Melek Metatron:
  • Jocul Iluziei
  • Voi sunteţi Maeştrii Noilor Timpuri
  • Exerciţiu : Îmbăierea în izvorul Divinităţii voastre
  • Valurile Intenţiei şi Iubirii
Eu sunt Melek Metatron, din sferele El’Shaddai şi vă întâmpin pe fiecare dintre voi prin cuvintele OMAR TA SATT.Frecvenţa divinităţii, frecvenţa Sursei Divine, curg în Univers – în tot ceea ce este. Frecvenţele Realităţii Divine, inundă această cameră. Melek Metatron vă trimite un val format din inteţtie şi iubire. Adevărul pătrunde în tot ceea ce este. Dualitatea voastră este divizată de judecăţi şi opinii, de jocul iluziei. Dar, în aceste momente, dualitatea încetează, iar adevărul, Realitatea Divină, soseşte. În lumea dualităţii pot exista multe adevăruri deoarece fiecare opinie conţine o parte din adevărul personal al unui om sau al unui grup de oameni. Acest lucru nu este judecat sau evaluat. Universul este născut din intenţie şi iubire, şi chiar şi această dualitate care începe să se diminueze va înceta jocul iluziei. Noi ştim cât  de real este acest joc pentru mulţi dintre voi şi pentru ceilalţi oameni, în general. Dar, este totuşi un joc, o iluzie.
Prin multele încarnări prin care aţi trecut, prin care v-aţi deplasat, din care aţi acumulat experienţe, v-aţi maturizat la un Maestru al acestor Noi Timpuri, la un Avatar. L-aţi descoperit pe Dumnezeu în voi şi vi s-a permis să simţiţi, în voi, divinitatea pură în toată perfecţiunea sa. Când sunteţi pregătiţi să iesiţi din acest joc, să intraţi în adevăr şi în realitatea Divină, veţi realiza că voi sunteţi maeştrii care vă creeaţi propria viaţă pe Pământ şi că tot ceea ce se întâmplă, într-un minunat fel, indiferent de forma în care se prezintă, are ceva de-a face cu intenţia şi iubirea.
Melek Metatron, Tatăl Ceresc, numit şi Ochiul lui Dumnezeu, vă transmite astăzi cuvintele care vă ating sufletul, şi totuşi, sunt doar cuvinte. Ceea ce se află în spatele acestor cuvinte este adevărata esenţă. Este iubirea minunată pe care Melek Metatron v-o arată. Voi cei care vă aflaţi aici, sunteţi o familie. Sunteţi uniţi de legăturile Realităţii Divine, de legăturile interioare, magnifice, de legăturile de încredere şi de iubire. Dar, mai presus decât toate acestea, un mare lucru vă deosebeşte de toţi ceilalţi : curajul, curajul de a profesa. În ţelegerea pe care o numim conştientizare, că purtaţi flacăra divină în interior, flacăra care vă permite să creeaţi, să fiţi şi să mergeţi în Realitatea Divină. Când Melek Metatron vă menţionează anumite imagini,pot părea doar imagini pentru voi. Dar dacă vă implicaţi, aceste imagini devin frecvenţe, energiile pe care Melek Metatron şi multe alte mari fiinţe, doresc să vi le trimită în aceste momente, care vă îmbogăţesc şi vă răsplătesc pentru ceea ce v-aţi asumat.
Melek Metatron vă va duce într-o călătorie cu multe dintre aspectele voastre. Veţi experimenta, alături de Melek Metatron ce înseamnă să vă îmbăiaţi în intenţie şi iubire, în izvorul vindecării, în izvorul bucuriei, a Realitătii Divine şi a Noilor Timpuri, deoarece Pământul se mişcă din ce în ce mai repede. Astfel, vă cer  : Respiraţi în ritmul corect pentru voi. Împământaţi-vă, devenind conştienţi de încălţările voastre energetice, folosind cristalul Aris şi simţindu-vă corpul. Dar simţiţi şi că există ceva mai mult decât doar corpul vostru.
Unificaţi-vă toate chakrele şi acordaţi permisiunea ca aspectele voastre să meargă într-o călătorie.Dacă este posibil pentru voi, vizualizaţi un mic lac în faţa ochiului vostru interior. Printr-o respiraţie profundă, vă aflaţi langă acest lac. Vă aflaţi în faţa acestui lac şi cunoaşteţi. Sunteţi o fiinţă umană încarnată, o mare lumină într-un corp uman. Puteţi simţi şi puteţi încerca să înţelegeţi toate grijile şi îndoielile, toate acele greutăţi care vă apasă.
Melek Metatron vă cheamă să priviţi acum iî apa lacului, în apa atât de pură şi clară încât vă vedeţi reflexia voastră în ea. Acum vă cer : Intraţi în apă. Simţiţi cât  este de caldă şi de plăcută. Puteţi pluti în această apă şi vă întindeţi braţele. Vă aşezaţi pe spate cu certitudinea că această apă vă va purta, şi doar lasaţi să fiţi purtaţi. Calmi, plini de încredere, voi plutiţi pe apă. Vă spun: Voi vă aflaţi acum în Sursa voastră Divină. Acum, Melek Metatron vă va trimite atât de multă energie a intenţiei şi iubirii, cât ă permiteţi voi. Voi continuaţi să plutiţi în apa divinităţii.
Dacă permiteţi, valul lui Metatron, intenţia şi iubirea, vor fi aduse în voi, acum, în acest moment.Chiar dacă auziţi cuvintele lui Metatron vă cer să purtaţi în interiorul vostru un dialog cu mine, chiar acum.
Acum, iesiţi din apă şi simţiţi. Dacă vă uitaţi acum în apă, veţi vedea că valul lui Metatron a colorat apa. Energia albastră aurie. Noul Timp.
Divinitatea voastră a permis, ca energii atât de înalte să vă poată fi trimise. Intenţia şi iubirea generează forţa. Asta înseamnă ascensiunea. Tot ceea ce este. Oricând vă torturează dualitatea, când jocul pare să fie foarte fioros pentru voi, mergeţi cu aspectele voastre în acest lac. Îmbăiaţi-vă în inteţtie şi iubire. De fiecare dată Melek Metatron vă va trimite valurile de energie.
Să spunem împreună cuvintele:
Ehyeh Asher Ehyeh, Ehyeh Asher Ehyeh, Ehyeh Asher Ehyeh, So’ham.
Sunteţi expresia perfectă a Sinelui vostru pe Pământ. Sunteţi adevărul care conţine intenţie şi iubire. Voi sunteţi substanta divinităţii. V-aţi permis să deveniţi maeştrii acestei divinităţi din voi.
Voi sunteţi expresia perfectă a Sinelui vostru pe Pământ.
Astfel este.
AN’ANASHA.

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.