Sheldrak:
  • Îngerii din Univers
  • Dualitatea
  • Îngerul Auriu 
Lumini minunate, strălucitoare şi perfecte – da, asta sunteţi voi şi dacă voalul nu ar fi fost aşezat peste planeta voastră voi aţi realiza cât  sunteţi de minunaţi, de puternici şi măreţi , ca mesageri ai lui Dumnezeu, ca oameni  care trăiesc pe această planetă.
Eu sunt Sheldrak, gardianul luminii. Eu sunt păzitorul Îngerilor Tron şi provin din cea mai înalta frecvenă a luminii. Nimic în Univers nu are loc la întâmplare. Totul este structurat şi urmează un plan. Astfel, Sheldrak nu vă transmite doar mesajele sale prin Sangitar, când el vorbeşte fiinţelor angelice din univers, tot universul este acoperit cu o energie specială. Grupuri de îngeri s-au grăbit să ajungă aici pentru a fi prezenţi în acest moment. Fiecare dintre voi, fiecare va face un contact cu un înger auriu deoarece aceasta este perioada pe care voi o numiţi, în realitatea voastră, Craciunul. Indiferent de sensul pe care îl au aceste cuvinte, în realitatea voastră este determinată această perioadă de dinaintea Crăciunului, şi în special în această perioadă, din cele mai variate motivaţii, oamenii doresc să invite îngerii în casa lor. Ei permit ca îngerii să lucreze în viaţa lor de zi cu zi. Îngerii din univers se adună şi folosesc această perioadă, această fereastră pentru a lucra în realitatea voastră cu omnipotenţa şi iubirea lor. Deja nu sunteţi atât de departe de liniile divine şi simţiţi – toţi – cum totul se schimbă.
Totuşi, aceste schimbări pot părea dureroase pentru unii. Dacă sunteţi trişti sau cuprinsi de dor, tot ceea ce se întâmplă este important pentru întregul plan şi pentru viaţa voastră de după schimbarea dimensională. Voi sunteţi încă înconjuraţi de dualitate. Este încă posibil doar pentru o parte dintre voi să recunoaşteţi adevărul, frumuseţea care este implicată în această schimbare. Mulţi au o idee despre ceea ce ar însemna să traiască pe Pământ ca fiinţe umane divine după schimbarea dimensională, să se întoarcă acasa şi să rămână pe planeta. Simţiţi energia lui Sheldrak şi realizaţi imensa iubire care se află în spatele fiecărui cuvânt, fiecărui mesaj pe care vi-l aduc. Voi sunteţi încă înconjuraţi de dualitate, dar gheaţa începe să se topeasca.
Energia magnetică a soarelui lucrează cum nu a mai lucrat niciodată până acum. Simţiţi cum îngerii aurii se grabesc aici, sunt deja prezenţi aici, se apropie de voi şi doresc să stabilească un contact cu voi. În dualitate nu pare a fi atât de uşor pentru voi. Universul ştie acest lucru. Dar timpurile se vor schimba şi fiecare dintre voi şi fiecare om de pe această planetă are posibilitatea de a face acest lucru care se află în destinul său: vă veţi trezi, vă veţi trezi şi veţi recunoaşte cine sunteţi cu adevărat. Aveţi încredere, aveţi încredere, aveţi încredere în voi, că viaţa voastră va fi paradisul de pe Pământ. Toţi au posibilitatea de a realiza deja de acum ce înseamnă toate acestea şi, astfel, fiecare om are posibilitatea de a absorbi această energie, de a se expansiona şi de a manifesta o viaţă plină de pace şi minunată, aici, pe Pământ. Voi sunteţi oameni, dar sunteţi şi fiinţe umane divine. Purtaţi în voi divinitatea şi este misiunea noastră de a vă aduce tiparele energetice pentru ca voi să realizaţi cine sunteţi cu adevărat. Nu sunteţi separaţi de noi, nu sunteţi separaţi de univers, nu sunteţi separaţi de alte planete, dar, totuşi, voalul este deasupra voastră. Mulţi nu pot vedea frumuseţea, abundenţa, bucuria şi grupurile de îngeri, prin acest voal de ceaţă. Nesiguri, ei paşesc orbeşte prin ceaţă pas cu pas şi, totuşi, fiecare om doreşte ca această nesiguranţă să i-a sfârsit. Indiferent de origine, de religie de calea aleasă, fiecare om doreşte să fie fericit şi unit, să trăiască iubirea şi să simtă iubirea, să se iubească şi să recunoască perfecţiunea, exact aşa cum noi vă vedem. Este ca şi cum voi aţi fi sub un strat de gheaţă. Dar razele soarelui încep să topească gheaţa iar voi veţi realiza că orice aţi fi experimentat în încarnările anterioare, voi sunteţi alesi şi predestinaţi, deoarece voi sunteţi aici şi ascultaţi cuvintele lui Sheldrak.
Sheldrak are autoritatea de a lucra în matricea voastră cu Îngerii Sewaja. Deoarece fereastra de timp a momentului prezent este deschisă larg, Sheldrak doreşte să vă transmită energiile îngerilor şi energia sa, vouă. Voi sunteţi iubiţi nemăsurat. Atât de multe fiinţe luminoase se apleacă în faţa voastră, vă ating, vă cântă cele mai înalte sunete. Fiinţele doresc să vă arate calea spre divinitatea din voi. Indiferent cum vă apare viaţa voastră de zi cu zi, voi aveţi posibilitatea de a schimba totul. Voi aveţi posibilitatea de a alege o cale, de a vă recunoaşte. Frecvenţele sunt pregătite. Vă cer, vă invit cu omnipotenţa autorităţii mele:
Respiraţi lumina în voi şi scufundaţi-vă adânc în sufletul vostru. Noi avem nevoie de permisiunea voastră pentru a putea lucra. Facem toate acestea deoarece vă iubim atât de mult şi folosim fiecare moment pe care ni-l puneţi la dispoziţie pentru a vă expansiona, a vă întări, pentru a vă iubi şi pentru a vă arăta cine sunteţi, fiinţe perfecte. Dualitatea în care vă aflaţi – ascultaţi cuvintele lui Sheldrak – dualitatea se va sparge în multe bucaţi. Adevărul despre existenţa soseşte. Nu vă îndoiţi niciodată de voi.
Foarte mulţi oameni se simt vinovaţi în dualitate atunci când au îndoieli despre îngeri sau despre Dumnezeu, dar cum este când vă îndoiti de voi? Noi asta vedem. Dacă nu aţi fi atât de mareţi în structura voastrăă, nu aţi fi aici. Aici, frecvenţa albastră aurie s-a adunat şi aţi avut mult curaj pentru a intra în atât de multe încarnări. Dacă aţi fi fost slabi nu aţi fi făcut aceste alegeri. Dar voi sunteţi aici în această încarnare. Simţiţi foarte clar: Ajunge! Acum aveţi nevoie de schimbări şi sunteţi pregătiţi ca mesageri luminosi să transferaţi lumina tuturor oamenilor care au nevoie de ea.
Acum, acordaţi permisiunea, dacă sunteţi pregătiţi, ca energiile îngerilor şi ale lui Sheldrak să vă fie aduse. Deoarece voalul de ceaţa s-a ridicat deja foarte mult, energia de pe Pământ a devenit foarte luminoasă iar mesagerii în special, oamenii cu înaltă conştiinţă se confruntă cu simptome fizice. Mulţi dintre voi suferiţi de oboseala şi de dureri de cap sau dureri de spate. Mulţi dintre voi aveţi sentimentul că aţi pierdut controlul. Câteodată şi fricile vă cuprind, dar toate acestea sunt semne care vă arată cât  de înalt şi cât  de mult v-aţi dezvoltat. Chiar dacă sună contradictoriu, este totuşi adevărat. Dar voi veţi fi şi cei care veţi recunoaşte adevărul strălucitor, întâlnirile cu fiinţele, cu Dumnezeu şi cu îngerii.
Dacă sunteţi pregătiţi, noi vă vom transmite aceste energii acum. Deoarece lucrează intens în special în colectivitate, iar sunetele au o însemnătate specială, aceastaă transmisie va fi iniţiată prin sunete. Veţi simţi ce se întâmplă. Deoarece curgerea de energie este puternică atunci când staţi drepţi, vă cerem să vă ridicaţi.
(3 minute de meditaţie ascultând sunetele)
Sheldrak v-a transmis mesajul ca veţi avea posibilitatea de a vorbi cu un înger auriu care se va apropia de voi. V-am transmis foarte multă energie, în funcţie de cât  de mult v-aţi deschis. Acest înger auriu care se apropie de voi acum şi vi se arată, vă oferă oportunitatea de a vorbi cu el. Faceţi acest lucru într-un mod corect pentru voi. Veţi simţi când acest înger se va apropia de voi şi vă voi spune acum, ca şi eu mă voi apropia de voi.Folosiţi această oportunitate şi vorbiţi cu îngerul. Faceţi acest lucru acum.
Foarte mulţi dintre voi simt o mare conexiune cu Sheldrak. Acest sentiment este datorat faptului că şi voi proveniţi din cele mai înalte fecvenţe din univers. Timpul a sosit pentru ca gheaţa să se topeasca. A sosit timpul pentru perceperea adevărului. A sosit timpul pentru a înţelege, pentru a simţi şi a cunoaşte cine sunteţi. Permiteţi-vă să trăiţi o viaţă în iubire umană, în sănătate, în abundenţă, în bucurie şi pace, dar mai presus de toate, în libertate. Oamenii sunt atât de dependenţi de atât de multe lucruri în dualitate. Dar există posibilitatea ca voi să trăiţi o viaţă minunată dacă realizaţi cine sunteţi, cât  de minunaţi sunteţi. Este posibil pentru voi să înfăptuiţi orice dacă aveţi încredere în voi. Este posibil pentru voi să iubiţi dacă vă permiteţi să vă iubiţi pe voi. Voi sunteţi lucrătorii noştri în lumină, farurile noastre de lumină şi Pionierii noştri . În special în această perioadă din dualitatea voastră, în perioada Crăciunului, în care îngerii sunt foarte activi deoarece voi permiteţi, aveţi o mai mare oportunitate ca oricând să intraţi în contact cu noi. Această profundă conexiune care s-a stabilit astăzi, vă va însoţi. Imensa iubire este alături de voi.
AN’ANASHA. 

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.