Isus
·         Energii pentru sufletul vostru
Sunt cine sunt, cine am fost şi voi fi mereu. Sunt Isus. Vă privesc acum, plin de bunătate, iubire şi graţie. Prin fiecare cuvânt, voi simţiţi profund, în voi, energia sinelui meu, energia luminii sufleteşti. Sunt aici şi acum pentru a fi alături de voi, pentru a vă iubi, pentru a vă onora şi respecta şi pentru a vă înfăşura în iubirea ce o simt pentru voi.
În aceste timpuri ale transformărilor , folosim momentul prezent în care Lady Gaia se poate odihni puţin. Şi astfel, am transmis energiile frecvenţei Christice Pământului, conştiinţei planetare şi chakrei inimii lui Lady Gaia. Inima mea, vă vorbesc vouă, iubiţi copii umani, vorbesc sufletului vostru. Simţiţi cum Isus vă atinge cu întreaga lui fiinţă. Acestea sunt momente pline de putere, lumină şi bucurie, deoarece vă oferă în aceste timpuri siguranţă, încredere, curaj, devotament, graţie şi iubire. Tot ceea ce voi sunteţi în esenţa voastră.
Astfel, vă invit, abandonaţi-vă energiilor, pur si simplu, abandonaţi-vă. Daţi drumul la ceea ce vă împovărează. Daţi drumul fricilor şi grijilor voastre. Aveţi încredere în energiile, cuvintele şi vibraţiile lui Isus şi respiraţi lumina iubirii în voi.  Simţiţi cum Îngerii îşi îndreaptă atenţia lor asupra voastră. Simţii Îngerii din voi şi expansionaţi-vă prin fiecare respiraţie. Permiteţi să fiţi putaţi. Permiteţi-vă sa vă abandonaţi şi veţi simţi cum o profundă linişte se expansionează în voi. O linişte care vă oferă pace. Isus se va conecta acum cu aspectul vostru Christic, cu aspectul sufletului vostru şi vă transmite energiile care vă sunt benefice şi sunt bune şi pentru aspectul vostru fizic. Ancoraţi-le profund.
Şi, în timp ce Isus vă transmite aceste energii vouă, conectaţi-vă cu mine. Ascultaţi cuvintele pe care Isus vi le transmite. Vi le-am mai spus odata: iubirea este mai puternică decât orice altceva. Iubirea este singurul lucru care există. Iubirea este esenţa voastră. Iubirea transformă totul. Amintiţi-vă aceste cuvinte.
Amintiţi-vă cum v-am ţinut în braţele mele şi simţiţi cum această iubire se înfăşoară în jurul vostru precum o haină călduroasă. Vă păzeşte şi vă protejează. Simţiţi curajul pe care îl purtaţi în voi, curajul de a permite să aibă loc toate schimbările. Curajul de a avea încredere. Curajul de a accepta adevărul pentru voi. Încrederea că tot ceea ce se întâmplă reprezintă un proces care va trece. Încrederea că veţi trăi într-o lume pe care oamenii o vor creea. Simţiţi dedicarea pentru a vedea întreaga imagine de ansamblu. Compasiunea pentru toate fiinţele vii de pe Pământ. Simţiţi încrederea care vă permite să vă expansionaţi- Simţiţi lumina graţiei.
Iubirea reprezintă mai mult decât un simplu cuvânt. Iubirea cuprinde atât de multe lucruri şi vă ghidează spre o lume mai bună. Permiteţi acum ca al Treilea vostru Ochi să se deschidă şi lăsaţi-mă pe mine, Isus, să apar în faţa celui de-al Treilea vostru Ochi. Îmi întind mâinile spre voi şi prin atingerea ce o simţiţi veţi avea certitudinea: Totul este bine. Acordaţi-vă timpul necesar pentru a fi împreună cu mine. În timp ce vă ating, vă transmit energii de vindecare.
Acum, integraţi-o pe Lady Gaia în energiile voastre, în conştiinţa voastră. Încă există profunde transformări pregătite pentru Lady Gaia. Lady Gaia are nevoie de înţelegerea voastră, iubirea şi încrederea voastră, ca de la inimă la inimă. Singura mare chakră care înfloreşte. Astfel, voi veţi descoperi, cuvintele lui Isus au fost foarte fine, blânde şi pline de iubire. Energiile care vă sunt transmise sunt foarte intensive. Ele vă vor însoţi la fiecare pas pe care îl veţi face, la fiecare respiraţie pe care o veţi face. Atunci când procesul de transformare devine mai intensiv, atunci amintiţi-vă de aceste momente deoarece sunt foarte valoroase şi foarte personale.
Iubirea mea pentru voi este nemăsurată.
An’Anasha.

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.