Noutăți

 

 

 

 

 
Isus:
·         Numele Originar şi Numele Sufletului
·         Cuvinte şi Sentimente
·         Mesaje noi
·         Sfera Aurie a Energiei Eleua
Sunt cine sunt. Sunt cine am fost mereu. Sunt cine voi fi mereu – Isus Christos numit şi Lord Sananda. În multele faţete ale Energiei Christice vă întâmpin călduros astăzi, acum şi aici, ca Isus prin cuvintele OMAR TA SATT.
Sunt profund conectat cu Sangitar. Puteţi simţi energia care provine din adevărul divin deoarece vă lasă să intraţi în tăcere. Vă permite să deveniţi calmi. Uitaţi de greutăţile zilnice. Aici vă puteţi abandona în energiile adevărului şi iubirii. Aici puteţi fi aşa cum sunteţi. Eu vă iubesc aşa cum sunteţi.
Aşa cum sunteţi, eu vă şoptesc, copii ai lui Dumnezeu, aşezaţi-vă în mâinile mele. Permiteţi-mi să torn peste voi energia binefăcătoare care vă eliberează de greutaţile voastre şi vă lasă să simţiţi că ceea ce este real şi important, voi purtaţi în interior. Lumina iubirii, realizarea a ceea ce sunteţi. Conştientizarea numelui vostru originar vă ajută să vă amintiţi că aţi fost creaţi la un moment dat în univers, că aveţi părinţi cosmici care vă iubesc şi vă însoţesc în fiecare respiraţie. Numele originar va arăta că abilităţile voastre, matricea voastră este eliberată atunci când le folosiţi pentru voi.
De mult timp energia numelor sufleteşti a fost foarte importantă. Dar în aceste noi timpuri a fost foarte, foarte important pentru noi ca să primiţi numele voastre originare. Numele originar este liber de orice energie a diferitelor epoci sau încarnări. Numele originar este ceea ce este şi din această cauză lucrează cu o forţă şi o putere care vă ghidează spre realizarea a cât sunteţi de minunaţi. Numele originar nu conţine nici un tipar sau matrice a vreunei încarnări care v-ar putea împovăra sau bloca. Este liber şi doar pentru voi, personal. Ancorat în câmpul vostru, lucrează cu forţa de a vă ghida în puterea divină. Dar puterea divină într-o forţă care este corectă şi bună pentru voi. Realizarea că purtaţi în voi tot ceea ce aveţi nevoie.
Din această cauză vă cer acum să vă conectaţi profund cu numele originar, să stabiliţi o conexiune cu părinţii cosmici şi să simţiţi iubirea pură fără tipare energetice, fără energii din nici o epocă care să blocheze această curgere. Cea mai pură iubire vă este adusă direct din Realitatea Divină şi va arăta cu cât de multă iubire şi respect aţi fost creaţi ca lumină. Dacă nu vă cunoaşteţi numele originar, conectaţi-vă cu energia originii voastre şi veţi simţi şi cum părinţii cosmici vă transmit această energie.
Chiar şi un nume sufletesc, oricât de mult v-ar plăcea, întotdeauna cuprinde un tipar energetic din diferite epoci şi, în aceste Noi Timpuri, acest lucru nu vă mai ajută. Ceea ce vă ajută este puterea radiantă a matricei voastre, puterea radiantă a iubirii care nu cuprinde judecată, care este ceea ce este şi vă reflectă pe voi ca lumină, ca lumină pură.
În timp ce toate acestea se întâmplă noi lăsăm energia părinţilor voştri cosmici să curgă în aspectul vostru originar. Se întâmplă în sunetele Realităţii Divine. Sunt sunete care vă ating sufletul, vă ghidează spre profunzime şi vă fac să realizaţi cât sunteţi de minunaţi.
În plus faţă de sunete şi energiile pe care părinţii cosmici vi le trimit, voi aveţi şi un grup personal de îngeri pe care îl purtaţi în interior. Atunci când este trezit, lucrează pentru voi cu o mare forţă. Purtaţi un Reprezentant al Iubirii care v-a acompaniat de la începutul timpului. Toate acestea vă conduc în puterea din voi, deoarece este timpul de a acţiona.
Noi ne vom divulga mesajele care au fost considerate secrete până acum, pas cu pas prin Sangitar deoarece energiile vibrează atât de înalt. Din această cauză este, de asemenea, atât de important să înţelegeţi că nu sunt marile cuvinte ci, probabil, micile diferenţe a ceea ce cuprind cuvintele pe care le folosiţi. Sentimentele din voi. Deseori gândiţi ca primul sentiment din voi este sentimentul sufletului vostru. Dar vă spun, adevăratul sentiment din voi vorbeşte în tăcere. Nu este imediat recunoscut. Este nevoie de spaţiu şi linişte pentru a auzi adevărul interior.
Acum, simţiţi energia părinţilor voştri originari şi prin sunetele blânde, în mâinile lui Christos, lăsaţi-vă ghidaţi în sursa energiei care vă face să simţiţi cât de mult sunteţi iubiţi.
(câteva momente de meditaţie ascultând sunetele )

https://www.youtube.com/watch?v=ZoEwR9_Sy_M
Continuaţi  să simţiţi curentele energiei părinţilor voştri cosmici. De atâţia ani v-am adus mesaje prin Sangitar. Pas cu Pas noi v-am însoţit. Acum a sosit timpul în care să ne revelăm înalta cunoaştere şi înţelepciune. Cu atât mai important este ca voi să realizaţi: un sentiment este întotdeauna tăcut, calm, nu intervine. Adevărul este întotdeauna simplu. Iubirea stă deasupra tuturor. Iubirea care vă sprijină, care vă ghidează în Noile Timpuri. Adevărul este ancorat în această iubire. Adevărul îşi găseşte calea. Astfel a fost de la începutul timpurilor şi va continua mereu astfel. Energia susţinătoare care îşi găseşte calea prin toate obstacolele.
Încercaţi să simţiţi că cea mai înaltă înţelepciune este cuprinsă în simplitate. Lăsaţi adevărul să curgă, să îşi găsească calea. Simţiţi-vă în iubirea din voi. Simţiţi-vă celulele, vibrează şi mai înalt. Fiecare informaţie care vă este adusă se înmagazinează în aceste celule. Astfel fiecare energie se manifestă printr-o informaţie şi este transportată în exterior şi vă prezintă o situaţie.
Ascultaţi cuvintele lui Isus încă odată: nu sunt marile cuvinte, nu este sentimentul asurzitor care pune presiune asupra voastră. Este ceva simplu, ceva liniştit ce face ca lumea şi Pământul să se mişte. Adevărul lui Dumnezeu nu este niciodată zgomotos. Adevărul lui Dumnezeu nu pune niciodată presiune asupra voastră. Adevărul lui Dumnezeu nu vă manipulează şi nu intervine. Cu toate acestea, din iubire pentru voi noi reţinem informaţia până când întreaga energie este gata să absoarbă această informaţie. O informaţie care cuprinde energii atât de înalte trebuie să fie echilibrată, trebuie să îşi găsească locul, să fie ancorată şi să ajute ascensiunii. Nu doar individual. Acest lucru dorim să vi-l transmitem. Isus vă iubeşte pe fiecare imens de mult. Dar întreaga imagine este o energie foarte importantă. Imaginea de ansamblu vă cuprinde pe fiecare, întreaga umanitate şi energia lui Lady Gaia.
Vor sosi timpurile în care forţele vor începe să lucreze şi mulţi oameni vor dori să vă sperie spunându-vă poveşti despre boli, moarte şi îmbătrânire. Acestea nu sunt cuvintele adevărului. Adevărul este că celulele voastre absorb informaţiile adevărului şi iubirii atât cât le permiteţi voi. Voi singuri decideţi unde vă îndreptaţi atenţia în aceste timpuri. Din nou şi din nou doresc să vă transmit: direcţionaţi-vă atenţia spre simplitate, deoarece Dumnezeu este simplu.
Sunt atât de profund prezent în această încăpere cu energia mea încât mă apropii de fiecare dintre voi cu această energie. Doresc să vă dau fiecăruia o sferă aurie şi vreau să o ancorez în voi, cu permisiunea voastră. O sferă aurie care este plină cu cea mai înaltă energie divină care există în prezent pe Pământ: energia Eleua. Dacă îmi permiteţi o voi ancora în merkaba voastră. Acolo, sfera aurie va circula, iar puterea divină pură va curge.
Sunteţi o înaltă lumină într-un corp uman. Doresc să vă amintesc din nou că odată, aţi fost o lumină dincolo de voal. Atunci când părinţii voştri cosmici v-au eliberat şi ati intrat în dualitate , ei v-au dat tot ceea ce aveţi nevoie. Aceasta realizare lucrează profund dacă o absorbiţi cu inima voastră. Atunci veţi şti că nu sunteţi singuri.
Astfel îmi iau rămas bun de la fiecare dintre voi ca Isus, care vă iubeşte imens de mult, prin cuvintele
A NI O’HEVED O’DRACH.
An’Anasha.

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.