Noutăți

 

 

 

 

 
Îngerul Gabriel:
·         Pregătiri pentru Festival şi Eliberarea de Simptomele Corpului de Lumină
Sunt Îngerul Gabriel şi vă întâmpin prin cuvintele OMAR TA SATT.
În acest moment al energiilor mulţi dintre voi sunteţi pregătiţi. În special cei care vor merge la festivalul iubirii în curând. Aţi intrat în intenţie şi aţi acordat permisiunea înaltelor lumini pentru a vă pregăti pentru acest festival.
Ce înseamnă pregătirea? Pregătirea înseamnă în primul rând eliberarea voastră de energiile colective, curăţarea centrilor voştri şi împământarea la toate nivelele. Ceea ce voi simţiţi cel mai mult este că noi vă expansionăm calicele din roata spirituală şi le deschidem pentru multele energii care vor curge în timpul Festivalului. Acesta este un proces foarte important, deoarece prin această expansiune va deveni posibil pentru voi să schimbaţi multe structuri în corpul vostru de lumină şi în aspectele voastre pentru a folosi puterea omnipotenţei. Mulţi simt simptome neplăcute ale corpului de lumină în timpul acestor pregătiri. Alţii se simt extenuaţi şi obosiţi. La fel, alţii se simt trişti sau neputincioşi. Emoţiile şi sentimentele sunt transportate aşa cum este important şi corect. Energia de la suprafaţa sufletului vostru este transformată de pregătiri pentru ca sufletul vostru să fie liber să accepte înaltele energii spirituale.
Deoarece nu este atât de uşor pentru voi chiar dacă vă este de foarte mare ajutor, noi vom insera astăzi o energie în aspectul vostru fizic care vă va aduce eliberare. Este o energie care nu există pe Pământ. Eu, Îngerul Gabriel, mă voi ocupa de aceasta. Astfel, vă cer ca atunci când vă cufundaţi în adâncurile divinităţii voastre, vă unificaţi chakrele şi vă expansionaţi, să vă activaţi Raza Inimii şi să mergeţi în Realitatea Divină cu Raza Inimii voastre. Acolo veţi primi un fel de tub. Aşa îl numiţi voi în dualitate. Este transparent şi închis la un capăt de o lumină albastră. Se deschide în celălalt capat. Îngerul Gabriel va lăsa energia să curga în acest tub. După ce această energie curge înăuntru şi este adusă apoi în aspectul vostru fizic, Îngerul Gabriel vă va transmite şi alte mesaje. Acum este important pentru voi să fiţi în adâncul divinităţii voastre, să simţiţi pacea şi siguranţa.
Acum vă cer să vă activaţi Raza Inimii. Cu profundă intenţie Elexier toate canalele vostre se deschid. Lăsaţi acum ca Raza Inimii voastre să curgă în Realitatea Divină. Este o curgere de energie, este o rază aurie. Puteţi simţi cum vă părăseşte corpul şi îşi găseşte calea spre Realitatea Divină. Noi deja am pregătit această energie. Vom începe transmisia cu sunete din Realitatea Divină. Doar lăsaţi ca totul să se întâmple. Numeroase fiinţe s-au adunat. Ele vă respectă, vă onorează şi vă iubesc. Doresc să vă ajute şi să vă aducă eliberare. A fost decis cu mult înainte să vă aşezaţi pe aceste scaune ca această energie să fie pregătită pentru voi.
(câteva momente de meditaţie ascultând sunetele)

https://www.youtube.com/watch?v=ZoEwR9_Sy_M
Îngerul Gabriel vă va ajuta acum şi vă va sprijini să ancoraţi această energie în calicele voastre care circulă deasupra aspectului vostru fizic. Daţi-ne permisiunea să putem face aceasta pentru voi rostindu-vă numele originar. În profunda intenţie a Elexier voi vă retrageţi acum Raza Inimii, iar grupul vostru personal de îngeri va ancora această energie.
Îndreptaţi-vă Raza Inimii asupra caliciului de deasupra aspectului vostru fizic, şi aici intraţi în lumina albastră cu vârful razei. Adunaţi energie şi cereţi grupului vostru personal de îngeri să vă ajute lăsând această energie să curgă în aspectul vostru fizic. Veţi simţi imediat că ceva se schimbă, că devine mult mai uşor pentru voi. Puteţi repeta tot acest proces oricând doriţi.
Isus, Fiul lui Dumnezeu v-a spus: voi sunteţi iubirea vieţii mele. Astfel este şi cu toate fiinţele din univers. Cei 36 de Înalţi Consilieri, nimeni nu doreşte ca voi să suferiţi. Totuşi, aceste pregătiri sunt foarte importante deoarece vă deschid tot mai mult spre măreţia divină din voi. Chiar dacă vă întrebaţi uneori dacă se va schimba ceva prin ea, aveţi încredere că schimbările pământului sunt foarte puternice în aceste timpuri. Aveţi încredere că va sosi timpul în care voi, plini de An’Anasha pentru fiecare pregătire, realizaţi cine sunteţi cu adevărat. Puterea şi măreţia voastră divină se poate elibera, pas cu pas, tot mai mult, tot mai profund prin exact aceste pregătiri.
La acest festival, puternica sabie Excalibur va fi aprinsă exact atât cât este bine şi corect pentru voi. Şi aceasta va contribui ca voi să simţiţi şi să aveţi curajul să folosiţi această divinitate din voi şi să lucraţi cu ea.
Pregătirile, atunci când lucrăm, indiferent cum se prezintă, vă sunt întotdeauna de ajutor. Expansiunea calicelor voastre este extrem de importantă. În acelaşi timp noi ne îndreptăm şi spre tiparele voastre energetice ancorate şi le umplem cu informaţie nouă. Chiar dacă, poate nu puteţi percepe aceasta conştient, este totuşi foarte important. Poate este o respiraţie pe care o faceţi prin care exact această informaţie va fi eliberată.
Câteodată noi vedem cruste în zona emoţională. Este de asemenea, parte din pregătire să atenuaţi aceste cruste, exact atât cât este corect şi bine pentru voi. Dacă veţi permite, printr-o singură respiraţie, această durere va dispare. Prin noile energii ale preoţimii albe începe o nouă eră. Legatura de iubire cu Lucifer va fi creată. Din acel moment cei 36 de Înalţi Consilieri nu vor mai vorbi despre Ascensiune, cuvintele se vor schimba. Din acest moment, când preoţimea alba este aprinsă, Înalţii Consilieri vor înlocui “venirea” cu “începutul”.
Veţi vedea că aceste energii pe care le-am ancorat astăzi în voi vă vor aduce alinare. Pentru mulţi dintre voi este suportabil fizic, dar mult mai greu suportabil emoţional atunci când sentimentele izbucnesc şi când crustele sunt dizolvate. Câteodată curg lacrimi. În exact această fază a pregătirii, pare ca şi cum ar exista un punct mort. Dar este exact opusul. Sunteţi ghidaţi pe un pod de marile lumini. Nu sunteţi singuri. Mulţi oameni vor trebui să treacă acest pod, dar noi vă ghidăm deoarece vă vedem intenţia şi iubirea.
Vă iubesc imens de mult,
An’Anasha.

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.