Noutăți

 

 

 

 

 

ASCENSIUNEA PLANETEI LANDRAS

 
  Înainte de căderea lui Lucifer exista un câmp energetic imens în care lucrau o multitudine de entităţi de lumină. Prin căderea şi explozia violentă a lui Lucifer acest câmp a fost afectat şi 389 de planete au părăsit reţeaua magnetică a realităţii divine. Aceste planete au propriile lor energii, dar sunt şi conectate. Fiinţele care locuiesc pe aceste planete sunt foarte asemănătoare nouă. Toate cele 389 de planete trebuie să se ridice pentru ca sunetul perfect să fie auzit din nou. Ascensiunea primelor 12 planete este foarte importantă fiindca declanşează o reacţie în lanţ.
Pe planeta numită Landras a avut loc ascensiunea şi acum este în perioada de adaptare. Sistemul lor solar nu este foarte departe de al nostru, iar fiinţele ce locuiesc acolo sunt similare cu noi. Ei ştiu despre energia Lemuriei, promisiunea făcută de lemurieni, despre energia diferitelor epoci şi deasemenea ei au avut o fiinţă precum Isus Christos. O parte din abilităţile lor sunt mai dezvoltate decât ale noastre, iar altele mai puţin. Eu, Sabine Sangitar, sunt în contact cu un medium de acolo numit Norina care aparţine frecvenţei celei mai avansate şi doresc să vă împărtăşesc următoarele.
Înainte de ascensiune fiinţele de acolo simţeau că timpul devine tot mai scurt şi totul se manifestă foarte repede. Norina spune că după anul 2007 un număr foarte mare de fiinţe s-au trezit şi au luat totul într-un mod foarte serios. Ei s-au organizat în comunităţi spirituale, locuind şi muncind împreună. Acest lucru i-a ajutat foarte mult. Ascensiunea planetei a început cu un sunet perfect urmat de un cutremur puternic pe întreaga planetă, aşa cum se va întâmpla şi pe planeta Pământ. Acolo nu sunt vulcani astfel încât nu au fost erupţii vulcanice sau perioade de întuneric. Prin sunetul perfect toată energia Lucifer a fost transformată. Toate structurile au colapsat şi nimic nu mai e la fel. Trezirea fiecărei fiinţe s-a întâmplat foarte repede. Sunetul a fost foarte puternic, fiinţele nu au rezistat acestui sunet, au căzut cu toţii în genunchi, fiind o experienţă greu de suportat. Toţi şi-au pierdut conştiinţa pentru 9 minute, timp în care fiecare şi-a văzut toate vieţile şi a realizat cine este ca suflet. Înainte de ascensiune copii nu au mai dormit, pentru ei fiind mult mai uşoară această experienţă. Pe planeta Landras sunt lucrători ai luminii care s-au pregătit aşa cum sunt şi pe planeta Pământ. Medium-ul spune că şi pentru pionierii de lumină a fost o experienţă dificilă şi au fost surprinşi de viteza evenimentelor.
Perioada de adaptare
După ce toate fiinţele au avut trezirea şi au văzut cine sunt, s-a creat un haos total, structurile energetice nefiind pregătite să se adapteze la noua energie. Acum toate fiinţele vor să înveţe cât mai repede totul despre spiritualitate. Cea mai mare problemă este că nu sunt suficiente persoane pregătite să-i instruiasca pe ceilalţi. Toţi lucrătorii de lumină au fost duşi pe nava Astar Sheran pentru a fi instruiţi. Acum se creează o altă ordine pe planeta Landras şi au apărut şi multe tehnologii noi.
Activarea aspectelor sufleteşti şi ancorarea energiilor a fost cel mai valoros lucru în perioada de pregătire. Momentan 80% din arcturienii care lucrează pe pământ s-au deplasat pe planeta Landras pentru a ancora energiile ridicate. Dacă vreo fiinţă are îndoieli faţă de ceea ce s-a întâmplat, acestea sunt transformate automat. Fiinţele nu pot să mai cadă înapoi în intelect, sufletul decide în toate. Planeta se mişcă în vibraţiile înalte ale iubirii şi fiinţele se hrănesc pranic.
Ce înseamnă aceasta pentru noi? Ascensiunea planetei Landras s-a simţit energetic şi pe planeta Pământ prin senzaţii de oboseală, ameţeală, confuzie, dar posibil şi ca euforie. Ascensiunea primei planete este foarte importantă, fiindcă primul pas este cel mai dificil. Momentan planeta Pământ se încadreaza pe locul 11, dar aceasta se poate schimba fiindcă vibraţii ridicate se răspândesc pe planetă. În curând este posibilă încadrarea pe locul 4 sau 5.
AN’ANASHA
(aceste informaţii au fost redate pe data de 9 martie 2011)

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.