Noutăți

 

 

 

 

 
Îngerul Chamuel:
·         Perlele de Iubire
Sunt Îngerul Chamuel şi vă întâmpin pe fiecare dintre voi prin cuvintele de iubire OMAR TA SATT. Sunt însăşi iubirea, cea mai mare stea tetraedru vie. Vă vorbesc plin de lumină şi iubire.
În timpul vostru, voi sărbătoriţi festivalul iubirii, naşterea lui Isus Christos. Este un timp al păcii, un timp al reflectării. Este un timp pentru a fi alături pentru cei de lângă voi. Este un timp al darurilor. Astfel, şi Îngerul Chamuel v-a adus astăzi daruri. Primul dar pe care vi-l dau este reprezentat de picăturile de binecuvântare din Câmpul Gândurilor Divine care au o semnificaţie foarte specială, deoarece curg direct în sufletul vostru. Vă deschid înaltelor energii şi vă permit să simţiţi cine sunteţi cu adevărat mult mai intens. Vă permit să simţiţi omnipotenţa lui Dumnezeu şi iubirea sa. În timpul vostru, aceste momente, aceste zile şi aceste săptămâni au o mare semnificaţie. De Crăciun, energia colectivă se schimbă întotdeauna. Oamenii se ridică şi doresc să facă bine altor oameni. Îşi aduc aminte că îngerii sunt întotdeauna alături de ei şi aprind lumânări. Astfel se crează un câmp de pace. Dumnezeu este mereu alături de voi, o parte din divinitate este ancorată în voi. Chiar dacă viaţa voastră de zi cu zi vă permite cu greu să simţiţi această scânteie, pacea şi profunda iubire a Câmpului Gândurilor Divine, a Sursei Divine, a Fiului lui Dumnezeu, Isus Christos, totuşi toate acestea sunt mereu alături de voi.
Veţi primi picăturile de binecuvântare din Sursa lui Dumnezeu care vor curge în voi cu puterea radiantă a Luminii Prosonodo şi Energiei Eleua şi vă dau un profund sentiment de siguranţă. Siguranţa înseamnă să simţiţi că nu sunteţi singuri, că există oameni care sunt alături de voi, dar şi îngerii, chiar dacă nu îi vedeţi, şi ei sunt alături de voi. Îngerul Chamuel a ancorat perle de iubire în steaua sa tetraedru, perle pe care vi le va aduce astăzi. Înainte de aceasta veţi primi picăturile de binecuvântare, ca cel mai mare dar. Aşezaţi-vă mâinile pe inimă şi simţiţi puterea radiantă când această energie curge din Sursa Divină direct în voi. Bucuraţi-vă de aceste momente.
(câteva momente de meditaţie ascultând sunetele)

https://www.youtube.com/watch?v=yY1OJyaWBJ4
Când realizaţi o respiraţie de iubire, calicele voastre se deschid singure. Cereţi grupului vostru personal de îngeri să tragă aspectul sufletului vostru în flacăra divină. Acum, Îngerul Chamuel vă lăsa perlele de iubire să curgă în aspectul sufletului vostru perceptibil pentru voi, exact atât cât este corect şi bine pentru voi. Aceste perle se grupează în forma unui înger. Deseori aveţi greutăţi în a vă exprima o dorinţă sau o necesitate, poate din cauză că oamenii vă spun că nu este corect. Dar Chamuel, Îngerul Iubirii, vă spune: Folosiţi aceste perle care sunt energie vie şi, în interior, exprimaţi-vă cea mai profundă dorinţă, necesitate, orice ar fi ea. Perlele de iubire au puterea să împlinească această dorinţă pentru voi, dacă este în armonie cu sufletul vostru.
Când se va întâmpla astfel, noi vom lăsa perlele să curgă în toţi oamenii, indiferent de religia de care aparţin sau calea pe care au ales-o - în profunda compasiune pentru cei care au trăit vremuri grele. Trimiteţi perlele cu profundă intenţie, trimiteţi-le în lume.
În aceste timpuri menţineţi-vă atenţia asupra ceea ce sunteţi cu adevărat, asupra situaţiilor şi energiilor care sunt bune şi care vă împlinesc, care v-au ajutat şi v-au dezvoltat. Permiteţi păcii să sosească, permiteţi-vă vouă să simţiţi imensa iubire pe care noi o simţim pentru voi. Aveţi încredere că fiecare dorinţă, fiecare nevoie pe care o simţiţi este justificată, că meritaţi să trăiţi în abundenţă, sănătate, iubire umană, bucurie, siguranţă şi pace. Realizaţi că exact voi sunteţi cei care schimbă Pământul şi conştiinţa lui Lady Gaia la un anumit nivel. Când priviţi un om în ochi, realizaţi că şi acest om poartă aceeaşi dorinţă ca şi voi: tânjeşte după iubire, pace şi siguranţă. Voi toţi sunteţi copiii lui Dumnezeu. Voi toţi purtaţi divinitatea în voi. Folosiţi aceste timpuri pentru a strânge mâinile oamenilor, a face pace. Şi mai presus, pentru a face pace cu voi. Spuneţi-vă deseori: exact aşa cum sunteţi, sunteţi bine şi corect.
Sunteţi purtători ai luminii şi aţi trăit multe încarnări. Experimentaţi acest nou timp al schimbărilor. Purtaţi măreţia Divină. În aceste timpuri Isus Christos, Fiul lui Dumnezeu, este foarte aproape de voi. Vă înfăşoară şi ancorează în voi Lumina Prosonodo. Legatura de iubire care a fost odată legată se expansionează tot mai mult. Atunci când vă îngrijoraţi, vorbiţi cu Fiul lui Dumnezeu. Isus vă cunoaşte atât de bine şi vă înţelege toate grijile. Dacă realizaţi că nu sunteţi niciodată singuri, atunci veţi realiza că Isus este în voi.
O perlă a iubirii a fost ancorată în aspectul sufletului vostru. Aceste perle se vor dezvolta. Veţi simţi că evenimentele şi situaţiile pe care le veţi întâlni au ceva de-a face cu nevoile voastre. Această perlă este precum un mic înger care este alături de voi, plin de încântare şi bucurie, pregătit să vă împlinească dorinţele - doar trebuie să îndrăzniţi. Nu vă reţineţi. Realizaţi cât sunteţi de minunaţi. Priviţi înapoi şi fiţi plini de recunoştinţă pentru lucrurile cu care v-aţi întâlnit deoarece şi ele crează pace: Lucrurile pe care le-aţi împlinit şi lucrurile care v-au fost aduse. Fiţi mândri de voi. Permiteţi-vă să trăiţi în bucurie. Dincolo de voal, în Realitatea Divină, totul este bucurie. Deoarece voalurile sunt foarte subţiri, această energie va veni la voi. Fiţi deschişi frumuseţii, bunătăţii şi energiei libertăţii.
Sunteţi iubiţi nemăsurat.
An’Anasha.

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.