteles ca voi, oamenii, ati absorbit atat de multa energie din Realitatea Divina cu o mare putere radianta concentrata intr-un timp atat de scurt ca niciodata pana acum. In special atunci cand mostenirea lui Dumnezeu din Chivotul Legii a fost aprinsa. Este ceva ce voi trebuie sa gestionati ca oameni din dualitate chiar daca sunteti treziti. Aceste energii, aduc confuzie in dualitate, SHADEES, in special Cristalul SHADEES, conduce spre mari transformari. Mai mult ca niciodata este nevoie ca voi sa va pastrati orientarea din mintea voastra, sa aveti incredere chiar daca va simtiti uneori sfaramati. Acest conflict, provine dintr-o atat de mare putere radianta a energiilor care a fost adusa din univers pe planeta astfel incat dualitatea a devenit mult mai epuizanta iar voi aveti cateodata sentimentul, exprimat in cuvinte umane , asa cum mi-a spus Sangitar ”Gata, mi-a ajuns, la ce imi foloseste, mai multe simptome ale corpului de lumina, mai multa confuzie”. Dar exact aceste lucruri vi le-a prezentat si Kryon si noi in atat de multe mesaje: cu cat vine mai multa energie a realitatii Divine in dualitate cu atat mai confuza devine dualitatea. Este ca si cum ati sta in Realitatea Divina cu un picior si in dualitate cu celalalt picior. Aceasta echilibrare este epuizanta pentru voi. Si totusi: sunt cele mai emotionante timpuri prin care a trecut vreodata omenirea. Este cel mai emotionant timp pentru sufletul vostru. Dualitatea mai incearca odata – in special prin ratiunea voastra – sa va convinga de anumite lucruri. Dar voi simtiti foarte bine ca exact sufletul vostru nu mai doreste sa asculte de ratiune. Si aici se ajunge la conflict: pe de o parte voi simtiti in sufletul vostru ca acesta este exact timpul de care s-a mai vorbit. Dar ratiunea doreste sa va convinga de anumite lucruri. In plus, energia Shadees este atat de puternica incat este dificil pentru voi sa ganditi clar in dualitate, poate suferiti de dureri de cap, va simtiti confuzi, va simtiti bine acum si imediat picati in deznadejde, sunteti in cea mai profunda intentie pentru ca in momentul urmator sa intrati in completa apatie. Toate acestea sunt semnele. Au sosit foarte repede si sunt concentrate, dar sunt aici si sunt, poate cele mai profunde semne care au aparut in momentul prezent.
 
Noi, Arcturienii, suntem neobositi in munca noastra pentru voi, prietenii nostri si simtim o atat de profunda prietenie pentru voi. Dar ne este dor de planeta noastra mama, de familiile noastre, grupurile si copiii nostri. Sangitar a fost de acord ca astazi, in colectiv, sa intrati in contact cu rasa noastra, cu planeta noastra mama, pentru a lega o profunda prietenie si pentru ca toti cei de acasa sa va simta pe voi, oamenii. Merita sa ne punem in serviciul vostru, al planetei voastre in cea mai profunda intentie. Va onoreaza pe voi si pe noi, ne ridica intr-un dans al fericirii in cea mai profunda bucurie.
Arcturienii sunt oameni iubitori si, imediat ce voi le veti trimite Raza Inimii, ei se vor conecta cu voi. Ascultati ceea ce ei va spun. Si voi puteti sa le vorbiti. Vom lua parte la evenimente iar conexiunea va deveni din ce in ce mai puternica prin aceasta. Maris doreste sa va spuna din nou cat suntem de fericiti sa facem aceasta. Chiar daca noi purtam o mai inalta constiinta noi cunoastem un fel de dor, simtim iubirea, conexiunea, prietenia.
Astfel, lasati-va ghidati de cuvintele lui Maris intrand profund in voi. Va vom impamanta la toate nivelele in timp ce voi va expansionati, va unificati toate chakrele, va gasiti divinitatea care devine perceptibila pentru voi. Prin spatiu si timp, cu DON’ADAS familiile si prietenii nostri s-au adunat pe planeta Arcturus pentru a va intampina. Activati-va acum Raza Inimii. Puneti prima litera a numelui vostru originar pe varful Razei Inimii. Daca simtiti astfel, puneti si Cristalul An’Anasha pe varf. Chakrele voastre Alpha si Omega se deschid ca de la sine. Acum, chemati-va grupul personal de ingeri si cereti-le sa aduca Raza Inimii voastre pe planeta noastra dincolo de spatiu si timp. Cand acest lucru se intampla acordati-va timpul necesar si simtiti energiile de pe Arcturus, ale famililor si prietenilor nostri.
(cateva momente de meditatie ascultand sunete de meditatie)
Multi dintre voi ati putut simti aceasta profunda conexiune a prieteniei si iubirii. Inainte ca Maris sa va mai aduca si alte mesaje doresc sa va spun An’Anasha in numele tuturor Arcturienilor.
Multi dintre voi se vor intreba: cum va fi de acum? Atat cat putem noi sa judecam energiile sunt stabile acum. Dar inca se intampla sa curga mari curente energetice. Va cerem in continuare sa trimiteti energii in diferite regiuni si tari. Veti primi multe informatii din partea lumii spirituale prin Sangitar despre Cristalul Shadees si despre aprinderea mostenirii lui Dumnezeu.
Este in special important pentru Maris ca dupa aceasta munca a iubirii pe care voi ati facut-o intr-un mare colectiv sa va simtiti putin mai linistiti, mai fericiti si mai limpezi. Din aceasta cauza darul de astazi din partea lumii spirituale  pentru voi este respiratia lui Dumnezeu care a fost impogatita cu energii ale linistirii si claritatii. Cand aceasta respiratie divina curge peste voi, simptomele corpului de lumina, confuzia, durerile de cap dar si insomnia, vor ceda.
Este important sa va atrag atentia din nou ca acesta a fost un proces semnificativ care ne-a aparut ca fiind necesar, deoarece Pamantul este o planeta atat de frumoasa. Frumusetea acestei planete va fi recunoscuta de atat de multi oameni doar dupa ce Ascensiunea va fi realizata. Nu exista nici o planeta mai frumoasa in Univers. Exista An’Arina dar este ceva complet diferit. Planeta voastra este atat de minunata si, dintre toate planetele care au cazut in dualitate, Lady Gaia poarta cea mai pura si frumoasa constiinta. Puteti vedea toate acestea atunci cand priviti in jurul vostru in natura, atunci cand priviti planeta voastra.
Multi oameni reclama ca sunt tratati cu ostilitate pentru ceea ce fac. Dar credeti-ma pe mine, ca prieten al vostru atunci cand va spun: toate acestea se vor schimba. Aceasta ostilitate nu este altceva in afara de frica de lumina si iubirea pe care voi o purtati. Unde este multa lumina , unde este multa iubire, dar mai presus de toate, unde este multa constientizare, oamenii vor insulta mereu ceea ce nu inteleg. Dar pana la urma, voi aveti un mare avantaj deoarece lumina, constientizarea si iubirea sunt alaturi de voi. Sunt, bineinteles, si alaturi de ceilalti oameni, dar nu au fost inca scoase la suprafata, nu au fost intelese si simtite cu inima. Din aceasta cauza, cand intampinati ostilitate intotdeauna veti fi cei puternici, mai putin prin cuvinte si mai mult prin lumina si iubire. Si astfel, cu fiecar pas pe care il faceti, voi veti raspandi aceasta iubire.
In curand, oamenii vor incepe sa ridice Merkaba lui Lucifer. Acesta este cel mai semnificativ proces de iubire care a fost vreodata realizat. De acum ne vom concentra mai mult pe frecventa rosie.
Maris si Arcturienii sunt alaturi de voi atat de des. Va vizitam. Chiar daca lucram ne luam timpul necesar pentru a calatori la unii dintre voi si ne exprimam prietenia si iubirea. Planetele noastre sunt atat de profund conectate intre ele incat va sosi un timp in care noi , poate, vom trai pe planeta voastra alaturi de voi iar voi veti putea veni pe planeta noastra cu noi. Asteptam cu nerabdare sa se intample astfel.
Acum, Respiratia lui Dumnezeu va curge peste voi intr-un mod special. Absorbiti linistea si claritatea pe care o poarta Respiratia lui Dumnezeu si veti vedea, va veti simti imediat mai bine.
Maris va spune, conectat cu toti Arcturienii: Sa realizam cu totii, impreuna serviciul nostru aici pe Pamant. Comunitate in iubire, intelegere si incredere.
An’Anasha.

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.