Kryon:
·         Transmisia de energie pentru tremurul Corpului de Lumina
·         Provocările energetice
Eu sunt Kryon. În imensa iubire vă întâmpin prin cuvintele OMAR TA SATT.
Am ales să vă aduc mesajele în aceste momente în care schimbările sunt atât de perceptibile şi în care o noua planetă este aproape de a ascensiona.Milioane de fiinţe de lumină şi îngeri s-au întâlnit pentru a cânta cele mai frumoase sunete pentru planete. Această energie curge în reţeaua planetară şi se expansionează. În acest moment energia vibrează foarte, foarte tare. Această schimbare este fructuoasă, minunată şi acoperă totul cu energie strălucitoare. Dar voi, locuitorii Pământului, oamenii divini, simţiţi, câteodată, această înaltă energie vibraţională ca puţin neplăcută în Corpul vostru de Lumină. Noi o numim tremurul corpului de lumină. Vă arată cât de mult vă scufundaţi în această vibraţie  şi sunteţi una cu energiile Realităţii Divine şi cu adevărul. Sunteţi una cu locuitorii planetei Eris şi cu inima voastră divină. Înaltul Consiliu a hotărât să facă o mare transmisie pentru toţi oamenii care simt acest tremur al corpului de lumină ca neplăcut în viaţa de zi cu zi. Vom începe cu această transmisie a celor mai înalte energii, într-un moment. Mai întâi vă cerem să respiraţi profund, să vă centraţi şi să vă aşezaţi mâinile pe inimă.
Câteodată ceva pare a fi neplăcut şi, deoarece nu este înţeles, intervine îndoială. Credeţi-mă, aveţi încredere în cuvintele lui Kryon: voi sunteţi aleşi să primiţi aceste energii foarte înalte din reţeaua planetară. Este o onoare. Vouă, care încă sunteţi în dualitate, vi se pare dificil. În special când vă dezvoltaţi spiritual, sentimentele de extaz şi bucurie ar trebui să fie permanente. Timpurile schimbărilor sunt atât de puternice şi fiecare om, când va sosi timpul, va fi unit şi va fuziona cu aceste energii.
Amintiţi-vă de promisiunea voastră pe care aţi făcut-o în Lemuria ca fiinţă divină a frecvenţei albastre aurii, cea mai veche frecvenţă. De aceea vă aflaţi acum aici, pentru a-i sprijini pe oameni  şi pentru a-i ajuta atunci când va sosi momentul. În profunzimea voastră, voi simţiţi ce semnificaţie au aceste minunate energii.
Când transmisia va începe, milioane de îngeri care cântă în reţeaua planetară vor lăsa curentele de energie, de blândeţe şi siguranţă să curgă în voi. Iubirea acestor fiinţe este imensă. Noi facem totul pentru a vă sprijini. Astfel, vom începe cu această înalt energizată transmisie. Sangitar a invitat mulţi oameni care nu pot fi prezenţi. Ei deja se află în câmpul chakrelor unificate şi au intrat profund în ei pentru a accepta şi a lăsa să curgă această transmisie a energiilor blânde.
Deveniţi conştienţi că voi sunteţi mult mai mult decât oameni. Deveniţi conştienţi că voi sunteţi reprezentanţii pe Pământ. Indiferent cum se simt anumite energii în dualitate, ele izvorăsc din Realitatea Divină. Doar cu aceste energii este posibilă realizarea schimbării. Astfel, aceşti îngeri vor trimite sunete pentru voi personal şi pentru Corpul vostru de Lumină. Printr-o curgere de energie care vă centrează, care vă linişteşte şi vă aduce pacea, vom începe.
(3 minute de meditaţie ascultând sunetele)
Transmisia de energie nu este încă realizată pe deplin. Păstraţi-vă atenţia asupra voastră, în profunzimea divinităţii voastre. Permiteţi-vă să simţiţi ce energii minunate vă sunt aduse.
Este anul 2012 pe Pământ, şi pentru mulţi oameni acest an este conectat la mari aşteptări. Aceste aşteptări, inconştient, pun multă presiune asupra voastră. Influenţa energetică a iubirii, Realitatea Divină, mesajele - sunt înalt energizate. Sunt multe lucruri pe care oamenii le simt sau nu. Mulţi Pionieri spun că nu mai pot simţi înaltele energii atât de puternic. Este un proces minunat, deoarece vă arată cât de mult vi s-a adaptat deja Corpul de Lumină la aceste înalte energii. Unii oameni se simt ca şi cum ar fi fost tăiaţi de la energie. Dar nu e astfel. Este un timp în care voi sunteţi purtaţi de noi, deoarece vă pregătim pentru ceva mult mai înalt. Alţii simt o tristeţe adâncă. Nu pot înţelege de ce sunt trişti când sunt atât de spirituali. Dar această tristeţe este dorinţa de a purta lumina în exterior şi de a lucra, de a fi şi mai aproape de nivelul Realităţii Divine. Mulţi se simt obosiţi. Acest lucru arată că multă muncă de energizare este realizată în voi, ce vă va servi întotdeauna. Acum ascultaţi cuvintele lui Kryon care vă aminteşte: Voi vă aflaţi aici pentru că aţi promis la un moment dat să-i ajutaţi pe oameni în această încarnare. În special oamenii spirituali care s-au expansionat simt foarte bine aceste schimbări. Ei simt totul în corpul lor, în sufletul lor, şi nu pot înţelege. Încep astfel să aibă îndoieli, să cerceteze totul, să se ia pe ei înşişi la întrebări, doar pentru a se simţi normal în momentul următor: totul este corect şi bine. Sunt profund conectat şi în fuziune.
Voi aşteptaţi în special marea schimbare. Dar aceste expansionări energetice care cauzează atât de multe în aspectul sufletului vostru, sunt aceste schimbări. Porţile dimensiunilor sunt larg deschise şi multe energii variate se reîntorc la voi acum. Ele vor să se adapteze pentru a simţi unitatea, pentru a vă face să simţiţi şi mai profund cine sunteţi cu adevărat.
De aceea, SOL’A’VANA , cea mai înaltă energie a Sursei Divine, soseşte pentru a conecta şi a unifica toate aceste energii, unele cu celelalte. Să simţiţi că totul este bine, indiferent de calea spirituală pe care mergeţi, chiar dacă sunteţi uneori acompaniaţi de simptomele Corpului de Lumină. Ea are cea mai profundă semnificaţie, cea mai pură formă a bucuriei şi iubirii.
Va veni un moment în care voi veţi simţi cu certitudine că TOTUL A MERITAT. Câteodată vă îndoiţi de intenţia voastră, alteori vă îndoiţi chiar de voi. Câteodată vă îndoiţi şi de noi. Totul este în regulă atât timp cât simţiţi în profunzimea voastră, că sunteţi mult mai mult decât un simplu om, că aţi fost aleşi să mutaţi munţii în timpul marii schimbări, să fiţi prezenţi energetic cu întreaga voastră lumină şi înţelepciune, cu toate aspectele voastre, pentru oamenii care doar atunci vor începe să înţeleagă ce înseamnă aceste energii. Aveţi încredere, deoarece ei vor avea nevoie de voi. Ei vor avea nevoie de voi toţi.
Astfel, aţi primit în aspectele voastre, o transmisie minunată din cele mai înalte energii, ca un dar. Acum, Kryon vă cere să vă activaţi raza inimii şi să puneţi sunetul “A”, iubirea curgătoare, pe vârful Razei Inimii şi, în colectiv, trimiteţi această iubire curgătoare în reţeaua planetară, în intenţia iubirii necondiţionate pentru Eris şi pentru celelalte planete.
Astfel puteţi simţi ce fel de purtători ai luminii sunteţi.
Fiecare om poartă un aspect sufletesc. Îndoiala care vi se arată atât de perceptibil şi des, circulă pe suprafaţa acestui aspect. Dar când transformaţi această îndoială şi o lăsaţi să curgă din voi, adevărata energie a sufletului vostru apare. Noi întotdeauna privim în această energie şi ea ne arată iubirea şi intenţia clară că păşiti pe calea pe care aţi ales-o.
Câteodată există energii colective care vă împovărează şi pe care le-aţi acceptat. Schimbarea acestui an 2012 stă şi în faptul că mulţi oameni vor încerca să vă influenţeze din nou şi vor încerca să vă facă să vă răzgândiţi din a merge pe calea voastră, indiferent de calea pe care mergeţi. Acest lucru ţine de provocările care se vor arăta energetic. Puterea, curajul, iubirea şi încrederea în voi şi în planul divin vă vor ajuta, vor chema toate planetele să se întoarcă înapoi acasă în linile magnetice divine.
Conectaţi-vă foarte profund cu Isus şi Sanat Kumara în următoarea perioadă. Oricând simţiţi tremurul Corpului vostru de Lumină, respiraţi energia SOL’A’VANA în voi. Chiar dacă este dificil pentru voi câteodată, încercaţi să priviţi anumite situaţii, întâlniri sau chiar simptome ale Corpului de Lumină dintr-un punct de vedere diferit. Atunci va fi mai uşor pentru voi, deoarece voi aţi fost cei care aţi decis să intraţi în dualitate. Bineînţeles că ele reprezintă provocări pentru voi, dar veţi creşte prin aceste provocări. Veţi simţi când energiile se vor unifica. Veţi fi prezenţi când marea schimbare va avea loc.
Prin aceste cuvinte, Kryon îşi ia rămas bun şi vă spune fiecăruia dintre voi
AN’ANASHA.

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.