Noutăți

 

 

 

 

 
Noharees:
·         Călătoria pe Eris
·         Îmbăierea în Sfântul Graal
Eu sunt Noharees. Sunt de pe planeta Eris şi sunt un mesager galactic. În mine curge energia unui războinic al luminii. De la începutul timpurilor eu mi-am urmat chemarea de a fi medium şi de a transmite mesajele din Câmpul Divin pentru oamenii Sohamedes (locuitorii de pe Eris). Am fost chemată şi vă întâmpin prin cuvintele care au o vibraţie atât de înaltă, care unesc energiile şi care reprezintă mai mult decât un salut. Aceste cuvinte sunt tonurile Îngerilor. Vă salut prin cuvintele OMAR TA SATT.
Planeta noastră a ascensionat. Planeta noastră este acum într-o energie nouă care este atât de sublimă, atât de minunată şi luminoasă, încât nu sunt suficiente cuvintele pentru a o descrie. Deşi încă ne mai confruntăm cu anumite dificultăţi, sentimentul de împlinire este un sentiment pe care nu l-am experimentat ca războinici ai luminii. În comparaţie cu voi, pământenii, noi suntem diferiţi în structura noastră a sentimentelor, dar am putut simţi ceea ce simţiţi voi atât de des în dualitate.
Suntem plini de recunoştinţă pentru că am folosit energia colectivă pentru a emite sunetul perfect. Acest ton nu a putut fi mai frumos, mai pur şi mai luminos. Mii de îngeri sunt aici pentru a sărbători alături de noi. Astfel eu vă aduc vouă, fiecăruia dintre voi, aceste cuvinte de o frecvenţă atât de înaltă, în limbajul luminii. Modelul energetic care vă arată că voi sunteţi Dumnezei pe Pământ, deoarece îl purtaţi pe Dumnezeu înăuntrul vostru, scânteia divină, acea scânteie luminoasă care vă uneşte pe toţi unul cu celălalt. Acest model, această expresie este: AN’ANASHA.
Noi trăim în piramide. Planeta noastră este stâncoasă şi are resurse insuficiente, dar piramidele noastre strălucesc în culori pe care le cunoaşteţi doar de pe Venus. Avem multe piramide care conţin comori, dar cea mai mare comoară pe care o avem pe Eris este o piramidă în care este ancorată moştenirea lui Isus, o comoară pe care voi ne-aţi adus-o. Aţi ajuns pe Eris ca Avatari, v-am întâmpinat şi aţi realizat această ancorare în piramidă. Din acest motiv este o onoare pentru mine să vă însoţesc spre îmbăierea în Sfântul Graal. Doar anumiţi oameni cu o conştiinţă extinsă a corpului de lumină au privilegiul de a se îmbăia în Sfântul Graal şi de a ancora energiile în ei. Noi vă iubim pe fiecare dintre voi cu o forţă specială. Suntem conştienţi că trebuie să vă mulţumim pentru multe lucruri.
Noi trăim în comunităţi. Femeile noastre sunt Războinici ai Luminii şi Înţelepciunii şi deseori ne ghidează pe mulţi dintre noi. Noi nu omorâm animalele, le respectăm şi le onorăm. Chiar dacă multe lucruri au dispărut de pe planeta voastră, ele se află aici, alături de noi de la începutul timpurilor. Noi avem o relaţie foarte apropiată cu dragonii şi unicornii cu care ne întâlnim în funcţie de nivelul de conştiinţă. În felul în care strălucesc dragonii şi unicornii, în acelaşi fel fiecare Sohamedes se recunoaşte după expansiunea luminii. Realizaţi ce importanţă are pentru voi întoarcerea pe planeta Eris cu Noharees. Urmaţi Paşii de lumină spre Sfântul Graal al lui Isus Christos, fiul lui Dumnezeu, în faţa căruia ne înclinăm.
Sangitar mi-a arătat următorul mod de a realiza călătoriile. În timp ce respiraţi conştient, doresc să adaug că fiecare călătorie este importantă deoarece puteţi recunoaşte că cea mai importantă comoară pe care o aveţi în voi este Merkaba voastră vie. Expansionaţi-vă în Merkaba voastră şi rugaţi-vă grupul personal de îngeri să-şi expansioneze aspectele lor cu o energie specială pentru a fuziona şi a readuce acasă această forţă radiantă. Va fi diferit, în funcţie de nivelul vostru de trezire. Veţi simţi pentru prima dată o forţă care implică întoarcerea pe o planetă care deja a Ascensionat. Astfel, faceţi ceea ce faceţi întotdeauna şi pregătiţi-vă aşa cum mă pregătesc şi eu.
Dacă permiteţi, aspectele voastre vor pleca acum într-o călătorie printr-o respiraţie profundă. Puteţi vedea şi simţi unde vă aflaţi. Chiar în acest moment este posibil să realizaţi această călătorie. Veţi simţi nisipul sub tălpile voastre. Nisipul de pe planeta noastră are o culoare roşu purpuriu. Vă voi duce acum în cel mai sacru loc de pe Eris. Poate veţi putea percepe, aşa cum eu vă arăt şi transmit, aici s-au adunat mulţi oameni pentru a vă întâmpina. Îi vom numi Pionieri, expresia de pe planeta voastră. Fiecare dintre voi va fi invitat acum de un Pionier de pe Eris să ocupe un loc pe un dragon sau pe un unicorn pentru a vă aduce în locul cel mai sacru de pe Eris. În timp ce vă bucuraţi de energia de pe Eris care radiază multă forţă, întreg grupul se va reuni în faţa şi înăuntrul piramidei pentru a vă întâmpina. Veţi fi acompaniaţi de cântece, tonuri ale Adevărului. Poate puteţi simţi cât de bine este pentru aspectele voastre să integreze această energie. Energiile multelor culori care dansează, formele de lumină, vă acompaniază şi vă arată că acest loc este şi casa voastră.
Acum coborâţi, iar grupul se aşează în faţa voastră, vă întind mâna şi vă conduc pe calea din pietre la piramidă. Deşi în piramidă este puţină lumină, voi veţi recunoaşte Sfântul Graal cu divinitatea din voi. Aici curge apa sacră care iluminează spaţiul. Dacă vă îmbăiaţi în Sfântul Graal, aspectele voastre vor simţi iubirea cea mai profundă, deoarece se reunesc cu moştenirea lui Isus. Nimeni nu ştie mai bine decât voi ce reprezintă această îmbăiere pentru voi. Acum vă vom însoţi la Sfântul Graal. Încep să se audă cântece stelare. Şi aici, în această piramidă se aude tonul perfect. Dacă doriţi vă invit să vă scufundaţi adânc în apa divină pentru a vă întâlni cu moştenirea lui Isus în puritate, în lumină şi iubire. Bucuraţi-vă de aceste momente.
(meditaţi câteva momente în timp ce ascultaţi sunetele)

Hans Zimmer - Chevaliers de Sangreal - https://youtu.be/u5FyRZbqfeM
Pentru Noharees este o senzaţie profundă să simtă ceea ce voi simţiţi. Uniunea voastră cu Isus Christos. Aspectele voastre sunt extrase acum din Sfântul Graal. Înainte de a încheia călătoria simt profund că mai trebuie să vă conduc într-un loc. În modelul energetic al Cunoaşterii. Doar câţiva au permisiunea de a intra în această energie pentru a integra cunoaşterea. Acest model de energie a cunoaşterii este luminos. Vă invit să vă aşezaţi. Nu vă veţi întâlni cu cunoaşterea, cunoaşterea vă va întâlni pe voi. Acum se va elibera pentru fiecare o cunoaştere profundă. În acelaşi timp asupra voastră va curge respiraţia lui Dumnezeu şi Sol’A’Vana.
(meditaţi câteva momente în timp ce ascultaţi cântecul)
Acum, aduceţi-vă înapoi aspectele voastre. În timp ce energia se va integra în voi, eu vă voi vorbi în continuare despre Ascensiunea noastră.
Pe planeta noastră nu a existat îndoială, dar oamenii se aflau în război. Unii s-au decis pentru lumină şi au făcut tot ce au putut pentru a-şi expansiona lumina. Scopul nostru a fost să ridicăm planeta pentru a o aduce înapoi la liniile divine. Ceilalţi oameni de pe Eris doreau să aibă puterea asupra planetei. Au încercat de multe ori să se apropie de comorile noastre din piramide, deoarece ştiau că dacă vor intra în posesia lor vor avea putere asupra planetei. Dar, a câştigat lumina. Ştiu că mulţi dintre voi sunteţi înfricoşaţi de ceea ce va veni şi de momentul în care va avea loc schimbarea dimensiunilor. În timpul nostru, noi am experimentat multe. Dar credeţi-mă, nu există nici o altă experienţă mai minunată decât cea a ascensiunii. Încă mai avem multe întrebări şi nu am ştiut nici înainte foarte multe, dar am avut încredere, o mare încredere şi am răspândit lumina.
Ceea ce doresc să transmit este că nici noi nu am avut posibilitatea, la fel ca şi voi, să vedem fiinţele care ne transmiteau mesajele. Le puteam vedea doar când călătoream dincolo de voal. Eu m-am întâlnit cu Isus, Fiul lui Dumnezeu. Am putut simţi ceea ce el simţea pentru mine, pentru toţi oamenii, pentru planetă.
Vă voi mai spune că la un moment dat, şi chiar nu este important când, şi voi veţi experimenta acest proces. Vă promit că vom fi alături de voi şi vă vom ajuta cu forţa noastră şi vă vom întâmpina. Acum vă voi spune cuvintele iubirii atotcuprinzătoare: AN’ANASHA.

(înregistrarea audio a transmisiei)

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.