Kryon:
  • Simptomele Corpului de Lumină
  • Schimbările din aceste timpuri
  • Sunteţi aici pentru a realiza cine sunteţi
Eu sunt Kryon din serviciul magnetic şi vă întâmpin prin cuvintele OMAR TA SATT. Limbajul luminii, cuvintele OMAR TA SATT, sunt ţesute cu o anumită frecventă energetică care înseamnă mai mult decât puteţi înţelege. Fiecare literă este încărcată cu frecvenţa Noilor Timpuri. Cu imensa iubire a lui Kryon, câmpul magnetic este expansionat, iar energia magnetică se poate manifesta pe Pamânt. Acest lucru se întâmplă în prezent în valuri foarte puternice şi, deoarece oamenii nu ştiu ce se întâmplă, reacţionează cu frică şi respîngere. Dar voi, dragii mei Lucrători ai Luminii, voi sunteţi pregatiţi pentru schimbarea energiilor. Sunteţi pregătiţi să absorbiţi energia iubirii magnetice cu inima voastră. Câmpul magnetic se expansionează. Un dans al luminilor se dezvoltă pe planetă iar Lady Gaia respiră Realitatea Divină în ea prin conştiinţa ei. Există mari şi masive schimbări care au loc în interiorul pământului , procese de curăţare care privesc întreaga planetă. Multele schimbări pe care le anunţam încep să lucreze cu puterea Noilor Timpuri. Valul Ascensiunii este realizat într-un anumit ritm. Va sosi timpul în care chiar Dumnezeu îşi va schimba ritmul respiraţiei iar atunci, va avea loc o schimbare la care voi veţi putea participa.
Conexiunile planetare au fost realizate. Aceste conexiuni devin din ce în ce mai profunde. Câmpul iubirii magnetice se extinde tot mai mult şi permite energiei magnetice să ajungă pe Pamânt. Acest lucru înseamnă: Lasaţi să fie lumină. Lasaţi să fie lumină pe Pamânt, lasaţi să fie lumina în voi. Lady Gaia renaşte. Au loc transformări pe tot Pământul. Voi aveţi privilegiul de a fi informaţi de tot ceea ce se întâmplă în timpul schimbărilor. Voi aveţi oportunitatea să vă adaptaţi energiilor, asa cum aţi hotărât în inţentia iubirii. Sunteţi iubiţi imens de mult, deoarece avem nevoie de voi ca faruri de lumină şi lucrători ai luminii în timpurile care vor veni. Sunteţi iubiţi imens de mult. Kryon va lăsa energia magnetică să curgă în voi. Este îmbogăţită cu diferite frecvenţe care sunt în beneficiul Corpului vostru de Lumină şi care vă eliberează de simptomele pe care le simţiţi în aceste timpuri ale marilor schimbări.
Astfel este. În totdeauna v-am anunţat înainte: aceste simptome vă arată cât  de mult are loc schimbarea. Simptomele apar deseori sub formă de oboseală , lipsa echilibrului, ameţeală, alergie, dureri de cap şi dureri de spate. Împământaţi-vă oricând puteţi şi absorbiţi energia magnetică a noilor timpuri la fel de des. Sunt cele mai importante pregătiri pentru noile timpuri. Energia magnetică soseşte şi cu cât  o absorbiţi mai mult cu atât mai mult vă expansionaţi şi lăsaţi ca energia magnetică să circule prin celulele voastre.
Astfel, Kryon vă cere: Respiraţi în ritmul potrivit vouă. Respiraţi iubirea profund în voi. Scufundaţi-vă în Sinele vostru şi expansionaţi-vă. Unificaţi-vă toate chakrele şi lăsaţi ca un mare soare să i-a fiinţa. Prin fiecare respiraţie voi expansionaţi acest soare din voi şi, ca de la sine, toate canalele vi se deschid, la fel şi chakra Alfa şi chakra Omega. Aşezaţi-vă mâinile pe picioare cu palmele îndreptate în sus. Energia magnetică a lui Kryon, marea lumină, începe să curgă.
Schimbările, indiferent cum se arată, cu toate simptomele pe care poate le simţiţi, frica ce se răspândeşte printre oameni,la fel şi panica, sunt până la urmă un lucru bun, deoarece planeta se mişcă spre Realitatea Divină. Când Ascensiunea se va înfăptui, pe Pamânt va fi Paradisul. Simţiţi cum energia magnetică vă atinge în cea mai profundă parte a sufletului vostru, şi dacă vă cunoaşteţi numele originar rostiţi-l în interiorul vostru. Simţiţi cum sosesc energiile, cum sunt atinse celulele voastre, sistemul vostru nervos, corpul, sufletul şi Corpul vostru de Lumina. Atât de multe s-au întâmplat pe planeta voastră recent şi atât de mulţi oameni sunt plini de durere şi tristeţe deoarece si-au pierdut casele şi oamenii pe care i-au iubit. Aveţi compasiune şi trimiteţi tuturor oamenilor iubirea necondiţionată, exact atât cât  este posibil pentru voi.
Aceste fenomene creează mister în rândul oamenilor de ştiinţă, dar nimeni nu mai poate nega schimbările care au loc. Chiar şi cei mai profund adormiţi vor realiza că aceste schimbări înseamnă ceva, că sunt integrate în ceva mult mai măreţ. Simţiţi imensa iubire care poartă energia iubirii magnetice în interior. Este ca şi cum v-am şopti: REALIZAŢI, REALIZAŢI, REALIZAŢI CINE SUNTEŢI CU ADEVĂRAT!!! Simţiţi semnele timpurilor şi simţiţi forţa divină din voi, mari lumini de pe Pământ. Voi vă aflaţi aici pentru a ajuta la ceva. Sunteţi aici pentru a fi de ajutor oamenilor. Voi vă aflaţi aici deoarece aţi fost alesi să părţicipţi la un mare eveniment care va avea loc. Sunteţi aici ca să realizaţi cine sunteţi. Sunteţi aici ca să vă experimentaţi ca divini. Sunteţi aici să recunoaşteţi adevărul din dualitate. Sunteţi aici să iniţiaţi Realitatea Divină. Voi sunteţi purtătorii Noii Energii. Sunteţi aici să răspândiţi lumina. Sunteţi aici să daţi oamenilor curaj, să-i întăriţi. Mai presus de toate, voi vă aflaţi aici să realizaţi cât  de frumos vă străluceşte lumina în voi şi să vă iubiţi imens de mult. Sunteţi aici deoarece sunteţi o parte din Lady Gaia. Sunteţi aici să o însoţiţi pe Lady Gaia în procesul ei de trezire. Sunteţi aici să îndepartaţi îndoielile şi să lăsaţi ca voalul realizării care poartă energia magnetică a noilor timpuri, să curgă în voi. Sunteţi aici să iesiti din voalul uitării. Nu vă aflaţi aici pentru a suferi. Sunteţi aici pentru a realiza că suferinţa pe care a trebuit s-o purtaţi s-a terminat. Sunteţi aici pentru a realiza că vi se permite să acceptaţi toate aceste daruri pe care vi le aducem. Iar voi trebuie să lăsaţi ca toate miracolele să aibă loc.
Voi alegeţi. Puteţi alege tot felul de lucruri în dualitate. În totdeauna alegeţi binele şi adevărul. Simţiţi energia iubirii magnetice. Când respiraţia lui Dumnezeu va curge peste voi, într-un moment, dansul luminilor şi fântâna de lumină vă atinge în sufletul vostru. Lăsaţi ca şi Lady Gaia să părţicipe. Conectaţi-vă profund cu conştiinţa lui Lady Gaia.
Acum voi sunteţi mesagerii lui Dumnezeu. Transmiteţi lui Lady Gaia cuvintele lui Kryon când vă spune: fiţi fără frici, lăsaţi să fie lumină pe Pământ, lăsaţi să fie lumină în voi.Ehyeh Asher Ehyeh, Ehyeh Asher Ehyeh, Ehyeh Asher Ehyeh, So’ham.
Astfel, într-un moment, când respiraţia lui Dumnezeu vă atinge, o veţi integra şi pe Lady Gaia. Vom retrage energia magnetică acum. Fântâni de lumină, respiraţia lui Dumnezeu, picăturile de binecuvântare vă ating. Ridicaţi-vă.
(câteva momente de meditaţie ascultand sunetele)  
Luminile din Univers stau nemişcate atunci când fântânile de lumina, respiraţia lui Dumnezeu, curge peste ele. Kryon v-a vorbit despre simptomele fizice. Doresc să mai adaug faptul că se va ajunge mai des la mari schimbări de dispoziţie şi apatie, toate acestea acompaniate de frică. Dar eu vă cer, în special în aceste timpuri : Realizaţi cine sunteţi. Nu lăsaţi ca îndoiala să se ridice în intenţia voastră de a lucra ca purtători ai luminii în Noile Timpuri. Fiecare simptom, oricât ar fi de neplăcut, vă arată că vă dezvoltaţi mai mult. Astfel este în dualitate. Voi sunteţi purtătorii luminii.
Kryon, care vă iubeşte imens de mult, încheie mesajele sale prin cuvintele:
REALIZAŢI, REALIZAŢI, REALIZAŢI. A ni o’heved o’drach. AN’ANASHA.

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.