Kryon:
  • Efectul energiilor magnetice în dimensiunea voastră
  • Exerciţii de armonizare a Roţii Spirituale
Melek Metatron:
·         Sunteţi pregătiţi?
Eu sunt Kryon din serviciul magnetic şi vă întâmpin pe toţi şi pe fiecare individual prin cuvintele OMAR TA SATT. Ce bucurie este să fiu atât de aproape de voi, înseamnă mult mai mult decât vor putea vreodată cuvintele exprima. Voalurile dimensiunilor se deschid instantaneu. Simţiţi cât  sunteţi de aproape de energia care este Kryon.
Multi dintre voi aţi observat deja că energiile magnetice ale Noilor Timpuri curg în dimensiunea voastră tot mai mult şi mai intens. Şi Lady Gaia isi ridică încet energiile. Mai mult decât vă puteţi imagina, acest lucru este un mare dar, deoarece Ascensiunea progresează tot mai mult. Aţi început la un moment dat cu o urcare, cu o căţărare iar acum aţi ajuns aproape de vârful muntelui. Poate vi se pare că niciodată nu a fost atât de extenuant ca acum, dar faceţi ultimii Paşi cu curaj şi Divinitate. Va sosi momentul în care veţi privi în ochii lui Kryon. Ne vom îmbrăţişa şi va avea loc o sărbătoare a bucuriei. Vă iubesc atât de mult.
Puteţi simţi fiecare mişcare energetică din Corpul vostru de Lumină. Puteţi simţi mişcările energetice din Lady Gaia cât  şi curenţii intensi ai energiei iubirii magnetice. Noi vă spunem că acesta este un mare dar pentru voi. Ştim şi cum vă simţiţi uneori când energia este atât de puternică în mişcare. Aşa cum v-am menţionat la un moment dat, în aceste momente este foarte, foarte important să vă curăţaţi Corpul de Lumină, să păstraţi echilibrul, să aliniaţi energiile şi să nu permiteţi curgerea să stagneze. Urmaţi fiecare mişcare a noii energii şi conştientizaţi, că noi vă însoţim. Energiile celorlalte dimensiuni ale timpului, încep şi ele să lucreze intens. Vor avea loc mari schimbări, din nou. Aşa cum a fost deja anunţat, clima începe să se schimbe. Simţurile voastre încep să fie mai puternice. Acestea sunt semnele timpurilor.
Vom face astăzi un exerciţiu cu voi, un exerciţiu care este foarte important. Repetaţi acest exerciţiu cât  mai des posibil pentru voi.Cu ajutorul cristalului AVATARA intraţi în mijlocul centrului vostru. Expansionaţi-vă şi deveniţi una cu divinitatea voastră.Deveniţi constienţi de încălţămintea voastră energetică şi folosiţi, în acelaşi timp cristalul ARIS. Singure, chakrele voastre Alfa şi Omega se deschid.
Înainte de a începe acest exerciţiu, Corpul vostru de Lumină va fi purificat. În alta energie a Îngerului Mihail curge prin chakra voastră Alfa. Curăţă şi purifică Corpul vostru de Lumină şi vă eliberează de lanţurile dualităţii. Simţiţi cum energia curge în voi.
Acum, imaginaţi-vă cifra opt în corpul vostru de lumină. Această cifră apare ca de la sine în Corpul vostru de lumină. Cu intenţia iubirii, chemaţi acum frecvenţa albastră aurie. Această frecvenţă energetică curge acum puternic prin chakra voastră Alfa direct în cifra opt. Din această înaltă frecvenţă energetică, se formează doua sfere. O sferă este albastră iar cealaltă este aurie. Acum lăsaţi cele două sfere să se deplaseze în cifra opt. Puteţi urmări această mişcare. Cu fiecare mişcare voi sunteţi stabilizaţi iar energiile voastre sunt echilibrate. Lasaţi ca sferele să se mişte din ce în ce mai repede. Sferele continuă să se mişte până când Roata voastră Spirituală începe să vibreze în echilibru, într-o mişcare, care este potrivită pentru voi în acest moment.În mijlocul cifrei opt veţi descoperi două cupe. Lăsaţi ca cele două sfere să curgă în ele. Oricând vă simţiţi neechilibraţi sau aveţi simptomele corpului de lumină, lăsaţi ca sferele să iasă afară din cupe şi repetaţi exerciţiul. Cu cât  faceţi mai des acest exerciţiu cu atât mai mult veţi fi stabilizaţi şi întăriţi. Energiile voastre vor fi echilibrate şi vor fi aduse într-un ritm de armonie. Simţiţi din nou care e sentimentul acum când Roata voastră Spirituală vibrează în armonie.
Acum, Zeul Soarelui îşi va trimite energia sa prin chakra voastră Alfa, de-a lungul coloanei voastre vertebrale, apoi prin chakra voastră Omega, direct în Lady Gaia.
Deveniţi conştienţi că deja aţi făcut atât de multe. V-aţi expansionat şi aţi transformat deja atât de multe. Mulţi oameni trebuie să facă toate acestea. Voi sunteţi Lumina, expresia şi viaţa pe Pământ. De aceea veţi primi Binecuvântările lui Melek Metatron, la final.În acest grup în care v-aţi adunat astăzi acestea vor fi foarte intens perceptibile deoarece în astfel de întâlniri, voalul dintre dimensiuni este şi mai subţire. Suntem prezenţi şi suntem alături de voi. Kryon care vă iubeste imens de mult este printre voi. Acum, ridicaţi-vă.
(3 minute de meditaţie ascultând sunetele)
Eu sunt Melek Metatron. Din sferele El’Shaddai vă întâmpin OMAR TA SATT.
Aţi primit binecuvântarea lui Dumnezeu, a Tatălui, a Fiului şi a Mamei . Aţi primit lumina iubirii. Stelele Tetraedru ale oceanelor se ridică. Munţii aruncă foc. Pământul începe să se mişte. Dar voi purtaţi un scut. Voi sunteţi protejaţi de mâinile lui Dumnezeu. Îmi întind mâinile spre voi. Fie ca momentul în care Lady Gaia va face ultimul pas, să sosească. Noi vă vom întâmpina şi vă vom primi în noul Pământ, în Realitatea Divină.
Nu întrebaţi “ Când? “, întrebaţi-vă, mai bine : “Sunt pregătit?”.
Voi, flori ale vieţii, Mesageri ai lui Dumnezeu, Pionieri ai Luminii. Astfel să fie. Să spunem împreună cuvintele:
Ehyeh Asher Ehyeh, Ehyeh Asher Ehyeh, Ehyeh Asher Ehyeh, So’ham
Astfel este.
AN’ANASHA.

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.