Kryon:
  • Eliberarea de vechi Structuri
  • Ridicarea unei coloane de lumină
Melek Metatron:
  • Sunteţi liberi
Eu, Kryon, vă întâmpin. În tâmpin frecvenţa albastră aurie. Vă întâmpin pe voi, Lucrători ai Luminii, atotcuprinzători, ca ceea ce sunteţi: mari lumini într-un corp uman. Pe fiecare dintre voi, şi pe toţi la un loc, vă întâmpin prin cuvintele OMAR TA SATT.
Ascultaţi mesajele lui Kryon. Ascultaţi mesajele lui Kryon percepeţi-le în iubirea atotcuprinzătoare care se află în voi. Fiţi cu inima deschisă şi respiraţi iubirea lui Kryon profund, în voi. Mai mult decât orice cuvânt, energiile lui Kryon vă ating sufletul şi, dacă voi permiteţi, cauzează miracole, care pot avea loc doar în acest moment prezent în care colectivul iubirii se întruneşte. Departe de grijile şi pacea agitată a vieţii voastre de zi cu zi, în tăcere, voi găsiţi forţa şi deschiderea pentru înaltele energii, care deja se răspândesc în celulele corpului vostru, prin toate straturile. Mai mult decât vă puteţi imagina, miracolele se vor înfăptui. În momentul prezentei energii, există multă confuzie deoarece energia magnetică a sosit extinsă. Multe locuri de pe Pământ şi mulţi oameni au fost atinsi şi acoperiţi de energia magnetică a noilor timpuri. Dar energia electrică a dualităţii se opune. Este ca o bătălie, şi această confuzie este resimţită în mulţi oameni în prezent. Chiar dacă vă simţiţi câteodată slăbiţi fizic, aveţi încredere în cuvintele lui Kryon: când ceilalţi oameni vor căuta răspunsurile, voi deja veţi fi trăit deja de mult timp,aceste răspunsuri, cu toate aspectele abilităţilor voastre şi înalta energie a conştiinţei fundamentale.
Este ca şi cum, prin aici şi acum s-a deschis o fereastră, în acest colectiv, în acest moment, pentru a da drumul tuturor structurilor care nu vă mai servesc. Dezvoltarea conştiinţei voastre, este cea mai înaltă putere a sufletului vostru, profund ancorată în inima voastră divină. Puteţi observa schimbările climatice şi multe alte lucruri, în timp ce mesajele lui Kryon vă ating profund sufletul Sinelui vostru. Voi ştiţi că sunteţi unul dintre noi, voi simţiţi această energie.
Respiraţi într-un ritm potrivit vouă. Lasaţi ca energia lui Kryon să circule în voi şi expansionaţi-vă prin toate corpurile voastre. Unificaţi-vă toate chakrele în iubirea necondiţionată. Simţiţi forţa şi pacea. Ascultaţi şi simţiţi înaltele sunete ale energiei când Kryon vă spune : EL’GOTSHA, EL’GOTSHA ( daţi drumul, eliberaţi-vă). Deseori v-am adus mesajele despre importanţa eliberării voastre, de structurile care nu vă mai servesc. Dar astăzi, în acest colectiv, Kryon va folosi cristalul EL’GOTSHA. Nu doar veţi da drumul tuturor structurilor care nu vă mai servesc, dar veţi şi permite cristalului EL’GOTSHA, întregii sale energii, să circule prin tot ceea ce aţi permis să vă apese în viaţă sau aţi acceptat ca moştenire de la strămosii voştri. În toate acestea, vă simţiţi câteodată ca încătuşaţi.
Vizualizaţi cristalul sau simţiţi-l şi inhalaţi profund EL’GOTSHA în voi, de trei ori. Credeţi-mă, noi ştim ce vă apasă. Atât de mult din ceea ce voi purtaţi, nu face parte din voi. Voi doar aţi acceptat totul, din iubire. Câteodată v-aţi împovărat cu ceva, din cauza altor oameni şi aţi încorporat totul în structurile voastre. Acum este momentul să vă eliberaţi de ele. Intraţi în intenţie. Lasaţi ca toate canalele să vi se deschidă singure. Împământaţi-vă. În timp ce voi faceţi toate acestea, Kryon va încorpora noua energie, într-un tipar în structura voastră, plin de iubire şi putere – exact aşa cum voi meritaţi, deoarece sunteţi atât de valorosi. Voi sunteţi mari lumini în corpuri umane şi chiar dacă nu mă puteţi vedea acum, a existat un timp în care totul era unificat. Voi sunteţi ca şi noi. Dacă este posibil pentru voi, trimiteţi strămosilor voştri, energia iubirii din centrul inimii voastre. Multumiţi strămosilor voştri pentru tot ceea ce v-au dat şi adus.
Dacă decideţi să urmaţi cuvintele lui Kryon acum, spuneţi în interiorul vostru cuvintele:
Ehyeh Asher Ehyeh, Ehyeh Asher Ehyeh, Ehyeh Asher Ehyeh, So’ham.
Vechii Zei, Îngerii Tron şi Puterile, s-au adunat pentru a vă trimite energia Cristalului El’Gotsha. Cu puterea lui El’Gotsha întoarceţi-vă spre conştiinţa voastră şi cereţi tuturor structurilor care nu vă mai servesc, să se dizolve. În trecut, atât în această viată cât  şi în încarnările anterioare, voi aţi suportat destule. Acum este momentul să fiţi liberi, să vă detaşaţi de ceea ce nu este parte din voi. Permiteţi structurilor să se dizolve.
Rostiţi cuvintele:
Ehyeh Asher Ehyeh, Ehyeh Asher Ehyeh, Ehyeh Asher Ehyeh, So’ham.
Toate lucrurile cu care v-aţi împovărat şi care nu fac parte din voi, vor fi luate din voi. Cereţi şi acestor structuri să se detaşeze.
Atât de des vă simţiţi responsabili pentru atât de multe lucruri, dar acum a sosit timpul să acceptaţi responsabilitatea pentru voi. Deveniţi liberi şi simţiţi libertatea. Structurile care nu vă ajută, vă apasă. Astfel, înaltele fiinţe ale luminii vor lăsa energia lui EL’GOTSHA să circule prin sistemul vostru încă odată. Simţiţi şi percepeţi Cristalul PRADNA. Vizualizaţi PRADNA, puterea Realităţii Divine, puterea Noilor Timpuri, puterea noilor energii şi respiraţi PRADNA în sistemul vostru.
Toate structurile care s-au dizolvat, vor fi înlocuite cu PRADNA, acum. În altele fiinţe ale luminii vă vor mai trimite şi ELEXIER şi PRADNA. Le vor încorpora în tiparul celulelor voastre. A sosit timpul să vă eliberaţi de structurile care vă apasă. Voi existaţi pentru a fi fericiţi, împliniţi şi liberi.
Ca un dar special, noi vom instala o coloană de lumină în Corpul vostru de Lumina, o coloană care va dura 7 zile din timpul vostru. În această coloană de lumină, picăturile de binecuvântare ale lui Melek Metatron vor curge şi se vor expansiona în corpul vostru de lumină zilnic, oră de oră, din ce în ce mai mult în fiecare minut. Staţi drepţi cu spatele drept, asezaţi-vă mâinile pe picioare cu palmele în sus, şi permiteţi-le înaltelor lumini să instaleze coloana de lumină. Astfel veţi putea absorbi sutele de picături de binecuvântare în voi. Acordaţi permisiunea, şi se va întâmpla astfel.
Ascultaţi din nou cuvintele lui Kryon : Chiar dacă vă veţi simţi uneori obosiţi şi aveţi simptome ale Corpului de Lumină, voi vă îndreptaţi cu Paşi mari spre noua energie, iar când ceilalţi vor căuta răspunsuri, voi deja aţi trăit aceste răspunsuri. Sunteţi iubiţi imens de mult şi veţi primi picăturile de binecuvântare ale lui Metatron acum. Kryon vă cere să vă ridicaţi şi îşi ia rămas bun în acelaşi timp.
(un cântec profund se aude)
Astfel, Tatăl Ceresc, Melek Metatron, vă vorbeşte. Sunteţi iubiţi imens de mult şi, astăzi, a avut loc un mare miracol. Mulţi dintre voi aţi fost pregătiţi să daţi drumul structurilor care nu vă mai servesc, cu ajutorul înaltelor lumini. Când structurile sunt dizolvate, chiar dacă sunt structuri care nu vă mai servesc,se creează câteodată un sentiment de gol interior. De aceea, mulţi oameni nu doresc să se elibereze. Noi v-am încărcat deja cu PRADNA. În următoarea perioadă vă veţi simţi în mod special bine şi puternici. În următoarele 7 zile ale timpului vostru, voi puteţi elibera fântâna de lumină, respiraţia sfânta a lui Dumnezeu în voi, oricând doriţi. Când doriţi să faceţi acest lucru, rostiţi cuvintele:
Kodoish, Kodoish, Kodoish, Adonai’Tsebayoth.
Cu un efect imediat, picăturile de binecuvântare vor curge din coloana voastră de lumină direct în Corpul vostru de Lumină. Mesajele lui Kryon au fost încărcate cu un tipar energetic special, astfel înalta vibraţie şi înaltele lumini vă umple conştiinţa. Amintiţi-vă, este precum un cântec care a fost cântat. Voi existaţi pentru a fi liberi. Liberi, în libertate vă veţi găsi puterea, iubirea atotcuprinzătoare şi pacea. Bucuraţi-vă că toate acele structuri, de care aţi hotărât să vă eliberaţi, nu vă vor mai deranja de acum înainte. Structurile care nu vă mai servesc trebuie dizolvate. Acesta este un proces important al Noilor Timpuri.
Melek Metatron doreşte să-i mulţumească lui Kryon, vechilor Zei, Îngerilor Tron şi Puterilor, tuturor celor prezenţi şi implicaţi, şi vouă pentru iubirea şi disponibilitatea de a vă expansiona şi dezvolta tot mai mult. Ascultaţi sunetele, sunetele Realitătii Divine, acum când Melek Metatron vă spune :
A ni o’heved o’drach.
AN’ANASHA.

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.