Isus Christos
  • Conexiunea luminilor inimii
Heiko El’Shara:
  • Meditatia pentru Pamant
Sunt cine sunt, cine am fost si voi fi mereu. Sunt Fiul lui Dumnezeu. Isus va intampina, dragii mei copii umani , in imensa iubire si in vibratia OMAR TA SATT.
Lady Gaia, constiinta planetei a transmis semnalele. Au avut loc multe miscari in parti diferite ale Pamantului. Am observat aceste semnale de dincolo de voal, am primit informatiile de la constiinta planetara si am reactionat. Din nou au fost facute atat de multe pregatiri pentru a fi alaturi de Lady Gaia in timpul procesului ei de trezire. Multe medium-uri si diferite frecvente au transmis informatii despre cum va avea loc Ascensiunea.Fiecare frecventa si fiecare medium au dat oamenilor informatii despre cum va fi Ascensiunea. Acest lucru este important deoarece multe imagini si mesaje ajung la oamenii care sunt in diferite stadii ale constientei. Dar un singur lucru uneste totul, si acela este adevarul: faptul ca planeta Pamant ascensioneaza intr-o dimensiune mai inalta.
Este fundamental ca voi, ca oameni sa intelegeti cu inima. Cum va arata noul Pamant? Ce se va intampla cand punctul culminat va avea loc?  Asa cum noi facem pregatiri, asa si voi trebuie sa va pregatiti. Acesta este un semn care va arata ca totul este unu si ca voi purtati lumina lui Dumnezeu pe Pamant intr-un corp uman. Multi oameni se intreaba: Cum va fi? Si incep sa perceapa cu mintea, dar nivelul intelectual al oamenilor nu se poate conecta. Ceea ce se conecteaza este iubirea inimii in vibratia sa.
Exista diferite nivele ale trezirii. In primul rand este nivelul din constiinta voastra celulara care s-a aliniat Noilor Timpuri din Faza de Adaptare. Dar exista si o trezire a sufletului si a inimii. In aceste timpuri luminile inimii se conecteaza unele cu celelalte ca perlele. Aceasta conexiune a inimii si iubirii este cea care va aduce planeta acasa.
In prezent, cele mai inalte lumini ale Universului asteapta cele doua etape ale trezirii lui Lady Gaia. Dar deja, cu prima etapa prin care Lady Gaia a trecut s-au schimbat atat de multe. In acelasi timp a inceput un mare proces al transformarii prin energia SHADEES. Aceste schimbari sunt perceptibile in oameni. Ascultati cuvintele lui Isus care contin atat de multa iubire pentru voi: oamenii care s-au incarnat in aceste timpuri sunt cele mai puternice suflete care vin cu diferite misiuni de implinit. In acelasi timp exista o conexiune. Aceasta retea de conexiuni va deveni din ce in ce mai intensa. Simtiti, simtiti profund in sufletul vostru ceea ce o poate ajuta cel mai mult pe Lady Gaia, in constiinta ei. Nu este nivelul inteligentei, ceea ce Lady Gaia are nevoie este iubirea inimii. Voi sunteti o parte din Lady Gaia si purtati aceasta iubire a inimii. Si astfel vom forma o retea de lumini pentru ca aceasta iubire sa ajunga la Lady Gaia cu o profunda intentie. Noi vom raspandi aceasta iubire peste toata planeta. Exista zone, tari, locuri si continente care integreaza intens aceasta energie. Acest lucru este important pentru Lady Gaia.
Deja de la primul val s-au schimbat atat de multe. Chiar daca pentru voi nu este atat de vizibil puteti totusi simti profund in voi ca ati eliminat multe structuri care nu va mai servesc. Puteti simti si ca procesul transformarii aduce in exterior tot ceea ce este in interiorul vostru din nou. Noi ii privim plini de compasiune pe toti oamenii care se agata de structurile lor si care nu doresc sa accepte Noul din diferite motive. Doar pregatirile noastre de dincolo de voal nu sunt suficiente, avem nevoie de oameni in inalta lor constiinta care doresc sa realizeze pregatirile. Daca ne intoarcem in diferite epoci va putem transmite mesajul  ca si atunci s-au intalnit multe energii, energii vii cu o inalta constiinta s-au intalnit pentru a participa la acest eveniment si pentru a sprijini constiinta planetara. Planeta Pamant este o planeta atat de minunata. De cand m-am incarnat pe aceasta planeta simt aceasta apartenenta. Nu simt ca sunt doar parte din voi, oamenii , simt ca apartin si de Lady Gaia si din constiinta planetara.
S-au schimbat atat de multe in aceasta prima etapa. Poate, cateodata, simtiti ca nu mai puteti continua sau aveti indoieli. Dar, prin fiecare respiratie, de la o zi la alta, de la o ora la alta aceasta noua energie care a sosit se va schimba. Depinde doar de voi daca acceptati si intampinati cu bucurie schimbarile. Permiteti-i lui Lady Gaia aceste schimbari cu inima deschisa, cu o profunda intentie si cu iubirea voastra pentru Lady Gaia pentru a putea implini totul. Pe de alta parte, energiile s-au schimbat astfel incat voi puteti avea un acces mai rapid si mai profund la inaltele lumini ale Universului. Cu siguranta ati observat si ati simtit mult mai profund grupul vostru personal de ingeri, ambasadorul iubirii, cei 36 de Inalti Consilieri ai Luminii si pe mine, Isus, si ca vi se trimit mai multe mesaje. Inainte ca El’Shara sa realizeze cu voi o mare meditatie pentru Pamant eu, Isus, va ofer darul picaturilor de binecuvantare, picaturile de binecuvantare pline de gratie ale Tatalui meu. Astfel, asezati-va mainile pe inima si primiti energia gratiei picaturilor de binecuvantare ale Tatalui meu.
(cateva minute de meditatie ascultand sunetele http://youtu.be/yY1OJyaWBJ4)
Conexiunile sufletului si inimii se vor aseza peste constienta oamenilor precum o retea de lumina. Este o unificare a sufletelor luminii. In aceasta unificare  a luminilor sufletelor ma puteti vedea si ma puteti intampina. Si acum, El’Shara va realiza impreuna cu voi o meditatie pentru Lady Gaia, in profunda intentie. Aceasta meditatie va fi insotita de tonurile Ingerilor, de Luminile Universului si de Isus Christos, Fiul.  
 
Meditatia cu El’Shara
Lasati-va constiinta sa se conecteze profund cu energia luminilor inimii voastre. Astazi, in aceasta zi speciala, in acest moment special o parte din misiunea fiecarui suflet luminos se implineste – aduceti lumina si energia Realitatii Divine pe Pamant si sunteti aici si lucrati pentru Lady Gaia. In aceasta munca sta ascunsa o implinire, o fericire si o profunda realizare si asteapta sa fie descoperite. Astfel, scufundati-va in lumina inimii voastre, in reteaua iubirii si luminii acumulate si pregatite atat de intens de Lady Gaia. Expansiunea constiintei, ridicarea energiei va cuprinde si va conduce intr-o calatorie spre cele mai luminoase structuri ale retelei Pamantului si in locuri speciale care primesc in acest moment o atentie speciala, energii si expansiuni.Ei au nevoie si asteapta lumina voastra pentru a le primi prin constiinta voastra luminoasa.
Astfel, mentineti-va atentia in centrul inimii voastre si lasati ca energiile sa curga si aduceti in inima voastra, din corpul vostru de lumina prin roata voastra spirituala, energia ELEXIER pentru ca chakra inimii voastre sa inceapa sa se expansioneze, sa se deschida si sa se largeasca. Umpleti-o cu puterea si lumina celei mai pure iubiri neconditionate. Simtiti si percepeti cum aceasta energie va deschide centrul inimii si prin mentinerea atentiei si intentia voastra, raza inimii vi se activeaza singura si curge si se expansioneaza in ELEXIER, puternica si intensa. Cu cat devine mai puternica raza inimii voastre, cu atat mai profund va veti scufunda in energia lui Lady Gaia si, primind valurile de lumina si vibratiile veti realiza un serviciu pentru Lady Gaia in deplina ei constiinta. Va va ajuta energia celei de-a doua litere a numelui vostru originar. Invocati-o si lasati-o sa vibreze liber, apoi eliberati-o pentru ca lumina inimii voastre sa fie mai bogata, sprijinita si intarita de abilitatile voastre speciale si structurile de lumina si astfel, intrati in conexiune, in lumina lui Christos cu lumina lui Lady Gaia. Indreptati-va atentia aici.
Incepem cu prima tara si constiinta tarii. Incepem aici in Germania sa adaptam energia pe Mama Pamant, patrundem si indreptam Raza Inimii in energia constiintei tarii in energia care conecteaza totul, Sol’A’Vana, si avansam mai profund in structura retelei acestei parti a Pamantului. In timp ce Raza Inimii voastre curge si vibreaza, circula liber in ELEXIER si SOL’A’VANA, puneti si ANA pe varful Razei Inimii voastre, lumina pura si clara a Realitatii Divine pentru a simti cum campul MONASH se deschide sub voi prin aceasta si primeste si va infasoara in profunda siguranta, va ancoreaza pentru a deveni constienti in acest curent al luminii cum vibreaza valurile de energie si miscarile energetice in constiinta lui Lady Gaia. Primiti propriile vostre perceptii si impresii ale energiilor, un sentiment si un simt despre cum lucreaza aici, in acest loc, vibratiile expansiunii constiintei, cum se deschid si se intensifica iar voi intrati, mai profund in lumina lui Lady Gaia in aceste valuri.
Indreptati-va atentia spre a va abandona intr-o calatorie cu aceste valuri spre acea parte a Pamantului numita Elvetia. Permiteti sa fiti purtati de aici acolo pe valurile de energie pentru a simti diferenta energiei constiintei care este luminoasa si puternica si totusi are o vibratie diferita. Astfel Raza Inimii voastre se concentreaza pe aceasta constiinta, pe energia acestei tari si acestei parti a Pamantului iar voi, ca lumini mari si expansionate va imbogatiti marea si puternica Raza a Inimii care este plina si curge in vibratiile ELEXIER, cu Sol’A’Vana, Ana, Monash si energia celei de-a doua litere a numelui vostru originar. Voi orientati aceasta Raza plini de putere si concentrare spre valurile si structurile retelei pentru a simti cum va conecteaza distributia energiilor tot mai profund cu constienta pura si plina de iubire a serviciului pentru imaginea de ansamblu si pentru lady Gaia. In timp ce va directionati raza inimii spre aceasta, percepeti si simtiti pentru voi cum energiile se schimba, se deschid si apar schimbarile. Luminoasele fiinte ale Universului sunt alaturi de voi, sunt in jurul vostru si va insotesc, va iubesc, isi lasa valurile de energie sa circule in jurul vostru iar voi incepeti sa fiti o parte dintr-o imensa retea de lumini.
In aceasta retea energiile va poarta mai departe spre Egipt. Spre locuri foarte speciale unde fiinte speciale, energii ale pazitorilor, isi realizeaza misiunea. Reteaua planetara vibreaza intr-o frecventa diferita fata de locurile precedente. Aceste schimbari sunt perceptibile voua iar voi simtiti cum constiinta voastra elibereaza Raza Inimii voastre in Egipt, si coloane de lumina in ELEXIER si SOL’A’VANA incep sa creasca in Univers prin voi si constiinta voastra si in interior se conecteaza mai profund cu constiinta pura luminoasa a lui Lady Gaia. Inima vi se deschide chiar mai mult si mai profund prin aceasta. Respirati, respirati astfel incat plini de putere si lumina, ANA, MONASH, SERUS, Binecuvantarea lui Dumnezeu sa curga si sa se conecteze cu energia de iubire pentru a simti cum ELEXIER se infasoara in jurul vostru, va umple si va face mai mari. Fiecare nou serviciu va permite sa cresteti. Simtiti fuziunea, luati parte pentru a va naste in valurile de energie ale lui Lady Gaia in iubirea ei.
Valul energiei de iubire va poarta din Egipt spre energia si acea parte a Pamantului numita Israel. Este un loc foarte special in vibratia sa unica pe care il percepeti acum cu inima voastra. Prezenta voastra incepe sa se aprinda si permite curgerea de lumina. Valuri mari de ELEXIER si SOL’A’VANA se revarsa si curg prin Raza Inimii voastre, in valurile de energie ale acestei constiinte planetare. O pace profunda va conecteaza, va permite sa va odihniti. Punctul de vedere al constiintei voastre se largeste. SERUS, Binecuvantarea lui Dumnezeu, o luati cu Raza Inimii voastre din Realitatea Divina si o ancorati in numeroasele coloane de lumina care s-au format pentru a percepe cum se conecteaza si se expansioneaza. Putere si energie, echilibru si armonie va cuprind iar perceptia voastra asupra lumii devine mai larga si mai mare.
De aici priviti spre continentul Africii. Simtiti cum retele ale energiei luminoase, stralucitoare si scanteietoare, conecteaza partile Pamantului unele cu celelalte de-a lungul unor linii de lumina pura, structuri de retele care strabat intreaga planeta prin care valuri de lumina si energie sunt transportate si conduse spre diferite alte locuri. Voi, ca lumini stralucitoare si radiante eliberati valuri de lumina, echilibrati si aduceti armonie in procesul Ascensiunii si expansiunii. Prin structurile retelei, insotiti si acompaniati de luminile universului si de ingeri, voi incepeti calatoria voastra prin structurile retelei Africii. Permiteti-va sa straluciti, permiteti sa fiti ghidati in regiuni si locuri care atrag atentia voastra, care trezesc constiinta voastra pentru a lasa SOL’A’VANA, SERUS si ANA purtate de Raza Inimii voastre sa circule in ELEXIER in deplina putere si profund devotament pentru Lady Gaia. O profunda pace si Respiratia lui Dumnezeu sunt aduse in aceste locuri prin voi si munca voastra si, pentru un moment va bucurati de schimbari si deveniti constienti de ele exact asa cum vi se prezinta. Sunt perceptibile pentru a simti bucuria copilareasca care ia fiinta din ce in ce mai puternic si trece prin voi, prin munca voastra in devotament si iubire. Lasa luminile bucuriei, lumina Razei Inimii voastre sa devina tot mai mare, mai expansionata iar voi va directionati atentia acum spre continentul Americii si va lasati purtati de valurile de energie.
Purtati de sunetele delfinilor si balenelor patrundeti in structura energetica a constiintei Pamantului in locul numit Peru. Percepeti cum energiile se schimba, vibreaza diferit fata de Africa, Egipt si Israel, Elvetia si Germania, si totusi sunt la fel de conectate de luminoasele energii ale iubirii lui Lady Gaia. Aceasta constiinta, fiecare loc, indiferent cat de diferit este, ce fel de frecvente sunt acolo, este iubit, respectat si observat plin de lumina, exact asa cum voi va concentrati acum Raza Inimii voastre pentru a directiona curentele SOL’A’VANA acolo. Permiteti sa fie ridicate coloane de lumina in ANA, SERUS si MONASH care va infasoara, va cuprind. Energii de fericire, bucurie si iubire prin implinirea fiintei voastre, prin lumile sufletului vostru sunt trimise in valurile de lumina pentru a straluci si radia. Facem un mare pas prin valurile energetice ale Pamantului spre continentul Australiei. Constiinta voastra este condusa din Peru spre Australia. Percepeti aceasta planeta si continentul in vibratia sa diferita. Indreptati-va atentia spre lumina si spre puterea stralucitoare a energiei pline de iubire. De aici priviti spre celelalte tari, locuri si continente ale Pamantului si vedeti cum sute si mii de lumini creeaza coloane de lumina pe planeta, cum scantei si raze ale Realitatii Divine sosesc prin fiinta lor si lucreaza si apoi priviti grupul de ingeri care va inconjoara pe voi si pe Lady Gaia, va ilumineaza si trimit tonuri si sunete, va canta si va iubesc. Pentru ca reteaua sa primeasca aceasta iubire cu Raza Inimii voastre, ghidati-o spre reteaua Planetei, lasati-o sa curga pentru a sprijini expansiunile si dezvoltarile, plini de iubire din profunzimea inimii voastre si, pentru ca binecuvantarea lui Dumnezeu sa fie purtata si ancorata in acest loc prin lumina pura a inimii voastre.
Din aceasta perspectiva apare o noua tara, Olanda. Atentia voastra se directioneaza singura, este atrasa acolo si directioneaza constiinta voastra acolo. Percepeti diferenta din aceasta parte a Pamantului in lumina pura pentru a lasa ELEXIER, SOL’A’VANA sa curga din nou in acest loc, pentru a simti cum o retea a celei mai profunde paci, Respiratia lui Dumnezeu si Binecuvantarea lui Dumnezeu curg prin valurile de energie ale lui Lady Gaia. Ati trasat urme de lumina, cai de lumina prin reteaua planetara, coloana de lumina se formeaza din inima Pamantului spre inima Universului si, in puritate, divinitate si armonie ANA se raspandeste, clara, pura, puternica si iubitoare.
Pentru a ne intoarce in locul in care va aflati acum, pentru a simti cat de profunda este ancorarea voastra in liniile magnetice ale lui Lady Gaia si cum continua sa creasca, fiinta voastra si vibratia voastra speciala a Realitatii Divine, a trezirii, transferati-va din locul in care sunteti prin urmele de lumina care le-ati desenat cu constiinta voastra, prin Raza Inimii voastre, prin serviciul vostru pentru a simti cum Lady Gaia, plina de iubire, isi trimite vibratiile luminoase inapoi spre voi din toate aceste locuri si va permite sa fiti pur si simplu intr-o profunda pace, conectati, inclusi, ancorati cu Ingerii, luminile inimii si chiar Lady Gaia. Luminile stralucesc din inimi iar voi va aduceti inapoi Raza Inimii si simtiti cum energia este eliberata si este ancorata si un mare AN’ANASHA se formeaza din inima voastra si se aseaza peste planeta si o armonizeaza. Exista pace in lumina si iubire.
ANANASHA.

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.