Eu sunt Maestrul Lao Tse si va intampin prin cuvintele OMAR TA SATT. Este o mare onoare si bucurie pentru mine sa va pot vorbi astazi. Maestrul Lao Tse este maestrul intelepciunii, realizarii si iubirii. Datorita energiilor colective care se formeaza in astfel de intalniri, noi suntem pregatiti sa va oferim energia Noilor Timpuri.
In timp ce Maestrul Lao Tse va transmite mesajele sale prin medium, 18 fiinte de lumina s-au adunat pentru a lucra la corpul vostru de lumina si la matricea voastra, cu permisiunea voastra. Sunteti atat de minunati, iar maestrul Lao Tse se simte atat de unit cu voi deoarece si el a fost, odata, o mare lumina intr-un corp uman. Va iubesc imens de mult.
Inainte de a va transmite mesajele mele, va cer, fiecaruia dintre voi, sa intrati in profunzimea sufletului prin cateva respiratii profunde. Unificati-va chakrele si expansionati-va atat cat este posibil pentru voi, in toate directiile energiei. Gasiti linistea profunda, pacea si puterea care va arata Divinitatea voastra si va permit sa simtiti cine sunteti cu adevarat.
Portile dimensiunilor se deschid tot mai mult iar schimbarea energiei, care va permite sa simtiti schimbarea constanta a dimensiunilor, are loc din ce in ce mai repede, in voi. Multe porti dimensionale s-au deschis deja iar memoria matricei voastre incepe deja sa curga in corpul vostru de lumina. Sunt amintirile din Divinitate, Iubire, Putere, Libertate si Binecuvantare. Inainte ca Maestrul Lao Tse sa va transmita urmatoarele informatii, acordati permisiunea ca 18 fiinte luminoase sa lucreze in matricea voastra pentru ca amintirile binecuvantarii sa devina perceptibile in corpul vostru de lumina, sa se expansioneze in sufletul vostru iar voi sa simtiti puterea, pacea, bucuria si libertatea pentru voi in felul in care ati experimentat-o odata in incarnarile in care ati fost inspirati de libertatea sufletului vostru si a divinitatii din voi.
Singure, canalele voastre se deschid.
Lucrul in matricea voastra poate genera un sentiment necunoscut pentru voi, dar lasati ca munca sa aiba loc deoarece reprezinta energii care va ridica, va intaresc si va elibereaza. Amintirea despre ceea ce ati experimentat in Lumina si in Divinitate se deschide in voi asa cum o floare se deschide in fata soarelui. Asezati-va mainile cu palmele in sus.
Adanc in voi, in sufletul vostru, exista un vis. Un vis care va sopteste adevarul. Este visul despre Realitatea Divina combinat cu dorul puternic pe care il simtiti. Incercati sa simtiti profund in voi despre ce este acest vis. Ce inseamna acest vis pentru voi?
Nu conteaza la ce va ganditi. Poate fi munca voastra, o persoana, familia sau o situatie din viata voastra de zi cu zi. Unde anume in voi simtiti visul vostru? Ce contine? Ce va sopteste – in prezenta Realitatii Divine, nu in jocul iluziei, nu in jocul dualitatii, ci in adevar si constientizare? Acordati-va timpul necesar deoarece fiintele luminoase au inceput deja sa va aduca amintirile din matricea voastra. Este foarte important sa va lasati motivatiile deoparte in timp ce cautati visul vostru. Lasati deoparte tot ceea ce v-ar ascunde trairea acestui vis in viata de zi cu zi. La inceput s-ar putea sa para de neinteles pentru voi. Dar, credeti-ma, asa este. Multi oameni nici nu stiu ce cuprinde visul lor. Sunt energiile matricei voastre, care va sustin. Ati mai trait acest vis si inainte.
Acum, simtiti spre ce tanjeste atat de mult dorul din voi. V-am mai transmis odata ca exista un sentiment in dualitate care izvoraste din Adevar. Dorinta, dorul este sentimentul Adevarului si pentru adevar. Dorul este Adevar si realizare. Ceea ce doriti atat de mult este adevarul din voi. Izvoraste din Realitatea Divina si va arata curgerea energiei din sufletul vostru si din dorintele voastre. De ce va este atat de dor? Ce va impiedica sa traiti aceasta dorita, sa va abandonati ei? Va pot spune ce este: sunt miscarile din intelectul vostru care incearca sa va opreasca si sa va arate ca dorinta si visul vostru nu au ce cauta in dualitate. Intelectul doreste ca voi sa credeti ca aveti nevoie de siguranta pentru a va pune in practica visul si a acorda libertate deplina dorintei. Intelectul doreste sa va inspaimante cu energia colectiva. Va spun: voi aveti o abilitate care este mult mai mare decat tot ceea ce ati invatat. Este abilitatea de a face ceea ce iubiti cu adevarat.
Raurile de energie se expansioneaza in corpul vostru de lumina. Picaturi de energie curg din matricea voastra si va ating profund in suflet. Daca va traiti acea dorinta , visul vostru va deveni realitate. Verificati daca acest vis este conectat la iubire. In dualitate se poate creea rezistenta, conflicte si circumstante care va pot impiedica in a va trai visul vostru. Dar noi va spunem: daca iubiti ceea ce faceti si deveniti activi, atunci energiile va vor insoti si va vor sprijini.
Un salt energetic in libertate a avut deja loc si multe porti dimensionale s-au deschis deja. Lumina si puternicele energii curg in voi. Pana acum nu prea ati putut avea acces la matricea vostra. Astfel, voi v-ati intalnit astazi aici stiind profund in sufletul vostru ca astazi se va intampla ceva minunat. Voi sunteti cei spre care este permis accesul la matricea voastra in aceste momente . Va cer din nou sa lasati toate imaginile sa apara in fata ochiului vostru interior, toate imaginile care va ajuta sa va traiti visul si dorinta.
Multi dintre voi, si multi alti oameni se simt legati de un loc de munca, de o profesie pe care nu o realizeaza cu iubire. Fricile existentiale si fricile pierderii si ale saraciei va retin in aceste lanturi. Dar ce va cauzeaza atat de multa frica? Va spun : banii sunt o energie. Daca iubiti aceasta energie, ea va va gasi. Daca o judecati, daca incercati sa o masurati , va va cauza pagube. Iubiti aceasta energie si lasati-o sa circule. Permiteti-va sa acceptati abundenta fara a va judeca. O munca pe care o desfasurati cu iubire atrage automat abundenta daca sunteti activi.
Daca sunteti pregatiti, vizualizati un mare cufar cu bogatii in fata celui de-al treilea vostru ochi. Sa fie atat de mare incat sa va puteti scufunda in el. Acum, fara a judeca nimic, asezati-va in acest cufar cu bogatii. Fiti pregatiti sa va uniti, sa fuzionati cu acest cufar al abundentei. In timp ce va imbaiati in abundenta, amintirile din matricea voastra, energiile din Realitatea Divina, raurile dimensiunilor continua sa curga in voi.
In timp ce Maestrul Lao Tse va va mai transmite anumite informatii, intreaga energie pe care ati absorbit-o din matricea voastra va fi ancorata in voi, inclusiv abundenta, de catre Inaltele Lumini ale realitatii Divine si ale Iubirii. Inca odata respirati profund de cateva ori si indreptati-va spre curgerea energiei.
Ancorarea este un mare dar pentru voi deoarece va chemam sa va iubiti visul Realitatii Divine si dorinta voastra, sa deveniti activi si sa va deschideti. Asa cum v-am anuntat deja, multe profesii ale Noilor Timpuri vor fi creeate iar voi veti realiza ce inseamna toate acestea. Multi oameni nu sunt inca pregatiti sa-si traiasca visul. Se intorc inapoi cand sunt deja la jumatatea distantei deoarece intampina rezistanta si vad conflicte. Dar, daca realizati si puneti in practica visul din Realitatea Divina veti observa ca purtati cea mai mare abilitate in voi si sunteti capabili sa realizati orice va doriti. Este atat de minunat sa vedeti cum incep sa se stabilizeze ancorarile din corpul vostru de lumina. Armonia vibratiei este perceptibila.
Ca ramas bun doresc sa va spun : voi sunteti purtatorii Luminii, iar noi va iubim imens de mult.
AN’ANASHA.
Nota : Melek Metatron a atras atentia asupra faptului ca energiile din matricea voastra vor curge in corpul vostru de lumina pentru o perioada de 9x7 zile.

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.