Isus Christos:
  • Sentimente din dualitate şi sentimente din Realitatea Divină
  • Curajul
Sunt cine sunt. Sunt cine am fost întotdeauna. Sunt cine voi fi mereu. În trinitatea măreţei iubiri cosmice eu, Isus Christos, vă întâmpin prin cuvintele OMAR TA SATT.
Spiritul cosmic vă îndrăgeşte pe fiecare dintre voi. Voi vă aflaţi aici într-un grup de oameni care au formulat intenţia de a face un pas afară din dualitate. În aceste momente voi vă acordaţi permisiunea de a simţi iubirea care pătrunde dincolo de umanitate. Această intenţie şi această iubire ajung la înalta reţea cosmică de iubire cu vibraţia lor, şi astfel, noi, cei din lumea spirituală putem lucra cu voi.
Astfel, Isus Christos, doreşte să vă transmită mesajele sale şi, în acelaşi timp Înalţii Consilieri ai Luminii vă vor transfera energii, vouă, energii care vor face posibilă acceptarea darurilor şi iubirii pe care dorim să vi le aducem.
Frecvenţele cresc în intensitate. Totul este în schimbare. Astfel, şi voi sunteţi în schimbare chiar şi în viaţa voastră de zi cu zi din dualitate, în care trebuie să staţi. Totuşi simţiţi o dorinţă puternică în interiorul vostru. O simţiţi atât de profund în voi încât, câteodată, nici nu o puteţi descrie deoarece cuvintele parcă nu sunt suficiente. Este o dorinţă care este mai puternică decât orice din viaţa voastră. O dorinţă care vă conduce, care vă trimite impulsuri şi vă şopteşte: sunteţi mult mai mult decât un simplu om. Sunteţi o mare lumină într-un corp uman.
Sunteţi parţial în Realitatea Divină. Cu aceste părţi vă deplasaţi uneori în dualitate şi începeţi să vă simţiţi confuzi şi singuri. Gândurile voastre devin dense şi rapide iar mintea vi se dezbină. Dorinţa creează un sentiment de bucurie şi, câteodată şi un sentiment de nerăbdare, deoarece în sfârsit, vă puteţi elibera de această dualitate. Astfel, câţiva dintre voi aşteaptă cu nerăbdare, ca aceste schimbări să aibă loc. Multe cuvinte au fost rostite despre ceea ce se va întâmpla în timpul Ascensiunii, ce trebuie să se întâmple pentru a experimenta schimbarea. Câţiva dintre voi, câţiva oameni, care poartă o mare conştiinţă continuă să creadă că fiecare sentiment pe care-l experimentează – fie iubire, bucurie, dorinţă, speranţă, pierderea controlului, conflictul interior, îndoiala , furia , tristeţea chiar şi frica – nu au legătură cu Realitatea Divină. Deoarece în dualitate toate aceste frecvenţe şi vibraţii, care sunt judecate prin cuvinte în dualitate, sunt neutre. Este foarte important pentru Isus Christos să vă transmită că în univers există numeroase frecvenţe. Chiar Sursa Divină, Tatăl, unit cu Mama sunt în Iubire şi nu pot simţi nimic în afara iubirii. Dar Universul este alcătuit din atat de multe frecvenţe şi straturi încât abia vă puteţi imagina.
Dacă Maeştrii Ascensionaţi sau îngerii nu ar avea sentimente, voi  nu aţi putea intra în contact cu ei. Noi cunoaştem frecvenţele iubirii, bucuriei şi binecuvântării. Acestea sunt – ca să descriu în cuvinte umane – sentimente care chiar există în univers.
În afara acestei mari bucurii, mari binecuvântări, iubirii atotcuprinzătoare şi dorinţei, unite cu Câmpul Gândurilor Divine, pe care voi, în dualitate le simtitţiţi ca frică, furie şi tristeţe, ele nu există în sferele noastre. Totuşi, tot ceea ce simţiţi conectat la voi, este un proces foarte important deoarece în spatele tuturor acestor mari sentimente se află, în special Iubirea. Dacă, de exemplu, dorinţa nu ar fi un sentiment din Realitatea Divină, sufletul nu v-ar trimite semnale de a vă dezvolta mai mult. Profundele sentimente şi profundul dor de a vă descoperi ca divini, este chiar Realitatea Divină. Nu lăsaţi pe nimeni să vă facă să credeţi că aceste sentimente nu sunt prezente.
Toată puterea voastră, toată bucuria voastră şi toată iubirea sunt în voi, Mari Lumini! câteodată nu este uşor pentru voi, în dualitate, să separaţi, să vedeţi diferenţa dintre sentimentele dualităţii şi cele ale Realităţii Divine. Cu cât  sunteţi mai mult în Realitatea Divină cu spiritul vostru, cu sufletul vostru, cu atât mai greu devine pentru voi să fiţi în dualitate. Vedeţi în voi marea iubire, perfecţiunea, ceea ce sunteţi cu adevărat: Pionierii Luminii. Dar, noi putem vedea că, simţiţi câteodată un conflict în voi şi mai vedem că aţi creeat ceva ca o conştiinţă în dualitate. Această conştiinţă doreşte să vă spună că nu e corect să simţiţi acest conflict. Dar eu, spiritul cosmic, vă spun: Tot ceea ce simţiţi şi percepeţi este important pentru voi. De fiecare dată, plini de curaj, alegeţi să iesiţi din mintea voastră şi să vă bazaţi pe ceea ce simţiţi. Credeţi-mă : Ştim cât  este de greu pentru voi. Nu fără motiv sunteţi numiţi cei mai curajosi din univers, care aţi luat la un moment dat decizia să faceti ceea ce faceţi acum. Exact din acest motiv, îngerii îngenunchiază în faţa voastră şi vă sprijină. Ei vă onorează şi vă iubesc pentru curajul vostru. Deseori în umanitate vă gândiţi că sunteţi lipsiţi de curaj şi vă întrebaţi dacă sunteţi capabili sau meritaţi să lucraţi sau să fiţi activi ca Lucrători ai Luminii, dacă meritaţi să staţi alături de oameni , să-i sprijiniţi atunci când vor avea loc schimbările. Câteodată frica aceasta este foarte deranjantă pentru voi  - şi totuşi voi sunteţi cei mai curajosi, cei mai minunaţi.
De cât  curaj credeţi că este nevoie de a lua decizia în univers pentru a intra într-un corp uman şi în dualitate? Acest curaj încă este în voi. Câteodată îl puteţi simţi. În tăcere şi în momente de linişte, când iesiţi din evenimentele care vă preocupă în viaţa de zi cu zi, cum ar fi acum, puteţi simţi cât  curaj, cât ă forţă şi cât ă bucurie este în voi. Şi cât ă dorinţă de a vă uni! cât ă dorinţă, pentru ca schimbarea să fie realizată. Fireşte, nu aţi fi lumini mari dacă nu aţi simţi această dorinţă în interiorul vostru. Este foarte important pentru Lady Gaia să îi transmiteţi şi ei curajul şi să îi spuneţi din profunzimea inimii : Totul este în regulă. Acordă-ţi timpul de care ai nevoie. Este nevoie de mult curaj şi pentru Lady Gaia de a se elibera de tot ceea ce nu-i mai serveşte pentru a putea ascensiona în următoarea dimensiune.
Intrati profund în voi, şi simţiţi. Simţiţi cuvintele lui Christos : De ce, în dualitate, vă este frică de eşec? De ce vă este frică de ideea că poate nu sunteţi suficient de buni, vă este frică să faceţi fapte bune şi, totuşi aţi fost atât de curajosi să veniţi aici?    Înalţii Consilieri ai Luminii vor face tot posibilul, şi deja fac acest lucru, să vă aducă la toti, chiar fiecăruia, daruri pe care să le puteţi accepta pentru voi. Respiraţi în profunzimea sufletului vostru, lasaţi spiritul cosmic să lucreze în voi şi, în acelaşi timp acordaţi permisiunea ca ceea ce trebuie să se deschidă, să se deschidă.
Dacă puteţi accepta, Înalţii Consilieri ai Luminii vă vor trimite puterea şi energia curajului din Sinele vostru Înalt. Aşezaţi-vă mâinile pe picioare cu palmele îndreptate în sus. Din Sinele vostru Înalt, cele mai înalte energii curg în voi, dacă le permiteţi.
Roata voastră Spirituală va primi aceste energii. Cât  de curajosi aţi fost la un moment dat, în univers, şi cât  de curajosi aţi fost în atât de multe încarnări. Din nou şi din nou aţi venit aici. De aceea nu permiteţi toate acestea doar pentru momentul prezent, în acest timp în care schimbarea are loc, dualitatea vă ţine încă prizonieri. Primiţi frecvenţele şi simţiţi cum curajul, puterea şi spiritul cosmic se expansionează în voi în toate direcţiile.
În timp ce simţiţi toate acestea, fiţi siguri că , în aceste momente, chiar acum în această încăpere, voi sunteţi transportaţi din dualitate. Energiile din Realitatea Divină s-au expansionat şi răspândit. Poate este ceva personal, ceva ce aţi pus deoparte de mult timp şi nu aţi ştiut ce hotărâre să luaţi, ceva privit din mai multe puncte de vedere, pentru a face ceea ce este corect. Ce v-a împiedicat? Putea fi frica, frica de a gresi, frica de a nu fi îndeajuns de bun, frica pentru că nu ştiaţi unde vă va aduce decizia luată? Realizaţi acest subiect al vieţii şi simţiţi-l.
Dacă doriţi şi sunteţi pregătiţi, fără a pune presiune asupra voastră, atunci luaţi acest moment prezent în care sunteţi alimentaţi cu aceste energii , şi luaţi decizia. Luaţi decizia în certitudinea că energia şi spiritul lui Christos sunt aici şi vă sprijină. Fiţi siguri că atunci când alegeţi, eu, Isus Christos, voi pronunţa o binecuvântare.
Cu imensă iubire vă binecuvântez.
Acum lăsaţi ca sentimentele Realităţii Divine, în special binecuvântarea şi bucuria, pentru decizia care aţi luat-o, să se expansioneze în voi. Nu permiteţi minţii să înceapă să aibă îndoieli asupra deciziei pe care aţi luat-o. Suntem conectaţi unii cu alţii atât de mult. Eu sunt în voi şi în afara voastră. Părţicip la acest eveniment, vă dau mâna mea şi vă însoţesc. Nu trebuie să vă fie frică, niciodată, deoarece noi suntem alături de voi. Suntem precum “ Paşii de pe nisip “.
Astfel, Înalţii Consilieri ai Luminii şi Isus Christos vă spun:
A ni o’heved o’drach.
Ehyeh Asher Ehyeh, Ehyeh Asher Ehyeh, Ehyeh Asher Ehyeh, So’ham.
AN’ANASHA.

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.