Melek Metatron:
  • Călătoria în Shamballa cu câteva Aspecte
  • Călătoria spre Templul Sufletului vostru
  • Binecuvântarea speranţelor şi dorinţelor voastre pentru anul curent
 Din Sursa Divină a iubirii luminoase, Melek Metatron vă vorbeşte. Fiecare cuvânt, care vă este transmis tuturor, este mult mai mult decât un singur cuvânt, deoarece fiecare literă poartă tiparul unei anumite frecvenţe. Melek Metatron vă întâmpină prin cuvintele OMAR TA SATT.
Vă privesc Corpul de Lumină, mantaua sufletului vostru, iar lumina şi iubirea se expansionează în voi. De la începutul timpurilor voi aţi primit mesajul: Sunteţi mult mai mult decât doar oameni. Sunteţi mari lumini în corpuri umane cu toate abilităţile fundamentale, de care aveţi nevoie pentru a atinge privirea interioară. Câteodată, aceste abilităţi, par a fi îngropate sau ascunse, dar ele se află în voi şi voi sunteţi ceea ce sunteţi. Cu mult mai mult decât vă puteţi imagina, voi sunteţi un purtător al luminii. Astfel, plini de recunoştinţă şi bucurie, noi apreciem deschiderea voastră pentru noile energii în Noile Timpuri, deoarece toate schimbările s-au încorporat în aer atât de perceptibil, încât nimeni nu le mai poate nega. Voi sunteţi purtători ai luminii şi purtaţi atributele părinţilor voştri cosmici în voi, mai mult decât vă puteţi imagina.
În timpul vostru liniar a început un nou an pentru care , poate, v-aţi formulat deja anumite hotărâri. Nu vă lasaţi influenţaţi de energiile colective şi nu puneţi presiune asupra voastră. Deschideţi-vă tuturor darurilor care v-au fost deja oferite, care se află în roata voastră spirituală, şi viitoarelor daruri pe care dorim să vi le aducem. Cea mai înaltă conştientizare ar fi, dacă v-aţi permite să acceptaţi toate aceste daruri, şi fără a judeca, să permiteţi miracolelor să devină adevărate, să aveţi încredere în voi, în divinitatea din voi. Cât  de frumos ar fi dacă v-aţi permite să simţiţi binecuvântarea şi bucuria, să vă faceţi cadouri şi să gândiţi din voi, să vă oferiţi cu generozitate atenţie şi îngrijire, să vă iubiţi, aşa cum vă iubim şi noi? Mai mult decât ceilalţi, voi care sunteţi deschisi, veţi percepe schimbările. Astăzi, un câmp de energie s-a deschis şi un grup de îngeri s-a manifestat deja. Chiar dacă nu ii puteţi vedea, ei sunt aici. Stau asezaţi langă voi, vă onorează, vă respectă, şi vă iubesc atât de mult. Ei vă şoptesc: Permiteţi-vă să fiţi îmbrăţişaţi, permiteţi-vă să fiţi iubiţi şi atinsi. Simţiţi, în profunzimea voastră, cum au loc miracolele acum,  prin acordul vostru de a fi atinsi de un înger pentru un moment. În timp ce toate acestea au loc, respiraţi în ritmul potrivit vouă şi simţiţi prezenţa îngerilor. De fiecare dată, când un înger vă atinge sufletul , un cântec de energie, vibrează. Aceste sunete vă expansionează, vă lărgesc şi vă deschid spre toate direcţiile.
Deseori noi v-am invitat într-o călătorie spre o altă dimensiune, cu aspecte ale Sinelui vostru. Dar, ce se întâmplă când voi vă eliberaţi anumite aspecte, pentru ca ele să  poată merge în aceste călătorii? Metatron doreşte să vă explice. Noi vorbim despre câmpul chakrelor unificate, un moment în care toate chakrele voastre se unifică, iar voi vă aflaţi în starea de iubire necondiţionată, şi astfel, în cea mai profundă conştientizare a voastră. Când voi permiteţi, câteva aspecte sunt extrase din acest câmp al chakrelor unificate. Sunt frecvenţe energetice care se concentrează. Acest proces are loc doar în câmpul chakrelor unificate. Voi rămâneţi prezenţi în corpul vostru, dar aceste aspecte se concentrează şi îşi găsesc calea, spre chakra voastră alpha. Acolo sunt aşteptate de fiinţe de lumină şi iubire. Ele înfăşoară aceste aspecte, într-un balon de lumină cu un fel de membrană, şi le însoţesc spre dimensiunea spre care călătoria le conduce. Este important să ştiţi,  că energiile nu pot iesi din balonul de lumină, dar energiile din cea mai înaltă dimensiune, pot curge în balonul de lumină. Imediat ce voi absorbiţi energiile într-o anumită frecventă , ele se unifică cu aspectele voastre şi sunt aduse înapoi prin chakra voastră alpha, cu ajutorul fiinţelor de lumină. Membrana este eliberată, iar aspectele se unifică din nou, în câmpul chakrelor unificate. Când vă deschideţi din nou ochii, câmpul chakrelor unificate se dizolvă  iar energiile pătrund în corpul vostru şi se răspândesc. Ceea ce sufletul vostru doreşte să absoarbă şi este pregătit să accepte, el acceptă. Energiile care ramân sunt încorporate în Roata voastră Spirituală pentru momentul în care sufletul vostru va fi pregătit pentru ele. Este foarte important pentru voi să ştiţi că aspectele voastre sunt complet protejate într-un strat de lumină. Cu cât  mergeţi mai des în călătorii, cu atât mai mult se pot concentra aspectele voastre şi pot fi eliberate din câmpul chakrelor voastre unificate. Cu cât  va fi mai mare acest balon de lumină, cu atât mai multe energii pot fi absorbite când călătoriţi. Lasaţi-vă intelectul deoparte şi urmaţi cuvintele lui Metatron, care vă invită să călătoriţi într-o altă dimensiune, cu părţi ale aspectelor voastre, pentru a absorbi lumina sfântă a Shambalei.
Respiraţi în ritmul potrivit vouă. Îngerii vă susţin, vă împământează la toate nivelele. Acum, unificaţi-vă toate chakrele şi expansionaţi-vă. Imaginaţi-vă un soare. Cu fiecare respiraţie pe care o faceţi, acest soare se va expansiona în toate direcţiile, mai departe şi mai departe. Permiteţi-vă să vă abandonaţi, în certitudinea  că ceea ce se întâmplă  este exact ceea ce este bine pentru voi în acest moment. În interiorul vostru, rostiţi cuvintele:
Ehyeh Asher Ehyeh, Ehyeh Asher Ehyeh, Ehyeh Asher Eheyh, So’ham.
Aceste cuvinte ajung în profunzimea divinităţii voastre. Chiar Melek Metatron vă va însoţi aspectele, spre încăperile din Shambala. Acum, permiteţi ca aspecte din conştiinţa voastră, să se detaşeze din câmpul chakrelor voastre unificate şi să se concentreze. Intraţi în intenţia, ca chakrele voastre Alpha şi Omega să se deschidă.
În timp ce aspectele voastre sunt înfăşurate într-un balon de lumină şi sunt aduse în încăperile din Shambala, Melek Metatron doreşte să vă transmit, ce vă asteaptă în Shambala. Aspectele voastre vor fi conduse într-o cameră aurie. Permiteţi-vă să urmăriţi acest proces cu ajutorul celui de-al Treilea vostru ochi, fără a pune presiune asupra voastră. Permiteţi-vă să simţiţi. Este o cameră mare, aurie. Imediat ce intraţi în acestă cameră, îngerul vostru personal vă va întâmpina. Indiferent ce se va întâmpla, lasaţi să se întâmple. Dacă primiţi mesaje, ascultaţi-le. Permiteţi iubirii care vine spre voi, să intre. Intraţi pe tărâmul Shambala acum. Dacă sunteţi pregătiţi, permiteţi îngerului vostru personal să insereze lumina în balonul vostru de lumină. Absorbiţi cât  de multă lumină este posibil pentru voi.
Melek Metatron vă aduce balonul de lumină înapoi la chakra voastră Alpha, acum. Toate chakrele voastre sunt acum eliberate, şi  prin fiecare respiraţie pe care o faceţi, voi absorbiţi aspectele înapoi în câmpul chakrelor voastre unificate. Acesta este un mod de a călători. Cu cât  permiteţi mai mult ca aspectele voastre să plece într-o călătorie, cu atât mai mult, ele vor fuziona cu Merkaba voastră.
Există şi un alt mod de a călători. Metatron vă va însoţi şi în acest fel de călătorie. Rămâneţi în câmpul chakrelor unificate şi respiraţi lumina iubirii în voi. Noi vă vom ghida în templul sufletului vostru, dincolo de conştiinţa voastră de suprafaţă. Continuaţi să respiraţi, iar noi vă vom ghida spre palatul sufletului vostru, în culori strălucitoare, într-o încăpere, care nu ar putea fi mai frumoasă. Dacă este posibil pentru voi, vizualizaţi un scaun, cu ajutorul celui de-al Treilea vostru ochi. Mergeţi acum spre scaun şi veţi observa, că o persoană este aşezată pe acest scaun. Această persoană sunteţi chiar voi. În genunchiaţi în faţa acestei persoane şi daţi-i mâinile voastre. Priviţi în proprii voştri ochi şi repetaţi în interior, cuvintele lui Metatron, în momentul în care sunteţi pregătiţi:
Te iubesc exact aşa cum eşti. Îţi permit să experimentezi tot timpul bucuria, binecuvântarea, abundenţa, sănătatea şi iubirea umană.Nu te îndoi, ai încredere în abilităţile tale. Ai încredere că eşti o fiinţă umană divină.
Dacă este posibil pentru voi, îmbrăţişaţi această persoană.
Ştiţi ce înseamnă când Melek Metatron lasă să curgă în voi fântâna sa de lumină, picăturile sale de binecuvântare. Astfel, Melek Metatron, vă va aduce astăzi picăturile sale de binecuvântare. Dar, înainte ca acestea să curgă, vă cer să intraţi din nou în profunzimea conştiinţei voastre şi să vă declaraţi speranţele şi dorinţele pentru acest nou an. Melek Metatron vă binecuvântează energiile dorinţelor şi speranţelor voastre. Acestea au loc fără cuvinte. Ridicaţi-vă şi aşezaţi-vă mâinile pe inimă.
(un cantec profund se aude)
Un câmp de energie foarte puternic s-a format. Când vă veţi deschide ochii peste câteva momente, un sentiment plăcut va curge prin voi. Energia Shambalei se va răspândi în toate corpurile voastre şi va sprijini fiecare proces de vindecare, fiecare formă de iubire, chiar şi pe cea umană. Folosiţi fiecare zi, fiecare oră, fiecare moment, pentru a descoperi ceea ce sunteţi cu adevărat. Metatron doreşte să vă transmită din nou: nu permiteţi oamenilor să vă înfrunte, să vă spună că sunteţi incompetenţi sau plini de lipsuri. Folosiţi fiecare zi, folosiţi fiecare oră, fiecare moment, pentru a vă descoperi minunatul potenţial. Când Pământul va anunţa, va exista o mare schimbare dimensională. În cărcarea tot mai mare cu energie magnetică, face ca timpul vostru să treacă mai repede. Folosiţi-vă de toate momentele. Nu obosiţi în a vă dezvolta mai departe. Prin fiecare Pas pe care îl faceţi , voi mergeţi spre noile timpuri, Timpurile de Aur.
Melek Metatron îşi ia ramas bun prin cuvintele
A ni o’heved o’drach.
Astfel să fie.
AN’ANASHA.

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.