Kryon:
  • Picăturile de binecuvântare
  • Puterea voastră
  • Activarea unui centru de putere
  • Voi sunteţi cei mai dezvoltaţi de pe Pământ!
Eu sunt Kryon din serviciul magnetic  şi vă întâmpin prin cuvintele OMAR TA SATT. Aceste cuvinte conţin imensa iubire şi au ca efect ridicarea imediată a energiei voastre. Dimensiunile, voalurile sunt atât de subţiri încât pot răspândi cu uşurinţă energia în acest colectiv plin de iubire. Salutări, Lucrători ai Luminii!
Înainte de a vă transmite mesajele sale, Kryon vă anunţă că primul dar de astăzi va fi înmânat de Melek Metatron care va face să curgă asupra voastră, fântâni de lumină. Respiraţia lui Dumnezeu vă va atinge sufletul pentru ca voi să vă deschideţi şi mai mult pentru absorbţia energiilor luminoase, energiilor magnetice. Toate miracolele acestea au loc în voi. Realizarea a ceea ce sunteţi cu adevărat este foarte importanta. Ar trebui să o simţiţi – nu ar trebui să o înţelegeţi. Această realizare ar trebui să o simţiţi în profunzimea voastră, deoarece doar atunci pot avea loc adevăratele miracole. Prin fiecare respiraţie, voi intraţi în Noile Timpuri. Lady Gaia a experimentat o nouă ridicare energetică şi astfel, şi ea va absorbi respiraţia lui Dumnezeu. Astfel, Kryon vă cere: pregătiţi-vă pentru picăturile de binecuvântare care au o aşa de înaltă energie. Prin aceste picături de binecuvântare voi deveniţi conştienţi de căt de înalt şi de mult arde lumina din voi. Lumina voastră, încătuşată câteodată, dacă voi o eliberaţi, dacă se poate dezvolta, voi veţi şti că Realitatea divină soseşte. Tot ceea ce apasă asupra voastră, puteţi alege să puneţi deoparte, să vă eliberaţi. În această Realitate Divină voi sunteţi pregătiţi să vă creeaţi viaţa în felul în care vă doriţi, cu măreţia voastră divină. Statutul originar este restaurat.
Astfel, Kryon vă cere: Pregătiţi-vă. Ridicaţi-vă şi respiraţi profund, în voi, fântânile de lumină. În acelaşi timp, simţiţi cât  este de puternic acest dar. Cum vă umple, cum sunteţi aprovizionaţi cu energie, cum chiar voi sunteţi sursa puterii. Deja de mult timp, îngerii au sosit şi stau lângă voi. Şi ei primesc respiraţia lui Dumnezeu. Este o onoare faptul că aceste picături de binecuvântare vă sunt aduse ca fântâni de lumină atăt de des. Este o distincţie pentru cât  de mult v-aţi dezvoltat şi pentru cât  de deschisă vă este deja inima. Este calea păcii, calea spre Realitatea Divină, calea spre bucurie, în adevărata viaţă în care toate grijile şi problemele apăsătoare vă părăsesc, iar locul lor este ocupat de bucurie. Voi ştiţi, într-o anumită măsură, că totul este bine aşa cum este. Astfel, permiteţi-ne să turnăm peste voi fântânile de binecuvântare. Aceste fântâni de lumină aduc, chiar şi în univers, energii foarte puternice şi luminoase.
(câteva momente de meditaţie ascultand sunetele)
Respiraţia lui Dumnezeu este acum în voi. Vie şi plină de energie curge prin Corpul vostru de Lumina şi prin sufletul vostru. Folosiţi acest moment pentru a vorbi cu Tatăl Ceresc. Foarte aproape de voi, Ochiul lui Dumnezeu se apleacă spre voi şi ascultă ceea ce aveţi să-i spuneţi acum. Spuneţi-i lui toate fricile şi grijile voastre, speranţele şi visele voastre. În timp ce respiraţia lui Dumnezeu circulă prin voi, veţi experimenta într-un anumit mod că este posibil să vorbiţi cu Tatăl Ceresc. Absorbiţi puterea. Câteodată, dualitatea, ia foarte multă putere din voi. Unde vă găsiţi puterea, ce credeţi, unde găsiţi adevărata putere? O găsiţi în voi! Punând deoparte îndoielile şi dezvoltându-vă spiritual. În acelaşi timp vă sunt transmise gânduri energetice puternice, în timp ce vorbiţi cu Tatăl Ceresc. Kryon vă cere să vă aşezaţi mâinile pe picioare cu palmele îndreptate în sus.
Atât de mulţi ani, aţi crezut şi aţi avut încredere în dualitate. Dar, mai nou simţiţi că dualitatea nu mai are o atât de mare putere asupra voastră. Păsiţi în Realitatea Divină tot mai mult şi astfel, voi vă manifestaţi calea voastră în Realitatea Divină. Tot ceea ce vă doriţi va fi împlinit dacă aveţi încredere că aveţi destulă putere şi energie în voi pentru a vă împlini toate speranţele. Folosiţi momentul prezent. Câteodată sunteţi zgârciţi cu speranţele voastre. Aveţi încredere că vă puteţi dori orice. Faceţi acest lucru acum cu energie puternică. Îngerii prezenţi vă vor însoţi şi ei când veţi începe să manifestaţi cum ar trebui să arate viaţa voastră din profunzimea sufletului vostru.Eliberaţi-vă, eliberaţi-vă de presiunea dualităţii care vă menţine captivi. Gândiţi că trebuie să fiţi aşa cum vor ceilalţi oameni. Fiţi aşa cum sunteţi deoarece aşa cum sunteţi, voi sunteţi minunaţi! Simţiţi că dualitatea nu va mai dura mult! Sunteţi pregătiţi pentru ceea ce va urma. Simţiţi cum circulă energiile puternice şi cum vă ating sufletul atât de profund. 
Deoarece Lady Gaia a experimentat din nou un impuls energetic, voi veţi primi astăzi un dar special. Un centru de putere din voi va fi activat. Dacă este posibil pentru voi, imaginaţi-vă un cilindru care se umple cu energia puternică pe care o experimentaţi într-o iniţiere, şi cu cele mai înalte sunete ale Realitaţii Divine. Vizualizaţi acest cilindru şi valurile de energie care curg şi umplu acest cilindru. Dacă sunteţi pregătiţi vom începe acum, însoţiţi de sunetele Realităţii Divine.
(3 minute de meditaţie ascultând sunetele)
Ceea ce se întâmplă acum este Realitatea divină şi Adevărul. Urmaţi energia lui Kryon. Printr-o respiraţie profundă vă aflaţi pe o pajişte. Ţineţi în mâna voastră un cilindru şi vedeţi un pat de apă. Această energie a fost binecuvântată de Isus Christos şi este cea mai puternică energie predominantă în acest moment. Luaţi cilindrul acum şi goliţi-l în acest pat de apă. Puterea unei binecuvântări este atât de profundă, mult mai profundă decât aţi putea vreodată înţelege. Acum, cu o respiraţie este posibil pentru voi să vă scufundaţi în izvorul sursei puterii binecuvântate şi să vă încărcaţi cu energia vieţii şi a Realităţii Divine în acelaşi timp. Este atât de minunat, deoarece acolo nu veţi mai avea nici o grijă şi nici o frică. Acolo, voi sunteţi maeştrii Realităţii Divine. Divina omnipotenţă vi se arată vouă în lumina acestei surse atunci când vă îmbăiaţi în ea şi vă reîncărcaţi, oricând aveţi nevoie. Sunt timpuri ale schimbării, prin fiecare respiraţie. Nu vă lăsaţi ţinuţi captivi de dualitate. Nu vă lăsaţi exploataţi de legi inventate de oameni, legi care vă împiedică să vă urmaţi calea. Nu atârnaţi de un fir de putere al dualităţii, eliberaţi-vă şi ridicaţi-vă în Realitatea Divină. Fiţi ceea ce sunteţi – o lumină într-un corp uman pe Pământ.
Fiţi siguri că pentru voi a fost menită o viaţa minunată. Folosiţi această sursă de putere binecuvântată de Isus Christos pentru a vă îmbăia în ea. Manifestaţi-vă viaţa de aici şi aşteptaţi doar ceea ce e mai bine pentru voi. Nu vă restricţionaţi. Aşteptaţi-vă la ce e mai bine pentru voi deoarece voi sunteţi ambasadorii de pe Pământ, voi sunteţi Pionierii Luminii, sunteţi farurile de lumină şi Lucrătorii în Lumină. Voi sunteţi, voi sunteţi – ascultaţi de aceste cuvinte – voi sunteţi cei mai dezvoltaţi de pe Pământ!
AN’ANASHA.

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.