Noutăți

 

 

 

 

 
Kryon
  • Semnificaţia intrarii lui Melek Metatron în corpul medium-ului
Melek Metatron:
  • Călătoria spre al 19-lea vostru aspect
Eu sunt Kryon. Cu imensă iubire vă întâmpin pe fiecare dintre voi prin cuvintele OMAR TA SATT.
Festivalul Iubirii se apropie. Astfel a fost decis, ca în aceste momente schimbătoare ale timpului prezent, Melek Metatron, Ochiul lui Dumnezeu, să intre în corpul medium-ului Sangitar cu un aspect în plus. Acesta va fi, poate, cel mai puternic şi emoţionant lucru pe care l-aţi experimentat până acum.
Dar cum s-a ajuns aici? De ce a luat Înaltul Consiliu această decizie? Este o decizie foarte importantă, ca însuşi Melek Metatron, Ochiul lui Dumnezeu, să intre în corpul lui Sangitar. Este un experiment. Astfel, doresc să vă aduc mesajele care vă arată de ce se întâmplă astfel.
Multe curente de energie minunate curg pe Pământ prin multe medium-uri, prin oameni de ştiinţă. A existat o afirmaţie prin care s-a declarat că a fost găsită Particula lui Dumnezeu. Aceasta are o profundă, o foarte profundă semnificaţie. Când astfel de mesaje ajung pe Pământ, imediat apar tentative de a le contrazice. Unii nu doresc ca oamenii să afle adevărul. Ei încă nu doresc ca să împărtăşească cunoaşterea şi ştiu mai mult decât vă puteţi imagina. Dar noi, dincolo de voal, noi vedem totul dintr-o perspectivă diferită. Noi nu permitem să fim înşelaţi. Noi ştim realitatea şi adevărul. Noi cunoaştem sufletele oamenilor, curentele energetice. Recunoaştem lumina şi stăm într-un profund contact cu Lady Gaia şi cu Arcturienii care ne prezintă datele.
Astfel a fost decis, că pentru această pregătire a ascensiunii, dacă e să se întâmple pe neaşteptate, cei care sunt în cea mai profundă intenţie, să fie pregătiţi. Din acest motiv am decis să trimitem impulsuri celor mai puternice suflete şi să-i invitam la Festivalul Iubirii. În acest Festival, avem nevoie de un mare colectiv cu o intenţie şi o încredere profundă.
De ce vă aduce Melek Metatron al 19-lea aspect? Când ascensiunea va avea loc, oamenii au nevoie de 18 aspecte conectate pentru a putea călători cu Merkaba, sau, altfel, de al 19-lea aspect. Al 19-lea aspect este o matrice de lumină, un aspect care a rămas în Univers atunci când v-aţi încarnat. Când acest aspect este ancorat în voi, este eliberată o imensă putere, exact aşa cum este bine şi corect pentru voi.
Energia dragonilor soseşte. Energia dragonilor este ferm conectată cu Merkaba voastră. Este o energie vie, iar voi aţi folosit această energie şi înainte, în multe epoci, pentru a călători cu Merkaba. Această energie va fi ancorată în al 19-lea vostru aspect. Când acest aspect vă este pe deplin activat, veţi putea folosi în mod conştient energia dragonilor.
Astfel, îl chem acum pe Ochiul lui Dumnezeu, Melek Metatron. Vă spun fiecăruia dintre voi: în faţa voastră sunt vremuri minunate. Intraţi cât mai profund în intenţia voastră. Nu permiteţi ca raţiunea voastră să vă dezechilibreze. Simţiţi adevărul din inima voastră. Vă spun: Adevărul îşi găseşte calea. În aceste timpuri, adevărul îşi găseşte calea tot mai repede.
Astfel, inspiraţi lumina iubirii în voi. Simţiţi forţa divină din voi. În timp ce vă unificaţi chakrele şi vă expansionaţi precum un soare, noi vă vom împământa la toate nivelele. Astfel, îl chem pe Tatăl Ceresc prin cuvintele Kodoish, Kodoish, Kodoish, Adonai Tsebayoth.
Vă chem pe voi, chiar pe voi, îngeri aurii. Ceva minunat se va întâmpla. Când eu, Ochiul lui Dumnezeu, voi intra în corpul lui Sangitar, va fi sarcina mea să inserez energetic al 19-lea vostru aspect personal în Merkaba voastră şi să îl aduc la viaţă. Doar Melek Metatron are permisiunea de a face acest lucru. Din această cauză este necesar ca Melek Metatron să intre în corpul medium-ului. Pregătirile, de ambele părţi, sunt deja foarte, foarte intense. Deja puteţi simţi cu câtă energie mă aflu în aspectele lui Sangitar.
Ascultaţi mesajul lui Melek Metatron. Aţi intrat în dualitate cu 18 aspecte pentru a vă experimenta în toate modurile. Trei aspecte au rămas în urmă. A fost sarcina voastră, în atât de multe încarnări, să atingeţi iluminarea şi să ajungeţi la trezire în Vremurile de Aur cu cele 18 aspecte. Doar cei mai înalţi Avatari de pe Pământ au purtat al 19-lea aspect în ei, aşa cum a fost, de exemplu Isus Christos, Fiul. El a purtat al 19-lea aspect. Acum este timpul pentru cele mai intense pregătiri şi din această cauză, noi, Înţeleptul Consiliu, am decis că acest aspect să fie ancorat în cei mai profunzi oameni spirituali, în cea mai adâncă putere a sinelui lor.
Pentru a putea simţi ce înseamnă acest lucru, vă invit acum să călătoriţi spre aspectul vostru. Sunteţi profund scufundaţi în interiorul vostru. Simţiţi respiraţia lui Dumnezeu. Simţiţi Sol’A’Vana în voi. Acum cereţi grupului vostru personal de îngeri să vă aducă aspectul omnipotenţei şi aspectul sufletesc în focul divin şi să le unifice. Am nevoie de permisiunea voastră. Când vă rostiţi numele originar eu, împreună cu îngerii Sewaja, vă vom duce într-un câmp energetic în care aspectele energetice nu au mai intrat. Vă voi ghida spre coridoarele Merkabei. Astfel, mâinile lui Dumnezeu vor da aspectele voastre fuzionate îngerilor Sewaja prin aspectul vostru Sewaja. Respiraţi profund şi simţiţi conexinea cu Mama Pământ. Astfel, călătoria începe. Vă ghidez în coridoarele Merkabei. Aspectul vostru găseşte Merkaba voastră şi aspectul omnipotenţei. Simţiţi ca un fel de atragere. Vă invit acum, eu, Ochiul lui Dumnezeu, să vă aduceţi aspectul omnipotenţei în aspectul omnipotenţei celei mai pure divinităţi a Sinelui vostru. Întreaga putere este ancorată acolo, lumina voastră, divinitatea, tot ceea ce sunteţi, într-o putere foarte profundă. Lăsaţi-vă absorbiţi şi simţiţi ce se întâmplă.

https://www.youtube.com/watch?v=u5FyRZbqfeM
Acum este timpul sa reveniti. Ingerii Sewaja vor ghida aspectul vostru inapoi. Cereti grupului vostru personal de ingeri sa insereze aspectul sufletului vostru si aspectul omnipotentei in Merkaba voastra si simtiti energia care se expansioneaza. Aspectul omnipotentei este este un aspect foarte important pentru Merkaba voastra. Poarta puterea schimbarii, puterea de a manifesta. Dar aspectul omnipotentei din Univers poarta puterea care poate muta muntii. Aceasta energie si acest aspect vor fi ancorate in voi de Ochiul lui Dumnezeu la Festivalul Iubirii.
Primul Sfant Potir a fost deja aprins, iar energiile magice circula. Sa rostim impreuna cuvintele: Ehyeh Asher Ehyeh, Ehyeh Asher Ehyeh, Ehyeh Asher Ehyeh, So ham.
Va spun: voi sunteti cei mai avansati de pe Pamant. Vom sta fata in fata. Voi privi in ochii vostri si veti putea simti ce putere radianta cuprinde iubirea ce o simt pentru voi.
A ni o’heved o’drach.
An’ Anasha.

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.