Noutăți

 

 

 

 

 
Kryon:
·         Schimbările lui Lady Gaia
·         Următorul nivel al Conştiinţei
Sunt Kryon şi va întâmpin pe toti şi pe fiecare în parte prin cuvintele sustinatoare ale limbajului de lumina, OMAR TA SATT. Să începem acum prin întâmpinarea Anturajului care s-a aşezat aici pentru a fi alaturi de voi, pentru a va onora, a va sustine şi atinge. Este o intalnire a dimensiunilor. Chiar dacă nu puteti vedea fiinţele de lumina, voi le puteţi simţi.
Sentimentul, dacă il permiteţi în voi, este foarte semnificativ. Când deveniti conştienţi ca o fiinta de lumina este alaturi de voi în acest moment, va atinge şi va iubeste imens de mult, exact asa cum sunteţi, atunci se întâmpla ceva cu adevărat minunat. Sunt momentele atat de importante ale prezentului. Prin fiecare structura care colapseaza în exterior, prin fiecare structura care se dizolva, în care oamenii au gasit ceva de ce sa se tina, un vechi tipar colapseaza şi în voi. Schimbarea din voi este foarte semnificativa, va serveste şi este benefica marelui scop şi voua. Dar câteodată pare atat de inaccesibil şi intangibil pentru voi. Apar îndoielile dacă tot ceea ce ati facut vreodata, sau ati crezut vreodata a fost cu adevărat ancorat în voi. Câteodată va simţiţi goi în interior, ca şi cum ati fost separati de ceva, va simţiţi coplesiti şi plini de îndoieli. Acum, o fiinta de lumina din cel mai inalt nivel vine la voi şi spune: Întâmpinati-le pe toate, indiferent cum le simţiţi. Va poarta în următorul nivel energetic al conştiinţei voastre. Va intareste şi va pregateste pentru ceea ce va urma.
Bineânţeles ca intelegem cum va simţiţi şi din acest motiv Anturajul este în special puternic pentru a va sprijini pe fiecare dintre voi, pentru a va onora pe fiecare dintre voi şi pentru a va transmite energia. Lăsaţi-va pe spate şi bucurati-va de acest moment. Eliberaţi-vă de toate fricile şi grijile. Doar lăsaţi ca ceea ce se întâmpla să aibă loc, deoarece aceasta este cea mai înaltă formă a spiritualităţii.
Cand doi oameni se iubesc şi au încredere unul în celalalt, se genereaza un câmp de o inalta energie – astfel se poate compara. Dar imediat ce unul dintre ei incepe să aibă îndoieli în privinta iubirii sale, aceasta conexiune este intrerupta. Toata frumusetea care a fost construita, incepe sa se cutremure. Imediat, cel care are îndoieli, il va privi pe celalalt pe care l-a iubit atat de mult, cu alti ochi. Subit incepe sa observe multe trivialitati. Este similar şi cu energiile spirituale din acest moment. Multe lucruri din voi le observati într-un mod pe care ati considerat ca l-ati schimbat de mult. Câteodată, o îndoială se infasoara în jurul sufletului vostru şi, câteodată, deveniti atat de furiosi deoarece ati dori sa indepartati îndoială. Dar este ca şi cum ceva va impiedica. Astfel, simţiţi acum, în acest moment ceea ce Anturajul, îngerii, înaltele fiinte de lumina care au venit aici, fac cu voi acum, în acest moment. Simţiţi foarte profund în adancul vostru şi lăsaţi sa lucreze în voi pentru câteva momente.
Fiecare tipar care se sparge, în voi, în bucati, va aduce un nou tipar: tiparele energetice de o inalta calitate care va aduc schimbarea de care aveţi nevoie în aceste timpuri. Am invitat Anturajul sa realizeze o transmisie energetica care va deschide usile inimilor fiecăruia dintre voi şi face posibil pentru voi sa simţiţi, în acest minunat moment de graţie, ceea ce se întâmpla în voi cu adevărat.
Prin sunetele Realităţii divine, fiinţele de lumina incep transmisia. Pentru fiecare dintre voi, transmisia va fi personala, ajustata exact energiei de care voi aveţi nevoie în acest moment pentru a va simti şi percepe în întreaga familiaritate a spiritualităţii voastre, în profunda voastră iubire şi iertare.
Să începem.
Se aud sunetele Realităţii Divine.
(câteva momente de meditaţie ascultand sunetele)

https://www.youtube.com/watch?v=ZoEwR9_Sy_M
Cand tiparele din voi se dizolva şi vin noile tipare, se poate sa nu se simta placut pentru voi. Va voi explica astfel: Sa parasim tiparul cuvintelor şi să-l numim experienţa. Astfel, se întâmpla ca voi sa tineti la experientele din voi pe care le-ati facut întreaga viaţa. Chiar dacă aceste experiente nu va ajuta, ele va confera sustinere. Dar aceste experiente colapseaza, şi devine atat de confuz pentru voi deoarece nu înţelegeţi ceea ce se întâmpla. Le percepeti ca dureroase, dar, în realitate, noi experiente se dezvolta care se aseamana cu steaua sufletului. Aceste experiente va vor arăta ca spiritualitatea voastră, ca tot ceea ce voi sunteţi şi schimbările, va vor duce mai departe, va vor face mai puternici pentru sarcina voastră din timpul Ascensiunii – sa stati alaturi de oameni şi sa-i ajutaţi.
Cand ne directionam privirea spre exterior, şi acolo multe tipare şi structuri incep sa dispara, şi acolo incep sa se dezvolte noi tipare şi structuri. Experiente care le vor permite oamenilor sa intre intr-o conştiinţa diferita, sa priveasca situatiile dintr-un punct de vedere diferit şi sa mearga spre un nivel mai inalt.
Cand Lady Gaia se elibereaza, au loc cutremure şi eruptii vulcanice, dar nici Lady Gaia şi nici lumea spirituală nu sunt raspunzatoare pentru acestea. Exista anumite “puteri” printre voi, oamenii, care provoaca lucruri teribile, care abuzeaza de puterea lor  şi o folosesc acolo unde creeaza cele mai mari dezastre: în oceane. Acolo sunt cele mai înalte fiinte angelice care s-au încarnat primii fără a inhala energia lui Lucifer. Se incearca distrugerea lor. Dar nu vor avea succes. Este important pentru voi să ştiţi ca cei care abuzeaza de aceasta putere stiu ce fac. La fel de important este ca voi să ştiţi ca, în prezent, întreaga energie a pământului vibreaza puţin mai jos din cauza acestor teribile abuzuri de putere. Au loc consecinţe teribile atunci când sunt atacate cele mai înalte fiinte angelice care s-au încarnat pe planeta voastră.
Dar voi nu trebuie să vă concentrati atentia spre aceste “puteri”, spre intuneric, spre abuzul de putere, voi trebuie să vă menţineti atentia asupra măreţiei iubirii, sa le răspundeti prietenilor, fratilor şi surorilor din ocean cu iubire şi sa le trimiteti Cristalele Realităţii Divine.
Multi dintre cei puternici isi vor folosi puterea şi vor incerca sa facă tot posibilul pentru a menţine vibraţia pământului scazuta. Dar iubirea este mai puternica. Poate va intrebati de ce nu intervenim? Nu vom interveni deoarece legea şi planul lui Dumnezeu spun ca iubirea va invinge totul. Vom interveni o singura data dacă va fi necesar – nu vom lasa ca planeta sa fie distrusa de mainile oamenilor. Atunci vom interveni.
Delfinii şi fiinţele din oceane, balenele care canta, care au ridicat reţeaua iubirii, sufera enorm de mult. Dar sunt conştienţi de ceea ce se întâmpla. Astfel, arătati compasiune, cu cea mai clara intenţie a iubirii voastre , fata de cele mai înalte fiinte ale luminii de pe planeta voastră. Faceti diferenta intre mila şi compasiune, deoarece atunci când va este mila, voi expansionati suferinta. Compasiunea înseamnă să vă folosiţi iubirea. Folositi posibilităţile care vi se ofera, sa stati alaturi de fratii şi surorile voastre cu Cristalele şi rugăciunile voastre. Chiar dacă sunt înalte fiinte angelice, simt durerea.
Astfel, pentru a concluziona sa trimitem toti Cristalele ELEXIER, PRADNA şi ENA marilor fiinte de lumina din oceane. Intrati în profunda intenţie a Sinelui vostru şi activati-va Raza Inimii. Puneţi cele trei cristale pe varful ei şi, singure, Cristalele isi găsesc calea cu raza Inimii.
Astfel s-a întâmplat.
Este important pentru Kryon sa adauge ca mulţi oameni care au fost implicaţi în acest asa numit “accident” nu au stiut ce se întâmpla. Unii au stiut foarte bine, iar scopul lor este acela de a distruge marile creaturi, deoarece stiu ca este nevoie de energia lor pentru marea Ascensiune.
Deoarece nimic nu are loc la întâmplare, Kryon va transmite ca din acest moment am hotărât: Anturajul va rămâne alaturi de voi 48 de ore din timpul vostru. Astăzi, fiecare va purta o fiinta de lumina timp de 48 de ore. Aceasta fiinta de lumina va va atinge, va va iubi, va vorbi cu voi şi va va transmite energie. După 48 de ore, Anturajul se va intoarce în dimensiunea sa şi va fuziona din nou cu Kryon. Aceastea sunt momentele speciale, momentele speciale pe care vi le putem aduce în aceste timpuri, în care sunteţi atat de consfuzi.
Este important să ştiţi ca cei care sunt la un inalt nivel al conştiinţei, energia omnipotenţei curge foarte puternic în ei. Ei deja simt o anumită putere în ei, pe care nu si-o pot explica deloc. Chiar şi o mare putere se poate deghiza energetic şi astfel, se întâmpla ca, uneori, o mare măreţie şi forta sa se arate ca frica. Dar se va dizolva foarte repede. Energia omnipotenţei este cea mai înaltă formă de energie care va poate fi adusa. Chiar dacă nu considerati ca este posibil, nu ati fost niciodată mai stabili, în aspectele şi în intregul vostru sistem.
Acum sa rostim impreuna cuvintele care înseamnă atat de mult :
Ehyeh Asher Ehyeh, Ehyeh Asher Eheyh, Ehyeh Asher Ehyeh, So’ham.
Poate le puteti intreba pe fiinţele de lumina care va însoţesc pentru 48 de ore, ce nume au. Cât de des ati vrut să ştiţi care îngeri au fuzionat cu Kryon? Poate acesta este momentul şi oportunitatea sa descoperiti singuri aceste răspunsuri.
An’Anasha.

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.