Noutăți

 

 

 

 

 
Maris:
  • Despre munca Arcturienilor pe Pamant
Isus Christos:
  • Transmisia energiei lui Isus
OMAR TA SATT dragii mei oameni. Ce onoare sa va transmit mesajele mele prin Sangitar. Voi sunteti prietenii mei. Noi, Arcturienii ne simtim profund conectati cu voi, oamenii. Eu sunt Maris si am studiat pe atat de multi dintre voi si am putut intelege cuvintele umane in multe dintre conversatiile cu Sangitar. Astfel am fost rugat sa va spun cate ceva despre univers si Sol’A’Vana in limbajul uman in asa fel incat sa intelegeti.
Sa incepem cu ceea ce este cel mai inalt in univers. Este, bineinteles, Sursa Divina. Dar ce este Sursa Divina? Cum v-o puteti imagina? Sursa Divina este precum Inima voastra divina: sacra, sfanta, iubire, iubire, iubire neconditionata. In jurul acestei Surse se formeaza Merkaba lui Dumnezeu cu aspectele sale, similara cu cea a voastra. Ceea ce doresc sa va transmit in primul rand este faptul ca in Merkaba Sursei Divine exista un aspect al sufletului, exact asa ca si la voi. Acest aspect al sufletului se numeste Shan’Shija. Cand Shan’Shija vorbeste si aduce mesaje ea vorbeste ca Sinele Inalt a lui Isus Christos pe de o parte iar pe de cealalta parte, ea vorbeste din sufletul lui Dumnezeu.
Cum este? Poate Sursa Divina sa inteleaga ceea ce se intampla? Cum obtine Sursa Divina informatiile? Exista cateva moduri. Cel mai semnificativ mod prin care Dumnezeu primeste mesajele este prin Melek Metatron, Shakti si Isus Christos. Sursa Divina este un camp energetic unic al iubirii neconditionate. Noi numim aceasta energie Sol’A’Vana. Sunete speciale, culori speciale se formeaza dupa o distribuire.
Ce inseamna cu adevarat cand o fiinta spune : Sol’A’Vana curge din Sursa lui Dumnezeu, Respiratia lui Dumnezeu? Ce inseamna? Pe de o parte este important sa intelegeti ca insasi Dumnezeu, bineinteles, respira mereu, deoarece aceasta respiratie implica pastrarea vietii. Dar atunci cand Dumnezeu respira mai repede, Sursa Divina toarna mai multa energie Sol’A’Vana. Cum se intampla? Acum ne vom referi la voi, la planeta voastra, la Pamant si la Lady Gaia. Cand energiile de pe Pamant se schimba, cand Lady Gaia se transforma sau cand energiile sunt ridicate aunci, vibratiile merkabei incep sa se miste mult mai repede. Sangitar mi-a spus ca veti intelege mai bine daca voi spune ca este similar cu ceea ce se intampla cu voi, cand sunteti fericiti sau entuziasmati. Atunci, pulsul vostru, frecventa inimii se accelereaza. Intr-un mod similar va puteti imagina cum este si cu Ingerii Tron. Cu cat vibreaza mai repede, cu atat mai multa Sol’A’Vana curge din Sursa Divina si se raspandeste in univers.
Acum, cum ajunge la voi, pe Pamant, energia Sol’A’Vana? Aici, Semintele Stelare joaca un rol foarte important, deoarece Semintele Stelare au abilitatea, un fel de membrana, de a creea o retea si de a se deschide mai mult in functie de modul in care energiile ar trebui sa curga pe planeta voastra si, de asemenea se pot si inchide. Intr-un colectiv, acolo unde se intalnesc inaltele constiinte, Semintele Stelare sunt rugate sa deschida aceasta retea a iubirii si, prin aceasta mai multa Sol’A’Vana poate curge pe planeta voastra. Dar, cateodata, cand Lady Gaia se ridica prea repede in energiile ei sau are loc o mare transformare, se intampla ca mesajele acestea sa va fie aduse: Milioane de Ingeri incep sa cante. Ce inseamna exact acest lucru? Inseamna ca milioanele de Ingeri se unifica cu Semintele Stelare si isi directioneaza energia, o transforma altor planete, in alte universuri, in alte frecvente. Daca prea multa Sol’A’Vana ar curge pe Pamant dintr-o data, ar aparea o schimbare brusca.
Stiu ca multi dintre voi poarta in ei o profunda dorinta ca aceasta schimbare sa aiba loc. Dar credeti-ma – sunt un Arcturian si ma ocup cu aceste energii planetare – daca ar avea loc prea repede Ascensiunea multe din ceea ce sunt atat de voloroase pentru voi va vor fi luate. Adevarata dezvoltare incepe cu Ascensiunea potrivita la momentul potrivit. Atunci cand faza de adaptare va incepe atunci veti lucra intr-un mod complet diferit , va veti recunoaste si veti sti cine sunteti la un nivel diferit. Asta este ceea ce purtati in inima si ce va doriti. Avem o planeta pe care Ascensiunea a venit prea repede si prea brusc. Acesti locuitori inca sunt ocupati cu ridicarea si stabilizarea energiilor pentru ca planeta sa se linisteasca in vibratia sa. Ca sa ma exprim in cuvinte umane, pe planeta voastra ar insemna ca nu ati putea trai aceasta binecuvantare deoarece ati fi ocupati cu gruparea energiilor si ridicarea de coloane de lumina, cu ancorari si stabilizari a energiilor puternice de pe Pamant pentru ca vibratiile sa se linisteasca. Nu inseamna ca nu ar trebui sa simtiti bucurie si dorinta, deoarece si acestea ridica energiile si iubirea. Dar este important, de fapt este chiar extrem de important, sa priviti imaginea de ansamblu, sa priviti la intreaga planeta si la oameni si sa dezvoltati aceasta intelegere de a le acorda timpul necesar si de a-i acorda si lui Lady Gaia timpul necesar.
Cand va este adus mesajul ca o speciala putere energetica radianta va este adusa pe Pamant inseamna ca toate frecventele se alatura si toate energiile sunt aduse pe Pamant si voua, ca ar putea fi informatii importante pentru voi ,dar aceasta expresie “putere radianta” nu este inteleasa cu adevarat. Astfel energiile din El’Shaddai, Quadril 5, Elohim,  Energia Christica, Frecventa Ingerilor, Semintele Stelare, Shekina sunt chemate si fuzioneaza. Apoi va sunt aduse voua. Cand va este adus acest mesaj, ca o speciala putere energetica radianta va este adusa inseamna, pentru corpul vostru de lumina, pentru aspectele voastre, ca se expansioneaza masiv si primesc tipare energetice.
Ce ar mai putea fi important pentru voi este ca oricand Lady Gaia trece printr-o transformare, voi simtiti simtomele corpului de lumina a lui Lady Gaia. Deseori nu sunt deloc simptmele corpului vostru de lumina, sunt simtomele corpului de lumina a lui Lady Gaia. Cand se intampla astfel este important si bine pentru voi sa va deschideti chakra radacina, chakra Omega si sa lasati energiile sa se scurga din voi. Apoi va veti simti mai bine. Simtomele corpului de lumina – sunt cuvinte care contin atat de multe lucruri pe care ratiunea nu le poate intelege. Energiile colective ale dualitatii conduc si ele spre simptome ale corpului de lumina.
Doresc sa ma opresc acum la ratiune. Multi oameni au atat de multe intrebari si eu inteleg acest lucru. Multi considera ca odata ce Ascensiunea va avea loc toate intrebarile vor primi un raspuns. Acest lucru este doar partial adevarat. Si noi avem intrebari, cu toate ca sunt complet diferite de ale voastre. Noi ne ocupam cu planeta voastra, cu rasa umana. Aici, de exemplu, avem foarte multe intrebari pe care nu le putem intelege. Doresc sa va impartasesc una dintre ele. Voi sunteti singura planeta in care se traieste iubirea umana intens si in acelsi timp simtiti si durerea. Nu putem intelege acest lucru. Dar ceea ce nu intelegem punem deoparte. Si acest lucru este important, deoarece daca toate intrebarile ar primi un raspuns nu ar mai avea loc nici o ridicare a constiintei. Ridicarea constiintei poate avea loc la voi doar prin intelegerea cu ajutorul inimii. Acesta este un proces important pentru intreaga dezvoltare, nu doar pe planeta voastra, dar si pe alte multe planete. Intelegerea ca ridicarea constiintei poate avea loc doar cand cineva isi poate inchide cateodata intelectul. Cand puteti pune intrebarile deoparte si puteti experimenta informatia care pare atat de importanta cu o constientizare ca aceasta informatie s-ar putea sa nu fie deloc importanta.
Planeta voastra s-a expansionat extrem de mult. V-am spus: cel mai probabil planeta voastra va fi urmatoarea care va realiza ascensiunea. Astazi, in acest moment va pot spune: Este cert ca planeta voastra va fi urmatoarea. Exista atatea intrebari si despre acest aspect la care ati dori sa primiti un raspuns. Dar cel mai important lucru, este sa aveti incredere, sa nu permiteto sa fiti influentati, sa simtiti pur si simplu ca acesta este adevarul.
O alta informatie importanta este ca nu doar de la Lady Gaia primiti cateodata simptome ale Corpului de Lumina, voi simtiti si energiile. Cand o uriasa curgere a energiei Sol’A’Vana ajunge pe Pamant iar Ingerii Tron sunt mai mult in vibratie, cad in ceva asemanator cu somnul pentru un moment, atunci cand aceasta curgere s-a terminat. Si acest lucru il puteti simti. Se intampla astfel deseori atunci cand brusc in viata voastra de zi cu zi nu aveti nici o idee de ce va simtiti ciudat. Cand deodata va apare un sentiment de neajutorare in voi, aceasta ar putea fi cauza.
Ce facem noi Arcturienii pe planeta voastra in prezent? Bineinteles suntem ocupati cu Lady Gaia si liniile Pamantului. In anumite regiuni este nevoie de coloane masive de lumina pentru stabilizare, iar in alte regiuni este nevoie sa netezim anumite cruste. Dar in principal, in acest moment si in aceste timpuri noi suntem puternic conectati cu voi. Va aducem impamantare si, in acelasi timp, o noua constientizare a Noilor Timpuri. Cativa dintre voi puteti simti profund, foarte profund ce inseamna ca Arcturienii sa fie prezenti. Aceasta conexiune este extrem de importanta. Atunci cand schimbarea are loc noi vom fi primii care ne vom arata si ne vom conecta cu voi chiar inainte ca ingerii sa se apropie in forme luminoase. Exista o singura exceptie, Isus Christos. Conexiunea dintre Arcturieni si oameni este foarte importanta deoarece noi vom ridica foarte multe lucruri impreuna pe planeta voastra atat de minunata. Aveti o planeta foarte speciala si sunteti oameni foarte speciali. Noi asteptam cu nerabdare sa lucram cu voi si sa fim alaturi de voi.
Nu am putut sa gasesc cu adevarat cuvintele corecte deoarece simt ca Isus doreste sa preia energia si sa v-o aduca. Dar va voi transmite mesaje viitoare prin cuvinte umane cand va fi corect pentru voi. Respirati in energia lui Maris din nou.
Si eu ma voi imbaia in energia care urmeaza acum. Este ceva special si pentru noi atunci cand Isus Christos vorbeste.
Astfel imi iau ramas bun si va spun An’Anasha.
 
Sunt cine sunt. Sunt cine am fost mereu. Sunt cine voi fi mereu. Sunt Isus Christos, Fiul. Ca Isus, ca Tata, ca frate, ca prieten va intampin pe fiecare dintre voi prin cuvintele OMAR TA SATT.
Inainte ca aceste cuvinte sa va atinga sufletul, simtiti puterea energiei lui Isus care va este adusa cu blandete si duiosie. Atat de profund protejati in profunda pace voi va puteti relaxa complet deoarece eu sunt alaturi de voi. Respirati lumina iubirii in voi si simtiti ceea ce insemnam unul pentru celalalt. Calicele iubirii au fost aprinse in voi. In adancul sufletului vostru puteti simti iubirea care este atat de profunda. Deoarece acest calice a fost aprins este posibil pentru mine sa fiu chiar mai aproape de voi, aproape vizibil. Simtiti mainile mele cum va ating. Intrati in profunzime si permiteti-mi sa apar in voi. Priviti-ma si priviti in ochii mei. Ochii oglindesc sufletul. Astfel, priviti in sufletul lui Isus si lasati curentele energetice ale Luminii Christice sa va poarte. Sunt momente pe care noi le numim sfinte, atunci cand este atinsa o asemenea profunzime in care totul devine nemiscat si nimic nu mai este important, doar conexiunea acestei iubiri.
Dragii mei copii umani, vorbiti cu mine.
Deoarece calicele iubirii a fost aprins am permisiunea sa lucrez si mai profund si mai direct in sufletul vostru. Cand veti parasi aceasta incapere voi veti lua aceasta iubire cu voi. Astfel nu va mai exista sentimentul de singuratate. Va spun cu sunetele inalt vibrante:
A ni o’heved o’drach.
An’Anasha

 

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.