Noutăți

 

 

 

 

 
Isus : Tristeţea şi Dorul de Dumnezeu
  Sunt cine sunt, cine am fost întotdeauna şi voi fi mereu. Vă întâmpin. Profund unit cu Sangitar, energiile mele curg spre voi, vă ating sufletul, vă expansionează, vă aduc siguranţă, protecţie, încredere şi forţă.
Eu Isus, Fiul lui Dumnezeu, sunt aici acum, aproape perceptibil şi pare ca şi cum v-aş putea atinge. Şi vă ating, în inima voastră. Deoarece energiile sunt atât de înalte şi vă ating atât de profund în suflet, voi veţi fi întâmpinaţi de Suflul lui Dumnezeu care vă acoperă şi vă face să simţiţi că VOI NU SUNTEŢI SEPARAŢI. Chiar dacă vă aflaţi în dualitate, voi sunteţi fiinţe umane divine legate de lumina Sursei Divine. Astfel lăsaţi-vă atinşi de perlele iubirii, de suflul bogat în binecuvântari pe care Sursa Divină îl revarsă acum peste voi.
Mulţi oameni se simt, câteodată plini de tristeţe. Această tristeţe este dorul de a fi mai aproape de Realitatea Divină, de Dumnezeu şi de a fi pe deplin contopit cu Isus. Voi înţelegeţi şi simţiţi că tristeţea voastră devine dorinţă arzătoare, o dorinţă care vă conduce spre forţa din voi. Vă aduce pace. Noi suntem alături de voi cu fiecare respiraţie. Isus vă sprijină, vă întinde mâna vouă şi merge alături de voi, pe calea voastră. Astfel ascultaţi acum sunetele Realităţii Divine şi primiţi energia iubirii atotcuprinzătoare a Sursei Divine. Relaxaţi-vă complet şi simţiţi cum Realitatea Divină soseşte. Aşezaţi-vă mâinile pe inimă. Veţi simţi foarte profund că dorinţa arzătoare care vă face fericiţi şi vă întăreşte în dezvoltarea voastră, lăsându-vă renăscuţi într-o vibraţie mai înaltă şi făcându-vă să simţiţi mult mai bine cine sunteţi cu adevărat, stă de fapt în spatele tristeţii pe care voi o judecaţi ca fiind ceva negativ din dualitate. Acestea sunt judecăţile colective care vă spun că tristeţea e un sentiment negativ. Isus vă cere să simţiţi această tristeţe care vă afectează câteodată, să simţiţi profunda dorinţă de a purta lumina voastră în exterior. Astfel, Suflul lui Dumnezeu, va curge acum către voi.
(4 minute de meditaţie ascultând sunetele )
https://www.youtube.com/watch?v=yY1OJyaWBJ4
Tristeţea pare să vă paralizeze, cu toate acestea ea vă face să mergeţi mai departe. Frica vă restricţionează. Curajul vă face să înaintaţi. Realizaţi diferenţele şi simţiţi energiile. Câteodată aveţi sentimentul că nu aţi făcut nici un progres, că nimic nu se întâmplă. Dar, chiar atunci, chiar în acel moment eu ancorez tiparele energetice care sunt atât de importante pentru voi. Simţiţi aceste energii cât mai profund în voi. Dacă vă temeţi că nu sunteţi suficient de buni, acest sentiment vă constrânge. Simţiţi cuvintele lui Isus: exact aşa cum sunteţi, voi sunteţi perfecti. Simţiţi iubirea din fiecare cuvânt pe care vi-l aduc. Simţiţi acum. Simţiţi iubirea în timp ce vă şterg lacrimile. Simţiţi iubirea în timp ce vă ţin de mână, deoarece merg alături de voi pe calea voastră. Vă iubesc imens de mult.
O nouă energie s-a născut. Vă întind mâna pentru a înainta în schimbare alături de mine. Lăsaţi-vă iubiţi. Nu vă temeţi de iubirea pe care Isus v-o oferă. Nu lăsaţi să vi se spună că nu sunteţi îndeajuns de curajoşi sau îndeajuns de buni. Eu vă ridic şi vă însoţesc. Dacă există vreun moment în care nu puteţi păşii, eu vă voi purta în braţe. Când cădeţi, eu vă ajut să vă ridicaţi din nou, deoarece oricând vă privesc eu ştiu că voi sunteţi iubirea vieţii mele. Simţiţi această energie.
Cuvintele jignitoare vă constrâng. Vorbiţi plini de iubire, de claritate, de adevăr, de onestitate şi plini de puritate. Amintiţi-vă şi simţiţi în fiecare cuvânt pe care îl rostiţi că eu îmi întind mâna spre voi şi vă şoptesc: exact aşa cum sunteţi, voi sunteţi perfecţi. Lăsaţi ca iubirea să curgă din voi. Nu vă luptaţi cu fricile voastre, cu tristeţea, cu nepuţinta, ci vedeţi energiile din spatele lor. Eu vă şterg lacrimile. Eu râd şi plâng alături de voi. Vă susţin cu energiile Sinelui meu. Prin aceasta eu vă arăt cât de multă încredere am în voi. Încredeţi-vă şi voi în mine. Lăsaţi-vă ghidaţi de puterea dorului arzător, de energii şi de iubirea lui Isus. Dar, dacă vă veţi afla vreodată la capătul puterilor şi doriţi să vă întoarceţi deoarece aţi descoperit ceva ce nu puteţi înţelege, atunci, în acel moment, amintiţi-vă de cuvintele pe care Isus le rosteşte acum: MONA’OHA (încredere).
Cuvintele lui Christos, cuvintele lui Isus vă fac să simţiţi adevărul. Există atât de multe lucruri pe care nu e nevoie să le înţelegeţi. Împreună cu voi, noul Pământ se va naşte, energiile se vor unifica şi Dumnezeu Tatăl, va emana energia SOL’A’VANA. Voi sunteţi mult mai mult decât vă puteţi imagina, deoarece voi sunteţi reprezentanţii mei pe Pământ, vizibili pentru toţi oamenii. Simţiţi că sunt întotdeauna alături de voi. Nimic nu vi se poate întâmpla. Lăsaţi ca noile energii să lucreze, puterea radiantă a Realităţii SOL’A’VANA. Astfel, începe unificarea pentru tonul perfect, deoarece voi sunteţi perfecţi şi cu fiecare respiraţie, cu fiecare cuvânt pe care îl rostiţi din iubire, voi arătaţi ceea ce purtaţi în inima voastră: atenţia şi respectul pentru fiecare fiinţă umană care poartă aceeaşi divinitate în interior ca voi. Când schimbările vor avea loc, iubirea va fi mai profundă şi mai puternică decât a fost vreodată. Veţi recunoaşte diferenţele care încă vă mai cauzează dificultăţi acum. Astfel, este important acum să fiţi în profunda intenţie a iubirii, a păcii, a puterii, a curajului şi a dorului de divinitate. Când înţelegeţi că nu trebuie să vă luptaţi cu fricile, ci să vă îndreptaţi spre Realitatea Divină, când vă înţelegeţi abilităţile şi divinitatea tot mai mult şi ştiţi că nu sunteţi separaţi, atunci va fi mai uşor pentru voi să vedeţi energia Pământului aşa cum va fi la un moment dat. Tot ceea ce este iubire nu va putea fi distrus vreodată. Când sunteţi trişti, nu încercaţi să vă luptaţi cu acest sentiment, ci încercaţi să simţiţi că este de fapt dorul de a fi mai aproape de divinitate. Atunci veţi simţi forta şi, astfel, schimbarea. Nu lăsaţi cuvintele care vă rănesc să pătrundă în sufletul vostru, deoarece nici o fiinţă umană nu are dreptul de a vă răni şi doar voi şi sufletul vostru ştiţi ce vă poate răni. Iubirea, câteodată, înseamnă să vă detaşaţi de cei agresivi, dar să respectaţi şi să onoraţi divinitatea din fiecare om.
Îngerii s-au adunat şi exact ca şi voi ei poartă în interior dorul de divinitate, dar ei nu judecă acest sentiment, deoarece ei simt că astfel avansează spre Câmpul Gândurilor Divine, spre Sursa Divină. Ei sunt fericiţi şi cântă. Acum, ascultaţi-mi cuvintele. Acum este momentul să înţelegeţi cu înţelepciunea profundă că atât de multe sunt judecate în colectiv şi în dualitate de către oameni. Câteodată voi acceptaţi aceste judecăţi deoarece le auziţi atât de des. Vă cer să vă amintiţi şi să simţiţi ceea ce vă spun: Oricând vă văd, ştiu că voi sunteţi iubirea vieţii mele.
Mulţi dintre voi se află într-un moment al schimbărilor. Mulţi dintre voi au profunda dorinţă şi nevoie de a lucra pentru oameni, ca Lucrători ai Luminii. Acţionaţi astfel. Luaţi acestă putere a dorinţei şi permiteţi ca schimbarea să aibă loc. O poartă s-a deschis de mult şi voi aţi fost invitaţi să păşiţi prin ea de la început. Dar, câteodată, energiile colective vă reţin. Atunci, amintiţi-vă cuvintele lui Isus. Amintiţi-vă energia, amintiţi-vă de ceea ce v-a spus Isus despre tristeţe şi simţiţi tristeţea ca dorinţa de a păşii prin această poartă, plini de curaj, cu bucurie şi putere. Oamenii vă aşteaptă acolo. Oricând sunteţi pregătiţi mâna mea este întinsă spre voi.
Eu sunt Isus. Sunt purtătorul mântuirii şi îmi întind mâna spre voi în scopul mântuirii de ceea ce vă împiedică să mergeţi mai departe, să aveţi încredere în voi, în cei 36 de Înalţi Consilieri ai Luminii, cât şi în luminile Universului. Cu aceste cuvinte, Isus îşi ia rămas bun : A NI O’HEVED O’DRACH (sunteţi iubiţi nemăsurat).
AN’ANASHA
https://www.youtube.com/watch?v=yY1OJyaWBJ4

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.