Kryon:
  • Nu căutaţi în exterior
  • Fiţi ceea ce sunteţi cu adevărat
  • Transmisia Energiei Iubirii Magnetice
Eu sunt Kryon şi vă întâmpin cu imensă iubire, OMAR TA SATT. Mai mult decât vă poate atinge orice cuvânt, purtătorul energiei iubirii magnetice, vă atinge sufletul. Dacă vă deschideţi inima şi încercaţi să vă “decuplaţi” mintea pentru câteva momente, această energie vă va atinge profund sufletul, deoarece prin fiecare cuvânt, energia iubirii vibrează şi se transmite vouă şi Corpului vostru de Lumină.
Cât de des sunteţi criticaţi, atacaţi sau sunteţi ironizaţi deoarece aţi ales să mergeţi pe această cale, calea inimii? Mulţi nu pot înţelege cu mintea lor, că există ceva ce funcţionează mult mai puternic : ceea ce voi numiţi inimă iar noi o numim sufletul vostru. Chiar şi cei care vă atacă, deoarece vă dezvoltaţi spiritual şi credeţi în ceva, ce ochii voştri fizici nu pot percepe, exact acei oameni au în interior o mare dorinţă. Fiecare om, indiferent cât  de mult îi şopteşte mintea că nimic din toate acestea nu izvorăsc din adevăr, dacă intră profund în interiorul său, poate simţi această dorinţă, acest dor .Este o dorinţă pe care oamenii în dualitate, nu o pot satisface. Este dorinţa pentru iubirea atotcuprinzătoare a lui Dumnezeu, o iubire care vă oferă siguranţă şi pace.
Noi nu vă chemăm ca să priviţi în exteriorul vostru. Noi vrem să vă ajutăm să vă expansionaţi şi să vă folosiţi potenţialul pe care fiecare om îl poartă în interiorul său. Cât  de des vă subordonaţi energiei colective din dualitate, câmpului gândurilor oamenilor, care vor să hotărască pentru voi ce trebuie să faceti, ce trebuie să gândiţi, care vă privesc plini de judecată şi doresc să vă spună ce este corect sau ce este gresit pentru voi? cât  de des sunteţi încă expusi la toate acestea? cât  de des vi se întâmplă în viaţă, ca să simţiţi fricile dualităţii atât de puternic, competiţia de la locul de muncă, frica de a vă pierde slujba, puterea care este deseori conectată la iubirea umană, frica de a fi abandonaţi sau frica de a accepta iubirea unei alte persoane? cât  de des sunteţi încă blocaţi în această gândire colectivă?
Noi, marile Lumini, fiinţele spirituale, noi nu vă judecăm, noi nu vă manipulăm şi nu intervenim în liberul vostru arbitru. Nici nu vă spunem ce este corect şi ce este gresit, sau ce este rău şi ce este bun. Noi vă spunem că voi sunteţi expresia perfectă pe Pământ, o mare lumină într-un corp uman cu putere divină, în care vă puteţi abandona oricând permiteţi acest lucru. Cât  de mulţi oameni doresc să vă oprească din a vă trăi şi a extinde acest potenţial din voi? Le este teamă că-si vor pierde puterea asupra voastră, şi vă atacă. Ei susţin, că voi aparţineţi unei secte. Dar voi ştiţi că mesajul de iubire al lui Kryon transmite libertatea perfectă. Doar voi sunteţi singurii care aveţi dreptul de a decide pentru voi, şi aşa ar şi trebui să faceţi. Dar, deveniţi conştienţi că sunteţi mai mult decât doar o fiinţă umană, sunteţi o mare lumina într-un corp uman şi tot ceea ce aveţi nevoie, găsiţi în voi. Dacă ar trebui să folosiţi această putere, pe care fiecare fiinţă o poartă în interior, indiferent de ce religie sau rasă aparţine, indiferent de atitudinea aleasă, atunci, dualitatea ar înceta şi o trezire în masă ar avea loc. Dar sunt doar câteva persoane care aleg această cale, chiar dacă numărul lor s-a ridicat deja la câteva mii.
Voi sunteţi cei care aţi realizat, că există ceva mai mult decât vă poate spune mintea. Aţi înţeles că puterea lui Dumnezeu în voi, vă face să vă creeaţi singuri viaţa şi să deveniţi independenţi, autodeterminaţi, în libertate, bucurie şi iubire umană. Nu ar trebui să urmaţi această cale cu încăpăţânare, ci să fiţi precum copiii, curiosi şi deschisi, cu voiosie şi bucurie interioară. Este atât de important deoarece oamenii voiosi sunt oamenii liniştiţi, iar oamenii liniştiţi sunt oameni iubitori. Ei au o mare toleranţă pentru toţi cei care au îndoieli. Nu trebuie să vă apăraţi, doar fiţi ceea ce sunteţi : purtătorii luminii Noilor Timpuri, Pionierii Luminii. Nu e nevoie să-i convingeţi pe alţi oameni că voi faceţi ceea ce e corect, ca aţi ales calea cea bună. Kryon vă transmite: există atât de multe căi, iar fiecare om îşi va găsi propria sa cale. Voi aţi ales această cale, a frecvenţei luminii albastre aurii.
Voi simţiţi schimbarea, schimbarea dintre dimensiuni şi energia iubirii magnetice care curge în voi şi vă expansionează. Schimbarea dimensiunilor va avea loc. Chiar dacă mulţi oameni zâmbesc şi nu îşi pot imagina aşa ceva, eu va spun: nu v-aţi născut pentru a fi bolnavi, pentru a avea griji sau pentru a fi plini de frici. Voi trebuie să vă trăiţi iubirea umană în sănătate perfectă, în bucurie şi abundenţă, să vă bucuraţi de viaţă de pe Pământ, să faceţi tot ceea ce vă place, să dansaţi şi să cântaţi.
Dragele mele Lumini, sunteţi iubite imens de mult, iar noi suntem foarte aproape de voi, chiar acum, în aceste momente. Ştim, de asemenea, cât  de dificil vă este să întâlniţi oamenii care se află în dualitate în câmpul gândurilor colective, dar aveţi încredere că acestea se vor schimba. La ceea ce se zâmbeşte astăzi cu ironie, va deveni un lucru cert în viitorul apropiat. Acest lucru poate fi simţit profund în sufletul fiecărui om, deoarece indiferent cum se exprimă, fiecare are în interior aceeaşi dorinăa pe care şi voi o aveţi. Fiecare om doreşte să trăiască în pace şi siguranţă, în bucurie şi iubire umană. Isus a folosit la un moment dat cuvintele: “Nu exista ceva, în afara iubirii, de care oamenilor să le fie mai frică “ , iar această afirmaţie este încă valabilă.
Kryon va realiza o mare transmisie a iubirii magnetice împreună cu marile Lumini pentru a vă expansiona şi mai mult. Credeţi-mă, sunt darurile pe care vi le aducem. Intraţi adânc în sufletul vostru, acolo unde vă simţiţi divinitatea. Expansionaţi-vă şi unificaţi-vă toate chakrele. Lasaţi un Soare să apară în voi. În timp ce respiraţi lumina iubirii în voi, acest Soare se extinde în toate direcţiile şi, singure parcă, toate canalele vi se deschid.
Aşezaţi-vă mâinile pe picioare cu palmele în sus. Astfel, vom începe cu transmisia magnetică a energiei iubirii. În timp ce are loc această transmisie, îndreptaţi-vă toate gândurile pe ceea ce este important pentru voi, pe libertate, iubire, pace, siguranţă, iubire umană sau abundenţă. Veţi simţi o senzaţie de căldură în palme. Doar lasaţi ca totul să se întâmple. Astfel, vom începe acum cu transmisia.
Kryon repetă din nou, cuvintele: cât  sunteţi de perfecţi, cât  de imens de mult sunteţi iubiţi şi ce mare potenţial purtaţi în interior !
Cât de mulţi oameni v-au spus că sunteţi prea batrâni sau prea tineri pentru ceva ? Că nu sunteţi suficient de buni? Noi vă spunem: nu ascultaţi de aceste cuvinte deoarece adevărul se află în voi, iar adevărul înseamnă că voi puteţi realiza orice dacă doriţi şi purtaţi intenţia în interior, dacă vă permiteţi să fiţi ceea ce sunteţi cu adevărat: O EXPRESIE DIVINĂ PE PĂMÂNT. Atât de multe se schimbă în exterior, fiţi pregătiţi pentru aceste schimbări. Lucruri noi i-au fiinţă şi se ancorează pe Pământ.
Deseori, oamenii îşi folosesc mult prea mult mintea pentru a înţelege un fenomen sau un miracol, dar noi vă spunem : miracolele au loc în Sinele vostru. Energia iubirii magnetice continuă să curgă în voi şi să vă expansioneze. Deschide porţile inimii. Energia iubirii magnetice, energia Noilor Timpuri.
Mulţi oameni cer dovezi concrete pentru a accepta existenta noastră, dar cea mai mare dovadă este faptul că voi puteţi simţi , doar pentru voi, cum vă ating sufletul aceste energii.
Ca o concluzie, Kryon doreşte să vorbească celor care încă sunt atât de cuprinsi de iîndoieli. Va spun: oamenii care au iîndoieli arată şi că ei cred, că acesta ar putea fi adevărul, pentru că dacă nu ar crede nici nu s-ar îndoi. Doar cei care sunt indiferenţi nu si-au văzut şi nici nu si-au simţit divinitatea. Ei poartă voalul uitării în jurul lor.
Expresia celei mai înalte spiritualităţi presupune să vă trăiţi viaţa pe Pământ cu bucurie. Cu aceste cuvinte, Kryon îşi ia ramas bun şi vă spune AN’ANASHA.

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.