Melek Metatron:
  • Transmisia energiei Mântuirii
Maha Cohan:
  • Energia de disociere
Eu sunt Melek Metatron. Din sferele El’Shaddai vă întâmpin prin cuvintele OMAR TA SATT. Vă întâmpin în colectivul iubirii.
Voi v-aţi adunat pentru a simţi înaltele energii şi pentru a auzi mesajele care vă sunt transmise. Ele au un efect mai mare decât orice cuvânt, atunci când inima voastră se deschide, şi  tot ceea ce este, iubirea necondiţionată şi adevărul sosesc. Valurile lui Metatron ajung pe Pământ de la începutul timpurilor. Lasaţi să fie lumină pe Pământ şi în inima voastră. Pe cât  de puternic străluceşte, pe atât de înalt se aud sunetele. În altele energii sosesc, unite cu puterea a tot ceea ce este, ceea ce ne uneşte, ceea ce simţiţi, ceea ce sunteţi, mari lumini în corpuri umane. Puterile concentrate ale Fiului şi Sfântului Spirit, puterile concentrate ale lui Christos. Vă vom trimite energia mântuirii ca un dar, încorporat în valurile lui Metatron. Se va auzi precum un cântec, va îngenunchia în faţa voastră, oameni creeatori. Ascultaţi cuvintele lui Metatron şi primiţi energia mântuirii lui Christos. Energia mântuirii care rezolvă totul, fiecare inconsistenţă a dualităţii, deschide larg toate limitările şi vă deschide spre toate lucrurile noi, care sunt iminente. Din nou, Fiul v-a atins, si-a aşezat mâinile pe voi şi v-a recunoscut. Energia mântuirii curge înăuntru, şi se aude precum un cântec. În altele sunete sosesc în sufletul vostru. Puteri unite, culorile iubirii, valurile lui Metatron, de la începutul timpurilor.Astfel, lasaţi să fie lumină pe tot Pământul. Astfel să fie şi astfel este.
Puterile unite ale energiei mântuirii, născute din valurile lui Metatron, vă sunt aduse vouă de îngerii creaţiei. Respiraţi în ritmul corect pentru voi. Deschideţi-vă Întregului. Deschideţi-vă acestor daruri, prin care energia mântuirii curge în voi, iar calea pe care păsiţi este netezită. În ţelepciunea Fiului soseşte. Voi veţi primi energiile de la cel mai înalt nivel, din librăriile vii de cristal ale universului. Ele vă vor fi aduse direct prin steaua tetraedru vie. Unificaţi-vă toate chakrele şi expansionaţi-le. Deveniţi precum un soare, strălucitor, luminos şi puternic. Simţiţi pacea din sufletul vostru când vă uniţi cu iubirea Întregului, care vă binecuvânteaza şi vă iubeşte imens de mult, şi care vă şopteşte cine sunteţi: Mari lumini în corpuri umane. Voi sunteţi structura de lumină ideală.
În timp ce voi continuaţi să vă expansionaţi în toate direcţiile, Metatron vă va împământa la toate nivelele Sinelui vostru. Energia Mântuirii vă permite să deveniţi liberi şi dizolvă toate contradicţiile. Toate îndoielile sunt spulberate , iar ceea ce rămâne este purul adevăr, marele cântec al iubirii şi luminii, ceea ce vă conectează unii cu alţii. Lasaţi ca miracolele să se întâmple în voi. Nu vă stabiliţi niciodată limite. Nu lasaţi nici ca alţi oameni să vă stabilească limite. Recunoaşteţi-vă potenţialul şi lumina. Primiţi energia mântuirii, acordând permisiunea, ca îngerii creaţiei să vă aducă această energie.
Singure, canalele voastre se deschid. Vi s-a mai permis odată să simţiţi această energie. Isus a fost atât de aproape de voi când a stat în faţa voastră, v-a binecuvântat şi v-a iubit imens de mult. Acum a sosit timpul, ca voi să vă amintiţi, amintirile, care eliberează totul, dualitatea şi toate aparentele sale limite. Voi sunteţi copii umani iubiţi. Christos vine foarte aproape de voi, cu valurile lui Metatron şi vă şopteşte respectul său şi imensa iubire, direct în inima voastră. Această conexiune va dura pentru totdeauna. Vă va sprijini în toate vremurile, prin toate energiile. Îngerii creaţiei încep să lase energia mântuirii să curgă spre voi ,cu valurile lui Metatron. Christosul manifestat, Isus, vă va atinge din nou, acum, aşa cum a facut odată, el vă va şopti cât  de mult vă iubeşte şi vă va aminti că în acest moment energia mântuirii este eliberată, pentru a face mai uşoară calea spre Împărăţia lui Dumnezeu. Deoarece cuvintele nu sunt suficiente, pentru a descrie ce se va întâmpla acum , energia va fi transmisă în tăcere.
Astfel, nici o întrebare nu va rămâne fără răspuns, nici o contradicţie, nici o îndoială. Atât de multe căi vă îndrumă spre scopul vostru. Iubirea vă acompaniază şi cele mai înalte structuri cristaline se conectează cu sufletul vostru, dacă voi permiteţi.
Valurile lui Metatron circulă în jurul vostru şi îşi găsesc calea. Voi sunteţi structura de lumină ideală şi sunteţi iubiţi imens de mult de toate sferele marii Lumini. Când sunteţi în suferinţă, energia mântuirii vă va elibera. Când trebuie să luaţi decizii, energia mântuirii vă va ajuta. Energia mântuirii vă expansionează, vă aduce pace şi, în acelaşi timp, deschide drumul spre potenţialul vostru şi vă oferă aprecierea iubirii pentru voi. Puteţi simţi iubirea lui Isus, şi astfel istoria luminii din librăriile de cristal v-a fost adusă : Amintirea.
Valurile lui Metatron vă sprijină, aşa cum o face şi iubirea Fiului. În ainte ca voi să primiţi mai multe mesaje , valurile lui Metatron vor curge în structura voastră ideală de lumină, prin picăturile de binecuvântare. Astfel, Metatron va spune: primiţi respiraţia lui Dumnezeu.
(se aude un cântec profund)
În timp ce energia mântuirii se conectează, înalta iubire a Sinelui vostru este conectată şi încorporată, astfel ca toate amintirile din voi să se trezească. Melek Metatron îl cheamă pe marele mesager al luminii Maha Cohan. Melek Metatron priveşte acest proces iar valurile sale vă vor însoţi.
 
Eu sunt Maha Cohan. Sunt purtătorul şi gardianul luminii şi a energiilor. Vă întâmpin, OMAR TA SATT. Mai mult decât puteţi ghici, un dar v-a fost adus astăzi, iar însemnătatea sa nu poate fi exprimată prin cuvinte umane. Sensibilitatea energiilor lui Christos, v-au purtat déjà, spre un nivel de energie mai înalt, iar Maha Cohan, mesagerul luminii, vă va aduce energia disocierii pe care voi o veţi purta în faţa voastră, precum un scut protectiv. Cu energia mântuirii voi veţi păsi pe Pământ şi mai sensibili. Aceasta înaltă energie a iubirii, care curge în afară, va atrage oamenii. Ei vor dori să fie alături de voi, iar voi le veţi transfera energia mântuirii, lor. Prin fiecare respiraţie pe care o veţi face, energia mântuirii va curge din voi. Dar este important pentru voi, să vă disociaţi, separaţi de toţi cei care doresc să vină cât  mai aproape de voi. Astfel, pentru prima dată, Maha Cohan vă va aduce această energie a disocierii vouă. Aşezaţi-vă mâinile pe picioare.
Pentru a primi acest dar, voi trebuie să fiţi orientaţi spre spiritualitate. Ce înseamnă să fiţi spirituali?  Presupune ca voi să fiţi în intenţia iubirii şi să simţiţi energiile şi adevărul, care se află în spatele fiecărui cuvânt. Absorbiţi pozitiv energiile în voi, deoarece vă întăresc structura. Exact atât cât  este potrivit pentru voi, Maha Cohan îşi va trimite energia acum. Va începe prin punctele centrale ale palmelor voastre.
Puteţi simţi energia puternică pe care Maha Cohan o toarnă în voi. Cât  de des se întâmplă  în viaţa voastră de zi cu zi, să vă simţiţi extenuaţi şi rupţi? cât  de des permiteţi, cuvintelor altor oameni să vă rănească? Maha Cohan vă cheamă: nu permiteţi, acestor cuvinte ale oamenilor să vă rănească. Nu permiteţi, ca oamenii să vă stabilească limite.
Nu ascultaţi de oamenii care doresc să vă spună că doar adevărul lor este adevărat. Chiar şi în dualitate adevărul începe cu iubirea. Şi voi, folosiţi cuvinte care îi ridică pe oameni şi conectează totul. Acordaţi oamenilor zâmbetul vostru. Spuneţi cuvinte bune oamenilor, cuvintele adevărului şi diversităţii. Priviţi oamenii în ochi şi priviţi profund în sufletul lor. Când vor să vă spună că există doar o cale spre Dumnezeu , frica vorbeşte din ei. Deseori, oamenii , în special oamenii spirituali, se întrec unii cu alţii, creează o competiţie. Este frica, cea care vorbeşte din ei, atunci când vă spun că există o singură cale, în special calea lor. Noi, cei din Realitatea Divină, vă aducem mesajele iubirii şi vă spunem: noi ne întoarcem spre toţi oamenii care îşi deschid canalele în iubire. Nu refuzăm nimănui, nimic. Fiecare fiinţă spirituală este disponibilă oricărui om, indiferent de numele său. Simţiţi puterea energiei şi forţa care stă în spatele acestei afirmaţii? Acum voi sunteţi purtătorii energiei mântuirii a lui Christos, şi în acelaşi timp sunteţi conectaţi cu tot ceea ce este. Fiecare om, indiferent cine este, ce istoric are sau de care religie aparţine, este îndreptăţit să primească această energie. Adevărul îşi găseşte întotdeauna calea.
Maha Cohan, Îngerii Creaţiei din univers, marele Domn al Câmpului Gândurilor Divine, Melek Metatron, vă spun AN’ANASHA.
Maha Cohan este plin de fericire pentru că voi , frecvenţa albastră aurie, neteziţi calea, atât de plini de încredere. Astfel, lasaţi să fie lumină pe Pământ.
AN’ANASHA.

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.