Shakti:
  • Un sentiment adevărat
  • Energia feminină a lui Shakti
Eu sunt mama energiei feminine. Eu sunt Shakti. Sunt ceea ce sunt şi lucrez cu Melek Metatron. Astăzi voi deschide un câmp pentru ca energiile feminine, razele de lumină din univers să poată fi aduse aici , vouă, prin dimensiuni. Veţi absorbi această energie feminină şi vă veţi scălda în ea.
Eu sunt Shakti şi vă întâmpin prin cuvintele OMAR TA SATT, cuvintele care cuprind iubirea atotcuprinzătoare, cuvintele care sunt caracterizate de energia adevărului şi iubirii. Astăzi, energiile feminine vă sunt aduse vouă. Ele vor merge direct în sufletul vostru, vă vor deschide pentru sentimentele de iubire şi deschidere, pentru sentimentele de libertate şi putere. Energia feminină vă poate arăta ce înseamnă cu adevărat să simţiţi un sentiment adevărat. Sentimentul adevărat nu este învăluit de o masă de energie din structura gândurilor care pătrund în nivelul emoţional din nivelul mental şi care , deseori, va schimba adevăratele voastre sentimente.
Deschideţi-vă inima şi sufletul. Scufundaţi-vă în sufletul vostru. Deseori, sentimentele pe care le simţiţi sunt gânduri energetice care izvorăsc din spiritul vostru mental. Ele vă distorsionează.  Deseori simţiţi că sentimentele sunt înşelătoare. Nu ştiţi dacă trebuie să aveţi încredere în astfel de sentimente. În cercaţi să aflaţi cu ajutorul minţii dacă aceste sentimente sunt adevărate. Deseori decideţi împotriva sentimentelor şi lăsaţi ca mintea să triumfe.Dar, cum recunoaşteţi un sentiment adevărat? Un sentiment adevărat este precum un cantec, ca un sunet, ca o realizare, o inspiraţie. Un sentiment adevărat nu vă atinge mintea. Un sentiment adevărat, când îl simţiţi, vă ridică, vă dezvoltă aripile, vă poartă departe de gândurile voastre, de structura gândurilor voastre. Un sentiment adevărat vă aduce mulţumire, împlinire, bucurie şi încredere. Un sentiment adevărat este toată puterea din sufletul vostru.
Câte gânduri aveţi în timpul unei zile? cât e gânduri se grupează într-o masă care se transformă în sentiment? cât ă sinceritate, cât  adevăr are acest sentiment? Pot sentimentele să vă întristeze? Dar furia, durerea, îndoiala? Simţiţi energia feminină a lui Shakti exact în acest moment. Când canalele voastre se deschid singure, această energie curge în voi în cea mai înaltă formă. Oamenii au realizat deja de mult timp că oamenii sunt mult mai mult decât doar corp şi suflet. Mulţi oameni consideră că sentimentele izvorăsc din suflet. O conştiinţă bună sau rea, sentimente bune sau sentimente rele. Dar sufletul vostru înseamnă mult mai mult. Sufletul vostru este câmpul de putere al mareţiei voastre divine şi nu cuprinde judecăţi despre bun sau rău, conştiinţa bună sau rea, despre anumite valori ale energiei colective pe care le-aţi creeat pentru voi. Sufletul reprezintă mult mai mult, iar sentimentele pure sunt precum atingerea respiraţiei voastre. Atat de fine şi atât de pure încât de abia le percepeţi.
Shakti vă cere: respiraţi într-un ritm care este potrivit pentru voi. Multe culturi poartă propriile lor valori. Nu le judecaţi şi nu le împărţiţi în bune sau rele. În dreptaţi-vă atenţia spre profunzimea centrului vostru, pe adevărul din voi, pe sentimentele pure, deoarece Shakti doreşte ca voi să le simţiţi astăzi. Energiile intelectului care se grupează sub forma de sentimente pot creea simptome în corpul vostru fizic. De aceea, întotdeauna verificaţi-va spiritul mental, gândurile şi purificaţi acest nivel mental cu tot ceea ce aveţi la dispoziţie. Fiecare gând negativ se grupează într-o masă de sentimente negative din care izvorăşte neajutorarea. Adânc  în voi, voi simţiţi ca aceste sentimente nu pot fi adevărate, deoarece iubirea este adevărul. Adevărul este bucurie, siguranţa şi mulţumire. Energia feminină curge prin toate nivelele iar sufletul vostru este cu mult mai mult decât bănuiţi voi. Chiar şi această încăpere are un suflet, Pamântul are un suflet. Conectaţi-vă cu tot ceea ce este, acum.
Neştiind dacă sentimentele voastre sunt adevărate şi pure, veţi intra într-un conflict interior. Cât  de des simţiţi astfel în viaţa voastră de zi cu zi? În timp ce vă conectaţi cu tot ceea ce este, raza divinităţii vă va curaţa nivelul mental şi vă va elibera de energii înguste. Fărăa pune presiune asupra voastră, lăsaţi acum, un sentiment profund şi pur, un sentiment adevărat să i-a fiinţa. Fie pace, iubire sau binecuvântare...orice. Lasaţi să i-a fiinţă precum o lumină care începe să strălucească. Cu ajutorul energiei feminine lăsaţi acest sentiment, această lumină, să se expansioneze în voi mai mult şi tot mai mult. Astfel lăsaţi să-i crească aripi acestui sentiment adevărat, să vă ridice în libertate.
Majoritatea oamenilor de pe Pamânt ştiu că fiecare om are un suflet. Dar cei mai mulţi nu îşi înţeleg sufletul. S-au făcut atâtea cercetări pentru a înţelege sufletul, dar, până acum, nimeni nu a avut succes. Cei mai mulţi oameni consideră că dacă ei se adaptează tiparelor, dacă sunt buni şi politicosi, dacă urrmăresc valorile, ei fac ceva bun pentru sufletul lor. Dar acestea provin din energiile spiritului mental. Sufletul cuprinde întreaga putere a Sinelui vostru. Divinitatea voastră, caracterul Sinelui vostru, când vă dezvoltaţi  mai departe şi vă deschideţi , atunci faceţi ceva bun pentru sufletul vostru. Eliberaţi-vă de constrângeri. Nu lăsaţi pe nimeni să vă dicteze cum ar trebui să trăiţi. Sunt şi oameni care ar dori să vă dicteze cum să  simţiţi şi, dacă nu simţiţi  aşa cum vor ei atunci sunteţi pedepsiţi cu retragerea iubirii, afecţiunii sau va întorc spatele. Dar, credeţi-mă, acestea nu sunt sentimentele adevărate şi pure. Faceţi ceva bun pentru sufletul vostru şi lăsaţi puritatea şi autenticitatea să crească în voi. Prin acestea mă refer la divinitatea din voi.
Oamenii au ochi cu ajutorul cărora pot vedea. Ei consideră că dacă văd ceva deja îl şi pot înţelege. Dar ei nu înţeleg că această este o nouă iluzie, deoarece adevărata vedere este în interior. Adevăratele sentimente provin din suflet. Shakti vă va încărca din nou cu această înaltă energie feminină. Puteţi simţi această putere şi iubire? Astfel vă voi lăsa tiparele energetice, aripile de îngeri,  vouă, ca dar. Dacă doriţi, vă puteţi elibera de toate constrângerile care vă sunt impuse. Astfel, voi aveţi şi urechi care aud. Deseori oamenii doresc să vă influenţeze prin cuvinte. Prin aceste cuvinte vă pot răni, vă pot speria şi închide ca într-o închisoare. Dar fiecare cuvânt este însoţit de un sentiment. Voi luaţi decizia dacă acceptaţi aceste cuvinte sau dacă intraţi în profunzimea voastră şi lăsaţi adevăratele sentimente să se aprindă. Când realizaţi acestea puteţi simţi cât  sunteţi de puternici. Lăsaţi ca miracolele să se întâmple  în voi. Deoarece aveţi un spirit mental, aveţi grijă ca acesta să rămână pur.
Astfel, Shakti vă spune cu iubirea atotcuprinzătoare :
AN’ANASHA.

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.