Conferința Internațională Kryon

 De la dreapta la stanga : Angelo Barilari, Nele, Patrizia A.Pfister, Sabine Sangitar Wenig, David Brown, Lee Caroll, Sylvia Autenrieth, Heiko Wenig

 

Kryon:
·         Diferitele frecvenţe
·         Un pas pentru Trezire
·         Energia mântuirii
Eu sunt Kryon şi v[ întâmpin în imensa iubire care cuprinde totul. Va întâmpin pe fiecare dintre voi şi va întâmpin în colectivul iubirii atotcuprinzătoare.
Mai mult decât orice cuvânt este energia cea care vă atinge inima atunci când ascultaţi mesajele lui Kryon. Îngerii au sosit deja de mult timp, sunt aici printre voi. Ei vă ating şi vă iubesc. Dacă permiteţi ca inima să vi se deschidă veţi simţi cum vă şoptesc, vouă, imensa lor iubire. Lăsaţi ca această energie să vă atingă şi simţiţi ce înseamnă.
S-au spus atât de multe despre spiritualitate. Ce înseamnă spiritualitatea? Noi, dincolo de voal, vedem oamenii care poartă iubirea în ei, că cea mai înaltă formă a Lucrătorilor Luminii. Indiferent de calea pe care o aleg, iubirea din inima lor este cel mai important lucru şi cea mai înaltă expansionare a spiritualităţii. Când vă naşteţi, când vă încarnaţi – şi ati făcut acest lucru de nenumărate ori – sunteţi încorporaţi în anumite culori şi sunete care vă însoţesc. Aceste culori şi aceste sunete cuprind tot ce aveţi nevoie pentru a trezi potenţialul vostru divin. Ele conţin şi misiunea voastră.
În special în aceste momente, în vremurile de aur, sufletul vă trimite impulsuri în conştiinţa voastră de suprafaţă. Oamenii devin conştienţi că poartă o misiune de împlinit. Deseori se alatură unui grup, un grup care corespunde culorii lor, frecvenţei lor. Acest grup merge pe o cale. Cât este de minunat acest lucru! Este important să realizaţi că nimic şi nimeni nu este în competiţie deoarece fiecare vibraţie a culorii, fiecare grup, poartă propria sa misiune. Frecvenţa violet sunt oamenii care meditează, ating iluminarea spirituală şi armonia energiilor. Oamenii din frecvenţa galbenă umplu săli de concerte cu muzică şi sunete care aduc vindecare oamenilor.
Kryon şi cei 36 de Înalţi Consilieri ai Luminii ii cheamă pe cei din frecvenţa albastră aurie care, de la începutul timpurilor, s-au pregătit în fiecare încarnare sa fie de ajutor lui Lady Gaia şi oamenilor în vremurile de aur. Nici un adevăr nu exclude alt adevăr. Când totul se conectează, se eliberează o minunată energie. Simţiţi cum îşi găsesc calea aceste energii. Simţiţi cum aceste energii vă ating în profundul sufletului vostru şi, prin fiecare respiraţie pe care o faceţi , voi inhalaţi energia iubirii, indiferent de calea pe care mergeţi. Chiar şi oamenii care nu au participat la nici un seminar, oamenii care şi-au răspândit munca lor în lumină doar trăind iubirea pe Pământ sunt exact la fel de binecuvântati şi importanţi ca şi oamenii care se alatură în grupuri şi merg împreuna pe o cale.
Kryon este deseori întrebat de câţi Paşi este nevoie pentru ca cineva să realizeze cine este cu adevărat. Kryon vă va da întotdeauna acelaşi răspuns: Un pas. Un pas care cuprinde totul. Aveţi nevoie de un singur pas. O singură respiraţie în sufletul vostru pentru a realiza cine sunteţi, deoarece toate abilităţile au aşteptat în voi de foarte mult timp. Noi vă oferim instrucţiuni cum să faceţi acest pas, cum să ajungeţi la acest pas.
Energii minunate se răspândesc în vremurile de aur. Kryon şi Înalţii Consilieri ai Luminii îşi doresc foarte mult ca voi să nu vă aplecaţi în faţa noastră, ci în faţa tuturor oamenilor care realizează munca în lumină, în felul lor, pe Pământ. Astfel, ne întoarcem într-o epocă care a inaugurat vremurile de aur. Când Isus a venit pe Pământ, el a avut diverse sarcini de realizat. Una dintre aceste sarcini a fost de a ancora energia mântuirii în librariile de cristal care există şi astăzi în pământ. Fiecare om poartă în el energia mântuirii. Întreaga energie a planetei a fost ridicată prin Isus. El a adus unificarea inimilor. Acum voi sunteţi aici, sunteţi prezenţi astăzi aici, şi încă simţiţi această energie a mântuirii în voi. Când inimile se unifică, energia mântuirii este eliberată iar ascensiunea planetară va avea loc imediat. Astfel, Kryon vă cere:
Aşezaţi-vă mainile pe picioare cu palmele în sus. Respiraţi profund iubirea. O respiraţie a iubirii perfecte care conecteaza tot ceea ce este, care merge mult mai departe de iubirea personală. Simţiţi cum această iubire vă inspiră, vă oferă pace, siguranţă şi putere. Voalul uitării, sentimentul de a fi separat pe care oamenii il simt atât de des, este încă destul de dens.
Noi vă dorim atât de mult să fiţi în expresia spiritualităţii. Acest lucru înseamnă ca voi sa vă trăiţi viaţa pe Pământ în sanatate perfectă, în pace, în abundenţă, în bucurie. Toate acestea sunt posibile şi toate acestea sunt în voi. Dacă voi permiteţi, miracolele pot avea loc în voi. Dacă sunteţi pregătiţi să acceptati că fiecare om poartă flacara divină în interiorul său, sa acceptaţi că fiecare om este la fel de important ca voi, dacă priviţi un om în ochi şi realizaţi că şi el poartă acelaşi dor în interiorul său ca şi voi, atunci, energiile inimilor se unifică iar canalele voastre se deschid singure. Această unificare va fi legată de Merkaba şi de marea stea tetraedru. Voi sunteţi aceşti îngeri pe Pământ. Voi sunteţi fraţii noştri. Voi sunteţi fiinte umane divine, sunteţi atat de minunati. Permiteţi ca aceste miracole să se întâmple în voi.
Sursa Divină respiră într-un anumit ritm. Voi respiraţi în ritmul vostru, asa cum este corect pentru voi. Sursa divină varsă înalte energii în intreg universul. La asemenea întâlniri, unde există atât de multă iubire şi unde voalurile sunt atât de subţiri, o fântână de lumină este varsată peste voi din Sursa Divină. Noi numim aceasta ca picături de binecuvântare. Reprezintă un dar special. Când absorbiţi picăturile de binecuvântare în voi, viaţa vi se va schimba, spre bucurie, spre iubirea umană, spre abundenţă şi spre sanatate.
Un nou Pământ se va naşte, iar voi veţi fi creeatorii. Fiecare dintre voi este important, indiferent de metoda, indiferent de calea pe care mergeţi. Aceste picături de binecuvântare vă dau curajul de a merge dincolo de limitele voastre şi de a recunoaşte cât sunteţi de frumoşi. Veţi asculta şi alte mesaje ale lui Kryon dar acum este timpul să primiţi picăturile de binecuvântare din Sursa Divină. Acest lucru are loc fără cuvinte, în sunetele Realităţii Divine. Kryon vă cere să vă ridicaţi în picioare şi să vă aşezaţi mâinile pe inimă.
(3 minute de meditaţie ascultând sunetele)
Sunt rostite atât de multe cuvinte despre pacea din lume. Cum este posibil să producem pace? Este atât de uşor precum este de dificil. Începeţi cu pacea din voi. Când aţi facut pace cu voi, când recunoaşteti că ceva uneşte toţi oamenii, şi ii face egali, chiar dacă au personalităţi diferite şi aleg drumuri diferite. Când sunteţi în pace cu toate acestea, acest lucru va fi începutul pentru pacea lumii.
Aveţi un potenţial atât de înalt! Dumnezeul din voi doreşte să se expansioneze şi să se exprime. V-aţi experimentat ca oameni în diverse încarnări , dar acum a sosit momentul să vă experimentaţi ca divini. Folosiţi-vă potenţialul şi deveniţi ceea ce sunteţi şi trăiţi o viaţa pe Pământ aşa cum a fost plănuit pentru voi de la începutul timpurilor: în bucurie, iubire, abundenţă şi pace. Kryon doreşte să-şi exprime imensa sa iubire, din nou, prin cuvintele :
A ni o’heved o’drach – sunteţi iubiţi nemăsurat.
Astfel să fie.
AN’ANASHA.
 
Epilog de Sabine Sangitar
 
Am avut multe gânduri şi sentimente pentru Conferinţa Kryon. Este important pentru mine sa vi le împărtăşesc. Consider că fiecare participant a primit şi a experimentat Conferinţa Kryon în propriul lui fel, dar un lucru, cu siguranţă, a fost simţit de toţi: Imensa iubire care s-a format în aceste zile.
Medium-urile au fost la fel de diferite ca oamenii. Cu toţii au simţit ceva intens. Simt un respect şi o stimă profundă pentru toţi cei care sunt medium. Dar cele mai intense au fost transmisiile lui Lee Caroll.
Am realizat ce presupune să fi integrat într-o echipă puternică. Conferinţa Kryon a fost foarte bine organizată. Am fost primiţi cu multă caldură. A fost păcat, aşa am simţit, că channelig-urile nemţeşti nu au fost traduse în limba engleză. Dar Kryon întotdeauna spune: “ Mai mult ca orice cuvânt, este energia care atinge sufletele”.
Când am stat pe scena şi am intrat în contact cu Kryon s-a format o atât de puternică energie a iubirii în mine, încât am uitat complet de tot ceea ce era în jurul meu. Am fost una cu tot ceea ce este. Mai mult, când Lee Caroll mi-a spus în culise că channeling-ul meu i-a atins sufletul, am fost copleşită de bucurie.
Cea mai importantă parte pentru mine a fost familia albastră aurie, toţi cei care au venit şi m-au sprijinit. Chiar şi cei de departe care au fost prezenţi cu inimile lor. Feţele atât de cunoscute şi blânde pe care le-am văzut în timpul pauzelor, cuvintele voastre iubitoare şi gesturile  - acesta a fost cel mai important lucru pentru mine în această conferinţă.Din adâncul inimii mele vă spun tuturor
AN’ANASHA.
A voastră,
Sabine Sangitar

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.