Melek Metatron:
  • Diferenţa dintre Voi şi Cei Adormiţi
  • Munca forţelor
  • Alinierea cu iubirea imensă a Creatorului
Eu sunt Melek Metatron, Tatăl Ceresc, numit Ochiul lui Dumnezeu. Pătrund foarte profund în corpul de lumină al medium-ului cu valuri de energie. Trimit, prin medium, mesaje spre voi. Sunteţi iubiţi nemăsurat. Ascultaţi vibraţiile energiei. Percepeţi ceea ce este în momentul prezent al timpului vostru.
Priviţi procesul profund al transformărilor şi deveniţi conştienţi, că cele mai înalte energii caută cele mai înalte energii colective pentru a lucra împreună în aceste timpuri ale schimbărilor. Puteţi simţi mari turbulenţe. Lady Gaia se pregăteşte dar oamenii de pe Pământ au liberul lor arbitru, şi astfel, ei se subdivid în alte frecvenţe. Deveniţi conştienţi de diferenţa pe care v-o transmite astăzi Melek Metatron. Declaraţi din nou, că sunteţi Fiinţe Umane Divine pe Pământ.
Unde sunt diferenţele? Le puteţi vedea. Mari forţe încearcă să atragă spre ele evenimentele din lume. Puterea mondială, încearcă orice pentru a o împiedica pe Lady Gaia să ascensioneze în noua dimensiune. În cearcă totul pentru a influenţa pe cei care dorm şi pentru a le restricţiona energia. Vedeţi diferenţa. Voi, care sunteţi aici, aţi avut un proces interior de trezire. Aţi urmat această realizare, serviţi lumina şi sunteţi pregătiţi pentru noua dimensiune, noul Pământ.
Simţiţi aceste valuri de energie pe care Tatăl Ceresc vi le aduce? Un tremurat şi o zgâlţâire umple camera cu energia divinitaţii, deoarece voi aţi înţeles şi sunteţi pregătiţi să vă deschideţi , să experimentaţi magia Noilor Timpuri şi să sprijiniţi schimbările. Priviţi adânc în sufletul vostru şi recunoaşteţi-vă. Recunoaşteţi diferenţa. Toţi cei adormiţi vor experimenta o mare realizare înainte de a intra în profunzimea lor. Poate prin durere, poate şi prin iubire, exact aşa cum ei vor decide. Doar atunci se vor întoarce spre ei, spre interior, vor urma Paşii în sufletul lor şi îşi vor găsi inima Divină a trezirii din ei.
Melek Metatron doreşte să vă atragă atenţia asupra diferenţei dintre voi, dragii mei, încă odată: aţi intrat în voi plini de încredere şi aţi urmat Paşii din voi. Din această cauză aţi avut o mare realizare. O mare realizare a avut loc după Privirea Interioară, privirea în sufletul vostru. Acestea sunt mari diferenţe. Poate nu le puteţi încă înţelege cu mintea voastră, dar sufletul vă arată marea stea a imensei iubiri.
Dar există şi mari forţe care lucrează. Deveniţi conştienţi de ceea ce înseamnă acest lucru. Pentru mulţi oameni, timpul schimbărilor va fi o perioadă dureroasă. Dar, totuşi, au liberul arbitru. Pentru voi vor fi cele mai minunate momente. Munca şi activitatea, îmbrăţişarea divinităţii din voi, toate acestea vă vor sprijini atunci când totul  se va destrăma, când dualitatea va dispărea. Noul Pământ soseşte şi va fi deja parţial ocupat de voi ca Mesageri ai Luminii, Lucrători ai Luminii şi Pionieri ai Luminii. Profesiile Noilor Timpuri sosesc spre voi pentru că, cea mai mare parte a oamenilor să se îndrepte spre voi. Ei au nevoie de Mesagerii Luminii. Mai mult ca niciodată, ei au nevoie de compania voastră. Ei privesc spre voi, pentru siguranţa pe care nu o pot încă găsi în ei. Corpul vostru de lumină vibrează şi oscilează. El se aliniază singur. Voi recunoaşteţi semnele timpurilor.
Pe Pământ va fi cel mai frumos moment pentru voi. Va fi momentul pentru munca voastră, momentul acţiunii, momentul bucuriei şi al siguranţei, momentul în care fiecare sămânţă pe care aţi întreţinut-o va înflori în întreaga sa putere şi forţă.
Dar voi încă sunteţi expusi energiei colective. În mod constant, energiile colective sunt foarte turbulente. Mulţi dintre voi fac în subconştient foarte mari munci de Pionieri ai Luminii pentru Lady Gaia şi pentru oamenii care încă dorm. Voi trimiteţi puterea voastră radiantă şi iubirea, în acele ţări în care oamenii sunt disperaţi. Trimiteţi energia voastră în oceane. Turbulenţele energiei, marea energie colectivă, care lucrează atât de puternic în acest moment, câteodată înseamnă şi pentru voi să vă simţiţi deseori într-un fel lipsit de putere, deoarece nu sunteţi tot timpul conştienţi de cât ă muncă de pionierat faceţi.
Tatăl Ceresc, Melek Metatron, este alături de voi, cu valurile de energie. Respiraţi profunzimea iubirii acestei energii în voi. Unificaţi-vă toate chakrele şi expansionaţi-le. Împreună, fiecare dintre voi îşi va face propria contribuţie.Vom creea ceva minunat. Astfel, vizualizaţi, dacă este posibil pentru voi, o stea de culoare albastru închis cu o margine aurie, la o oarecare distanţă de voi. Din spatele ei apare un înger care susţine steaua cu aripile sale, astfel încât să fie totul vizibil pentru voi. Imediat, apare un drum auriu, care duce spre această stea. În ainte de a continua, voi toţi, împământaţi-vă cu ajutorul cristalului ARIS şi a încălţărilor energetice.
Dacă este posibil pentru voi, imaginaţi-vă acum în afara corpului vostru, şi mergeţi aproape plutind de-a lungul acestui drum auriu. În ainte să ajungeţi la stea, opriţi-vă. Acum, vă puteţi privi, în timp ce vă întindeţi mâinile. Energie aurie curge prin vârful degetelor voastre. Această energie aurie curge şi îşi găseşte singură calea. Priviţi cum vă aşezaţi mâinile pe inima voastră. În aceste momente ale timpului prezent, Melek Metatron va cere, tuturor să vă aliniaţi mental la imensa iubire a Creatorului.
Acum, sunteţi invitaţi : Intraţi în Lumina Divină a lui Metatron. Intraţi în stea. Veţi fi conectaţi cu valurile lui Metatron la nivelul inimii. Acum să spunem cu toţii, împreună, cuvintele: Kodoish, Kodoish, Kodoish, Adonai ‘Tsebayoth.
Acum, când vă veţi întoarce pe drumul auriu, luaţi cu voi cât  mai multă energie. Vă puteţi parcă privi, cum vă întoarceţi pe drumul auriu aproape plutind în pace şi divinitate. Absorbiţi Sinele vostru cu ataşamentul la Sursa Divină, energia lui Metatron, prin inima voastră. Priviţi spre marele înger. Melek Metatron vă anunţă : Acesta este Adevărul. Dualitatea, aşa cum o cunoaşteţi, nu va persista. Voi sunteţi arhitecţii Noului Pământ. Nu lasaţi energia colectivă să vă reţină pe loc sau să vă influenţeze. Când simţiţi că sunteţi în energia colectivă tot mai mult, în viaţa voastră de zi cu zi, vizualizaţi steaua albastră, marele înger şi calea aurie spre Adevăr.
Acum, să spunem împreună cuvintele:
Ehyeh Asher Ehyeh, Ehyeh Asher Ehyeh, Ehyeh Asher Ehyeh, So’ham.
Prin marea şi puternica voastră energie Divină din acest moment, vizualizaţi o rază aurie şi trimiteţi-o spre toţi acei oameni care sunt disperaţi şi înfricoşaţi în momentul prezent, spre cei care nu ştiu ce se întâmplă. Doar trimiteţi-le o rază aurie.
Forţele care lucrează în aceste momente, ale schimbărilor, nu pot influenţa Adevărul. În cearcă să tragă în el, dar Adevărul va rezista. El nu este portabil. Melek Metatron vă spune fiecăruia dintre voi:
A ni o’heved o’drach. Astfel este.

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.